Tıkanmış Bir Tuvalet Nasıl Açılır?

tikanmis-tuvaleti-acma-yontemleri-02

Tuvalet Tıkanıklığının Belirtileri

En korkulu tesisat problemlerinden biri olan tuvalet tıkanıklıkları kısa sürede çözülmezse kâbusa dönüşebilmektedir. Tıkanmış bir tuvalete zamanına ve doğru müdahale etmek tuvaletten suyun geri basmasına ve ortalığın kirlenmesine neden olacaktır. Aslında tuvalet tıkanıklıkları büyük problemlere yol açmadan evvel tespit edilebilmektedir. Peki, tuvalet tıkanıklığı devasa sorunlara neden olmadan nasıl anlaşılmaktadır.

  • Tuvalet ya da banyodan kötü kokular geliyorsa
  • Sifonu çektiğinizde su akmakta zorlanıyorsa
  • Sifonu çekmenize rağmen su gitmiyor ya da çok yavaş gidiyorsa tuvalet tıkanmış olabilmektedir.

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

İlk önce tıkanıklığın yerini bulma için sifonu çekin. Klozetiniz çabucak suyla dolarsa yakın bir yerden, büyük ihtimalle de dirsekten tıkanmıştır. Klozet önce boşalıyor fakat daha sonra geri doluyorsa daha uzak bir mesafeden tıkanmıştır. Bu durumda uzman servisimiz devreye girmektedir.

Bireysel yöntemlerle tuvalet tıkanıklıklarına müdahale ederek açmaya çalışmak sorunun büyümesine neden olmasının yanı sıra sağlık açısından da oldukça sakıncalıdır. Açamadığınız tıkanıklarınızı robotlu makina parkurlarımızla açarak, sağlığınızı tehdit eden bu iğrençlikten kurtarıyoruz. Size sadece bizi aramak kalıyor.

tikanmis-tuvaleti-alet-ile-acan-yer-52

Mutfak Lavabo Giderlerinin Tıkanmaması için Nelere Dikkat Edilmeli?

Günlük yaşamda en çok kullanılan mekânlardan biri olan mutfaklarda sıklıkla rastlanan sıkıntılardan en büyüğü lavabo tıkanıklıklarıdır. Özellikle profesyonel mutfaklarda (restoran, otel vs…) lavabo tıkanıklıkları çok rastlanan bir sorundur. Bu problemin çözümünü anlatmadan önce problemin oluşmasını engellemek için neler yapmalı, nelere dikkat etmeliyiz profesyonel olarak size aktaralım.

Öncelikle özellikle profesyonel mutfaklarda doğru ve düzgün tesisatın döşenmiş olması çok önemlidir. Bunun sebeple, tecrübeli ve profesyonel firmalar ile çalışmak iyi bir tesisata sahip olmanın tek yoludur. Bu birinci şart sağlandıktan sonra dikkat edilmesi gereken ikinci nokta; lavabonuzun tıkanmasına sebep olabilecek mutfak artıklarına dikkat etmek, hatta gerekiyorsa bir lavabo süzgeci kullanmaktır. Bu işlem aynı zamanda mutfaklarda sağlığa uygunluk sağlar.

Çünkü az gibi görünen bu artıklar, zamanla tıpkı bir kaya gibi sertleşerek lavabo giderinin tıkanmasına sebep olmaktadır. Üçüncü olarak dikkat edilmesi gereken nokta, tıkanıklıklarda kimyasallar kullanmak yerine basınç uygulamaktır. Çünkü kimyasallar, genellikle zaman ve para kaybıdır. Dördüncü olarak ise; belli dönemlerde lavabonun altından gidere bağlanan süzgeç borusu değiştirilebilmektedir. Çünkü bu plastik parça, lavaboya atılan atıkların ilk geçtiği kısımdır ve zamanla içerisindeki gider daralarak tıkanmaktadır. Bu parçayı değiştirmek oldukça masrafsız ve basittir. Aynı zamanda bu işlem mutfak gideri tıkanıklıkları için çoğu zaman iyi bir çözüm olur. Tüm bunlara rağmen problem oluşması engellenemiyor ve sorun devam ediyorsa, yapılabilecek en doğru çözüm profesyonel bir yardım almaktır. Unutmayın ki böyle bir ekipten yardım istendiği için uçuk paralar ödemeye de gerek yok. Kaliteyi uygun fiyata aldıktan sonra, iyi bir seçim yapmış oluruz.

Tıkanan tuvaletinizi zahmetsizce modern yöntemlerle kırıp dökmeden en iyi biz açarız. Ustalarımız geldiklerinde ellerindeki tıkanıklık makinesi yardımıyla tıkanıklığı açar.

Kamera ile Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tuvaletinizde meydana gelen tıkanma evde denediğiniz hemen her yönteme rağmen bir türlü çözülmedi mi? Bu durumda profesyonel destek alarak kameralı tuvalet tıkanıklığı açma ayrıcalıklarından faydalanmanız gerekir. Çünkü boruları zorlamanız ve gidere sert cisimler sokmanız daha da içinden çıkılamayacak bir soruna neden olacaktır. Bu tür problemlerle karşılaşmamak adına mutlaka kamera ile tuvalet tıkanıklığı açma hizmetine başvurmalısınız. 

İstanbul Tesisat ekibi, adresinize geldikten sonra giderdeki tıkanıklığı değerlendirmek için öncelikle kameralı görüntüleme cihazını hazırlamaktadır. Sonrasında tuvalete salınan kamera ile tuvaletin iç kısımlarında neler olduğu incelenmektedir. Yüksek çözünürlüklü görüntüleme sistemleri sayesinde boruların içi incelenerek sorunun ne olduğu kolaylıkla tespit edilmektedir. Tıkanıklığa yol açan cismin parçalamaya uygun olup olmadığı kontrol edilerek kamera boru içinden çıkarılmaktadır. Sonrasında gidere salınan robot cismi parçalayarak ya da çekerek çıkarma işlemi gerçekleştirir. Robotun giderden çıkarılması sonrasında tekrar kamera ile giderde bir hasar olup olmadığı değerlendirilmektedir.

Kameralı Kanal Açma Yönteminde Tadilata İhtiyaç Var mı?

Kamera ile tuvalet tıkanıklığı açma hizmetinde temel amaç gidere ve borulara zarar vermemektir. Bu nedenle titiz bir şekilde gerçekleştirilen kanal açma sonrasında herhangi bir tadilat ya da bakıma ihtiyaç duyulmamaktadır. Kısa sürede tıkanıklığın giderilmesi sayesinde daha hijyenik ve konforlu bir tuvalet kullanımı söz konusu olacaktır.

Yorum yapın

Tıkla Ara