Su Kaçak Arama | Su Sızıntısı Bulma

robot-sistem-ile-su-sizintisini-bulma-yontemi-05

Su tesisat borularında meydana gelen bilinmeyen su sızıntılarına en ekonomik çözüm olan, bilgisayarlı cihazlarla su kaçak taraması İstanbul Tesisat tarafından yapılmaktadır. Peki, neden ekonomik çözüm? Bunun nedenini aşağıdaki açıklamamızda okuyabilirsiniz.

Su sızıntıları atık su giderleri ve temiz su borularında meydana gelen çatlak, kırık veya kaynak hatasından kaynaklanmaktadır. Su tesisat sisteminiz ne kadar sağlam yapılırsa yapılsın, bu tür problemler ufak bir hatadan ya da suyun basınçlı gelmesinden veya malzeme hatasından ortaya çıkmaktadır. Bazen yeni yaptırdığınız su tesisat sisteminde bile, bu tip kaçaklar meydana gelebilir. Bu sızıntılar her zaman patlak olan bölgeden kendini dışarı atmaz. Su yürür ve kendini bulduğu en rahat bölgeden dışarı atar. Kaçak su, bazen alt komşunuzun tavanında veya sizin dairenizin seramik aralarından dışarı çıkar. Bizim uyguladığımız sistemle, size en az hasarla su kaçağının ana kaynağının yerinin tespiti yapılmasıdır. Elektronik cihazlarla ve kameralı sistemlerle su kaçağının noktasal yeri tespit edilir ve onarımı yapılır. 0212 515 61 59 numaralı telefonu arayıp, servis kaydı açtırırsanız, gelip su kaçağının noktasal yer tespitini yapabiliriz.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55
aletler-ile-borulardaki-su-kacagina-bakan-yer-85

Kameralı Su Kaçağı Tespiti

Bizim sektörde önemli olan doğru tespiti yapabilmektir. Örneğin normal bir tesisat ustasını evinize çağırdınız ve su kaçağının bulunmasını istediniz. Cihazlar olmadan önce bizim de yaptığımız işlemleri size anlatmak istiyorum. Su kaçak tespit cihazları olmadan önce, ilk olarak su kaçağının çıktığı yeri bulurduk. Su sızıntısı yapan bölgeden kırmaya başlardık ve borudaki kaçağın yerini bulana kadar zemini kırıp, borunun tamirini yapardık. Hatta bazı zamanlarda, çaresiz kaldığımız durumlar olurdu. Evi harita gibi kırdıktan sonra bile, hala kaçak ortaya çıkmazdı. Bir usta, bir de çırak olarak müşteriden aldığımız ücret sadece usta yevmiyeleri için 250 TL idi. Bizim yaptığımız işlemlerin sonrasında, seramik (fayans) ustası gelir kırdığımız yerleri tamir ederdi. Bir seramik ustasının aldığı ücret en az 200 TL olurdu. Bir de seramik ve kullanılacak yapıştırıcıları sayarsak, toplamda seramik için 500 TL ödemeniz gerekirdi. Yapılan bu kırımın sonunda bir de su kaçağının yeri bulunamazsa müşteriye o kadar mahcup olurduk ki hiç sormayın! Ama artık teknoloji sayesinde müşterinin karşısında kem küm etmiyoruz. Dairede kaçak varsa, var diyoruz, yoksa yok diyoruz. Bu sistemle birçok daireyi hiç kırılmadan bu zahmetten kurtardık. Bazen musluk arkasında meydana gelen bir çatlak, sizi yanıltıp tüm banyonuzun seramiklerinin kırılmasına yol açabilir. Ama evinize cihazlı tesisatçı çağırdığınızda, sorun cihazla tespit edilir ve sadece musluğu söküp arızalı parçayı değiştirmekle halledilebilir.  İstanbul su tesisat sorunları için sürekli kendini geliştiren firmamızı arayıp randevu aldıktan sonra, ekibimiz gelir ve hiçbir yeri kırmadan size arızanın nereden kaynaklandığını gösterir.

Su sızıntılarında son teknoloji, en modern, en ekonomik ve kesin çözüme ulaşmak, İstanbul Tesisat ile artık mümkün. Su kaçak arama cihazıyla, sizleri kesin bir çözüme kavuşturuyoruz. Su sızıntısını, evinize zarar vermeden, robot makine yardımıyla buluyoruz ve dilerseniz tamirini yapıyoruz. Bizlere ulaşıp servis formu doldurmanız yeterli olacaktır.

Su Kaçağının Maddi Hasarı

Evinizde ya da iş yerinizde oluşan bir su kaçağı zamanında tespit edilmediği takdirde en başında faturanıza yansımaktadır. Yıl boyunca boşa giden tonlarca su hem sizin kesenizi, hem de doğal kaynaklarımızı boş yere tüketmektedir. Bunun yanı sıra evinizdeki su kaçağı bazen sadece sizi etkilemez, alt komşunun tavanından akan su komşuluk ilişkilerinize zarar verebileceği gibi size maddi külfetler de doğurur. Evinizde termal kamera ile su kaçağı tespiti yaptırmak ya da kameralı tesisatçı çağırmak bu sorunlarınızı çözecektir. Banyonun tavanından su damlıyor ise hemen üst komşunuzu suçlamayın. Bu su kaçağı herhangi bir yerden kaynaklanıyor olabilir. Su kaçağının kaynağını öğrenmek sizi de üst kat komşunuzu da tadilat masraflarından kurtaracaktır. Kamerayla su tesisatına bakan firma bulmak bu iş için en uygun olanıdır. Size uzman ekibimiz ve teknolojik su sızıntısı arama cihazlarımızla hizmet vermek için hazırız.

Yorum yapın

Tıkla Ara