Su Tesisat Borusu Kaçak Yerini Bulma ve Tamiri

cihaz-ile-su-tesisat-borularindaki-patlagi-bulma-yontemi-03

Su Kaçağı Bulma yöntemleri, son yıllarda tesisat alanında gelişen makinelerle beraber sorusuz olarak yapılmaktadır. Kaçakların binaların alt yapısında boru hatlarının zamanla çürümesi, tesisatçıların döşeme yaparken su borularını ayarsız biçimde takmaları gibi durumlardan dolayı kaynaklandığı bilinmektedir. Ancak, su kaçaklarının oluşumu her zaman kendini hemen belli etmez. İnsanlar da bu durumu anlayamaz. Kaçaklar duvar aralarından, fayans altlarından sızarak ciddi problemlerin oluşmasına neden olurlar. Tesisat çalışanları, kullandıkları makinelerle beraber su kaçaklarının önüne geçme konusunda oldukça büyük önlemler almaktadırlar.

Su kaçağını bulmak için geliştirilen teknoloji aletleri sayesinde, sorunsuz bir biçimde kaçakların ilerlemesine olanak vermeden durdurulmaktadır. Artık günümüzde izleme ve duvar aralarını dinleme yapan cihazlar kullanılmaktadır. Bu tip cihazlar tesisat borularının döşeme yapılan alanlarında kullanıldığı zaman, kaçağın nereden kaynaklandığına dair tespitlerin yapılmasını sağlamaktadırlar. Uzman tesisatçılar, evlerinizin fayans altlarında ve duvar kısımlarında dinleme cihazlarını kullanarak, derin bir araştırma yaparlar. Yapılan bu tespitlerden sonra, önleme çalışmaları da devam eder. Su vanaları kısımlarında, tesisat çalışanlarında küçük damlamalar var mı diye kontrol ettikten hemen sonra, borularla beraber vanaların sıkılma işlemini de aynı zamanda yaparlar.

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

su-tesisat-borusundaki-kacagi-aletle-bulan-firmalar-02

Su Kaçak Yeri Nasıl Bulunur?

Su Kaçağı tespiti çalışmaları, evlerinizin tesisat döşemelerinin yapıldığı bölümlerde, uzmanlar tarafından yapılması gerekmektedir. Herkes, kaçakların hangi bölümde ya da neden meydana geldiği konusunda fikir sahibi olamayabilir. Uzman tesisatçılar; banyo, tuvalet ve mutfak gibi ev için önemli olan bu bölgelerde, derin bir inceleme yapar. Böylece sorunun nereden kaynaklandığını tespit ederler. Eğer fayans altından kaçan su ve duvar aralarından aşağıya doğru inen bir su kaçağı olabilmektedir. Tıkama ve çatlayan boru hatlarını onarma çalışmalarını yapmak, tesisatçıların ilk görevidir. Bazen az sıkılan su vanaları ya da borularda zamanla meydana gelen basit ama sorun yaratan çatlamalar kaçaklara sebebiyet verir. Bu durumların kaynağının anlaşılması da tesisatçılara  düşmektedir.

bilgisayarli-sistem-ile-su-tesisat-borusu-kacagi-nasil-bulunur-06

Su Kaçak Tamiri Nasıl Yapılır?

Uzmanlar, boruların içine kadar sokabildikleri izleme aletleri ve bilgisayarlı destek veren dinleme cihazlarıyla beraber, önce kaçakların boru hatlarının hangi bölümlerinde kaynaklandığına dair bilgi sahibi olurlar. Yapılan tespitler sonucunda, su vanaları kapatılır ve halen devam eden bir su sızıntısı varsa, boruların çatak olan yerleri kesilerek, yerine yeni boru takviyesinin yapılması gerekmektedir. Kaçaklar, ufak bir delikte dahi bulsalar, o bölgeden yavaş bir şekilde sızma yaparlar. Bu ufak kaçakların evinizin hangi bölümünde oluştuğuna dair bir bilgi edinemezsiniz. Bu zor durumdan dolayı da uzman tesisat çalışması yapanların, kaçakların ufak ama baş belası olan boru hatlarında makinelerini kullanarak derin incelemeler yapmasını sağlamak gerekir.

