Gider Açma Kılavuzu


kilavuz-kullanarak-gider-acma-nasil-yapilir-863

Gider açma kılavuzu kullanım alanları;

 • Banyo gideri,
 • Mutfak gideri
 • Tuvalet giderleridir.

Kılavuzlar giderleri açma için kullanılsa da pek başarılı oldukları söylenememektedir. Çünkü kılavuz denilen aletler, ufak tefek tıkanıklıkları açacak şekilde geliştirilmiştir. Eğer tıkanan bölge biraz zor açılan bir bölge ise; kılavuz teli işe yaramaz. Kılavuz telinin açabileceği tıkanıklıklar ufak poşetler ya da gidere kaçan kıl tüy gibi pisliklerdir. Çünkü kılavuz teli; giderdeki pisliğe sarılması için ayarlanan gider açıcı bir alettir. Yapısı gereği bu tele sarılabilecek şekilde bir tıkanıklık oluştuğunda işe yarayan bir yöntem olmaktadır.

Kılavuz Kullanarak Gider Açma

Örneğin mutfak giderlerinde yağlanmadan kaynaklanan tıkanıklıklarda, kılavuz telinin hiçbir faydası olmaz çünkü salınan tel, yağın içinden geçip gider ve yağ telin etrafını kapattığı için telin bir anlamı olmaz. Çevirerek gidere salınan gider açma kılavuzları, sarılamayacağı bir cismi dışarı çekip çıkaramaz. Ancak gider açma kılavuz fiyatları oldukça ucuz olduğu için, herkesin alıp gider açmayı deneyebileceği bir malzemedir. Genellikle önce kılavuzla denenmektedir. daha sonra da bir usta çağrılmaktadır. Bazen kılavuzla deneme başarısız olduğu gibi, gelen usta da başarısız olabilmektedir.

Tıkanan gideri açma yöntemleri arasında en kesin çözüm olarak, tıkanıklık açma makineleri kullanılmalıdır. Makine ile işlem yapmadan önce denenen yollar başarısız olduğunda, başvurulan bu makine yönteminin garantili bir işlem olduğu bilinmelidir. İşlem sonlandığında gider tıkanıklığı açan firmalar size bir rapor hazırlarlar ve dairede yanlış yapılmış olan bir tesisat işçiliği varsa bunu da size raporla bildirirler. Duruma göre daire tesisatına yıkama da yapılabilmektedir. Mesela mutfak giderleri tıkanıklık açma makinesi ya da kılavuzla açılsa dahi, boruda kalan yağlar ileride size sıkıntı yaşatabilir. Bu yağların tamamen temizlenmesi ve borunun içinin ilk günkü haline getirilmesi, borunuzun tekrar kirlenmesini geciktirir. Yağı bir kere tutan boru, yıkanmadığı zaman daha çabuk yağlanma yapar. Çünkü boruya sarılan yağ geçerken diğer yağları da tutarak çabucak tıkanmaya sebep olur.

Gider borusu açma işi gider açma kılavuzu ile kolayca yapılamayacak bir iştir. Eğer şansınız varsa ve ufak bir sebepten dolayı tıkanma yaşanmışsa kılavuz kullanarak tıkanan boruyu açma başarılı olabilmektedir. Bunun dışında, kılavuzun gücü hiçbir tıkanıklığı açmaya yetmez. Yeri geldiğinde toprağı delebilen bir makineyle, elle çevrilerek itilmeye çalışılan bir aletin gücü aynı olabilir mi? Eğer öyle olsaydı gider açma makineleri bu kadar pahalı olur muydu? Sonuç olarak gider açma kılavuzu, küçük işlerinizi görmek için nalburlardan temin edebileceğiniz ve denemeye değer bir yol olarak aklınızda kalmalıdır. Tıkanıklık açma makinesi de sorun büyüdüğünde başvurabileceğiniz kesin çözüm olarak aklınızın köşesinde kalabilmektedir.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

robot-makine-ile-tikaniklik-acan-ustalar-865

Tıkalı Gider Açma Yöntemleri

Tıkanan gider borularının kontrol edilmesi işlemi yapılmadığında ya da gider borularının temizliği yapılmadığında başınıza dert olabilir. Bu yüzden tıkalı gider açma yöntemleri hakkında az da olsa bilgiye sahip olunması önemlidir. Tıkalı gider açma yöntemleri daha çok gider kısmının nereden tıkandığı ile ilgilidir. Açma yöntemini değiştiren bazı etkenler ise şu şekildedir:

 • Giderin çapı
 • Kullanılmış olduğu alan
 • Dairenin ya da tıkalı olan yerin olduğu kat.

