Kalorifer Temizlik Radyatör Petek Temizliği

kalorifer-tesisat-borusunu-makine-ile-yikama-hizmeti-141

Kalorifer tesisatınızı ve radyatörlerinizi temizleyerek, kışın enerjiden tasarruf etmeyi sağlayan makineler, son yıllarda en çok tutulan petek temizlik aracı haline geldi. İnsanlar yıllık ödedikleri doğalgaz faturasının, ısıtma sistemi temizliği yapılarak daha da azalacağının farkında. Tesisat temizliği, 2 yılda bir yapılması gereken bakımlar arasındadır. Kombi ile birlikte, aynı dönemde bakımları yapılmalıdır. Fakat önce tesisat yıkanmalıdır çünkü önce kombi temizlenirse, tesisattaki pis su tekrar sisteme dolacaktır. Gerekli bakımlar yapıldığı halde ısı verimi düşükse, değişik yollar denenmelidir. Peteklerinizi değiştirmek çözüm olmayacaktır. Önce sorunun kaynağını bilmek gerekir ki ne yapılacağı da ortaya çıksın.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55
Kalorifer tesisat temizliği sayesinde hem eski radyatörlerinizi kurtarın, hem de tesisatınızdaki tıkalı bölgeleri temizletin. İçi tıkalı radyatörleriniz, ısıyı dışarıya daha az iletir. Kombi sıcaklık ayarını 70 dereceye ayarladığınızda peteklerinize ulaşan sıcaklık, maksimum 50 dereceye geçmez. Böyle durumlarda peteklerinizin temizlik zamanı gelmiştir.

Kombi kalorifer tesisatında oluşan tipik arıza şekilleri;

 • Peteğin altı ısıtmıyorsa, bunun kesinlikle hava ile alakası yoktur. Çünkü hava hep peteğin üstünde kalır. Altı ısınmadığından ya kirlenmiştir dibine çöken çamurlardan dolayı su oralara erişmediğinden, bazen de devir daim gücü düşük olduğundan ısınma problemi oluşabiliyor. Böyle bir durumda kombi pompasından şüphelenebilirsiniz.
 • Kalorifer peteğinin üstü ısınmıyorsa hava oluşmuş olabilir. Havaları kontrol edildikten sonra, yine aynı arıza oluyorsa bir uzman tarafından kontrol edilmesi gerekiyordur.

Diğer firmalardan farkımız

 1. Bu işi profesyonel olarak yapıyoruz
 2. Makine ile sökmeden radyatör temizliği yapıyoruz
 3. Size gönderilen ekip su tesisat ustalarından oluştuğu için, sorunlara kısa sürede çözüm üretmeleri
 4. Kullandığımız temizleme ilaçlarının kombi ve radyatörlerinize zarar vermeyecek kalitede olanlardan seçilmesi

basincli-yikama-makinesi-ile-kalorifer-borusu-yikama-islemi-140

Radyatör temizliğinin faydaları

 • Yakıt giderlerini %15 azaltır.
 • Kalorifer tesisatın ömrünü uzatır.
 • Peteklerinizin içindeki kireç, pas, su taşı ve benzeri yabancı maddeleri kombiden uzak tutar.
 • Filtreleriniz kireç tutmadığından sisteminiz daha sağlıklı çalışır.
 • Verimli bir ısınma sağlar

Kombi kalorifer ve radyatörlerinizin içini , özel temizleme makineleri ile yıkadıktan sonra, koruma kimyasalını sisteminize ekleyip kireç pas ve diğer korozyonlardan sisteminizin korunmasını sağlamış oluyoruz. Radyatör içerisinde tıkanmalara yol açan pislikler, ısınmanızı kötü yönde etkileyebilir. Peteklerinizi yerinden sökmeden, evinizi kirletmeden temizliyoruz. Boruların içinde biriken çamurlaşmış pislikler, borularda tıkanıklığa sebep olarak ısınmanızı engeller. Bu sorunları yaşamak istemiyorsanız bizi arayabilirsiniz.

İstanbul Tesisat Petek Temizliği

Firmamız geliştirdiği özel yöntemler ve kullandığı kimyasallar ile makinalarla verimli ısınma sağlayacak radyatör temizliği işlemleri yapmaktadır. Makinayla radyatör petek temizliği yapan firma arıyorsanız doğru yerdesiniz. Kullandığımız kalorifer tesisat temizlik kimyasalları tesisatınıza ve kombinize kesinlikle zarar vermez. Petek temizliği yaptırmadan önce bizi arayıp fiyat isteyebilirsiniz. Petek temizliği fiyatları kullanılan kimyasala ve yapılan uygulamaya göre değişkenlik göstermektedir. Ancak kombinizde ve tesisatınızda sorun yaşamak istemiyorsanız mutlaka kullanılan kimyasalın asidik olmaması gerekmektedir. Petek temizlik firmasından fiyat almadan önce kullandıkları kimyasalların peteklere etkisini araştırmanızı öneririz.

Petek Temizliği Yaptırırken Dikkat Edilecek Noktalar

 1. Alurad alüminyum petek temizliği yaptıracaksanız, mutlaka peteklerin sökülmesi gerekmektedir.
 2. Alüminyum radyatörlerde kullanılacak kimyasalın yüksek oradan kullanılması peteklerin delinmesine neden olabileceğinden işinin uzmanı bir firma ile çalışın.
 3. Döküm petekler en iyi ve dayanıklı peteklerdir. Ancak uzun süre kullanımdan sonra ısıtmamaya başlar. Böyle durumlarda döküm radyatörleri atmak yerine temizliğini yaptırabilirsiniz.
 4. Döküm petekler sökülmeden temizlenmektedir.
 5. Petek temizleyici kimyasalın kombiye zarar vermeyecek yapıda olması gerekmektedir.
 6. Kombi temizliği yapılmadan önce tesisat temizliği yapılmalıdır. Aksi takdirde tesisattaki kirli su tekrar kombiye geri dönecektir.

“Kalorifer Temizlik Radyatör Petek Temizliği” üzerine bir yorum

 1. Yeni doğalgaza geçtik.Ancak petekler hepsi ayni sıcaklıkta olmuyor.Kısa petekler gayet güzel ısınıyor.Uzun ve uzaktaki peteklerin alt kısımları da üst kısmı kadar ısınmıyor.Alt üst arasında ne kadar isi farkı olur. Bazen kombinin ekranında ısıtma pompası aşırı çalışma gibi bir uyari oluyor.Isınan bütün petekleri kapatıp alt kısmı ısınmayan bi uzak ve uzun petekleri açık bırakıp kombiyi çalıştırdım yine de altları üst kısmı kadar ısınmadı.Kombi ısısını 60 dereceye ayarladım. Bu iki petek 60 a ulaştığında kombi durması gerekmezdiydi. Durmadı ısıyı 60 a ulaştırma dimi

  Yanıtla

Yorum yapın

Tıkla Ara