Kalorifer Tesisatı Kaçak Onarım Kimyasalı-İstanbul Tesisat

kalorifer-borularindaki-su-kacagini-kimyasal-ilacla-kapatma-yontemi-65

Kalorifer sistemleriniz, kışın aniden soğuyup ısıtmayabilir. Bir bakmışsınız, kombi sönmüş ve arıza ışığı yanıp sönüyor. Durup dururken kombiye ne olabilir ki? Bunun sebebi herhangi bir elektronik arıza da olabilir. Tabi bunu anlamak için, biraz teknik bilgi gerekiyor. Ya da bu tarz makineleri sevmek onlarla uğraşmak gerekir. Çünkü biraz da olsun bu işlerden anlayan, seven bir insan, arıza şeması olduğunu ve arıza tipine göre durumu anlayabileceğini bilir. Kombilerle birlikte verilen bu şemalar, harf ve rakamlarla kodlanmış arıza tiplerini gösterir. Örneğin bazı kombilerde F5 yazısı çıkıyorsa, bu yazı kombideki suyun bittiğini söyler. Veya kombi ateşleme sisteminde bir arıza olduğunda yine bir kodla size bildirir. Aslında her kombinin kapağında sabit bir şekilde bulunması gereken bu şema, dekoratif görüntüyü bozacağından kullanılmıyor.

Bir de tabi işleri kombi servislerine işleri düşürmemek. Kendiniz böyle bir şemadan kombinin suyunun bittiğini gördüğünüz zaman, arıza kombide diye düşünürsünüz ama aslında sorun tesisattadır. Tesisat boruları bir yerde su kaçırıyordur. Bir de o kaçağı bulma meselesi var. Su kaçağı öyle bir şey ki buradan akıyor dersiniz ama kaçağa neden olan delik diğer odadan çıkar. Aldatıcı özelliğe sahip su kaçağı kaynağını bulmak için, bazen bütün daire delik deşik olur. Siz de bunu yaşamak istemiyorsanız doğru yerdesiniz. İstanbul Tesisat, hem satışını, yaptığı hem de uyguladığı kaçak tamir sıvısı sayesinde, kalorifer basıncının düşmesine neden olan su sızıntısı sorunundan sizi kurtarıyor. Hem de hiç bir yeri kırmadan, kaçağın yerini bile bulmadan. Belki şu an inanamıyorsunuz ama bu doğru! Ülkemizde üretilen bir kimyasal sayesinde, sıvıyı sistem içine boşaltıp, tesisatta ne kadar kaçak varsa hepsinden kurtuluyorsunuz. Adeta bir sihir gibi,  tek bir seramik ya da parke bile kırmadan su kaçağından kurtulacaksınız.

Su sızıntıları kırmadan dökmeden tamir eden kimyasal artık Türkiye’de! Hem de yerli üretim. Kaçak giderici kimyasal kalorifer tesisatlarında kullanılabilir. Kimyasal tesisat içerisinde dolaştığı süre boyunca, sızıntı yapan yerde oksijenle birleşerek kristalleşir.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55
kalorifer-tesisatlarindaki-kacagi-ilacla-kapatan-sirketler-35

Kaçak Tamir Sıvısı Nasıl Ve Nerelerde Kullanılır?

  • Kalorifer tesisatlarında daha etkilidir ancak temiz su tesisatı için olanı da vardır.
  • Demir boru veya plastik borularda kullanılabilir.
  • Yerden ısıtma borularında kullanılabilir.
  • Kombinize ya da kazana herhangi bir zararı yoktur.
  • Çalışma basıncına ve sıcaklığa dayanıklıdır.
  • Kaçak Onarım Kimyasalı Ne İşe Yarar?

    Kombi kalorifer tesisatlarında yaşanan su kaçakları, yerini bile tespit etmeye gerek kalmadan İstanbul Tesisat ustalarının yapacağı işlemlerle onarılmaktadır. Tesisat onarım kimyasalı olarak da bilinen bir kimyasal önceden temizlenen su tesisatına gönderilerek su kaçağını onarması beklenir. Belirli oranlarda suyla karıştırılan su kaçak kimyasalı, tesisatta bulduğu çatlaktan dışarı çıkmaya çalıştığı sırada kristalleşerek kaçağı tıkar. Bu işlem neticesinde kırmadan dökmeden kalorifer tesisatındaki kaçak onarılmış olur.

    Tıkla Ara