Su Tesisat Kaçak Tespiti | Akan Suyu Bulma

bilgisayarli-aletler-ile-alt-kata-akan-suyu-bulma-islemi-08

Akan suyu bulma fikri ilk olarak stetoskop ile yapılan amatör dinleme çalışmalarıyla başlamıştır. Eski ustalar aslında durumu çözmüş fakat bu işi profesyonel olarak yapan bir makine üreticisi onlardan önce davranmıştır.

Cihazla su kaçağı tespiti yapmak için, cihazın durumunun çok sağlam ve bunun yanında da kullanılan tekniğin güncel olması gerekmektedir. Cihazla su kaçağını bulmak ve ayrıntıları hesaplamak için, kamera sisteminin takılması gerekmektedir. Kamera sayesinde, meydana gelen su kaçakları tespit edilerek, ileri seviyelere giden cinsten olmalarına da izin verilmemiş olacaktır. Aynı zamanda su kaçaklarının tespit edilmesinde cihaz kullanımın olanaklı bir hale gelmesiyle beraber, insanlarda bu sorundan korkmaması ve cihaz yardımıyla daha detaylı bir biçimde kaçakların tespit edilmesi sağlanmaktadır.

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Bilgisayarlı Su Kaçak Tespiti

Cihazla Su Kaçağı Tespiti yapımında kullanılan yeni yöntem sayesinde, kamera sisteminden faydalanarak ortaya sorunsuz bir su sızıntısı tespiti çıkması sağlanmaktadır. Her türlü su kaçağını kontrol altına almak ve bunun yanında tespit edildikten sonra da ortaya çözümler sunmak için, bu makinelerin kullanılması şart haline getirilmesi gerekmektedir. Cihazla yapılacak olan su kaçakları tespitlerinde, teknoloji imkânlarından faydalanarak hasarları sıfıra indirmek, bu durumu avantaja çevirmek mümkün hale gelmiş olacaktır. Cihazla su kaçaklarının belirlenmesi, kamera sisteminin gelişmesi sayesinde mümkün olurken, aynı zamanda cihazların teknik özellikleri de daha net kullanılarak, ortaya mükemmel desteğin çıkması sağlanmalıdır. Bu şekilde devam eden kaçakların tespitinde daha faydalı olmak için, kamera kullanımının mümkün olduğunca hızlı şekilde yayılması  da sağlanmalıdır. Böyle devam eden sistemde önemli olan, kaçakların net bir şekilde tespitinin sağlanarak, bu yolla onarma işlemlerinin de yapılmasıdır. Durum bu denli önemli ve teknik açısından da çok ciddi olduğu için, ortaya korkunç sorunların çıkmasına neden olur. Bu şekilde devam eden tıkanıklıklarda kamera sistemini kullanırken, tıkanan bölgelere kameranın salınması ve daha sonra izlenerek nerede tıkanma söz konusuysa orada durarak, tespit yapılması çok avantaj sağlamaktadır. Böyle devam eden durumlardan sonra, kaçakların geniş bir şekilde tespiti yapılarak, insanların da fazla uğraşmamaları sağlanmaktadır.

kamerali-sistemler-ile-akan-su-kacaginin-yerini-tespit-eden-firmalar-11

Akan Suyun Yeri Nasıl Bulunur?

Kameralı ve bilgisayarlı su kaçak tespit cihazları günümüzde kırmadan su sızıntısını tespit ettirmek isteyen tesisat firmaların bir numaralı yardımcısı olmuştur. Su sızıntısının yerini tespit etmek için, eğer sızıntının kaynağının giderler olduğu düşünülüyorsa o bölgeye kamera salınarak tıkanıklık araştırılır. Ancak temiz su borularında kamerayla çalışmak genellikle mümkün değildir. Bu yüzden termal kameralar, nem ölçerler devreye girerek su sızıntısının noktasal olarak yeri belirlenir. Su kaçağının yeri tespit edildikten sonra müşteriye en uygun ve en az maliyetli çözümü öneren ustalarımız onay aldıktan sonra tamiratını da yaparlar. Böylelikle su sızıntısı problemlerinizin tümünü tek bir firma yani İstanbul Tesisat ile çözüme ulaştırmış olursunuz.

[Toplam:2    Ortalama:3/5]

Bu içeriği paylaş

Tesisat Sorunları ve Çözüm Önerileri

  1. Arzu 21 Mart 2018

USTAYA SOR

Tıkla Ara