Az Yakan Kombi – En Kaliteli Kombi Markası

Beyaz eşya sektöründeki gelişmeler sayesinde eskiye nazaran birçok marka ve modeli elimizin altında bulabilmek mümkün hale geldi. Teknolojinin bu kadar hızlı ve ulaşılabilir olması da fiyatları en asgari düzeylere çekti. İnternet ortamından aradığınız kombi marka ve modelinin en uygun satış yapıldığı yeri bulma çok kolay. Fakat firmalar maliyet arttığı için eskiden en kaliteli gördüğünüz kombi markası çok kaliteli modellerin yanında, düşük fiyatlı ve kalite oranı düşük modelleri piyasaya çıkarmaya başladılar. Kombi alırken en ucuz ya da en az yakıt tüketimine sahip bir şeyi boşuna araştırmayın çünkü bulamazsınız. Bunun yanında servisi ve yedek parça stokları en yaygın kombi modelini tercih etmeniz durumunda kazançlı çıkarsınız. Kombilerde tıpkı araba gibi yedek parçası ucuz ve servisi size yakın modelleri tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.

Ayrıca uzmanlar bir kombinin 10 yıl gibi bir ömrü olduğunu açıkça söylemeseler de 10 yıldan fazla kullanım olduğunda yedek parça bulmanız zorlaşmaktadır. Yedek parçayı bulsanız bile pahalı bir fiyatla karşılaşabiliyorsunuz. Biz de ofisimizde en ucuz kombiyi tercih ediyoruz. Çünkü arızaları arttığında, direk yenisini alıp kullanmayı tercih ediyoruz. Türkiye’de elektronik arızası tamir seçeneğiniz bulunmuyor veya mekanik bir parçayı temizlenip çalıştırmak yerine vicdansız bir kombi tamircisiyle karşılaştığınızda size sıfır parça önerisinde bulunuyor. Tercih sizin bu bilgiler ışığında bütçenize uygun bir kombi alıp iyi günlerde kullanmanızı diliyoruz.

En Kaliteli Kombi Markaları


Kış geldiğinde en çok gündemde olan konuların başında, ısınma giderleri nasıl düşürülebilir sorusu gelmektedir. Herkes kendince çözümler üretip, önerilerde bulunmaktadır. Kimi bilgilerde az yakan kombi kullanmak önemli denir. Bazı ustalar ısı yalıtımından bahseder. Bazen de tesisat sisteminin yeterliliğinden ya da düzgün döşenmesi gerektiğinden bahsedilmektedir.

Aslında ısınma konusunda kombinin performansı çok önemli olsa da ısınmayı etkileyen çok farklı faktörler ve etmenler vardır. Kombim az yakıyor demeniz için, öncelikle diğer faktörleri gözden geçirmiş ve elemiş olmanız gerekir. Örneğin ısı yalıtımının yetersiz olduğu bir evde, kombim çok yakıyor demek çok da doğru olmaz. Çünkü kombiniz yüksek performansta çalışsa bile, ısıyı ev içerisinde tutamadığınızda kombi performansınızın çokta bir önemi kalmaz. Ya da şöyle düşünelim; evinizdeki oda sayısına ve metre karesine göre petek sayısı az. O zaman da yine kombim ısıtmıyor ya da kombim çok yakıyor yakınmasında bulunma yine yersiz ve yanlış bir yakınma olmaktadır. Şimdi tüm bu ön problemleri elediğimizi varsayarak; az yakan kombi nasıl olmalı ya da az ödemek için hangi kombiyi seçmeliyim sorusunu yanıtlayabiliriz.

Kombi Çeşitleri Nelerdir? Hangi Kombiyi Satın Almalıyım?

Öncelikle üç farklı kombi çeşidi vardır. Kombi çeşitlerini ve çalışma prensiplerinden kısaca bahsederek, hangi kombiyi satın almalıyım sorusuna yanıt vermeye çalıştık.