Binalarda üst kattan duvar aralarına sızan su sızıntıları, sizin duvarlarınıza kadar gelebilir. Bu durumda yapılması gereken, binanın su tesisat boru hatlarının döşeli olduğu alt yapıya ulaşmaktır. Bunun için de tesisatçıların alet olarak boru hatlarında derin inceleme yapılmasına fırsat veren cihazları kullanmaları gerekir. Bu cihazlar ise, çatlağı gösterecek olan izleme yöntemleridir. Binalarınıza gelen su borularında, vanalardan ve ufak delik oluşan çatlaklardan sızmalar olması büyük ihtimaldir.

Su Kaçağı Bulma işlemlerinde, tesisat görevlilerinin evin  fayans altları, mutfak vanaları ve banyolar da suyu kestikten sonra, çatlamaların ya da su sızıntısının hangi bölümde oluştuğuna dair  inceleme yapması büyük bir görevdir. Eğer, duvarlarınızda nemlenme ya da ıslanma gibi izler varsa, bu büyük ihtimal boruların kaçırdığını gösterir. Tesisatçılar duvarlarınızı kırarak, bu bölgede olan borunun kaçak yapan kısmını keserek yenisini ekler. Ufak olan su kaçakları zamanla duvarınızın rengini de değiştirir. Siz de bu durumu hemen değil, zamanla anlarsınız. Bu nedenle, tesisat çalışanlarının duvar kısımlarında derin bir inceleme ve tespit yapmasını İstanbul Tesisatı arayarak sağlayabilirsiniz.

Cihazla Su Kaçağı Arama Çalışması

İstanbul Tesisat, uzman usta ekibi ve bünyesindeki su kaçak arama cihazları sayesinde İstanbul’un Avrupa ve Anadolu yakasında garantili su sızıntısı tespit çalışması yapmaktadır. Ustalarımızın uzun yıllar boyunca edindiği tecrübeleri, su kaçağının yerini hangi yöntemlerle bulacakları ve tamir edecekleri konusunda yön göstermektedir. Yapılan bilgisayarlı su kaçağı tespit çalışmaları, müşterilerimize en kolay ve en uygun maliyetlerle sızıntıyı tamir ettirme imkânı sağlamaktadır. Siz de İstanbul Tesisat müşterilerinin ayrıcalıklarına sahip olmak istiyorsanız su kaçağı tespit servisi açtırmanız yeterli.

Noktasal Su Kaçak Yeri Bulma

Su kaçakları yaşam alanınızı ciddi manada olumsuz etkilemektedir. Bu nedenle de bir su kaçağı şüphesi ortaya çıktığında yapmanız gereken tek şey var. Su kaçağı tespiti için gerekli önlemleri almaktır. İstanbul Tesisat’ı arayarak bu soruna hızlı bir şekilde müdahale edebilirsiniz. Peki, noktasal su kaçak yeri bulma neden bu kadar önemlidir?

Noktasal su kaçak yeri bulma evinizde herhangi bir kırmaya ya da dökmeye gerek kalmayacaktır. Böylece su kaçağı tespit etmeye yardımcı olmaktadır. Kameralı tespit işlemleri kapsamında öncelikli olarak bütün tesisat hattının titiz bir şekilde incelenmesi söz konusudur. Burada amaç sadece tesisat hattının kontrolü değildir. Aynı zamanda tesisatta bir boru kırığı ya da su kaçağı olabilmektedir. Bunun net bir şekilde belirlenmesi sağlanmaktadır. Noktasal tespitte hızlı ve kesin bir sonuç elde edilmektedir. Bu nedenle herhangi bir soru işareti olmaksızın tespit işlemlerinin gerçekleşmesi mümkündür.

Cihazla Su Kaçağı Arama Ne Kadar Sürer?

Cihaz kullanarak su kaçağı tespiti yapılması isteniyorsa bu işlem için profesyonel bir hizmet alınmalıdır. Ancak bu hizmetin süresi tesisat hattının genişliğine bağlıdır. Yani evinizde bulunan tesisat hattı ne kadar geniş bir alana yayılmışsa cihazla su kaçağı arama süreci de o derece uzun olacaktır. Bu konuda en doğru cevabı İstanbul Tesisat ekibinden alabilirsiniz. Ekibimizle iletişime geçerek profesyonel destek alabilirsiniz.

Yorum yapın

Tıkla Ara