WC Tıkanıklığı Neyle Açılır


wc-tikaniligini-acma-yontemleri-825

Tuvaletlerde yaşanan tıkanma olayları nedeniyle mağdur olan birçok insan var kuşkusuz. Mağduriyet olmadan önce alınacak önlemler de elbette vardır. Boru kullanımı, belirli bir yıldan sonra mümkün değildir. Çünkü kireçlenmeden dolayı boru daralır ve dar olan kısımdan katı atıklar geçememektedir. Bu da sık sık tıkanmalara neden olmaktadır. Kireçlenme durumunun önlenmesi mümkün değildir ancak boruya atılan katı ve sıvı atıklara dikkat ederek bu durumu geciktirebiliriz.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

WC Tıkanıklığının Başlıca Nedenleri

Tuvalet tıkanması sorunu ciddi bir konudur ve ilerlediği takdirde evde olumsuz durumlara yol açabilmektedir. Tuvalet tıkanıklıklarının geneli kullanıcı hatasından kaynaklanmaktadır ve ayrıca inşaat sırasında meydana gelen hatalar da tıkanıklıklara yol açabilmektedir. Bu alanlar evde çok kullanıldığından dolayı bakımı özenle yapılmalı ve tıkanıklığa neden olabilecek davranışlardan kaçınılmalıdır.

WC tıkanıklığının nedenleri konusunu genel olarak şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Tuvalet giderine erimeyen kağıt, katı cisim ve bu şekilde maddeleri atma tuvalet tıkanıklığının başlıca nedenlerindendir. Bunu önlemek için klozet kapağı kapalı tutulmalıdır ve bu da yabancı maddelerin düşmesini büyük ölçüde engelleyecektir.
  • İnşaat sırasında meydana gelen bazı olaylar da tuvalet tıkanıklıklarının sebepleri arasında yer alabilir. İç tesisat sorunları eğer önceden biliniyorsa ya da erken dönemde karşılaşılmışsa hemen çözüm bulunmalıdır. Aksi takdirde ilerleyen dönemlerde daha kötü sonuçlara yol açabilir.

tuvalet-wc-tikanikligi-nasil-acilir-828

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tuvalet tıkanması durumunu hızlandıran en temel sebeplerden birisi kireç, diğeri ise evde yapılan çimento, alçı kalıntılarıdır. Bu kalıntılar kovalarda yapıldıktan sonra, temizlenirken gidere dökülmektedir. Üzerine bolca su dökülmediği için orada donar. Tuvalet altındaki este bu kalıntıların toplanmasına müsait olduğundan, genelde es kısmı daralır. Dökülen her atığa çok dikkat edilmelidir. Çok mecbur kalınmadıkça kireç, alçı, çimento vb. atıklar pimaşa dökülmemelidir. Pimaşın ömrü, kullanımla alakalı olarak kısalır. Bu şekilde tıkanan giderlerin, robotla kırmadan açılması da mümkün olmaz. Sertleşen katı atık parçalansa dahi, pimaşı da parçalama riski oluşur.

Ancak gider borusuna kaçırılan bez, kolonyalı mendil, saç kılı, yün vb. cisimler, kanal açma robotu ile çıkarılabilir. Pimaş içine salınan yay, ucundaki kanca sayesinde, dolanabilecek her türlü malzemeyi dolayıp dışarı çekmektedir. Eğer atık dolanmayacak şekilde ise; örneğin yağlanma gibi bir sorun varsa, bu yağları da gidere zarar vermeden parçalayan bir sistem mevcuttur. Herhangi bir tadilat işi sonucunda fayans, parke ya da boyaya zarar verilmesi, herkesi sıkıntıya sokar. Özellikle günümüzde böyle inşaat işlerine alışkın olmayan bir toplum olduğundan 1 fayans kırılması bile çok büyük bir problem olarak görülmektedir.. İşin içinde olan biri için basit görünmektedir. Bu işlerden hiç anlamayan birine göre evi yeniden yapmak gibidir. Bu yüzden tıkanıklık açma robotu ile müdahale çokça tercih edilmektedir.

Tıkanan Tuvalet Borusu Açma

Her şeye rağmen işimi kendim çözerim diyen insanlar da yok değil. Ancak gider tıkanmaları kendi çözebileceğiniz bir durum değildir. Çok nadir olarak yaşanmaktadır. Küçük parçaların gidere kaçmasıyla oluşan tıkanmalar açılabilmektedir. Fakat boru gerçek anlamda tıkanmışsa, kendi çabamız sonuç vermemektedir.. Yardım almadan mutfak giderini ya da tuvalet esindeki tıkanmayı belki açabilirsiniz ama boru daha ileriden tıkandıysa kanal açma makinesi olmadan açılamaz. Tuvalet tıkanıklığı kostikle açılmamaktadır. Kostik kullanılan bölüm üst katlardaysa gideri açsa da pimaş ek yerlerindeki contaları yakabilme bu da alt kata su sızmasına sebep olur. Kırmadan tuvalet açmanın yolları değişkendir. Tuvalet esi tıkandı ise pompalayarak açmayı deneyebiliriz. Mutfak gideri yağdan yemek artığından tıkanabilmektedir. Bunu da nalburlarda bulunan sustalarla çözmeye çalışabilirsiniz.

