Makineyle Klozet Gideri Açan Firma

Klozet gideri açma servisi olarak, tıkanıklık durumlarında size acil hizmet sunan İstanbul Tesisat sorununuzu en acil şekilde çözer. Klozet gideri açılması için acil tıkanıklık açma servisi hizmeti sayesinde size 2 saat içinde ulaşır problemi çözeriz.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55
kamerali-cihazlarla-klozet-tikanmalarini-acan-firmalar-753

Klozet Gideri Tıkanması

Giderlerde tıkanma sebepleri genelde ıslak mendil ve çokça atılan kalitesiz tuvalet kâğıtlarıdır. Binalarda ortak kullanım alanlarında kimin ne attığı belli olmadığından, boruyu kimin ve neyin tıkadığı da anlaşılamaz. Bu sebepten apartman sakinleri arasında tartışma çıkar. Tıkanıklık olan katın aşağısında oturanlar, bu durumla alakalı değildir. Çünkü boru nereden tıkandıysa, oranın üst katlarında sorun vardır ve üst kattan atılan bir cisim gideri tıkadı demektir. Aşağı kattakilerin attığı pislik, yukarı doğru gidemez. Su ikinci katın tuvaletinden geri tepiyor ise, ikinci kat ve üst katları sorumludur.

Eğer en alt kattan tıkanmış oradan geri veriyorsa, bütün bina sorumlu demektir. Ana boru en alttan gittiği için, tüm binadakilerin kullandığı sular oradan geçer. Tıkanma olduğunda bütün bina sakinlerinin üstlenmesi gerekir. Klozet tıkanmaları da aynı şekilde ana boru tıkandığında su geri teper. Fakat klozetten önce yerde gider olduğu için, su oradan çıkar ve klozete kadar yükselemez. Bu tip bir tıkanıklık da ana boru tıkanıklığıdır. Sadece klozetten su gitmiyorsa, işte o zaman klozet tıkanıklığı var diyebiliriz.

Klozet Tıkanıklığı Açma

Diğer tüm giderler çalışıyorsa, lavabo, duş, süzgeçte sorun yoksa ve sadece klozet tıkandıysa size klozet gideri açan servis gerekiyor demektir. Bizi aradığınızda size yolladığımız servis, klozeti kırmadan ya da fayansları kırmadan, makine ile klozet tıkanıklığı açma yaptıktan sonra, kamera ile bakarak herhangi bir arıza var mı, boru neden tıkanmış görüntülüyor ve size buna göre bir rapor veriyor. Yapılan işlemler sonunda klozet, eski halinde çalışır vaziyette teslim ediliyor. Garantili bir şekilde yapılan klozet gideri açma işlemi esnasında borulara zarar verilmeden yapılmaktadır.

İstanbul Tesisatın kalitesi ve kurumsallığı işte bu noktada devreye giriyor. Herkesin elinden bazı işler geliyor olabilmektedir. ncak işin profesyonelliği ve herhangi bir kaza, risk oluşmasını engellemek bu işin ustasına aittir. Sürprizleri kaldıramayacak işler vardır, tıkanan klozet giderini açma işi de onlardan biri. Sağlık koşulları, teknik şartlar ve bilgi birikimi olmadan, yapılacak bir iş değildir klozet gideri tıkanıklıklarını açma. Bu yüzden, siz de klozet gideri tıkanıklığını makineyle açma işini bize bırakın ve rahatınıza bakın.
robot-cihazla-klozet-tikanikligini-acan-usta-752

Makineyle Klozet Gideri Nasıl Açılır?

İstanbul tesisat, uzun yılların deneyimini teknoloji ile birleştirerek geliştirdiği bir yöntem sayesinde kırmadan makineyle tuvalet gideri açma işlerini yapmaktadır. Firmamızın çalışma prensiplerine göre, bizi arayıp servis kaydı açtırmanız ile süreç başlar. Ardından izlenen aşamalar da;

 • İlk olarak tıkalı tuvalet giderine makine gönderilerek açma çalışması başlatılır.
 • İkinci aşamada tıkanan gidere kamera gönderilerek, tıkanmaya neyin sebep olduğu, açılıp açılmadığı ve başka bir arıza var mı kontrol edilmektedir.
 • Son olarak müşterimize eğer klozet yeniden tıkanmaya meyilli ise jet motorla tuvalet gideri yıkaması yapılması önerilmektedir.
 • Tuvalet giderini makineyle açan usta ekibimiz size servis formu doldurarak yapılan işlemi garanti altına alır.

Klozet Tıkanıklığı ve Ana Boru Tıkanıklığı Farkı Nedir?

Klozet, çoğu zaman normal tuvalet yerine tercih edilebilmektedir. bu da daha rahat olmasından dolayıdır. Fakat unutulmamalıdır ki; yanlış kullanımda ve gereken özen gösterilmediğinde klozet tıkanmaları da sık görülebilecek bir sorundur. Klozet borusu tıkanıklığı ve boru tıkanıklığı ayrı olarak değerlendirilebilmektedir. Fakat ortak yanları da vardır. Klozet tıkanmasında da ana boru tıkanmasında da su geri tepebilmektedir. Fakat klozet kısmında yerde gider kapağı olduğunda dolayı su o kadar yükselemez ve o kısımda çıkar. İşte buna ana gider borusu tıkanıklığı ismi verilir. Klozetten su gitmemesi durumu ise klozet tıkanıklığı olarak adlandırılmaktadır. İkisinin farkı bilindiğinde uygulanan işlemlerin seçilmesi daha da kolaylaşmaktadır. Artık teknoloji geliştiği için makinelerle tıkalı tuvalet gideri açma işlemi gerçekleşebilmektedir.

