Kırmadan Robotla Boru Tıkanıklığı Açma

kirmadan-robot-alet-ile-tikali-boru-acma-servisi-87

Boru tıkanıklığı açma işlerinizde kalıcı çözümler sunan firmamız kamera kullanarak sorunu kökünden çözme garantisi vermektedir. Genelde tıkalı olan borular içine kaçırdığınız katı atıklar sonucu tıkanır. Herkesin evinde kanalizasyon gider boruları vardır. Yeni aldığınız evinizde bulaşık makinesi gider borusu suyu geri vermeye başladığında ilk başvuracağınız adres İstanbul tesisat olmalıdır. Tuvaletin borusu tıkandığında hiç paniğe kapılmayın içine kaçırdığını madde ne olursa olsun fayansları kırmadan tıkanıklığı açıyoruz. Yeni yapılan binalarda en sık görülen problem bodrum katta oturan vatandaşı olumsuz yönde etkilemektedir. Üst kattaki dairelerin borusu binanın temelinden geçtiği için gitmeyen kanalizasyon suları direk alt kattaki daireyi basar. Yağmur yağdığında rogar doluysa direk bodrum katı su basar. Bunun önlemini almak için yağmur suyu giderlerini sokağa vermeniz gerekir. Eski binaların çoğunda dış cepheden inen yağmur boruları kanalizasyona verilmiştir.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55
kamerali-robot-ile-pis-su-borusu-acma-firmasi-89

Kameralı robot ile tıkalı gider açan firmalar

Tıkanıklık olan bölgede kırmadan tıkanıklık açmak çoğu zaman mümkün olmaz. Makineler sayesinde artık kırmadan tıkanıklık açılabiliyor. Fakat asıl önemli olan ise tıkanıklık açıldıktan sonra tekrar tıkanmaması için gerekeni yapabilmektir. Boruda bir kırık, çökme, daralma herhangi bir sorun varsa bunların tespitini yapabilmek önemlidir. Tıkalı kanalizasyon borusunda tıkanıklık açıldıktan sonra kamera sistemleri ile görüntüleme zorunluluğu vardır. Birden fazla sebebi olan kanal görüntüleme kameralarının her bölgede kullanılması şarttır. Borunun içerisine gönderilen çelik sustaya benzer makine elektrikli olduğu için açılması zor olan tıkanmaları parçalayarak pimaşın içerisinden temizler. Evinizi harita şeklinde kırdırmadan önce bir kez daha düşünüp öyle karar verin. Tesisat borularında aşırı yağlanma sonucu ortaya çıkan tıkanmaları temizleme robotu ile temizletebilirsiniz. Tıkanan borularda tıkanan bölgenin yerini tespit edip, yerin altında noktasal olarak tıkanmış bölgeyi bulan cihazlar ile hizmet veriyoruz. Çökme ve benzeri bir şey olmadığı sürece tıkanma yapmış borularınızı makine ile açıyor suyun gidişini tekrar sağlayan firmayız. Yer tespit hizmetini İstanbul`da ilk yapan firma olarak en kaliteli makineler ile çalışmak istiyoruz. Açamadığımız borulara kameralı sistemlerle müdahale edip hasarı en düşüğe indirgiyoruz. Her türlü borulardaki tıkanıklar kırmadan makine ile açılır. Su tesisatındaki tıkanıklıklar başa beladır. Eskiden borularda bir tıkanıklık olduğunda tıkanan bölgeye yakın bir yerden kırım işlemi yapılır ve tıkanan bölge açılırdı. Fakat bu işlem hem işçilik ve malzeme yönünden çok pahalıya mal olan bir sistemdi.
Artık su tesisatında teknoloji konuşuyor. İstanbul tesisat olarak teknolojiyi yakından takip ediyoruz. Acil boru tıkanmaları ve diğer boru tıkanıklıkları kırmadan dökmeden ekibimiz tarafından temizleniyor. Bizi arayın tesisat borularında yaşanan tıkanmalarını açalım. Bu işlemin yaklaşık süresi 45 dk ile 2 saat arasında değişmektedir.

