Kaçak Giderici Kimyasal DR. REPP

Tüm Tesisatını Kırmadan Dökmeden Su Kaçaklarını Kalıcı Olarak Onarıyoruz. Kalorifer tesisat borularında kırmadan tamir ilacı, doğlagaz borusunda kırmadan tamir eden ilaç Piyasada kalorifer tesisatını kırmadan tamir eden ilaçlar mevcut. Fakat ilaç uygulanmasından sonra ne kadar başarılı oluyor ? Firmamızın kullandığı ilaçlarla yaptığı uygulama sonunda kalorifer tesisatınızdaki su seviyesi düşüşü giderilmiyorsa firmamız buna garanti veriyor. Su düşüşü problemi giderilene kadar ücretsiz servis hizmeti sağlıyor.

Kimyasal ilaç yardımı ile eviniz kırılmadan kombinizdeki su eksiltmesini durduruyoruz.

Tesisata ve kombinize hiçbir zararı olmayan bu kimyasal ilaç tesisattaki kaçağı bulur ve onarır.

DR. REPP İstanbul Ana Bayi toptan ve perakende satış

Adres : Kocasinan Merkez Mah. Sakıp Sabancı Cad. No:23/A Bahçelievler / İstanbul
Telefon : 0212 630 51 63 – 0212 515 61 59

Tesisat Kaçak Tamir Kimyasalı
DR. REPP
Mevcut su kaçağının bulunduğu bölgeye (zemin, duvar vs.) herhangi bir müdehale de bulunmadan kaçağın bulunduğu bölgeyi kendisi tespit ederek sistemde oluşmuş
kaçakları yerinde kristalleşip kapatır. Tesisatta bulunan basınçta ve sıcaklıkta ürünümüz kendi özelliğini yitirmez ve sürekliliğini korur.
Plastik ve metal her tür tesisatta gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz bu ürün efor sarfetmeden size rahat bir kullanım sağlayacaktır.
KULLANIM ALANLARI NERELER ?
Su bağlantılarının yapıldığı tüm Merkezi sistem, Kombi sistemleri, Yerden ısıtma sistemleri, Temiz su tesisatları, Açık sistemler, Yüzme havuzları ve Beton yüzey uygulamaları
vs ..

DR. REPP
Kombi ve Kat kaloriferi boruları, Chiller suyu boruları, Temiz su boruları, Güneş enerjisi kollektör boruları vb. açık ve kapalı
tüm boru tesisatlarında kullanılır

HANGİ TESİSATTA KAÇ LİTRE ve NASIL UYGULANIR ?
Kapalı ve Açık Sistem Isıtma Soğutma Tesisatlarında 70 litre suya 1 litre dr repp kullanılması yeterlidir. Uygulama
yapılmadan önce tesisatda bulunan kaba parteküllerin temizlenmesi gerekir. Mevcut tortu tutucu ve filtrelerin sökülmesi yada by – pass edilmesi uygundur.
Kullanım Suyu Tesisatlarında 1/4 oranında sulandırılarak pompa veya tulumba yardımı ile tesisata basılır 3 – 4 bar basınç altında sistem 12 saat bekletilir işlem sonunda tesisat
boşaltılır. Ürünümüz insan sağlığına zarar verecek kalıntılar bırakmadığı için herhangi bir uygulamaya gerek kalmadan kullanım başlanabilir.
ZEMİNLERDE KULLANIM ŞEKLİ NASIL?
Ürünümüz ¼ oranında sulandırılarak kaçak olan zemine dökülür. Fırça yardımı ile yüzeye ve derz aralarına yedirilir.
Önerilen işlemin iki defa uygulanmasıdır.
DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR NELER ?
Ürünümüz kimyasal taşıma borularında, Akaryakıt taşıma borularında ve bu tip maddelerin muhafaza edildiği depolarda kullanılmamalıdır.

AÇIKLAMA

Kalorifer sisteminde antifiriz,korozyon koruyucu gibi madde bulunmamalıdır.Nizami şekilde kullanımında pompa veya regülasyon vanalarında hiçbir hasar oluşturmaz. Alimunyum içerikli sistemlerde yalıtım uygulandıktan sonra (yaklaşık 4 hafta sonra )kalorifer sistemi boşaltılmalı,durulanmalı ve yeniden doldurulmalıdır.

