Kombi Baca Bağlantısı

Firma olarak kombi baca bağlantı hizmetini yetkili ya da bilirkişilere yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Hermetik bağlantılar; hermetik – yoğuşmalı baca bağlantısı kombinizle birlikte 50-100 cm arasında verilen baca seti, standart uzunluğun yetmediği durumlarda ilave ek bacalar ile bacanın montajının yapılmasını kapsar. Maksimum baca uzunluğu için mutlaka ürünün özellikler tablosuna bakınız.

Bacalı kombilerin baca bağlantıları; Çelik akordeon baca kullanılarak yapılır. Bacalı Kombilerde İgdaş şartnamesine göre maksimum 1,9 m baca montajı yapılabilir, daha uzun baca boyları kesinlikle güvenli değildir ve gaz dağıtım kuruluşlarınca onaylanmaz. Baca bağlantısının en iyi olduğu pozisyon, bina bacasının kombinin hemen üzerinde olduğu şekildedir.

Hermetik bacanın hesap yöntemi şöyledir:
90 ( Doksan ) derece dirsek 1 metre bacaya eşdeğerdir, 45 ( Kırk beş ) derece dirsek 0,5 metre bacaya eşdeğerdir. Örn. Standart Set 1 adet 90 ( Doksan ) derece dirsek ve 80 cm olan bir bacanın uzunluğu 1,80 cm dir.

Kombilerin bakımı zamanında yapılmalı ki cihazınızda herhangi bir arıza olmasın. Fakat kombi kadar önemli olan tesisat bakımın da yaptırmayı unutmayın. Size kışın yakıt tasarrufu imkanı sunan tesisat temizliği işini de bilir kişilere bu işin servis hizmetini veren firmalara yaptırın. Çünkü petek yıkama işini bir firma ne kadar çok yapmışsa o kadar tecrübeli olur ve işinizi o kadar iyi yapar. Firmamız petek temizleme işlemlerini makine ve kimyasal kullanarak yapmakta. Türkiye de bu sektörün ortaya çıkmasını sağlayan ve kombi arızalarının birçoğunun önüne geçen tesisat temizleme işi ısı tasarrufu dolayısıyla yakıt tasarrufu sağlanmasına da yardımcı olmuştur. Kombiler sistemde oluşan kireç, tortu ve kışır gibi etkenlerden dolayı pompa arızası veya sistem kilitlenme problemi yaşarlar. Bakımlar ve yıkamalar bu sebeple yapılıyor. Önceden sadece kombi içi temizlenirdi ancak sistem çalıştırıldığında tesisat ve peteklerde pis su tekrar kombiye girince kısa süre içinde aynı arıza tekrar yaşanırdı. petek yıkama makinesi sayesinde önce tesisat yıkama daha sonra kombi bakımı yapılarak sistemdeki tüm elemanlar temiz ve çalışır vaziyette kullanımınıza hazır olurlar.

Yorum yapın

Tıkla Ara