Mutfak Gideri Sifon Tamiri

tikali-mutfak-giderini-acma-servisi-142

Evde mutfak sifonu sürekli tıkanıyorsa, en kısa zamanda yenisi ile değiştirmeniz gereklidir. Türk halkı mutfak gideri tıkanma yaptığında hemen pompaya sarılmaktır. Ya da eliyle suyu gidere göndermeye çalışırlar. Sifonun üzerinde yıldız tornavida veya düz tornavida ile açılan bir vida bulunmaktadır. Bu vidayı açarak, sifonu tuvalete götürün. Sifonun içine basınçlı su vererek çalkalayın. Eğer sifon çok kirlenmiş ise, yenisi ortalama 3 TL civarındadır. Temizliğiyle de uğraşmanıza gerek kalmaz. Ucuz bir sifon alarak, eskisini değiştirebilirsiniz. Hatta yeni mutfak sifonları, gırtlak hortum şeklindedir. Boyu 1 metreye kadar uzayan lavabo sifonları bulunmaktadır. İstediğiniz şekli verebileceğiniz sifon hortumlarına, koku yapmaması için S şeklini vermeyi sakın unutmayın. Eski ustaların deyimiyle ES dediğimiz olayda, sifon içerisinde su kalarak kanalizasyon kokusunun mutfağa gelmesini önler.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Mutfakta Sifon Tıkandıysa

Mutfak sifonu nasıl değiştirilir konusu hakkında biraz bilgi verdik ama ben hala sifonun tıkanıklığını açamadım, diyorsanız; elinizdeki bütün tamir aletlerini bırakın ve telefonu elinize alın. Bizi arayarak evinize sifon tıkanıklığı açan usta isteyin. Belki de tıkanıklık sifonda değil de gider borusu içinde olabilir. Eğer öyleyse boşuna uğraşmayın, tıkanıklığı açamazsınız. Tıkanıklık açıldıktan sonra da bir daha her şeyi mutfak evyesine döküp, sifondan göndermemelisiniz. Bazı ev hanımları tembellik edip, yemek tabaklarını ve tencerelerin içerisinde ne var ne yoksa hepsini sifonun giderinden kanalizasyona göndermek ister. Ama sizin göremediğiniz bu sıkıntılı durum yavaşça oluşmaktadır. Siz de bu durumun farkında bile olmazsınız.

mutfak-evye-tikanikligini-acma-yeri-141

Mutfak Gideri Sifon Tamiri Yapan Firmalar

Mutfak su tesisatı değişim hizmetimiz mevcuttur. Eski demir boru tesisatları zamanla çürüyerek su kaçağına sebep olur ve alt katın tavanına zarar vermeye başlar, su tesisatınızı yenileyerek plastik boru ile değiştiriyoruz. Mutfaklar için aşağıdaki hizmetleri veriyoruz.

  1. Mutfak gideri tıkanıklığı açılması
  2. Mutfak tesisatında kaçak bulunması ve değiştirilmesi
  3. Mutfak lavabo gideri açma

Aletle sifon tıkanıklığı açma yapan firmamız, kameralı görüntüleme cihazı kullanarak tıkanıklığı açma yaptığı için, tıkanıklığa sebep olan durumları gözünüzle görmenizi sağlayabilmektedir. Mutfak sifonlarında oluşan tıkanmaların sebebi genel olarak içine gönderilen atıklardır. Özellikle çamaşır ve bulaşık makinesinin mutfak giderine bağlı olduğu durumlarda evyedeki sifon tıkandı diye düşünülse de tıkanıklık gider borularında oluşmaktadır. Bulaşık makinesinden ve evyeden gidere gönderilen yağlar, çamaşır makinesinden gelen çamaşır tüyleriyle bileşerek ciddi tıkanmaların ortaya çıkmasına neden olur. Sifon değiştirme yapmanıza rağmen su giderden gitmiyor ise bizi arayarak İstanbul tesisattan hanımların göz bebeği mutfakları tıkanma probleminden kurtarabilirsiniz.

Yorum yapın

Tıkla Ara