Hava Kompresörü Tesisatı

Tekstil ve birçok sektörde kullanılan hava tesisatı boruları basınç uygulamasına uygun olarak yapılır. Günümüzde birçok makine hava ile çalışan pinomatik makinelerdir. Sanayi makinelerinin kullanımı ile birlikte temizlik ve özellikle tekstil sektöründe çok kullanılan hava tesisatları yapımı ve tamiri açısından eskiye nazaran daha basit hale gelmiştir. Çünkü plastik boru kullanılarak yapılmaya başlanmıştır. Bu borular çürümediğinden, malzeme temini ve işçilik açısından da hem daha ekonomik yapımı da kolaydır. Bir kaynak makinesi alarak çoğu işi yapabilirsiniz tabi bu işlerden biraz anlamak gerekiyor. Bunlar kolay ve basit küçük işletmelerde olan kompresör için yapılan tesisatlardır. Birde çok daha büyük fabrikaların hava tesisatları vardır ki asıl zor olan bu işlerdir. Çok daha büyük çapta ve galvaniz borular kullanılabilir.

Fabrika veya daha küçük işletmelerin ihtiyacı olan hava tesisatını çekebilmekteyiz. Alanında uzman ustalarımız su tesisatı ve hava tesisatınızda size en profesyonel çözümleri sunar. Hava tesisatları kaç bar basınçla çalışacağına bakılarak ve ne amaçla kullanılacağına bakarak çekilir. Yüksek basınç ve çalışacağı ortamın ısısı boru hattının uzunluğu hep bunlara birer etkendir. Havayı temizlik için tabancayla kullanacaksak plastik boru ile döşenebilir. Ancak endüstriyel pinomatik makinelerde kullanacaksak güç isteyen bir sistemse demir-galvaniz kullanılır.

Plastik boru veya demir boru tesisatınızla ilgili tüm problemleri bize yaptırabilirsiniz. Tecrübeli ustalarımız ve en iyi ekipmanlarla her zaman yanınızdayız.

Yorum yapın

Tıkla Ara