Kameralı Sistemle Banyoda Su Sızıntısı Bulan Tesisatçı


kamerali-cihazla-su-kaciran-noktayi-tespit-eden-tesisatci-3

Banyoda su sızıntısı bulma işlemi, bazen komşumuzun bir anlık kızgınlık ile yukarı çıkması ile anlaşılabilir bir durumken, bazen de var olduğunu bildiğimiz halde geçici çözümler ile bir süre daha idare etmeye çalışırız. Halbuki bilmiyoruz ki kendi evimize zarar verdiğimiz kadar, bundan aynı derecede etkilenen diğer bir yer ise alt katta ki komşularımızdır. Yeni yapılan binaların banyo, tuvalet ve lavabo kullanımının aynı yerde olması bir bakıma iyiyken, bazı olumsuz yanları da vardır. Bunların başında da su kaçağı oluşumları gelir. Banyo su kaçağı bulma oldukça zahmet gerektirir.

Banyoda oluşan su kaçak nasıl oluyor da alt kata kadar sızıyor diye düşünüyor olabilirsiniz. Bunun cevabının suyun aşındırıcı etkisinde olduğunu söyleyebiliriz. Müdahale edilmeyen su zamanla duvarı bile delecek derece inceltebilir. Akışkan ve içeriğinin sert olması, bu etkiyi ortaya çıkardığı gibi, ilk zamanlar damlama ile rahatsız olan komşunuzla aranızı bozmaya yeter. Damlama ile rutubetlenme başlayan duvarların akabinde oluşan kötü bir kokunun etrafa yayılmaya başlayabilmektedir.  banyodaki su kaçağını bulma işleminde bir uzmandan yardım almak gerekir.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Kamerayla Su Kaçağı Bulan Tesisatçı Firma

Aslında banyoda su sızıntısı var ise yapılması gereken, bu denli büyümesini beklemeden, su kaçağını ilk fark ettiğiniz anda bir firmadan yardım almaktır. Bunu yapmak yerine, bazen en kötüsünü bekleyebiliyoruz. Evimiz kırılacak gibi düşünceleri ve bu yüzden yaptığımız bütün bu ihmalleri geride bırakma zamanı çoktan geldi de çattı. Fark edilen su kaçaklarına, anında müdahale edilmesi için bizi tercih edebilirsiniz. Su sızıntısı bulma cihazları banyo giderleri ya da fayans aralarında oluşan kaçak durumlarında fark etmeksizin doğru bir onarım sunar.

Görüntülü kameralar ile belirlemiş olduğumuz su kaçaklarına, etrafta oluşan hasara göre farklı çözümler türetilir. Bunlar arasında en çok uygulanan çözüm olan kaynak işlemleri, kaçak %100 kapanma sağlanana kadar devam eder ve hattınız eskisinden daha sağlam bir şekilde size teslim edilmektedir. Aynı kaçak problemlerini tekrar tekrar yaşamanızı engellemeniz gerekmektedir. Bunun için özel ithal edilen su kaçak bulan robot cihazları siz de tercih edin. Banyoda kamerayla su kaçağı bulma işlemini daha kolay bir hale getirebilirsiniz. Doğru yöntemler ile aslında her sorun çok daha kolaydır. Doğru çözümler için adresiniz İstanbul Tesisat.  Bunun için gece gündüz hizmette olan servislerimizi arayarak gerekli bilgiyi almanız mümkün.