 

KİMYASAL Emniyet bilgileri

Malzeme çalışırken uygun koruyucu eldiven ve koruyucu gözlük/maske takın.göze temas etmesi halinde derhal bol su ile yıkayıp hekime danışın.Cilde teması halinde bol su ile yıkayın.Belirtilen karıştırma oranlarında zehirsizdir,fakat içilmez. Kimyasal fdamladığı nesneler üzerinden (fayans,karo,lavabo vs.)hemen su ile çıkartın.Aksi takdirde bir daha çıkarılmayacak bir kristalleşme oluşur.Çocuklardan uzak tutun.

Bertaraf etme

KİMYASAL yalıtım ürünleriyle doldurulmuş olan kalorifer sistemlerinin boşaltılmasında herhangi bir atık bertaraf işlemi gerekli değildir.(Gelsenkirchen Hijyeni Enstitüsü uyarınca)Daha detaylı bil için bkz. Emniyet bilgileri broşürü

KAÇAK TAMİRİ YAPAN KİMYASAL SATIŞ ve UYGULAMASI

Karıştırma oranı

1:60.Yeni kalorifer sistemlerinde su miktarı azdır. Ölçüm gerektirir.

Kontrol İmkanı

Dozaj doğru ayarlandığında pH değeri 10,5 ile 11 arasında bulunur.Başka kimyasallarla çözülmez.Isıya ve basınca dayanıklıdır.

Saklama Süresi

Üretim tarihinden itibaren 5 yıl.Dondan koruyunuz.

Verdiğimiz bu bilgiler güncel deneyimlerimize uygundur.

Teknik değişiklik hakkı saklıdır.

Su kaçak onaran kimyasal ücretleri metrekare olarak hesaplanır garantili olarak müşterimize uygulama yapılır.

“Kaçak Giderici Kimyasal DR. REPP” üzerine 4 yorum

 1. Merhaba ,geçmişte fuel oil olan merkezi sistem ısıtmamız ,mevcut tesisat kalmak kaydıyla merkezi doğal gaza dönüştürüldü.Yakın zamanda daire sakinlerinden biri kalorifer peteğini iptal etti. Suyun kalorifer borularına doldurulması sırasında boruların sallandığını gördüm.Borulardaki titreşim ve sesin kesilmesi üzerine konunun üzerine gitmedim.Ancak birkaç gün sonra bahsettiğim borulardan suyun akmış ve yakınındaki eşyalarımın küflenmiş olduğunu, oda tavanında borulardan başlayarak genişleyen kırmızı renkli su sızıntısının var olduğunu gördüm.Sızıntı devam etmekte.Apartman yönetimi,doğal gaz firması,üst daire sakini konuya ilgisiz.Özetle çaresiz durumdayım.\”Dr.Repp\” böyle bir sorun için çözüm olabilir mi? Son olarak da banyo peteğinin eski döküm petek) bağlantı yerinde su sızıntısı var.Bilgilendirmenizi rica ederim.Saygılarımla.

  Cevapla
  • Kaçak kimyasalı merkezi sistemlerde kullanılmamaktadır ancak üst kattan size gelen bir su akıntısı var ise bunu apartman yönetimi ve üst kat komşunuzla halletmeniz gerekmektedir çok ilgisiz kalırlarsa zabıtaya başvurarak tutanak tutturabilirsiniz ayrıca petek bağlantısında ki kaçak içinde bir usta çağırmanız gerekmektedir.

   Cevapla
 2. Yeni yapılan bina kombiyi yeni taktık deneme amaçlı boş dairede çalıştıdık bir gün sonra eve döndüğümde giriş kapısının önünde ki parkelerin kapı eşiklerinden su sızdığını farkettim. Tesisat ile alakalı ne problem olabilir.

  Cevapla
  • Merhaba, kalorifer tesisatında kaçak olabilir. Kombiyi çalıştırmadan önce şebeke suyu açıkmıydı ? eğer şebeke suyu açık olduğu halde su gelmeyip kombiyi açınca su geldiyse peteklere giden borularda bir patlak vardır. Çözüm için merkezimizi arayın yardımcı olalım. 0212 647 10 10

   Cevapla

Yorum yapın

Tıkla Ara