Lavabodan Su Geri Geliyor

kamera-ile-lavabodaki-geri-gelen-suyu-acan-tesisatcilar-63

El, yüz, veya bulaşık yıkadığımız lavabolar, bir süre sonra çok kullanıldığı için kireçlenme ve yağlanmadan dolayı tıkanarak suyu geri tepmektedir. Sabah uyandınız, güzel bir gün; kuşlar, böcekler cıvıldıyor, hava mis gibi, bir de eşiniz mutfaktan kahvaltı hazır diye sesleniyor. Oh daha ne olsun? Siz de büyük bir keyifle kahvaltıdan önce banyoya, elinizi yüzünüzü yıkamaya gidiyorsunuz. Ellerinizi yıkarken lavabonun suyu yavaş çektiğini fark ediyorsunuz ama olsun önemli değil. Sonuçta lavabo suyu çekiyor. Mutfaktaki güzel kahvaltı sonrası aradan birkaç saat geçiyor ve küçük çoçuğunuz:

– Baba lavabodaki su gitmiyor, diye bas bas bağırmaya başlıyor!

Eyvah! Korktuğunuz başınıza geldi ve o lavabo tıkandı. Sırası ile birkaç yöntem deniyorsunuz ama nafile. Lavabo açıcı dökmek istiyorsunuz ama gidere ne dökerseniz geri geliyor. Dirseği ve  lavabo altındaki boruları sökmek de midenizi ayağa kaldırıyor. Etrafın kirlenmesi,dağılması da cabası. Tıkanmış lavaboyu açmak uğruna tüm tatil günün heba oluyor. Ve en acısı da bu kadar çabaya rağmen lavabo hala tıkalı. O zaman geriye tek bir seçenek kalıyor; Bir tesisatçı çağırmak. Ama bu da kolay bir karar değil. Çünkü gider ilerden tıkandıysa kırıp dökecekler, evde bir sürü tadilat ve tamirat işi ortaya çıkacak. Bir lavabo ne kadar da büyük dertler açtı başıma diye kara kara düşüneceksiniz. E tabi bir de tesisatçıya ödenmesi gereken miktar var. Sonra yeniden tıkanıklık açma işini kendiniz yapmak istiyorsunuz ama yine netice olumsuz.

Peki size bu saydığınız masrafların çok uygun bir kısmı ile lavabo tıkanıklığını açabiliriz hem de  kırmadan, kirletmeden, dağıtmadan. O zaman bizi arayın İstanbul Tesisat teknoloji ile siz de tanışın.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

lavadan-tasan-suyu-aletle-acan-usta-tesisatcilar-68

Lavabo Tıkanıklığını Gideren Lavabo Açıcı Maddeler

Lavabodan su geri gelmesi sorunu ile karşılaşıldığında ya uzman çağrılmalıdır ya da doğal yöntemler ile tıkanıklık giderilmelidir. Eğer tıkanıklık basit seviyedeyse o zaman doğal yöntemler uygulanabilir fakat eğer açılamayacak kadar ilerlediyse işte o zaman bir uzman çağrılmalıdır. Lavabo tıkanıklığını açan lavabo açıcı maddeler vardır. Bu maddeler kimyasal yapıda olduğundan dolayı cilt ile teması en az düzeyde olmalıdır ve kullanımı sırasında da dikkat önemlidir. Toz lavabo açıcısıyla lavabo açma yöntemlerden bir tanesidir. Kullanımından önce sıcak su hazırlanmalıdır. İlk olarak lavabonun içerisine toz lavabo açıcıyı dökün ve ardından da sıcak suyu yavaş yavaş gidere boşaltın. Bu işlem sonrasında meydana gelen gaz zehirli olabileceği için gereken önlemler alınmalıdır. Diğer bir lavabo açıcı maddeler de sıvı olanlardır. Bu sıvı maddelerle lavabo tıkanıklığını giderme, boş olmayan lavabolarda da kullanılabilmektedir. Kullanımı sırasında kimyasal koruyucu eldiven giyilmesi önerilir.

Lavabodan geri tepen sular sizin için sorun olmaktan çıkabilir. Evinizdeki herhangi bir lavabodan su geri geliyor ya da lavabodaki su gitmiyor gibi problemler yaşıyorsanız giderde tıkanılık oluşmuş demektir. Tıkanıklık açan firma olarak son teknoloji aletler kullanan ekibimiz, size lavabodan tepen su sorununa çözüm sunmakla kalmayıp, en kısa sürede sizi problemden kurtaracaktır. Bunun için tek yapmanız gereken geri taşan lavaboyu açacak usta istemeniz. Aletle lavabo açan tesisatçı ustalarımız kamerayla tıkalı bölgeyi bulma işlemi yaptıktan sonra robotla taşan lavaboyu açma hizmetimizden faydalanmanızı sağlayacaktır. Siz de bizi arayarak tesisat çözümleri alternatiflerimizden faydalanabilirsiniz. Hem de 7/24 hizmet veren acil tesisatçı ekibimiz tatil bayram demeden hizmet vermektedir.

tikali-lavabo-borusunu-kirmadan-robot-ile-acan-firmalar-98

Cihaz ile kırmadan lavabo borusu nasıl açılır?-Robot makine ile tıkalı lavabo giderini açan şirketler

Makine ile lavabo açma işlemi nasıl yapılırKamera ile lavabo açma ne işe yarar? Tıkalı lavaboyu makine ile açtıktan sonra tekrar tıkanma riski taşırmı? Bu gibi sorularınaza cevap vermeye çalışacağız.

