Su Tesisat Kaçaklarına Kimyasal Uygulama

Su tesisatlarında ya da kalorifer tesisatlarında oluşan deliklerin, kimyasal uygulama yöntemleri ile kapatıldığını biliyor muydunuz?

su-borularindaki-kacaklar-ilac-ile-nasil-kapatilir-32

İstanbul Tesisat bu sistemle borulardaki su sızıntılarına son veriyor!  Hayatı kolaylaştıran bu yöntemleri yıllardır doğru bir şekilde uygulayan tecrübeli bir firmayız.  Patlak boruların tamiri için, eskiden olduğu gibi kırdırmanıza gerek yok. Bir sürü tadilat masrafı ardından, aynı renk seramik bulmak çileden başka bir şey değil. Tesisat kaçağınız sürekli damlama yapıyorsa, sızıntının temiz su olduğuna işarettir. Damlama yapan yer, bir kesilip bir akıyorsa pis su kaçağı ya da sıcak su borusunda patlak oluşmuş olabilir. Boruların içerisine gönderdiğimiz tesisat kimyasalı, delik olan bölgeden dışarı çıktığında karbon monoksit gazı ile karşılaşır. Kimyasal sıvı kendini dışarı attıkça, delik olan yeri sıvanmaya başlar. 24 saat içerisinde beton gibi bir tabaka oluşturan bu kimyasalı, çekiçle bile kırmak oldukça güçtür.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Su Kaçak Kimyasalı Nedir?

Su kaçağının bulunduğu zemin, duvar hangisi olursa olsun, herhangi bir kırma dökme müdahalesinde bulunmadan su kaçağı kimyasalı verilir. Bu kimyasal kendiliğinden kaçağın bulunduğu bölgeyi tespit ederek tamir eder. Kimyasal kaçağın bulunduğu bölgeden dışarı sızdığında kristalleşerek kaçağı kapatır. Tesisatın içindeki basınç ya da sıcaklık su kaçağı kimyasalına etki etmemektedir. Ayrıca ne kadar süre geçerse geçsin kimyasal özelliğini yitirmemektedir. Su kaçağı tespit kimyasalı plastik ya da metal tesisatlarda kullanılabilmektedir.

kacak-kimyasali-ile-su-kacagini-kapatan-usta-tesisatcilar-65

Su Kaçaklarında Kimyasal Kullanmak Güvenli mi?

Bazı müşteriler, kimyasal sıvı tesisatı tıkar mı diye merak ediyor? Bu sorunun cevabı kesinlikle hayırdır. Bu kimyasal sıvı su içinde kesinlikle donma yapmaz. Susuz bir ortamda sertleşmeye başlayan kimyasal, kaçağın bir daha oluşmamak üzere kapanmasını sağlar. Kimyasal uygulamalarda yüzde yüz başarı oranı ile sisteminizin garantili olarak onarımını gerçekleştiriyoruz.  Web sitemizde bulunan referansları arayarak İstanbul Tesisat firmasını sorabilirsiniz. Firmamız bu uygulamayı eline bir şişe kimyasal alarak uygulayan firmalardan değildir. Firmamızın sistemi suyun ph değerlerine kadar inceleyerek, müşterinin konutunda bu uygulamanın tutup tutmayacağına kadar her detayı isteyerek, bir elekten geçirerek uygulanmaktadır. Diğer firmalarda göremeyeceğiniz bir sistem ve uygulama ile bu işlemi tesisatınıza uyguluyoruz. Makine kullanarak, tesisatınızı eski haline getiriyoruz. Yılların verdiği özgüvenimiz, ustalarımızın tecrübesiyle birleşip, bir de yanına teknolojiyi eklediğimizde hayat biraz daha kolaylaşıyor.

Kimyasal Kullanarak Yapılan Su Kaçağı Tespiti Ne Kadar Sürer?

Firmamızın kullandığı su kaçağı kimyasalı, yukarıda belirttiğimiz sistemlerle elekten geçirildikten sonra tesisatınızda uygulanmaktadır. Sadece 15 metre kare parkenin masrafında olan bu uygulama, evinizin hiçbir yeri kırılmadan evinizde tadilat olmadan ortalama 1 ile 2 saat arası süren bir çalışma gerektirir. Bu sürenin sonunda yaptığımız işlem firmamızın garantisi altındadır.

Su Kaçağı Kimyasalı Nerelerde Kullanılır?

Su kaçağı kimyasalı pis su dediğimiz atık su borularındaki kaçakların tamirinde kullanılmamaktadır. Bu uygulamanın yapılacağı ısıtma sistemleri aşağıdaki listelenmiştir.

  • Mobil sistem yapılmış yerden ısıtma hortumlarında oluşan kaçaklarda
  • Alurad petek sistemine sahip tesisatlarda
  • Döküm radyatöre sahip tesisatlarda
  • Bakır boru tesisatlarında
  • Yerden ısıtma sisteminde su kaçaklarında
  • Hortum boru kalorifer tesisat kaçaklarında
  • Prc boru yani plastik boru kalorifer tesisat kaçaklarında
  • Demir boru kalorifer tesisat kaçaklarında
Tıkla Ara