Dinleme Yaparak Kalorifer Su Kaçağı Tespiti Yapan Tesisatçı

termal-kamera-ile-kalorifer-kacagini-bulan-sirketler-20

Kalorifer su kaçağı tespiti yapılırken başlangıç aşamasında sisteme direk ilaç uygulamak yanlış bir yoldur. Yapılması gereken ilk işlem, kombinin basınç göstergesinin hangi aralıklarda su eksilttiğini kontrol etmektir. Kombinin basınç göstergesi hızlı bir şekilde düşüyorsa, kalorifer borularında kaçak var demektir.  Kalorifer tesisatında kaçak arama işlemlerini başlatmadan önce, kombi içerisinde bulunan denge tankının havası kontrol edilmedir. Havası biten tanklarda sağlıklı bir şekilde basınç göstergesi çalışmaz.

Kalorifer tesisat borularında oluşan kaçaklar tesisatının eski olması ve boru ek yerlerinin zamanla gevşemesi gibi durumlarda ortaya çıkabiliyor. Ortaya çıkan kaçaklarda evinizde oluşan maddi  hasarlar da ev sahiplerinde yarattığı manevi hasar da küçümsenecek gibi değil. Peki su kaçağım görünmüyorsa, kombi tesisat borularında kaçak var mı nasıl anlayabilirim, diyorsanız yazımızda tüm aklınızdaki sorularınıza cevap bulabileceksiniz. Adım adım sıralayacak olursak kalorifer su kaçağı tespiti nasıl yapılır?

 • Eğer kombinin basıncında gözle görülebilecek oranda düşüş  varsa
 • Ya da kombinin boru ve bağlantı yerlerine elinizi sürdüğünüzde ıslaklık görüyorsanız
 • Artan faturalara rağmen ısınma sorunu varsa
 • Kalorifer musluklarında ya da zeminde su damlaları oluşuyorsa
 • Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55
  Bu durumda kaçağın olduğunu siz de anlamışsınızdır. Örneğin kombiye normalde ayda bir kez su basarken, şimdi 15 günde, 1 haftada veya gün aşırı su basımı yapıyorsanız, kalorifer hattınızda büyük sorunlar başlamıştır demektir.Bu sorunlardan biri de yüksek gelen doğal gaz faturasıdır. Çünkü kaçaklar kaliteli  ısınmanıza da  engel olmaktadır.

  Her türlü kaçağı kırmadan zahmetsizce bulan ve onarımını yapan firmamız kalorifer su kaçağı konusunda da uzmandır ve zahmetsizce tespitini yapmaktadır. Artık kabusunuz haline gelen kalorifer kaçaklarından korkmanıza gerek yok. Bir telefonla hemen randevu alabilirsiniz. Ekibimiz verdiğiniz randevu saatinde, verdiğiniz adreste olacaktır.

  Kalorifer Su Kaçağı Tespiti

  Kalorifer petekleri içindeki suların basınçlı olması sebebiyle, genelde iki kat arasından geçen kalorifer boruları hasar görür. Bu borulardan çıkan sular; alt kattaki eve su damlatırken, üst kattaki ev için ise nemlenme olur ve kötü kokuya sebep olur.
  dinleme-yontemiyle-kalorifer-su-kacaklarini-tespit-eden-firmalar-21

  Kalorifer Tesisat Borularında Patlama-Su Kaçağı :

  Şebeke sularında genelde gündüz vakitlerinde apartmanlardaki su kullanımı daha çok olacağından, su basıncı geceye göre daha az olur. Gece yoğunlaşan su basıncı siz uyurken evinizi su içinde bırakabilir. Kalorifer tesisatlarında ise, gece gündüz demeden her an patlama olabilir. Genelde kalorifer kaçakları basınçtan değil, malzeme kalitesi ve işçilikten dolayı yaşanır. Zaten kışın sürekli sıcak suyla çalışan, sürekli ısınıp soğuyan borular deforme olur. Bir de kaliteli olmayan sıcak suya dayanmayan bir boru kullanılmışsa kaçak kaçınılmaz hale gelir.