Öncelikle makine kullanarak lavabo açma tekniğini inceleyeceğiz;

 • Gider borusunun içerisine gönderilen yaylı sistem sayesinde atık su tesisatına hiç bir zarar verilmeden tıkanıklık açılmaktadır. Tıkalı olan gider borusunda lavabolar için kullanılan başlık takılarak tıkanıklık giderilmektedir.
 • Robot ile açılan lavabo borusunun içesine endoskopik kamera gönderilerek tesisattaki problemler ekrandan izlenerek yapılması gerekenler ve kullanım şeklinde yapılan hatalar da ortaya çıkmaktadır. Lavabo borusuda kireçlenme ve aşırı yağlanma gibi bir durum var ise yıkama yapılması önerilmektedir. Üstelik yıkama yapılan gider borusu yeni gibi tertemiz olabilmektedir. Daha detaylı bilgi için  Kanal Temizleme Makinesi | Gider Yıkama    adlı makalemizi okuyabilirsiniz.
 • Robotla açılan gider borusunun elbetteki tekrar tıkanma olasılığı bulunmaktadır. Bunun nedeni tesisattaki montaj hatalarından kaynaklanabildiği gibi kullanım ile alakalı da tıkanabilir. Atık su borusunundaki eğimsizlik ve çapı dar olan boru kullanılması da tıkanmalara sebebiyet verebilmektedir.

Lavabolardan geri gelen sulara profesyonel yardım almadan müdehale etmek daha büyük sorunlar çıkmasına gebe olabilmektedir. Ayrıca kesin çözüm bulabilmek için kamera ile gider içerisine bakmak gerekmektedir. İstanbul Tesisat firması profesyonel hizmetleri çok uygun fiyatlara ayağınıza kadar getirmektedir.  Üstelik adresinize gelindikten sonra kamera için ekstra ücret talep edilmemektedir. Bilgi almak ve servis talep etmek için haftanın 7 günü bizi arayabilirsiniz.

Arada Sırada Lavabodan Su Geliyor Ne Yapmalıyım?

Arada sırada lavabodan su geliyor sorunu ile karşılaşıyor olmanız oldukça doğal. Lavabo tıkanması nedeniyle karşılaşılan bu sorunu ortadan kaldırmak adına profesyonel bir hizmet almak gerekir. Bu noktada dikkat etmeniz gereken sadece lavabo tıkanmasını hızlı ve kesin bir şekilde ortadan kaldıracak olan çözümlerden fayda sağlamanızdır. 

Lavabodan su geri gelmesi kendiliğinden ortadan kalkacak bir durum değildir. Özellikle arada sırada olan bu durum bir tıkanıklığa işaret etmektedir. Ancak tıkanıklığın çok ciddi seviyede olmaması nedeniyle su geri tepmesi çok sık oluşmamaktadır. Gider tıkanmasına işaret eden bu çok önemli durumu dikkate alarak İstanbul Tesisat ekibinden hizmet almayı tercih etmelisiniz. Bu yöntem sayesinde tesisatınızdaki ciddi bir problemi ortadan kaldırmış olursunuz. 

Lavabodan Su Geri Gelmesinin Çözümü Ne?

Lavabodan su geri gelmesinin çözümü lavabo tıkanıklığı açma hizmeti almanız olacaktır. Bu hizmet kapsamında İstanbul Tesisat ekibi lavabo giderinizi kontrol edecektir. Gerekli kontroller sonrasında ise su geri gelmesinin neden olduğu olumsuzluğu ortadan kaldırmak mümkün olacaktır. Lavabonuzda suyun geri gelmesi sık tekrar etmeye başlamışsa tıkanıklık ciddi bir hal alıyor demektir. Bu nedenle de vakit kaybetmeden tıkanıklık açma hizmetine başvurmanız gerekir. 

İstanbul Tesisat ekibi olarak üzerimize düşeni fazlasıyla yapıyor ve kalite odaklı bir çözüme ulaşmanıza da imkân tanıyoruz. Bu çerçevede çözüm hem hızlı hem de uygun fiyatlarla gerçekleşmektedir. Size sadece kaliteli bir deneyim yaşamak adına İstanbul Tesisat ekibiyle iletişime geçmek kalır!

“Lavabodan Su Geri Geliyor” üzerine 4 yorum

 1. Merhaba,

  Lavabomuzun yanında çöp öğütücüsü var. İki gider de tıkanmış görünüyor. Lavaboya Mr.Muscle Lavabo açıcı dökmemize rağmen tıkanıklık hala gitmemiş durumda. Ne yapılmalı sizce?

  Yanıtla
  • Merhaba. Öncelikle geçmiş olsun. Mutfak hattınızdaki tıkanma için lavabo açıcılar çözüm olmamaktadır. Bunu robotla ve kamera sistemi ile hiçbir yere zarar vermeden de açabiliriz. Destek için 0212 645 33 33 numaralı hattımızdan bize ulaşabilirsiniz. SAYGILARIMIZLA

   Yanıtla
 2. Merhaba
  Benim mutfak lavabomda sorun var. Yan dairedeki komşu mutfak çeşmesini açınca bütün su benim lavabomun altından benim mutfağıma geliyor. Her yer göl oluyor. Bu sorun neyden kaynaklıdır ? Sorun benim lavabomda mı yoksa yan komşunun lavabosunda mı? Cevap verirseniz sevinirim.

  Yanıtla
  • İYİ GÜNLER AYLİN MUTFAK GİDERİNDEN GERİ GELEN SU YAN KOMŞUNUZ İLE ORTAK OLAN GİDERİN TIKANMASINDAN KAYNAKLI DAİRENİZE GERİ SU BASMAKTA BU DURUMLARDA KAMERALI ROBOTLAR İLE TIKANIKLIGIN ACILIP İNCELENMESİ GEREKMEKTEDİR

   Yanıtla

Yorum yapın

Tıkla Ara