Çatı Teras İzolasyon Problemleri

aletlerle-catidan-gelen-suyu-tespit-eden-firmalar-330

Sizin de daireniz ya da binanız terastan su alıyor ise, yapmanız gerekenleri öğrenmek için doğru adrestesiniz. Çatı teras izolasyon problemleri adı altında inceleyeceğimiz bu konu, çözülmesi zor bir durum. Genellikle en üst katlarda çatıdan sızan sudan hep şikayet edilir. Su kaçağı zaten kendi içinde karışık bir durumdur ama bir de işin içine  yağmur çatı akıntısı girdiğinde, acaba tesisatta mı kaçak var, yoksa izolasyon problemi mi, diyerek işinden içinden çıkılamaz.

Öncelikle problemin nereden olduğunu bulmak gerekir. Her arızanın bir belirtisi olur. Mesela temiz su tesisatı patlağı sürekli akıntı yapar. Pis su kaçağı durumunda ise, sadece giderler kullanıldığında yani banyoda duş alınması durumunda ya da tuvalet kullanıldığında akıntıyı görürüz. Yalnız teras katlarda öyle bir durum vardır ki yağmur yağdığında hem izolasyon sıkıntısı çıkabilir, hem de terastaki suyun çekilmesini sağlayan giderlere su girdiği için sızdırıyor olabilir. Bu durumda dairenin su tesisatının test edilmesi şarttır. Tesisat test edilir ve kameralı su kaçak cihazı ile giderlerin içine bakılır. Terastan akan su giderlerle alakalıysa, arıza olan nokta bulunur değiştirilir. Eğer su tesisatı ve atık su boruları sağlam çıkarsa, suyun çatı veya terastan sızdığı kesinleşir.

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

kamerali-cihazlar-ile-catidan-gelen-suyu-bulma-331

Kırmadan cihazla su kaçağı tespit yapan firmalar

Su kaçağını bulan cihazla dairenize baktırmak, kaçak çıkmasa da size kar ettirir. Çünkü tesisatla ilgili bir şeyden şüphelenerek her yeri kırmak, size epey pahalıya mal olacaktır. Teraslardaki fayans arasından sızan suları, kırmadan kesmenin de bir yolu var. Yüzeylere uygulanan kimyasallar sayesinde, derz aralarından inen sular kesilebiliyor. Çatı su izolasyon malzemeleri olarak bilinen ürünlerin tamamı, suyu kesmeye yöneliktir. Ancak başarı oranı düşüktür. Her kimyasal bu konuda başarılı olamayabilir.

Çatılarda oluşan sızıntılarda da aynı şekilde önce tesisatın sağlam olduğundan emin olunur. Çatıdan geldiği kesinleşince çatı izolasyonu yapan usta bulunarak onarımı yaptırılır. Tesisatçı firmalar belki terastaki fayans yüzeyden sızan sulara çözüm bulabilirler fakat çatıda sorun olunca ancak çatıcı bu işi çözer ve onarımını yapabilir.

Terastan gelen suyu nasıl keserim

Yağmur yağınca terastan su akıyor diyorsanız, kesinlikle kamera sistemi ile yağmur giderlerine baktırmanızı tavsiye ederiz. Çünkü çatı giderlerine etraftan uçup gelen yaprak, tüy, toz vb. pislikler dolabilir. Hatta bazen çatı giderine kuşlar yuva yapar ve yavruları gidere düşebilirler. Bunlar daha önce karşılaştığımız sorunlardır. Bu sebeple yağmur gideri tıkanır ve su gitmez. Su giderden gidemediği için de geri teperek, ek yerlerinden sızma yapar. Sızan su terasın altındaki tavandan damlamaya başlayınca; gider borusunda mı problem var, yoksa teras fayans araları su sızdırıyor mu karar veremezsiniz. Bu kararı vermedikten sonra da işe koyulamazsınız. Su sızıntısını tespit etmek için kendinizi yormayın bizi arayın.

Çatı veya Teraslarda Oluşan Sızıntı Problemleri

 1. Terastan su gitmiyor,
 2. Çatı katında oluşan yağmur lekeleri,
 3. Terastan su sızıyor,
 4. Teras katında su sızıntısı
 5. Çatı izolasyonu su sızıntısı yapar mı?
 6.  Çatıdan damlayan sular

Yukarıda saydığımız tüm problemlerden biri ya da bir kaçını yaşıyorsanız en kısa zamanda çatıdaki su sızıntısının nedenini bulan firma arayışına girmeniz gerekmektedir. Çatılarda yaşanan su akıntıları her zaman izolasyon nedeniyle oluşmaz. Siz çatım akıtıyor diyerek bir çatı ustası çağırırsanız, sızıntı izolasyondan değil de yağmur oluklarının tıkanması nedeniyle oluştuysa boş yere masrafa girmiş olursunuz. Terastaki fayansların aralarından su akıyor ise bunun nedenini cihazla çatıda su sızıntısı bulan tesisatçı bir firma size hemen söyleyebilecektir. Terastan tavana su akıyor diyorsanız bizi arayın. İstanbul Tesisat, çatıda oluşan su akıntısının nedenini size teknolojik aletlerle tespit ederek çözümü söyleyecek bir firmadır.

