Su Kaçağı Tespiti | Su Kaçıran Yeri Bulma

Su-Kacagi-Tespiti-Su-Kaciran-Yeri-Bulma

Yakın zamana kadar kimsenin haberdar olmadığı bir sektör içerisinde hizmet vermekteyiz. Vatandaşın ancak %5’inin haberdar olduğu bu hizmetinin adına su kaçağı tespiti denilmektedir. Cebini düşünen vatandaşın bu ekonomik çözümlerden yararlanması için, İstanbul Tesisat firmasını araması yeterli olacaktır. Çözüm sunmak için ellerinden gelen gayreti gösteren ustalarımız, firmanın çalışma politikasının bilincinde çalışmaktadırlar.

Su Kaçağını Tespit Ettirmek Neden Önemli?

Günümüzde her ülkede olduğu gibi Türkiye’de de kalabalıklaşan nüfus ve göç dalgaları nedeniyle her yer apartmanlarla doldu. Apartmanlarda yaşamanın bizlere getirdiği pek çok sorunun yanında, tesisat problemleri en korkutan problemlerden biri oldu çıktı.  Bazen komşuluk ilişkilerini derinden zedeleyen bu problemler en ivedi şekilde çözülmezse çok daha büyük olaylara neden olabilmektedir.

Su kaçağı problemlerine çözüm arayışları da genellikle sonuçsuz kalıyor. Çünkü daha en başında sızıntının yani kaçağın yerinin tespiti bile oldukça büyük bir sorun olmaktadır. Genellikle tavanımızda beliren bir su kaçağı probleminden üst kattaki komşumuzun tesisatını sorumlu tutarız. Üst katımızdaki, bir tesisat ustası çağırarak banyosunda deneme yanılma yöntemiyle tespit çalışması yaptırır. Tüm bu kazma işlemine rağmen kaçak onun dairesinde çıkarsa ikiniz de şanslı olursunuz. Çünkü su kaçaklarında su bulduğu en rahat noktadan çıkarak kendini belli etmektedir. Yani bu demek oluyor ki kaçak üst kat komşunuzdan değil de çaprazdaki komşunuzdan da olabilir. Yaptırılan tüm tadilat ya da kazma işlemi böylece boşuna yapılmış olur.

Su Kaçıran Yeri Bulma

Aslına bakarsanız bu tip su kaçağı tespit çalışmaları çoktan tarih oldu bile. Saydığımız tadilat problemlerini bir tarafa koyduğunuzda çok daha az paralar ödeyerek su kaçağının yerini kırmadan tespit ettirmeniz mümkün. Hatta bazen noktasal su kaçağı tespiti sayesinde dakikalar içerisinde bu problemler sonlandırılabilmektedir.  Tek yapmanız gereken İstanbul Tesisatı arayıp randevu almak! Böylece profesyonel ustalarımız yanlarındaki son teknoloji cihazlarla kaçağın tespitini yaparken siz bir köşede kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Size verdiğimiz su kaçağı tespit hizmeti sayesinde evinizde tadilat yok, gürültü yok, tabi buna bağlı olarak korkunç maliyetler de yok! Kanal görüntülüme kameralarımız sayesinde atık su gider borularında herhangi bir sızıntı olup olmadığı tespit edebiliyoruz.

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Su Kaçağı Tespitinde İstanbul Tesisat

Su kaçağı, sızıntılar, duvarlardan akan ve nereden geldiği belli olmaya sular… Tüm bunların tespiti robot makinelerle ve yılların verdiği tecrübeyle ustalarımız tarafından tespit edilip tamiri yapılmaktadır. Üstelik son derece uygun fiyatlara kesin çözüm uygulanmaktadır. Belki birçok yol yöntem denemiş fakat çözüme ulaşamadınız. Size profesyonel ekibimizle hizmete hazırız.

Evde Su Kaçağı Tespiti Yapılır mı?

Evinizde su kaçağı tespiti yaparak suyun zarar verdiği kısımları tespit etmelisiniz. Çünkü suyun sızdığı her nokta ciddi bir sorun yaratacağından sorunlu noktaları kısa sürede tespit etmek ve bu sorunlara müdahale etmek şarttır. Peki, evde su kaçağı tespiti için cihaz olmadan çözümler mümkün mü?

Evde su kaçağı sorunu yaşıyorsanız profesyonel cihazlarla su kaçağı tespit işlemlerine yönelmeniz şart. Çünkü su kaçağı teknolojik bir cihaz olmaksızın tam anlamıyla tespiti mümkün olan bir sorun değildir. Bu durumda tahminle ya da fiziki olarak su kaçağı olan noktaların peşinden gitmek mantıklı değildir. İstanbul Tesisat gibi su kaçağı tespiti firmaları sayesinde problemi en iyi şekilde çözüme kavuşturmanız gerektiğini ifade etmeliyiz. Böylelikle sorunu daha kolay bir şekilde çözecek ve sorunlarınızı ortadan kaldırma imkânına ulaşabileceksiniz.

Su Kaçağı Tespiti Uzun Sürer mi?

Boruların dışına sızan suyu bulmanız için çoğu zaman duvarlardaki nem ya da küflenmeyi takip etmeniz yeterlidir. Ancak bazı durumlarda sızan su zeminden aşağı katlara aktığından gözle tespit yapmak neredeyse imkânsızdır. Bu da su kaçağının her halde aynı çözüm gerektirmediğini kanıtlamaktadır. Peki, su kaçağı tespiti söz konusu olduğunda nasıl bir yöntem izlemek gerekir? Bu hizmet ne kadar sürer?

Su kaçağı tespit işlemleri sorunun büyüklüğüne bağlı olarak 1-2 saat içerisinde tamamlanmaktadır. Ancak burada amaç hızlı bir çözüm üretmek olduğu gibi kesin tespit yapmaktır. Servisimizden bilgi alarak bu konuda daha net sonuçlara ulaşabilirsiniz.

“Su Kaçağı Tespiti | Su Kaçıran Yeri Bulma” üzerine 4 yorum

  • İyi günler Bahdettin Bey. Anlattığınız durumun birçok nedeni olabilir efendim. Öncelikle sorun izolasyon kaynaklı olabilir. Çok yağmur yağdığında duvardan su alıyor olabilir efendim. Ya da çok yağmur yağdığında ve soğuk olduğunda duvarda terleme yapıyor olabilir. Binanın yağmurluk gideride duvarın içindeyse onunda kontrolü gerekebilir. Tüm bu işlemler için profesyonel bir yardım almanız şart. Cihazlarla kontrolünün sağlanması gerekiyor.

   Yanıtla
 1. Banyonun tam ortasından su damlıyor. Bazı ustalar dışarıdaki duvardan su çekiyor diyor bazıları da üstekilerin su tesisatı sızdırıyor diyor. Evde dış izolasyon yok. Su sadece kış aylarında damlamaya başlıyor. Bir hafta güneşli olsa da yine damlıyor. Yer Trabzon Merkez. Sizce sorunu nasıl buluruz.

  Yanıtla
  • İyi günler Adem Bey. Sadece kış aylarında oluyor diyorsunuz muhtemelen sorun tesisatla alakalı değildir. Çünkü bir su akıntısı olsa günlük haftalık olur. Bahsettiğiniz gibi sadece kışa denk gelmez. Tesisatla alakalı durum olduğunda sürekli devam eder neticede kullanılan bir yer ve tesisatın içinde hep su var. Ama yinede cihazlarla ayrıntılı bir kontrol yapılıp sorunun tam anlamıyla ne olduğunu öğrenmek lazım.

   Yanıtla

Yorum yapın

Tıkla Ara