Kola Lavabo Tıkanıklığı Açar mı?

robot-cihaz-ile-lavabo-tikanikligi-acma-yontemleri-78

Evet birçok insan kola ile pis su borularındaki tıkanıklığı açacağını düşünmektedir. Evde akşamüstü oturup keyif kahvenizi yapmış yudumluyorsunuz, kahveniz bittiğinde de artık mutfaktaki yemek maceranız başlamış oluyor. Tam da her şeyin yolunda gittiği sırada tam da sebzelerinizi yıkarken o kör olasıca lavabo yine tıkanmaktadır. Hayda şimdi bu da nereden çıktı, tam da akşam yemeğini hazırlarken? Aklınıza gelen bütün yöntemleri sıra ile deniyorsunuz. Tabi ilki pompa kullanmak ve hemen de işe yarıyor. Derken aradan günler geçiyor ve lavabo yine tıkanmaktadır. Siz yine bir usta edasıyla bir gayret lavaboyu açmaya çalışıyorsunuz. Fakat bu sefer ilk yöntem olan pompa gider tıkanıklığı açmak için pek de işe yaramıyor. O zaman B planına geçiyoruz; asitli ve kimyasal açıcılar kullanmak. Birileri de bize kola dökmemizi tavsiye ediyor. İşe yarıyor mu bilemiyoruz, tabi bu bir şehir efsanesi olabilmektedir. Tıkanmış lavabo için bu çözüm mü, bilemiyoruz.

Garanti olsun diye bir kimyasal açıcı kullanıyoruz. Çoğu zamanda işe yarıyor. Fakat bilmediğimiz bir şey bu açıcılar lavabo tıkanmadan önce gider tıkanıklığı olmasın diye kullanılmalıdır. Neyse günler yine geçip gidiyor. Sabah bulaşığını yıkarken bizim lavabo bize bir sürpriz yapıyor. Ve su inatla evyede bekliyor. Ne yapmalı derken artık ilk iki yöntem işe yaramıyor. Bir açma teli bulup tıkanmış lavabo için herkes seferber oluyor. Ama nafile, tel lavaboda ilerledikçe etrafa da kökü bir koku yayılıyor. Son olarak boruları dirsekleri sökmeyi deniyoruz, karşılaştığımız manzara mide bulandırıcı. Bu kadar eziyet neticesinde açılmayan lavabo cinnet sebebimiz oluyor.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55
makine-ile-lavabo-tikanikligi-nasil-acilir-94

Tıkalı lavabo açma yöntemleri-Robot sistemle lavabo gideri açma yöntemi

Gider borularını elbetteki kendi uğraşlarımızla açmayı deneyebilirsiniz. Fakat unutmamalıyız ki belkide çok basit olan bir problemi daha büyük bir soruna çevirmemiz mümkün olabilmektedir. Lavabo borularının içerisine bilinçsizce dökülen asitli kimyasallar boruların deformasyona uğramasına ve delinmesine sebep olabilmektedir. Başımıza böyle bir şey geldiğinde artık geri dönüşü olmayan bir soruna yol açmış oluruz. Çünkü delinen atık su borusu artık su kaçırmaya başlayacaktır ve alt kata su damlatmaya başladığında gider borusunu değiştirmekten başka bir seçenek kalmayacaktır. Üstelik çok sağlıklı olmayan bu yöntemler yüzümüze ve ellerimize sıçrayarak ciddi yanıklara sebep olabilmektedir. O asidin boruyu parçalayabileceğini de burda çok rahatlıkla anlamış oluruz.

Tıkalı lavabo borusunu makine ile açtırmak uygun fiyatlara yapılabilmekte ve atık su tesisatına hiç bir zarar verilmeden sorun çözüme kavuşturabilmektedir. Robotla açılan lavabo gideri yine tıkanırmı? diye düşünüyorsanız bu konu hakkında ki detaylarıda inleceleyelim.

