Su Tesisat Kaçak Tespiti | Akan Suyu Bulma

bilgisayarli-aletler-ile-alt-kata-akan-suyu-bulma-islemi-08

Akan suyu bulma fikri ilk olarak stetoskop ile yapılan amatör dinleme çalışmalarıyla başlamıştır. Eski ustalar aslında durumu çözmüş fakat bu işi profesyonel olarak yapan bir makine üreticisi onlardan önce davranmıştır.

Cihazla su kaçağı tespiti yapmak için, cihazın durumunun çok sağlam ve bunun yanında da kullanılan tekniğin güncel olması gerekmektedir. Cihazla su kaçağını bulmak ve ayrıntıları hesaplamak için, kamera sisteminin takılmalıdır. Kamera sayesinde, meydana gelen su kaçakları tespit edilerek, ileri seviyelere giden cinsten olmalarına da izin verilmemiş olacaktır. Aynı zamanda su kaçaklarının tespit edilmesinde cihaz kullanımın olanaklı bir hale gelmesiyle beraber, insanlarda bu sorundan korkmaması ve cihaz yardımıyla daha detaylı bir biçimde kaçakların tespit edilmesi sağlanmaktadır.

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Bilgisayarlı Su Kaçak Tespiti

Cihazla Su Kaçağı Tespiti yapımında kullanılan yeni yöntem sayesinde, kamera sisteminden faydalanarak ortaya sorunsuz bir su sızıntısı tespiti çıkması sağlanmaktadır. Her türlü su kaçağını kontrol altına almak gerekir. Bunun yanında tespit edildikten sonra da ortaya çözümler sunma önemlidir. Bu makinelerin kullanılması şart haline getirilmesi gerekmektedir. Cihazla yapılacak olan su kaçakları tespitlerinde, teknoloji imkânlarından faydalanarak hasarları sıfıra indirmek, bu durumu avantaja çevirmek mümkün hale gelmiş olacaktır.

Cihazla su kaçaklarının belirlenmesi, kamera sisteminin gelişmesi sayesinde mümkün olurken, aynı zamanda cihazların teknik özellikleri de daha net kullanılarak, ortaya mükemmel desteğin çıkması sağlanmalıdır. Bu şekilde devam eden kaçakların tespitinde daha faydalı olmak için, kamera kullanımının mümkün olduğunca hızlı şekilde yayılması  da sağlanmalıdır. Böyle devam eden sistemde önemli olan, kaçakların net bir şekilde tespitinin sağlanarak, bu yolla onarma işlemlerinin de yapılmasıdır. Durum bu denli önemli ve teknik açısından da çok ciddi olduğu için, ortaya korkunç sorunların çıkmasına neden olur. Bu şekilde devam eden tıkanıklıklarda kamera sistemini kullanırken, tıkanan bölgelere kameranın salınması ve daha sonra izlenerek nerede tıkanma söz konusuysa orada durarak, tespit yapılması çok avantaj sağlamaktadır. Böyle devam eden durumlardan sonra, kaçakların geniş bir şekilde tespiti yapılarak, insanların da fazla uğraşmamaları sağlanmaktadır.

kamerali-sistemler-ile-akan-su-kacaginin-yerini-tespit-eden-firmalar-11

Akan Suyun Yeri Nasıl Bulunur?

Kameralı ve bilgisayarlı su kaçak tespit cihazları günümüzde kırmadan su sızıntısını tespit ettirmek isteyen tesisat firmaların bir numaralı yardımcısı olmuştur. Su sızıntısının yerini tespit etmek için, eğer sızıntının kaynağının giderler olduğu düşünülüyorsa o bölgeye kamera salınarak tıkanıklık araştırılmaktadır. Ancak temiz su borularında kamerayla çalışmak genellikle mümkün değildir. Bu yüzden termal kameralar, nem ölçerler devreye girerek su sızıntısının noktasal olarak yeri belirlenmektedir. Su kaçağının yeri tespit edildikten sonra müşteriye en uygun ve en az maliyetli çözümü öneren ustalarımız onay aldıktan sonra tamiratını da yaparlar. Böylelikle su sızıntısı problemlerinizin tümünü tek bir firma yani İstanbul Tesisat ile çözüme ulaştırmış olursunuz.

Kırmadan Su Kaçak Tespiti Nasıl Yapılır?

Kırmadan su kaçak tespiti yapılır mı? sorusu hemen her tüketici gibi sizin de merak ettiğiniz konulardan bir tanesi. İstanbul Tesisat, su kaçaklarını kırmaya gerek kalmadan tespit ediyor. Böylelikle herhangi bir sorun olmaksızın tespit süreçlerini tamamlayabilirsiniz. İşte İstanbul Tesisat ekibinin tamir ve tespit süreçlerinde kullandığı yöntemler!

Termal Kamera ile Kırmadan Kaçak Tespiti

Kırmadan su kaçağı tespiti işlemlerinden faydalanmayı istiyorsanız ekibimizin tercih ettiği termal kamera çözümlerini kullanmanız sizin için fazlasıyla avantajlı bir alternatif olacak. Neden mi? Çünkü termal kamera ile bütün tesisat hattını titiz bir şekilde inceliyoruz. Herhangi bir kaçak olup olmadığını belirlemek için de çalışmalar yaparak sizlerin beklentilerine cevap veriyoruz. Termal kamera kullanımı sayesinde noktasal kaçak tespiti yapıyoruz. Böylelikle mümkün olan en az seviyede kırma işlemiyle çözüm ortaya çıkar!

“Su Tesisat Kaçak Tespiti | Akan Suyu Bulma” üzerine 2 yorum

    • İyi günler Arzu Hanım. Su kaçağının bulunması için akustik dinleme cihazımız ve kameramızı kullanarak kaçağın yeri noktasal ve bölgesel buluyoruz efendim. Bunun sonucunda alt kata akıntınızı kesip garantisini veriyoruz. Normal dairelerde İstanbul içi 150 TL bir tespit ücretimiz bulunmaktadır. Tespit yapıldıktan sonra tamirat için profesyonel ekiplerimiz fiyat veriyor. Kabul ederseniz eğer garantili olarak tamiratını da yapıyoruz efendim.

      Yanıtla

Yorum yapın

Tıkla Ara