Bu maddelere ek olarak binanın önünde bulunan rögar kapağının kapalı ya da açık olup olmaması da önemli olabilmektedir. Tıkalı lavabo açma işlemi sırasında uzman kişilerden yardım isteyebileceğiniz gibi hafif olan tıkanmalar da siz de müdahale edebilirsiniz. Tıkalı lavabolarda kullanılan yöntemlerden birisi pompa ile gider açmadır. Fakat bunun için giderin tamamen tıkalı olması gerekmektedir. Kimyasal lavabo açıcılar da tıkalı gideri açma yöntemleri arasındadır. Gereken karışımlar yapılarak ya da sade olarak bu kimyasallar lavaboya döküldüğünde etkileşime girerek lavabonun açılmasını sağlar.

Tıkalı gider kılavuzla açılmıyor diyorsanız bizi arayabilirsiniz. Mutfak lavabosunu kılavuzla açma çalışması yağlanmadan dolayı sonuç vermeyebilmektedir.Bu sebeple tıkanan gideri açan firma arıyor olabilirsiniz. Bu tip tıkanmalar için en uygun yöntem robot makineyle gider açılıp, yıkama işlemlerinin yapılmasıdır. Kullanacağınız hiçbir pimaş açma kılavuzu bu tip tıkanmalarda işe yaramayacaktır. İstanbul Tesisat boruyu kılavuzla açma işlemi gerçekleşemediğinde arayacağınız ve garantili hizmet veren bir firmadır.

kilavuz-makine-ile-gider-acma-yontemi-864

Klavuzla açılmayan gideri açma yöntemleri? Robot makine ile tıkanıklık açan firmalar?

Tüm çabalarınıza rağmen gider borusunu açmadığınız durumlarda profesyonel yardım almak elbetteki size çözüm sunan tek yoldur. Tıkanıklık açma makineleri için özel başlıklar üretilerek her gidere ayrı başlıklarla müdahale edilmektedir. Buda gider açma işinde sonuç odaklı olup beklentiyi tam anlamda karşılayabilmektedir.

 • Robotla sistemle tıkanıklık açma nedir ? Bu makine pimaş boruları için tasarlanmış olup önüne gelen engelleri aşarak gider borusunu kullanıma açmaktadır.
 • Makine ile gider borusu açtırmanın zararı varmıdır? Tıkanıklık açmada kullanılacak en güvenli yöntem hiç kuşkusuz ki cihazla tıkanıklık açma işlemidir. Gider açıcı makine hiç bir şekilde boruya zarar verip deformasyona uğramasına sebep olmaz.
 • Robotla açılan pimaş borusu tekrar tıkanırmı ? Dikkatsiz kullanımda giderin tekrar tıkanabileceğini unutmamamız gereklidir. Ayrıca boruların hatalı montajdan dolayı da tıkanma olasılığı vardır.
 • Kamera ile tıkanıklık açma nedir? Tıkanıklık açma işleminde kamera işin kilit noktasıdır. Robotla açılan gidere kamera gönderilerek tıkanmanın neden kaynaklandığı tespit edilmektedir.
 • Kamera kullanarak pimaş borusunu açan firmalar ? İstanbul Tesisat bu konuda size teknik destek sağlayan profesyonel bir tesisat şirketidir. Yapılan tüm çalışmalar bilgisayarlarda kayıt altına alınıp olası durumlarda firmayı tekrar aramanız halinde yapılan tüm işlemlerin bilgilerine ulaşmak mümkündür.