Eğer bu giderler en alt katta ise ve ufak sızıntılar problem olmayacaktır. Gidere kuvvetli kimyasal maddeler dökülerek de gider açma denenebilmektedir. Yalnız kimyasal kostikle gider açma denenecekse, tıkalı borudan suyun geri atması olasılığı da hesaba katılarak, çok dikkat edilmelidir. Aksi takdirde geri tepen su yüzünüze veya cildinize çok ciddi zararlar verir. Bunu düşünerek çok dikkatli hareket etmelisiniz. İstanbul Tesisat, tuvalet tıkanıklığı açan firma olarak hizmet verdiğinden bizi tercih ettiğiniz sürece böyle bir riske ya da başka herhangi bir yönteme gerek kalmaz. Makineyle tuvalet açan tesisatçı ekibimiz size hızlı, güvenli ve başarılı sonuç alabileceğiniz hizmet sunar. Aynı zamanda tuvalet tıkanmasını açmada kullanılan robotlar sayesinde garantili bir hizmet almış olursunuz. Kamerayla tuvalet tıkanması açan firma arıyorsanız İstanbul Tesisat tam aradığınız firmadır. İstanbul’un tüm semtlerine hizmet veren cihazlı tesisatçı ekiplerimiz kısa zamanda gelerek tıkanan tuvaleti açma işleminizi yapabilmektedir. WC tıkanıklığı açan firmaların kullandığı aletlerin tümü firmamızda mevcuttur. Bu aletler aşağıda listelenmiştir.

     • Tıkanan tuvaleti açan makine
     • Tıkalı tuvalet görüntüleyen kamera
     • tuvalet temizliği yapan basınçlı jet motor

Tuvalet tıkanmasının nedenleri ve çözüm yolları

Tuvalet tıkanması sorunun evimizde yaşayabileceğimiz en büyük problemlerden biridir. Geri taşan tuvalet evi bakteri yuvasına çevirir ve sağlığımızı ciddi boyutlarda tehdit eder hale gelir. Bir an önce müdahale etmemiz gerekir. Ama ne yapacağımızı bilemediğimiz için işi sorunlu bir hale sokmamız muhtemeldir. Hiç tereddüt etmeden profesyonel şirketlerden yardım alarak bu problemden kısa süre içerisinde kurtulmamız mümkündür. Acil tıkanıklık açma firmalarından yardım alarak sorunu çözüme kavuşturabiliriz.

      • Hangi durumlarda kamera ile tıkanıklık açma firmalarından yardım almak gereklidir
      • Tuvalet tıkanıp gerip taşmaya başladığı zaman pis sular evi tamamen kaplamadan yardım çağırmak gereklidir.
      • Tuvalet suyu yavaş çekmeye başladığı zaman bu boru içerisinde bir problem olduğunu gösterir ileride daha büyük bir sorunla karşılaşmamak için kameralı sistemlerle baktırmak gerekir.
      • Pompa yardımıyla kendimiz açabildiğimiz tıkanıklarının kaynağına ulaşıp hasarın tespiti için görüntülü sistemle tesisatın kontrolünün yapılması şarttır.   Makine ile Tıkalı Tuvalet Gideri Açan Tesisatçı    adlı makalemizden detayları inceleyebilirsiniz.

Alafranga Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Alafranga tuvalet tıkanıklığı ya da klozet tıkanıklığı evlerde sık sık meydana gelen bir problem olarak bilinmektedir. Bu sorunun sık sık görülmesi tüketicilerin bu soruna yönelik kalıcı çözüm araştırmasına da neden olmaktadır. Hatalı kullanımı önlemek bu sorunun meydana gelmesini önlese de mevcut bir tıkanıklığı gidermek için tuvalet tıkanıklığı açma ustası desteğine başvurulmalıdır. Bu noktada İstanbul Tesisat olarak hem robotla hem de kameralı cihazla tuvalet tıkanıklığı açma hizmetlerinden faydalanmanızı sağlıyoruz.

Alafranga WC tıkanıklığı açma konusunda profesyonel destek sunan ekibimiz sayesinde evinizde ya da iş yerinizde meydana gelen bütün olumsuzlukları ortadan kaldırabilirsiniz. Bu kapsamda tıkanıklık açma ustasından destek almayı tercih edebilirsiniz.

WC Tıkanıklığı Açma Fiyatları 2023

WC tıkanıklığı açma fiyatları 2023 ile yeni tarifeden faydalanarak daha avantajlı bir hizmet tercih etmek istiyor olabilirsiniz. Bu durumda en güncel fiyatlar için İstanbul Tesisat’tan destek alabilirsiniz. Tuvalet tıkanıklığı açma konusunda başarılı bir hizmetten faydalanabilirken aynı zamanda bütçenizi zorlamayacak bir çözüm de sizleri bekliyor olacak. Tuvalet tıkanıklığı açma fiyatları 2023 tıkanıklığın niteliğine ve hizmet sürecine bağlı olarak değişkendir. Burada önemli olan problemin ne denli zorlayıcı olduğu ve tıkanıklık açmada kullanılan yöntemlerdir. 

İstanbul Tesisat ekipleri 2023 yılı tuvalet tıkanıklığı açma fiyatları konusunda size en iyi hizmetleri sunmaktadır. Burada önemli olan hizmetlerin daha kaliteli olması ve beklentilere cevap vermesidir. Size en uygun seçenekler ve çok daha fazlası için hemen tercihinizi yapın ve bizimle iletişime geçin!

“WC Tıkanıklığı Neyle Açılır” üzerine 2 yorum

 1. Öncelikle benim sorunum klozette yılardır pompa ile açıyoruz çözümünü bulamadık. Ben ankarada oturuyorum burada herhangi bir bağlı olduğunuz bir yer varmı. Klozette ne gibi bir problem olabilir bunu kamera ile anlamak mümkünmü yardımcı olursanız sevinirim

  Cevapla

Yorum yapın

Tıkla Ara