Kola Lavabo Tıkanıklığı Açar mı?

robot-cihaz-ile-lavabo-tikanikligi-acma-yontemleri-78

Evet birçok insan kola ile pis su borularındaki tıkanıklığı açılabileceğini düşünüyor. Evde akşamüstü oturup keyif kahvenizi yapmış yudumluyorsunuz, kahveniz bittiğinde de artık mutfaktaki yemek maceranız başlamış oluyor. Tam da her şeyin yolunda gittiği sırada tam da sebzelerinizi yıkarken o kör olasıca lavabo yine tıkanıyor. Hayda şimdi bu da nereden çıktı, tam da akşam yemeğini hazırlarken? Aklınıza gelen bütün yöntemleri sıra ile deniyorsunuz. Tabi ilki pompa kullanmak ve hemen de işe yarıyor. Derken aradan günler geçiyor ve lavabo yine tıkanıyor. Siz yine bir usta edasıyla bir gayret lavaboyu açmaya çalışıyorsunuz. Fakat bu sefer ilk yöntem olan pompa gider tıkanıklığı açmak için pek de işe yaramıyor. O zaman B planına geçiyoruz; asitli ve kimyasal açıcılar kullanmak. Birileri de bize kola dökmemizi tavsiye ediyor. İşe yarıyor mu bilemiyoruz, tabi bu bir şehir efsanesi olabilir. Tıkanmış lavabo için bu çözüm mü, bilemiyoruz. Garanti olsun diye bir kimyasal açıcı kullanıyoruz. Çoğu zamanda işe yarıyor. Fakat bilmediğimiz bir şey bu açıcılar lavabo tıkanmadan önce gider tıkanıklığı olmasın diye kullanılmalı. Neyse günler yine geçip gidiyor. Sabah bulaşığını yıkarken bizim lavabo bize bir sürpriz yapıyor. Ve su inatla evyede bekliyor. Ne yapmalı derken artık ilk iki yöntem işe yaramıyor. Bir açma teli bulup tıkanmış lavabo için herkes seferber oluyor ama nafile, tel lavaboda ilerledikçe etrafa da kökü bir koku yayılıyor. Son olarak boruları dirsekleri sökmeyi deniyoruz, karşılaştığımız manzara mide bulandırıcı. Bu kadar eziyet neticesinde açılmayan lavabo cinnet sebebimiz oluyor.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55
makine-ile-lavabo-tikanikligi-nasil-acilir-94

Tıkalı lavabo açma yöntemleri-Robot sistemle lavabo gideri açma yöntemi

Gider borularını elbetteki kendi uğraşlarımızla açmayı deneyebilir fakat unutmamalıyız ki belkide çok basit olan bir problemi daha büyük bir soruna çevirmemiz mümkün olabilmektedir. Lavabo borularının içerisine bilinçsizce dökülen asitli kimyasallar boruların deformasyona uğramasına ve delinmesine sebep olabilir. Başımıza böyle bir şey geldiğinde artık geri dönüşü olmayan bir soruna yol açmış oluruz. Çünkü delinen atık su borusu artık su kaçırmaya başlayacaktır ve alt kata su damlatmaya başladığında gider borusunu değiştirmekten başka bir seçenek kalmayacaktır. Üstelik çok sağlıklı olmayan bu yöntemler yüzümüze ve ellerimize sıçrayarak ciddi yanıklara sebep olabilmektedir. O asidin boruyu parçalayabileceğini de burda çok rahatlıkla anlamış oluruz.

Tıkalı lavabo borusunu makine ile açtırmak uygun fiyatlara yapılabilmekte ve atık su tesisatına hiç bir zarar verilmeden sorun çözüme kavuşturabilmektedir. Robotla açılan lavabo gideri yine tıkanırmı? diye düşünüyorsanız bu konu hakkında ki detaylarıda inleceleyelim.

  • Atık su tesisatının yapım aşamasında kullanılan ucuz malzeme ve kalitesiz işçilikte tıkanıklığa sebep olduğu için hattın sürekli olarak tıkanması kaçınılmazdır.
  • Gider borusunun eğimsiz olarak döşenmis olmasıda tıkanıklığın işçilikte yapılan hatalarından biridir. Aşırı dikkatli kullanımda bir miktar daha tıkanmanın gecikmesine sebep olabilirsiniz.
  • Bilinçsizce kullanılan atık su tesisatı bilhassa mutfak lavabosuna atılan yemek artıkları ve yağlar tekrar tıkanmaya sebep olacaktır.
  • Tabi birde kireçlenmiş ve açırı derecede kalıplaşmış yağlardan dolayıda atık su tesisatının tekrar tıkanması gerçekleşecektir. Bu tip durumda temizleme makinesi ile yıkama yapılarak boruların içerisini %90 oranın da kirden arındırmak mümkündür.   Kanal Temizleme Makinesi | Gider Yıkama   adlı yazımızı okuyabilir daha fazla bilgi edinebilirsiniz.
  • kola-ile-lavabo-acmak-zararlimidir-13

   Lavabo tıkanıklığını alet ile açan ustalar- Cihaz kullanarak tıkalı lavabo giderini açan firmalar

   Tıkalı lavaboyu alet ile açan ustalarımız kırmadan tıkanıklığı gidermektedir. Açılan gider borusuna gönderilen kamera ile de tekrar bir sorunla karşılaşıp karşılaşmayacağınızı tespit etmektedir. İstanbulun tüm ilçelerine aynı gün içerisinde acil lavabo tıkanıklığı açma hizmeti vermektedir.

   İşte bu ev hanımlarının lavabo tıkanıklığı  ile ilgili daimi hikayesi. Ve bu hikayeyi değiştirmek sizin elinizde. Kola ile lavabo açılır mı diye düşünmeyin. Kola kullanarak lavabo tıkanıklığı nasıl açılır diye araştırmak yerine bu geçici yöntemleri bir kenara bırakarak bizi arayabilirsiniz. Kirlenmeden, yorulmadan, uğraşmadan bir telefonla gideriniz uzun süre tıkanmamak üzere açılır. Sadece bir telefon ile ulaşmanız yeterli. Tıkanan lavaboyu açma yöntemlerinin en etkilisi makine kullanarak lavabo açma işlemidir. Lavabo tıkanıklığına özel üretilmiş cihaz kullanarak lavabo tıkanıklığı açmak ve ardından kamerayla lavabo borularının içini görüntülemek sizi sorunun kaynağına götüreceğinden en etkili yöntemdir. İstanbul Tesisat firması, robotla lavabo tıkanmasını açma işlemi yaparak sürekli tıkanan lavabo gideri probleminden sizi kurtarabilecek bir tesisat firmasıdır. Aletle lavabo tıkanıklığı nasıl açılır, merak ediyorsanız bizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

Tıkla Ara