  Kalorifer Borularında Kaçak Nasıl Bulunur :

  Kalorifer borusundaki kaçakların sebebi tesisatı döşerken yapılan hatalar ve yanlış kullanılan malzemedir. Teknolojik ekipmanlarımız sayesinde kalorifer tesisatındaki su kaçağının yerini elektronik cihazlarla buluyoruz. Elektronik cihazımız, son teknoloji ürünüdür ve nokta atışı yapmaktadır. Kesinlikle cihaz kullanmadan, evinizde banyonuzda veya tuvaletinizde kırma işlemine başlamıyoruz. Ancak kalorifer tesisatlarında normal şebek suyu borularında olduğu kadar basınç uygulanamadığından, çok küçük kaçaklar bulunamayabilir. Böyle bir durumda ise kaçak onarım sıvısı DR REPP kullanılmaktadır. Aynı zamanda DR REPP İstanbul satış bayisi olan firmamız, bu kimyasalın etkilerini bizzat test etmiştir. Çok iyi sonuçlar aldığımız bu onarım kimyasalı ile yapılan işlere, gönül rahatlığı ile garanti veriyoruz. Çünkü ürüne güveniyoruz. Cihazımızla bulduğumuz noktadaki su kaçağı temiz su tesisatında bir veya iki fayans kırmak şartıyla ve müşterimizin kabulüne göre tamiratını yapıyoruz. Eğer temiz su tesisatı değilse, kameralı cihazla kaçağı müşterimize gösteriyor ve yine kabul etmesi durumunda tamiratı yapıyoruz.

  Size gelen servis elektronik cihaz kullanmıyorsa, kesinlikle evinize almayın. 15 yılı aşkın süredir hizmet veren firmamız, en az 10 yıllık deneyime sahip ustalarla ve son teknoloji ekipmanla çalışır. Sorunlar daha da büyümeden çözüme ulaştırırız.

  Kalorifer tesisat kaçaklarında kimyasal ilaç ile onarım daha çok tercih edilmektedir. Kombi tesisatı kapalı devre bir sistem olduğu için, içerisinde dolaşan suyun basıncı değişken bir yapıya sahip değildir. Maksimum 2 bar basınçla çalışan ısıtma tesisat boruları, fazla basınca maruz kalmadığı için ekonomik çözüm olarak kimyasal uygulaması yapılmaktadır. Cihazla kombi su kaçakları bulunması oldukça zor bir işlemdir. Çünkü bu tarz tesisat sistemlerine bağlı basınca dayanıklı olmayan kombi ve radyatörler bulunmaktadır. Ayrıca yerden ısıtma tesisatlarında kullanılan borularda tamir kırılarak yapıldığında üstündeki zemine bağlı olarak maliyeti oldukça artırmaktadır. Bunun yerine hem yerden ısıtma tesisat kaçaklarında, hem de plastik boru ile döşenen sistemlerde kullanılabilen kaçak onarım sıvısı daha ucuza mal edilmektedir.

  Kalorifer Kaçağını Dinleyerek Bulan Firma

  Kalorifer tesisat borularındaki kaçakları dinleme cihazı kullanarak bulan firma arıyorsanız doğru adrestesiniz. Kombi kalorifer tesisatı kaçakları evinize zarar verdiği gibi verimli ısıtma sağlanmadığından kesenize de zarar vermektedir. Kombinizde kaçak olduğundan şüpheleniyorsanız bizi arayın. İstanbul Tesisat firması ısıtma sistemlerindeki tüm kaçakları dinleme yöntemiyle bularak tamiri için gerekli işlemleri yapabilecek cihazlı tesisatçı ustalara sahiptir. Firmamızın verdiği ısıtma sistemi kaçak arama çalışmaları aşağıda listelenmiştir.

  • Kombi kalorifer tesisatı kaçaklarını bulma
  • Yerden ısıtma tesisatı kaçaklarını bulma
  • Merkezi sistem ısıtma tesisatındaki kaçağı bulma
  • Radyatör peteklerde kaçak bulma

  Yukarıdaki sorunlardan herhangi birini yaşıyorsanız bizi arayıp detaylı bilgi alabilirsiniz.

Tıkla Ara