kamera-ile-banyodaki-su-kacaklarini-tespit-eden-sirketler-2

Banyo Tıkanıklıklarını Açan Kameralı Sistemin Özellikleri

Banyo borusu tıkanıklıkları çok sık görülemese de oluştuğunda hayatımızı kısıtlayan durumlardandır. Tıkanıklık miktarı az olduğunda doğal yöntemlerle tıkanıklık açılabilmektedir. Fakat durum ilerlediğinde sirke, tuz gibi işlemler işe yaramamaktadır. İşte o zaman iş uzmanına bırakılmalıdır. Banyo tıkanıklıklarını açan kameralı sistem bu işlemler için özel olarak üretilmekte ve programlanmaktadır. Giderler tıkandığında ilk olarak tıkalı kısmın nerede ve tıkanmanın hangi yoğunlukta olduğu belirlenmelidir. Banyo tıkanıklığını açan kameralı cihaz ile bu işlemler sırası ile yapar. Böylece tıkalı kısmında nerede olduğunu tespit eder. Daha sonrasında ise kameralı sistem sayesinde gider temizliği yapılmakta ve borular eski haline döndürülmektedir. Özelikle apartman dairelerinde oturanlar için bu yöntem oldukça kullanışlıdır. Kamera ile tıkanıklıkların açılması ile yakındaki su sızıntıları da bulunabilmektedir. Bu işlem için de özel olarak tasarlanan kameralar kullanılmaktadır.

Kamerayla Su Kaçağı Bulan Tesisatçı

Su sızıntısının kamerayla bulunması işlemi için su kaçağı bulan firmalarda bulunması gereken bazı cihazlar vardır. Bunun için kullanılan cihazlar;

  • Akustik dinleme cihazı
  • Termal kamera
  • Kanal görüntüleme kamerası
  • Detektör

Eğer su kaçağını bulan tesisatçı firmada bu cihazlar bulunmayabilmektedir. Su kaçağının yerinin tespit edilmesi için tadilat yapılması gerekecektir. Su sızıntısının yerini bulan firma kaçağın atık su borusundan mı temiz su borusundan mı olduğunu bilmiyorsa dinleme cihazı kullanarak kaçağı tespit etmeye çalışır. Sıcak su borularında oluşan su sızıntıları termal kamerayla tespit edilebilmektedir. Kanal görüntüleme kamerasıyla su sızıntısı bulma işlemi adından da anlaşılacağı gibi atık su giderlerinde oluşan kaçakları bulmak için kullanılmaktadır.

Kamerayla Su Kaçağı Bulan Tesisatçı Firma

Kamerayla su kaçağı bulan tesisatçı firma sayesinde su kaçağı sorunlarından kurtulmayı ister misiniz? Su kaçağı problemlerini ortadan kaldıracak olan bu hizmet sayesinde noktasal tespit gerçekleştirmeniz mümkün. Su sızıntılarının yol açtığı olumsuzluklardan kurtulmanızı sağlayacak bir hizmet alın. Kamerayla su kaçağı tespiti için siz de profesyonel bir bakış açısından yararlanmayı tercih edebilirsiniz. İstanbul Tesisat olarak kamera ile su sızıntısı tespit işlemlerinde avantajları sizlerle buluşturuyoruz.

Su kaçakları çeşitli nedenlere bağlı olarak karşılaşılan sorunlardır. Bu sorunların hem maddi hem de manevi sorunlara yol açtığı bilinmelidir. Kamerayla su kaçağı tespiti çok ciddi bir problem olarak kabul edilmektedir. Sorunu ortadan kaldıracak ve su kaçağının neden olduğu olumsuzlukları giderecek olan kamerayla su kaçağı bulan tesisatçı firma ayrıcalıklarını değerlendirmeye başlamalısınız.

Kamerayla Su Kaçağı Bulan Tesisatçı Firma Fiyatları

Tesisatçı firmaların en büyük amacı kamera ile tespit işlemlerinin hızlı ve sorunsuz bir şekilde tamamlanmasıdır. Ancak bu hizmetin gerçekleşmesi adına ödenmesi gereken ücretlerin de titiz bir şekilde değerlendirilmesi gerektiği unutulmamalıdır. İstanbul Tesisat olarak hem kaliteli hem de fiyatlarıyla tatmin eden hizmetleri sizlerle buluşturuyoruz. Peki, kamerayla su kaçağı bulan firma tercih etmek istediğinizde ödemeniz gereken ücretler ne kadardır?

Kamerayla su kaçağı bulan firma fiyatları değerlendirilirken amaç daha makul ve daha uygun bir hizmete ulaşmaktır. Fiyatlar belirlenirken kullanılan ekipman ve su kaçağı tespiti için harcanan zaman fazlasıyla önemsenmektedir. Siz de bu tür detayları dikkate alarak fiyatlar konusunda en doğru yaklaşımı benimsemelisiniz.

Yorum yapın

Tıkla Ara