  • Birincisi bacalı kombi bu şu an çok fazla kullanılmasa da kullanılıyor. Bulunduğu ortamdaki oksijeni kullanarak gazı yakıp, ısınmayı sağlıyor.
  • İkincisi olan hermetik kombi. Aslında bu birincisi ile aynı gibi ve bunda da baca kullanılıyor. Farklı olarak yanma sonrasında da öncesinde de iç mekânda hava ile teması olmuyor.
  • Sonuncusu ise yoğuşmalı kombi. Hepimiz reklamlardan da bunu yeterince duymuşuzdur. Ama tam olarak nasıl işlediğini bilmeyenlerimiz olduğunu düşünerek kısaca özetleyelim. Yoğuşmalı kombi, dış ortamdan aldığı hava ile yaktığı gazın atıklarını, su buharı olarak atar. Kalan gazı sıvılaştırıp yeniden sisteme kazandırır. Atık gaz oldukça yüksek bir sıcaklığa sahip olduğundan, sistemde ısı kaybı azalması olmaz. Gaz geriye kazandırıldığı içinde sarfiyat azalır. Yalnız bu su buharı giderinin atılabilmesi için ayrıca bir gider oluşturulması gerekir. (Klimalarda ki mantığa benzetebilirsiniz.) Ayrıca bu kombiler gerekli koşulları sağladığınızda %10 ila %15 diğer kombilerden daha tasarruflu olabilirler.

En az yakan kombi markası için de size tavsiyemiz ücret, servis yaygınlığı, garanti kapsamı ve enerji tasarrufu gibi birçok özelliğe bakarak karar vermenizdir. Çünkü her alanda başka bir marka öne çıkacak ve diğerine üstünlük sağlayacaktır.

En İyi Kombi Markaları

Az yakan kombi markaları arasından seçim yaparak ısınma performansını en iyi seviyeye taşımak istemeniz oldukça doğal. Ancak kaliteli bir kombi almak kadar önemli detaylar vardır. Bunlardan biri de satın aldığınız kombinin bakım ve kontrollerini düzenli olarak yaptırmanızdır. Çünkü kombi ancak bakımı ve kontrolleri periyodik olarak yapıldığında yüksek verimlilikle çalışmaktadır. 

İstanbul Tesisat olarak tüketicilerin en iyi kombi markaları olarak kabul ettiği ECA, Baymak, Buderus, Demirdöküm, Bosch, Airfel, Ferroli, Vaillant, Alarko, Sanica, Protherm ve Arçelik kombilerde bakım ve temizliği yapıyoruz. Bu sayede kombi temizliği kaynaklı kayıpların önüne geçmeyi amaçlıyoruz. Siz de en iyi kombi markaları arasından seçim yaptıktan sonra profesyonel bir bakış açısından faydalanabilirsiniz.

Az Yakan Kombi Ayarı Nasıl Yapılır?

Kombinizin bakım ve temizliğini hiç aksatmadan yapıyorsanız az yakan kombi ayarı konusunda da dikkatli olmalısınız. Çünkü kombi ayarı doğru olmadığında arzu ettiğiniz verimliliğe ulaşamayabilirsiniz. Peki, kombinizin verimli çalışması ve hedeflediğiniz performansı sergilemesi için nelere ihtiyacınız var?

Kombi ayarı yapan usta ile iletişime geçmeniz durumunda kombinizin az yakması için gerekli önlemleri alabilirsiniz. İstanbul Tesisat bu konuda gerekli bütün çözümleri sizlerle buluşturmaktadır. Ekibimizin titiz çalışmaları neticesinde gerçekleşen kombi ayarı için hemen bizi arayarak randevu oluşturabilirsiniz. Böylelikle kombinizin daha az yakarak daha kaliteli ısınma sunması mümkün olacaktır.

Yorum yapın

Tıkla Ara