Cihazla tıkanıklık açma fiyatları hakkında bilgi alma için haftanın 7 günü arayın servis talep edebilirsiniz. Ayrıca makine ile tıkanıklık açma konusunda daha detaylı bilgi için alttaki linke tıklamanız yeterlidir.

Robotla Pis Su Borusu Açan Firma

Robot ile Gider Açma Neden Tercih Edilmektedir?

Robotla gider açma sayesinde gider tıkanması problemini ortadan kaldırmak mı istiyorsunuz? O halde tercihinizi en kaliteli çözümlerden birinden yana kullanmaya başlamalısınız. Hem sorunu kökünden çözecek hem de profesyonel bir bakış açısına ulaşmanızı sağlayacak olan robotla gider açma ile alakalı detaylara daha yakından bir göz atmanın tam zamanı!

Robotla gider açma, suyun kolayca akıp gitmesi gereken giderde meydana gelen tıkanmaları ortadan kaldırmak adına tercih edilmektedir. Robotun kullanılması giderde herhangi bir hasar oluşmamasını sağlar. Aynı zamanda giderde meydana gelen tıkanma ne kadar ciddi olursa olsun gider açma hizmet o derece kolay ve etkili olmaktadır. Siz de İstanbul Tesisat sayesinde en avantajlı çözümleri değerlendirmek adına harekete geçebilirsiniz. Bu sayede robotla gider açma sorunlarından çok kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Robotla Gider Açma Fiyatları Ne Kadar?

Robot kullanarak gider açmak fazlasıyla önemli olsa da tüketicilerin önemli bir kısmı robotla gider açmanın maliyetini merak eder. Çünkü yüksek maliyetli olduğu düşünülen bu uygulamayı tercih etmek zaman zaman bütçeyi aşan bir durum olarak değerlendirilmektedir. Siz de bir tüketici olarak robotla gider açmanın bütçenizi aşacağını mı düşünüyorsunuz? O halde yapmanız gereken sadece İstanbul Tesisat ekibi ile iletişime geçmek olacak.

Robot kullanarak gerçekleşen gider açma hizmetlerinde fiyatlar genel olarak sorunun büyüklüğüne bağlı olarak değişmektedir. Bu nedenle de robotla gider açma hizmetleri konusunda profesyonel bir çözüm tercih ederek siz de ihtiyaçlarınıza en iyi şekilde cevap verebileceğinizi unutmamalısınız.

“Gider Açma Kılavuzu” üzerine 2 yorum

 1. Bizim mutfak giderimizde sık sık tıkanma sorunu yaşıyoruz 1 kaç kez tesisatçı çağırdık ama bize tüm boruların değişmesi gerektiğini söylediler. Bizim sorunumuz yağlanmadan dolayı değilmiş tesisatta sorun var dediler. Ama biz emin olamadık bu kadar çok masrafa da girmek istemiyoruz işin aslı ne çözüm önerirsiniz bize.

  Yanıtla
  • Merhaba, öncelikle mutfak gider tıkanıklıkları genelde yağlanmadan dolayı tıkanabiliyor. Yağlanmaya sebepte tesisatınızın yapım aşamasında yapılan eğim hatalarıdır. Lavabodan ana boruya giden tesisatınız da %1 eğim verilmediyse yağlandıkça tıkanacaktır. Bunu en güzel anlama yöntemi ise kamera ile borularının içerisin de görüntü alınarak problemin ana kaynağının tespiti gerekiyor. Kırmadan da çözümlemeler de bulunuyor. Birincisi kanal açma dediğimiz bir makine ile tesisatınızın içerisine girerek yağ kütlelerinin parçalamasıdır. İkincisi ise kanal yıkama diye adlandırdığımız makine ile kanal borularının içerisinde bulunan her türlü atıkların parçalanıp boruların ilk günkü haline çevirmesidir. Yukarıda da belirttiğim üzere öncelikle tesisatınıza kamera ile görüntü alınarak problemin ana kaynağının tespiti gerekiyor. Sonra da çözüm için neler yapılabileceği hakkında fikirler verilmesidir.

   Yanıtla

Yorum yapın

Tıkla Ara