Giderde koku problemi | Tıkanan gider kokar mı?

gider-borularindan-gelen-kotu-kokulari-cihazla-bulan-tesisatci-981

Evinizin ve mutfağınızın içindeki giderde koku problemi oluşması durumlarında, ilk bakmanız gereken gider tıkanıklığı olmalıdır. Eğer tuvalet, banyo veya evin gider olan herhangi bir bölümünde su yavaş gidiyorsa, o bölümde yağlanma ya da kireçlenmeden kaynaklı tıkanıklık oluşumu başlamış demektir. Bu oluşum zamanla daha da fazlalaşır ve en sonunda tamamen dışarı taşar. Suyun yavaş gitmesi ve boru içerisindeki birikme, koku yayılmasına sebep olur.

Bazı durumlarda giderlerin bunu tekrarlamaması için boru içerisini basınçlı yıkama makinesi ile yıkamak gerekir. Özellikle büyük mutfaklarda ve gıda sektöründe faaliyet gösteren firmaların mutfak boruları gibi böyle çabuk tıkanabilecek borularda, tıkanıklık açıldıktan sonra gider borusu yıkanıp sıfır hale getirilir. Tekrar yağlanması ve tıkanması uzun sürer ve yıkanan hatta aralıklarla yağ çözücü kullanılırsa tesisatın tıkanma süresini daha da uzatır. Uzunca bir süre tıkanma ve dolayısıyla da koku yaşanmamaktadır. Lavabo tıkanıklığı makine ile açıldıktan sonra, kamera ile görüntülenmektedir. Görüntüleme; borunuzda kırık, conta ısırması ya da eğimsizlik varsa bunları da görmenizi sağlar. Genelde yağlanma yapılmayan ve kireçlenmeden tıkanan giderler bazen eğimsiz oluştan tıkanmaktadır. Bu gibi durumlarda sürekli tıkanıklık açma yerine, kamera ile bakılıp sorun kalıcı olarak çözülmelidir. Firmamız size kalıcı çözümler sunmaktadır. Firmamızda yapılan tespitler sonucu giderlerin sürekli tıkanmaması için gereken işlem yapıldıktan sonra, yapılan işlere garanti verilir, her işimizin garantili olma sebebi ise, işimizi iyi yapmamızdır.

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Gider Tıkanıklığı Neden Meydana Gelir?

Evimizde lavabolar en çok kullanılan alanlardan bir tanesidir. Bu yüzden bakımlarının özveri ile yapılması önemlidir. Gider tıkanıklıkları belirli nedenlerden dolayı meydana gelir ve bu nedenler çoğu zaman insan hatası olarak yer etmektedir. Gider tıkanıklıklarının en önemli nedenlerinden bir tanesi lavabo giderlerine katı maddelerin atılmasıdır. Lavabo giderlerine atılan katı maddeler suda çözülmediğinden dolayı borularda kalır ve ilerlemez. Bir süre sonra da kalıp gibi olarak giderin tıkanmasına neden olur. Gider tıkanıklıklarının sebebi, bir başka atıkların ve suda çözünmeyen peçete gibi ürünlerin giderlere atılmasıdır. Yemek atıkları bazı durumlarda borularda birikme yaptığı için giderin tıkanmasına sebep olur. Suda çözünmeyen peçete kağıtları da giderlerin ağzını kapatarak suyun gitmesine engel olduğundan dolayı dikkat edilmelidir. Tıkanıklık açma ile ilgili detaylı bilgi için linke tıklayarak detayları öğrenebilirsiniz.    Tıkalı Gider Borusu Açma (Tuvalet/Mutfak/Lavabo)

giderlerden-geri-gelen-kotu-kokulari-engellemenin-yollari-982

Giderden Gelen Kötü Kokular Nasıl Önlenir?

Evinizde ya da iş yerinizde giderlerden koku geliyor ise bunun çeşitli sebepleri olabilmektedir. Ancak en çok karşımıza çıkan neden giderin tıkanarak koku yaymasıdır. Giderin içinden akıp gidemeyen kalıntılar çürümeye başladığında giderden dışarıya kötü koku gelmesi durumunu ortaya çıkarır. Otel ve restoran gibi hizmet sektöründeki işletmelerde bu tarz kokular müşteri kaybına neden olabileceğinden ivedilikle çözülmesi gerekir. İstanbul Tesisat, kurumsal firmalara tıkanıklık açma hizmeti vermenin yanı sıra bakım sözleşmesi hizmeti de sunmaktadır. Bu sayede tıkanıklık oluşmaya başlamadan gerekli önlemler alınarak müşteri kaybının önüne geçilmiş olmaktadır.