Robot makine ile kırmadan gider açma işlemi nasıl gerçekleştirilir?

Cihazla tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır? Tuvalet pimaşları neden tıkanır? gibi sorularınızı cevaplamaya çalışacağız.

Makine ile tıkanan tuvaleti açan firmalar genellikle bünyelerinde kamerada bulundurmaktadır. Bu makineler sayesinde önümüze çıkan tüm problemleri çok önceden tespit etmiş olup müşterilerimizi bilgilendirmekteyiz. İstanbul Tesisat şirketi 15 servis aracı ile tüm İstanbul ilçelerine hizmet vermekte olup ekiplerimizin hepsinde bu kameralar mevcuttur.

Robotla tıkalı tuvalet açma nedir? Bu makinedeki tel 20-25 metre uzaklıkta olan tıkanıkları bile açmaktadır. Bu telin üzerine takılan başlık sayesinde döne döne ileri giden sistemiyle boru içerisinde bir noktadan fazla tıkanıklık varsa bile açmaktadır. Boruya hiç bir zarar vermeden ilerleyen bu akıllı sistem tıkanıklık açmadaki en zararsız ve garantili yöntemdir.

Klozet giderleri neden tıkanır?  

Genellikle kullanımla alakalı yaşanabilen bu tıkanıklar tesisatta yapılan hatalardan dolayıda tıkanmaktadır. Peki bu olası problemler nelerdir?

 • Yoğun peçete kağıt vb kullanımı
 • Tesisatın montajı yapılırken ters eğim verilmesi durumunda
 • Gidere atılan yabancı maddelerin boru içerinde kalması durumunda
 • Rögarların tıkanması durumunda
 • En alt katta oturuyorsanız bina ana borusunun kırılması veya çökmesi durumunda

Daha detaylı bilgi için  Makine ile Tıkalı Tuvalet Gideri Açan Tesisatçı  yazımızı okuyabilir veya bizi arayıp bilgi edinebilirsiniz.

Klozet Gideri Nasıl Temizlenir?

Klozet gideri temizleme konusunda siz de profesyonel bir seçim yapmak mı istiyorsunuz? O halde klozetinizin daha kaliteli bir şekilde açılması için İstanbul Tesisat hizmetlerinden faydalanmaya başlayabilirsiniz. Kaliteli olması kadar ihtiyaçlarınıza uygun bir çözüm olması da klozet tıkanmalarına karşı önemli bir husustur. O halde tercihinizi klozet gideri açma ile alakalı en iyi şekilde yaparak sorunu ortadan kaldırın.

Klozet gideri açma konusunda kullanılan yöntemler oldukça fazladır. Bu nedenle de tercih edeceğiniz yöntemin beklentileri karşılaması önemlidir. Hem de kusursuz bir klozet açma deneyimi sağlaması arzu edilmektedir. Sizin de beklentileriniz daha kaliteli bir hizmet mi? İstanbul Tesisat sayesinde klozet gideri temizleme sürecini sorunsuz bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Klozet Gideri Su Kaçırıyor Normal mi?

Klozet gideri su kaçırıyor problemi sık sık yaşanan bir durum olarak kabul edilmektedir. Bu sorunun titiz bir şekilde ortadan kaldırılması ve su kaçırma sorununun nedeninin belirlenmesi gerekmektedir. İstanbul Tesisat olarak su kaçağı ve klozet gideri tıkanması gibi sorunları gideriyoruz. Üstelik yaşanan problemlerin daha ciddi sorunlara neden olmaması adına da gerekli çalışmaları yürütüyoruz.

Klozet giderinden su gelmesi hiç normal bir durum değildir. Aksine giderde tıkanmaya işaret ettiği gibi sorunun daha çetrefil bir hal almasına da neden olur. İstanbul Tesisat bu sorunun ortadan kaldırılmasını sağlıyoruz. Aynı zamanda profesyonel bir sonuca ulaşmak da mümkün olmaktadır. Klozet tıkanıklığı gideri ve diğer bütün problemleri ortadan kaldırmak sizin için mümkün olacak!

“Makineyle Klozet Gideri Açan Firma” üzerine 2 yorum

 1. Merhabalar biz 3. katta oturuyoruz. En alt kattaki komşunun evinde sürekli tıkanıklık oluşuyormuş. Bizden kaynaklandığını düşünüyor ama biz tuvalete kesinlikle tuvalet kağıdı vb şeyler atmıyoruz. Bunun bizden kaynaklanmadığını ispatlayabilirmiyiz. Esenyurt bölgesine geliyormusunuz.

  Yanıtla
  • Merhaba efendim.Öncelikle şunu belirtmek isterim boru ana boru olduğu için sadece sizin tuvalet kağıdı atmamanız bir şeyi değiştirmez. Bu yüzden tek daire olarak ele almayın bunu. Boru ana boru olduğu için üst katlardan ya da bir alt katınızdan atılan tüm pislikler en alt dairenin borusundan geçeceği için orada tıkanma yapıp 1. katı su basacaktır. Bu yüzden bu problem en alt kat dahil tüm binayı ilgilendiren bir durum. Esenyurt bölgesine servisimiz var efendim. Kameralı sistemlerimizle ve tıkanıklığı açan robotumuzla sorununuza köklü bir çözüm bulmak için hizmet verebiliriz. Ayrıca sizden kaynaklanmadığını ispat etmeniz çok zor.

   Yanıtla

Yorum yapın

Tıkla Ara