   • Atık su tesisatının yapım aşamasında kullanılan ucuz malzeme ve kalitesiz işçilikte tıkanıklığa sebep olduğu için hattın sürekli olarak tıkanması kaçınılmazdır.
   • Gider borusunun eğimsiz olarak döşenmis olmasıda tıkanıklığın işçilikte yapılan hatalarından biridir. Aşırı dikkatli kullanımda bir miktar daha tıkanmanın gecikmesine sebep olabilirsiniz.
   • Bilinçsizce kullanılan atık su tesisatı bilhassa mutfak lavabosuna atılan yemek artıkları ve yağlar tekrar tıkanmaya sebep olacaktır.
   • Tabi birde kireçlenmiş ve açırı derecede kalıplaşan yağlardan dolayıda atık su tesisatının tekrar tıkanması gerçekleşecektir. Bu tip durumda temizleme makinesi ile yıkama yapılarak boruların içerisini %90 oranın da kirden arındırmak mümkündür.   Kanal Temizleme Makinesi | Gider Yıkama   adlı yazımızı okuyun ve daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

kola-ile-lavabo-acmak-zararlimidir-13

Lavabo tıkanıklığını alet ile açan ustalar- Cihaz kullanarak tıkalı lavabo giderini açan firmalar

Tıkalı lavaboyu alet ile açan ustalarımız kırmadan tıkanıklığı gidermektedir. Açılan gider borusuna gönderilen kamera ile de tekrar bir sorunla karşılaşıp karşılaşmayacağınızı tespit etmektedir. İstanbulun tüm ilçelerine aynı gün içerisinde acil lavabo tıkanıklığı açma hizmeti vermektedir.

İşte bu ev hanımlarının lavabo tıkanıklığı  ile ilgili daimi hikayesi. Ve bu hikayeyi değiştirmek sizin elinizde. Kola ile lavabo açılır mı diye düşünmeyin. Kola kullanarak lavabo tıkanıklığı nasıl açılır diye araştırma yerine bu geçici yöntemleri bir kenara bırakarak bizi arayabilirsiniz. Kirlenmeden, yorulmadan, uğraşmadan bir telefonla gideriniz uzun süre tıkanmamak üzere açılmaktadır. Sadece bir telefon ile ulaşmanız yeterli. Tıkanan lavaboyu açma yöntemlerinin en etkilisi makine kullanarak lavabo açma işlemidir. Lavabo tıkanıklığına özel üretilen cihaz kullanarak lavabo tıkanıklığı açmak ve ardından kamerayla lavabo borularının içini görüntülemek sizi sorunun kaynağına götüreceğinden en etkili yöntemdir. İstanbul Tesisat firması, robotla lavabo tıkanmasını açma işlemi yaparak sürekli tıkanan lavabo gideri probleminden sizi kurtarabilecek bir tesisat firmasıdır. Aletle lavabo tıkanıklığı nasıl açılır, merak ediyorsanız bizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

Kola Lavabo Giderini Açar mı?

Kola lavabo giderini açar mı? sorusu pek çok tüketici açısından önemlidir. Zira kolanın asitli olması tıkanmaların önüne geçmek adına kullanılan bir yöntem olarak kabul edilmektedir. Siz de bu konuda asitli içecekler sayesinde tıkanıklık açma yöntemlerinden faydalanmaya başlayabilirsiniz. Ancak kolanın lavabo açma konusundaki başarısını değerlendirmelisiniz.

Kola asitli bir içecek olması nedeniyle yakıcı bir unsur olarak kabul edilmektedir. Ancak tıkanıklığı açma konusunda kolanın çok başarılı bir seçenek olmasından söz edilememektedir. Bu yöntemi kullanmak yerinde daha profesyonel bir tıkanıklık açma hizmetine başvurmanız gerekmektedir. 

Kola ile Lavabo Gideri Açmanın Zararı Var mı?

Giderde meydana gelen tıkanmanın suyun geri tepmesine neden olması söz konusu. Bu durum sadece hijyenik sorunlara değil aynı zamanda ciddi bir problemin meydana gelmesine neden olur. Bu kapsamda kola ile lavabo gideri açma yerine İstanbul Tesisat ekibinden destek alarak robotla ya da kameralı gider açma hizmetinden faydalanabilirsiniz. 

İstanbul Tesisat olarak beklentilerinize uygun bir çözüme ulaşmak adına yapmanız gereken oldukça basit. Ekibimize gider tıkanıklığı ile alakalı başvurmalısınız. Ekibimiz, ön incelemeler sonrasında giderdeki sorunu çözmek için harekete geçer. Kola ile lavabo gideri açmak yerinde daha makul bir çözüm olan robotla gider açma sayesinde kaliteli bir çözüme ulaşmak mümkün olacak. O halde seçiminizi yaparak profesyonel bir hizmete yönelin!

“Kola Lavabo Tıkanıklığı Açar mı?” üzerine 2 yorum

Yorum yapın

Tıkla Ara