Boru tıkanmalarına karşı alınacak önlemler

 • Klozet ve alaturka tuvaletlerinizden kesinlikle tuvalet kağıdı atmayınız. Atılan tuvalet kağıtları tesisatın herhangi bir noktasında birikerek boruyu tıkayabilir.
 • Lavabolarınızda çimento kum alçı beyaz çimento gibi maddeleri sakın atmayınız.
 • Ne olduğu belli olmayan katı boru temizleme maddelerini lavaboyu açmak için denemeden önce bir uzmanına sorun ve uygulamayı ona göre yapın.
 • Aydınlık denilen binaların genelde borularının geçtiği bölgelerden kesinlikle aşağıya bişe atmayınız. Attğınız malzeme borunuza zarar verebilir.
 • Kırmadan evinizin hiçbir yerine zarar vermeden robotla boru tıkanmasına sebep olan yabancı maddeleri parçalayıp suyun daha rahat gitmesini sağlıyoruz. Zamanla oluşan tortu suyun önüne bir set oluşturarak tamamen suyun durmasına sebep olur.

  tikali-gider-borusunu-robot-cihazla-acma-yeri-98

  İstanbul Lavabo Borusu Tıkanıklığı açma servisi

  Pis su tesisatı borularında bağlantı noktaları seçilirken proje dışına taşma yapmadan önceden önlemlerin alınması gerekir. Yeterli büyüklükte boru çapı seçilerek gerekli derecede eğim sağlanarak lavabo borusu döşendiğinde tıkanmaların önüne geçeriz. Eğimin fazla verildiği yerde temizleme için dökülen su boruyu yıkama yapamadığı için boru tıkanıklığı oluşabilmektedir. Bu durumun aynısı eğimin az verildiği lavabo borularında da su boruyu tam doldurarak yıkama yapamaz. Alttan toplama yapılan pis su tesisat borularında lavabo giderlerinin birbirine bağlandığı ek noktalara tavandan bağlantı yaparak borunun bel yapması engellenir. Uzun metrajda döşenen atık su borularına gerekli görülen yerlere tavandan kelepçe atmak gereklidir. Tıkanma ihtimalinin yüksek olduğu lavabo borularını önceden belirlenmiş yerlerine temizleme kapağı (müdahale kapağı) montaj edilmelidir.

  İstanbul Tuvalet Borusu Tıkanıklığı

  Bina girişlerine yakın noktalara yapılan logar çukurlarına gelen ana pis su boru bağlantıları derinlik hesaplarına bakılmaksızın temel atılırken büyük bir kargaşayla konulmaktadır. Binada ki bütün tuvalet boruları şaft içerisindeki ana boruya bağlantı yapılarak bodrum katına kadar iner. Genelde dikey boruda değil de yatay hatlarda yaşanan tıkanmaların önüne geçebilmek için inşaat esnasında yatayda döşenen tuvalet borularına en doğru eğimin verilmesi gerekir. İçine atılan ıslak mendil, tuvalet kağıtlarını suyun götürebilmesi için akış hızına ihtiyaç vardır. Tıkanma şikayetinin en fazla görüldüğü bodrum kat dairelerde pvc boru vanası ve temizleme kapağı bırakılarak bu bölgenin üzerine contalı bir kapak konulabilir. Bazen bodrum katlara beton içerisinde suyun geri tepmesini önleyebilmek için çekvalf takılarak bu sorunun önüne geçilmeye çalışılıyor. Takılan atık su çekvalflerinin düzenli olarak bakımları yapılmaz ise tuvaletten atılan kağıt peçeteler kısa sürede tuvaletin tıkanmasına sebep olur. Çekvalf takılan bölgenin üzeri kapatılır ise yapılan iş hiçbir işe yaramaz. Yaşanacak en küçük bir tıkanmada tuvaletten geri taşan suyu durduramayacağınız için daha büyük zararlara yol açar.

  “Lavabo tıkanıklığı açma yöntemleri” hakkında bilgi almak için tıklayın.

  “Kırmadan Robotla Boru Tıkanıklığı Açma” üzerine 3 yorum

  1. Selamın aleyküm ustam benim ev mutfak lavabom ve banyo lavabom aynı hat üzerinde zaman zaman suyu göndermekte problem yaşıyorum bilinen kimyasallar ile müdahale ettiğimde açılıyor fakat bir müddet sonra tekrarlıyor bahsettiğim hat tahminen 4 ila 5 metre arasında bana tahmini bir yapım zamanı ve fiyat bilgisi verebilirmisiniz

   Yanıtla
  2. şantiyemizde uzun süredir tıkalı olan borunun acılması için yapmadıgımız kalmadı internetten arastırdıgımızda bir kaç firma ile görüştüm ve acılmaz ise kırarak acacaklarını belirttiler tavsiye üzerine istanbul tesisat ın sitesindeki kırmadan boru tıkanılıklığı acma makalesini okudugumda bilgi almak maksaydıyla aradım ve servis talebinde bulundum gün içinde gelen servis ekipleri robotla kırmadan borudaki tıkanıklığı acıp detaylı bilgi verdikten sonra santiyemizden ayrıldı bildiği işi yapması ve insanların sorununu çözme odaklı olması gercekten takdir gerektirir

   Yanıtla

  Yorum yapın

  Tıkla Ara