Lavabolardan gelen kötü kokuların giderilmesi- Mutfak lavabosundaki kötü kokuların sebebini bulan firmalar

Giderlerden geri gelen kötü kokular oldukça rahatsız edici olmakla birlikte sağlımız içinde tehdit oluşturmaktadır. Bir an önce önlem almamız evimizde daha rahat yaşamak için gereklidir. Gider borularındaki kötü kokular nasıl engellenir? Mutfak lavabosundan geri tepen pis kokuları önleyen yöntemler nelerdir? Problemin ana kaynağına ulaşmadan kokudan kurtulmamız neredeyse imkansızdır. Kendi yöntemlerimiz ile kokuyu sadece maskele ye biliriz , kalıcı çözüm için mutlaka profesyonel yardım almamız gerekmektedir.

Giderlerden gelen pis kokuları çözen şirketler. Cihazla koku tespiti yapan tesisatçılar öncelikle kamera ile giderlerin içerisinde ki sorunları tek tek ele alıp çözüme odaklanmalıdır. Tesisatlarda yapılan hatalar kokuyu engellememektedir. Aksine dahada içinden çıkılmayan bir hale ulaşmasına sebep olabilmektedir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için profesyonel bir firmadan yardım almak garantili çözümlere ulaşmayı sağlamaktadır.

Uygun fiyatlara koku tespiti yapan firmamızı arayarak servis talep edebilirsiniz. Sorunu kısa ürede çözüme kavuşturabilirsiniz.

Banyodan Gelen Lağım Kokusu Nasıl Giderilir?

Giderde koku problemi hemen her tüketicinin karşı karşıya kalabildiği bir sorun olarak kabul edilmektedir. Hijyenik anlamda ciddi bir problem olarak kabul edilen koku aynı zamanda yaşam konforunu da olumsuz etkilemektedir. Bu nedenle de banyodan gelen lağım kokusu ile alakalı gerekli önlemin alınması elzemdir. Siz de banyo ya da giderde koku ile karşılaşan bir tüketici olarak banyodan gelen lağım kokusu ile ilgili önlemler almalısınız. Peki, ama nasıl?

İstanbul Tesisat ekibi ile iletişime geçerek banyo giderinizde oluşan kokunun kaynağını tespit etmeyi tercih edebilirsiniz. Çünkü bu kokunun neden oluştuğunu saptamanın en doğru yolu budur. Ekibimiz, gerekli incelemeleri gerçekleştirdikten sonra banyodan gelen lağım kokusu ile alakalı en makul çözüme ulaşmanızı sağlayacaktır. 

Banyo Giderinde Koku Problemine Kesin Çözüm

Giderde koku oluşmuşsa ve uyguladığınız her yöntem bu sorunu çözmeye yardımcı olmadıysa profesyonel destek almanız şart. İstanbul Tesisat gerek tıkanıklık tespiti gerekse gider açma hizmetleri sayesinde koku sorununa kalıcı bir çözüm getirmektedir. Kokunun neden ortaya çıktığını bulan ekibimiz çok kısa bir sürede bu sorunun üstesinden gelmenize de yardımcı olmaktadır. Siz de bu konuda en ideal seçenekleri değerlendirerek profesyonel bir bakış açısından faydalanabilirsiniz.

Banyo giderinde koku probleminin bir daha tekrar etmemesi açısından siz de İstanbul Tesisat ile profesyonel bir çözüme başvurabilirsiniz. Ekibimiz sizden gelen talepleri en iyi şekilde karşılayacaktır.

“Giderde koku problemi | Tıkanan gider kokar mı?” üzerine 2 yorum

  1. Lavabodan gelen kokuyu kesmek için gider borusunu U şeklinde kıvırdım. Koku kesildi ancak bu seferde su yavaş gidiyor. Lavabonun içinde birikiyor.

    Cevapla

Yorum yapın

Tıkla Ara