“Çatı Teras İzolasyon Problemleri” üzerine 20 yorum

 1. iyi günler, benim ev çatıdaki 2 daireden biri apartman 4 katlı. katlı, büyük bölüm teras ve karo kaplı. Birkaç sefer yaptırdım ancak yağmur yağdığında aşağı daireye (benim alt taraftaki daireye) su sızıntısı devam ediyor. Bu sızıntı sadece benim daireden mi kaynaklı yoksa yan daireden de olabilir mi. Sadece benim tamirat yaptırmam yeterli olur mu yoksa diğer daireninde yaptırması gerekir mi?
  Saygılarımla,

  Yanıtla
 2. İyi günler, 4 daireli apartmanın üst kısmında 2 daire var, birisi bana ait alanın büyük kısmı teras ve karo/fayans kaplı, yağmur yağdığında alt katlara su sızıyor, birkaç sefer derz yerlerini tıraşlayarak izolasyon yaptırdım, ancak olmadı.
  Öncelikli olarak alt kata sızan su kesinliklşe benim daireden mi yoksa yan daireden sızan su aşağıdaki uzak bir daire tavanından akabilirmi. Benim yeniden yaptıracağım izolasyon-tamirat işi çözer mi yoksa yan daireninde benzer şekilde incelenmesi gerekir mi.

  Yanıtla
  • Merhaba. Öncelikle herhangi bir tamirat yaptırmadan önce iki dairenin komple kontrol edilmesi gerekmektedir. Öncelikle suyun kaynağını bulup işlemi ona göre yaparsanız sıkıntıya kesin çözüm bulmuş olursunuz. Alt kata akan su illaki üst kattan gelecek diye birşey de yoktur daha uzak başka bir noktadan da gelebilir. Yardım için 0212 645 33 33 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. SAYGILARIMIZLA

   Yanıtla
 3. Benim evimin çatısı düz saç olmakta ve üzerine yağan kar güneş görünce akıntı yapmakta bazıları zift sürüldüğünde keser dediler sizce ne yapabilirim

  Yanıtla
 4. slm çatıdan evıme su akıyordu çatıcılar geldı kıremıtlerın ustune mebran kaynattılar ama halen sorun gıderılemedı su akmaya dewam edıyor su kaçağını nasıl bulucam

  Yanıtla
 5. benim proplemim iş yeri ile ilgili çekme teras biçiminde yapilmış iki adet dükkan üstten su alıyor apartman sakinleride bu ortak alanın masrafına katılmıyorlar ne yapabilirim.vereceginiz bilgiler için şimdiden teşekkürler.

  Yanıtla
  • İyi günler Asım Bey. Öncelikle probleminize şöyle yaklaşalım. Eğer oralarda bir tesisat varsa bina bu konuyla ilgili bir şey yapmayabilir. Ama problem çatıdan kaynaklanıyorsa bu tüm binayı ilgilendirir. Çünkü çatı binanın ortak kullanım alanıdır. Çözüm için en iyisi siz belediyeye beyaz masaya bu tarz bir yere başvurursanız sonucunuz daha net ve daha kısa sürede olur.

   Yanıtla
 6. dubleks dairedeyim üst katta terasla baglantılı olan odalarda alt kısımlarda kabarmalar basladı epey cok.tavandan catıdan gelen su veya kabarma yok odalar alt kısımları kabarık nerdeyse 4 duvarda kabardı çözum teras kapanması mı olur yoksa kalebodurlardamıdır sorun ?

  Yanıtla
  • Teras sorunlarında en iyi çözüm üzerinin kapanması olacaktır. Buna imkan yok ise çok iyi bir izolasyon firmasıyla görüşüp 5 yıl garanti verebilecek düzeyde anlaştıktan sonra zemini kaplama yapmanız gerekir. Teknoloji gel,iştikçe her alanda kullanılan bir sürü sorun çözen kimyasallar ortaya çıkıyor.

   Yanıtla
 7. Merhabalar biz son katta oturuyoruz ve çatı yok beton var mütahayit mebranch döşetmiş şap kazınmaya başlamıştı ve çatıda çatlaklar vardı bende ısı izalayonu ve vé şap döktürüp ve üzerine 32×32 kalebodur döşettim. 1.5 yıl sonra suyu salondan içeri almış yağmur yağdı zaman su geliyor ne yapabilirim.
  Şimdiden ilginiz için teşekkür ederim

  Yanıtla
  • Volkan bey teraslar için suyu iletmeyen izolasyon malzemesi var bunu çatıya uygulayıp seramikler yapılsaydı daha sağlıklı olurdu. Bu sorunu kökünden çözebiliriz. Firmamızın su sızıntıları için yaptığı tüm işlemler garantilidir.

   Yanıtla
 8. İyi günler, sıfır bir dubleks aldım. Binanın köşesinden alt kata su sızıyor bu yağmurlu günlerde. Ust katta sıkıntı yok. Gider tıkanık değil. İsterseniz fotoğraf da gönderebilirim. İkitellide oturuyorum.

  Yanıtla
  • Çatı ve izolasyon firmalarına başvurmalısınız. Tesisat işleri ile alakalı ise bizden yardım alabilirsiniz.

   Yanıtla
 9. iyi geceler benim evimin arkasi teras alt Bodrum kati var ama cati suyu komsunun borusuyla bir ancak yagmur yadiginda geliyor su Bodrum katin duvarina ne onerirsiniz terasi temele kadar esip beriseyler yapabilirmiyim bu konuda beni bilgilendirip en kisa ucuz yollu nasil kurtulabiliriim iyi geceler

  Yanıtla

Yorum yapın

Tıkla Ara