Kanal Görüntüleme Koku ve Su Sızıntı Problemleri

kanal-goruntuleme-yaparak-koku-tespiti-yapan-yer-08
Kötü kokular, su sızıntı problemleri, kanalda oluşan tıkanıklıklar ve bunun gibi birçok tıkanıklık açma işlemleri, İstanbul Tesisat tarafından yapılmaktadır. Tıkanmanın başlıca nedenlerinden biri de inşaat atıklarından sonra hatalı kullanımlardır.

Tıkalı tuvalet açma, kanal açma, kanalizasyon açma, tuvalet açma, tuvalet tıkanıklığı, tıkalı lavabo açma, klozet açma, pimaş açma, boru tıkanıklığı açma, tıkalı boru açma, lavabo açma, lavabo aç, lavabo gideri açma, lavabo gideri tıkanıklığı açma, süzgeç tıkanıklığı açma, sifon gideri açma, evye gideri açma İstanbul Tesisat tarafından verilen hizmetlerden bazılarıdır.

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Evlerimizde sık sık yaşadığımız problemlerden biri de lavabo tıkanıklıklarıdır. Lavabo borularında en çok yaşanan sıkıntılardan biri tıkanıklık, diğeri de koku problemleridir. Genelde banyo ve tuvaletteki lavabolara atılan yabancı maddeler sonucunda, bu yabancı maddelerin eğimsiz ve dirsek dönüşlerinde tıkanmalara yol açtığı görülür. Eğimsiz lavabo atık su gider borularında yıllarca kullanım sonunda ister istemez tıkanıklık yaşanır. İstanbul Tesisat, lavabolarda oluşan koku problemlerini ya da tıkanıklıkları cihazla görüntüleme alarak çözüme ulaştırmaktadır. Tıkanıklığa sebep olan neyse görüntüleme neticesinde müşteriye gösterilir.

kanal-goruntuleme-makinesi-ile-su-sizintisi-ve-tikaniklik-calismasi-53

Kanal Görüntüleme

Koku ve su sızıntısı problemlerinizde, atık su borularınızda görüntüleme yaparak pis su boru tesisatınızda herhangi bir yanlış uygulama veya pimaş içerisinde kırık veya çatlak olup olmadığını tespit ediyoruz. Yukarıdaki resimde görünen kırık, firmamız tarafından Başakşehir Erguvan apartmanında su sızıntı ve koku problemi şikâyeti nedeniyle servis gönderdiğimiz ekibimiz tarafından tespit edilmiştir. Görüntüler fotoğraf olarak çekilerek veya video kayıt sistemi ile kayıt yaparak müşteriye kanıt olarak sunulmuştur. Bu tür problemler, bina ana giderlerinde oldukça sık rastlanan problemlerdir. Fakat kokunun veya sızıntının nereden geldiğini tespit etmek, teknoloji yardımı olmadan zahmetli ve pahalı bir şekilde size yansıyabilir.

Tıkalı gideri kamera ile açtırmanın faydaları

Problemin nereden kaynaklandığını bilip, noktasal tespit yapılarak çözüme gitmek en doğru yoldur. Bulunduğumuz sektör doktor ve hasta ilişkisine benzer… Doğru teşhisi yapabilme, problemin yüzde doksanını çözmek demektir. Geriye kalan sadece noktasal tespit yapılan yerin, tamirini yapmaktır. Kanal görüntüleme bana ne kazandıracak demeyin! 10 metre yerin kırılması ile 2 metre yerin kırılıp, tamirinin yapılması farklı şeylerdir. Kanal borunuzun içerisi her ne kadar yeni yapılırsa yapılsın, bazen fabrika hatalı boru, tesisatçının gözünden kaçan pimaş çatlakları veya borunun üzeri kapatılırken herhangi bir sert darbe tesisat borunuzun zarar görmesine sebep olur.

Bundan yaklaşık 2 ay önce, bir müşterimiz bizi arayarak su kaçak tespiti için müracaat etti. Evinin tesisatını yaklaşık 6 ay önce yaptırdığını ve tesisatında herhangi bir problem olmadığını kanıtlamak için bizi çağırdığını söyledi. Ekiplerimiz gereken incelemeleri yaptıktan sonra, müşterimizin atık su tesisatında boruların ek yerlerinde birbirine geçmediğini tespit etti. Ancak böyle bir durumda arızanın sebebini direkt olarak tesisatçı ustanıza bağlamayın. Tesisat ustanız işi bitirdikten sonra, teslim almak için borularda su sızıntısı kontrolünü mutlaka yaptırın. Daha sonra seramik ustanızı fayansları döşerken dikkatli olması konusunda mutlaka uyarın.

Şahit olduğumuz bir diğer olayda, ustalarımız lavabo borusunu döşedikten sonra, fayans ustası borunun duvara tam oturmadığını, fayansları kurtarmadığını söyledi. Ardından o boruyu duvara tam gömmek için, ayağıyla vurarak boruyu duvara tam oturtturmaya çalışması üzerine ustaya ne yaptığını sorduk. Ustanın cevabı ise boruyu duvara tam yerleştiremediği oldu. Ancak usta bu işlemi yaparken, dirsekle boru arasındaki ek yerinden boruyu geri çekmişti. Boru yarım santim bir payla içerde duruyordu. Bu hatayı vaktinde fark etmemiş olsaydık eğer, boru hatalı bir şekilde kalacak ve su sızıntısına neden olacaktı. Bu yüzden de bu tür olaylar yaşanmaması için müşterilerimizi dikkatli olmaları konusunda uyarıyoruz.

Kanal ve Giderde Koku Oluşumunun Nedeni Nedir?

Kanal ve giderlerde oluşan koku ev ortamında ciddi rahatsızlıklara yol açmaktadır. Evde otururken bir anda giderden ortama yayılan kötü kokular nedeniyle rahatsız olmanız doğaldır. Bunun için bir çözüm üretmeniz adeta bir zorunluluktur. Peki, bu durumu ortadan kaldırmak adına nasıl bir yol izlemeniz gerekir? Bu soruya cevap vermek için öncelikle kanal ve giderde koku oluşumunun nedenlerini değerlendirmeye odaklanmalısınız.

Kanal ve giderde meydana gelen kötü kokuların temel sebebi gidere atılan artıklardır. Yemek artıkları giderde birikerek çoğu zaman olumsuz kokulara yol açar. Bu da kanalizasyon kokularının temel nedenleri arasındadır. Öte yandan kanal ve giderde meydana gelen kokuların tıkanıklıklarla da doğrudan ilgisi vardır. Çünkü tıkanma suyun dahi akmasına engel olarak suyun kötü kokular yaymasına yol açar. Böylesi durumlarda yapılması gereken sadece kanal tıkanıklıklarına karşı önlem alarak en makul seçenekleri değerlendirmek olmalıdır.

Kanal Kokuları Nasıl Giderilir?

Giderde ortaya çıkan olumsuz kokuların üstesinden gelmek gerekir. Öncelikli olarak bu kokuların nedeni olan tıkanmaların üstesinden gelmeye odaklanmalısınız. Çünkü tıkanmayı çözmediğiniz sürece kötü kokulardan kurtulma sizin açınızdan pek de mümkün olmayacaktır. Öte yandan kanal kokularını giderirken tıkanıklık açmanın uygun cihazlar ve yöntemlerle yapılması elzemdir. Aksi takdirde kötü kokulardan kurtulmak isterken borulara zarar vermeniz doğal bir durum olacaktır.

Yorum yapın

Tıkla Ara