Mutfak Gideri Tıkanması-Klozet Tıkanıklığı-Tuvalet Tıkanması-Lavabo Tıkanıklığı


pis-su-giderlerindeki-kireclenme-nasil-giderilir-tikali-gider-nasil-acilir-45

Tıkanan lavabo boruları için özel uç, kanal aparatları ve her tıkanmaya özel kırma ucu, temizleme ucu, dolama ucu firmamızda mevcuttur. Örneğin mutfak giderine özel uç ile klozet tıkanıklığı için kullanılan uçlar farklıdır. İkisini birbirine karıştırmak borulara zarar verebilmektedir. Tıkanıklığa sebep olan yabancı maddeyi, robotun ucu yakalayıp ya parçalar ya da alıp geri çıkartır. Sistemimiz son teknoloji olduğu için, şimdiye kadar sonuç alamadığımız hiçbir yer çıkmadı. Lavabo borularındaki tıkanmalar ya tam çatal noktasında ya kapalı dirseklerde ya da meyilsiz pvc borularda görülmektedir. Bu tür tıkanmalarda tesisatınızın içerisine kezzap lavabo açıcı veya diğer farklı kimyasalları dökmenizi kesinlikle önermiyoruz. Katı halde bulunan lavabo aç kimyasalları, borunuzun daha çok tıkanmasına yol açacaktır. Herhangi bir tel veya demir dürtme yöntemi ile açmayı sakın denemeyin! Borunuzda çatlak veya herhangi bir kırığa sebep olursanız, başınıza daha fazla masraf açılacaktır. Boru çatlamasında dâhi o borunun kırılıp yerine yenisinin takılması gerekir.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Gider Tıkanıklığı Açma Teknikleri

Gider tıkanıklığı açmak son zamanlarda artış gösterirken, aynı zamanda tekniği bilinmezse baş arıtan bir işlemdir. Giderin tıkanıklığı açma için kullanılacak yöntemler doğru şekilde uygulanmadığı takdirde müşterilerin başına büyük dert olan bir durumdur. Ancak bu gider tıkanıklığından hasar bırakmadan kurtulma artık mümkündür. Gider tıkanlarının nedenleri arasında, çevreden etki eden maddeler ve alt yapının zamanla eskimesi gösterilebilimektedir. Eğer gider borularına bakım yapılmadığında ve zamanla bu alanlar eskimektedir. Ciddi derecede sorunlar hemen kendini göstermiş olacaktır. Bu durumlara düşmemek için gider borularının belirli aralıklarla kontrol edilmeleri gerçekten şarttır.

pis-su-borusu-tikaniklarina-kesin-cozum-9

Gider Tıkanıklıkları Nasıl Açılır?

Gider tıkanıklığı açmak, doğru çalışma aletlerinin ve malzemelerinin kullanılmasıyla mümkün hale gelirken, sistemli çalışmaların yapılması bu durumdan kurtulmayı sağlayabilecektir. Giderde kısımlarının iç kesimlerine kadar uzanan alanlarına baktığımız zaman, biriken pisliklerin çok fazla tıkanan cinsten olması biraz zorlasa da doğru malzemeler kullanarak bu durumu yok etme de mümkündür. Aynı zamanda tıkanmalara yol açan pisliklerin çok fazla oluşması durumunda da teknoloji aletlerinden faydalanarak duruma karşı konulmalıdır. Tıkanan kısımların büyümesi durumunda, daha fazla özen gösterilerek sorunun alt yapıda daha fazla yayılmasına asla izin verilmemesi gerekmektedir.  Gider kısımları, zamanla sizin tahmin edemeyeceğiniz kadar çok tıkanmakta ve bu durumun aşılması da gerçekten zaman alacaktır. Gider borularına  da zarar vermeden tıkanıklığın açılması oldukça önemlidir. Bu sayede çevreye de az zarar verilmektedir.

Mutfak Gideri Tıkanması Nasıl Önlenir?

Mutfak gideri tıkanmalarına engel olabilme için bulaşıklar yıkandığı sırada içindeki artıkların iyi temizlemek gerekmektedir. Çünkü bu atıklar süzgeçten geçerek gider borularında ilerler. Bazı durumlarda giderdeki ek yerlerine takılan bu atıklar zamanla yemek atıklarındaki yağların da etkisiyle birbirine yapışarak büyür ve tıkanmaya sebep olur. Gider tıkanıklıklarını engellemenin bir diğer yolu ise çöp öğütücü cihazlar kullanmaktır. Bu cihazlar atıkları çok minik parçalara böleceğinden gider tıkanmalarının önüne geçebilmektedir. Son olarak yemek yağlarının belirli aralıklarla gider borularından temizlenmesi gerekmektedir. Bu işlem gider tıkanıklıklarının önüne geçecektir.

Mutfak Gideri Neden Tıkanır?

Mutfak gideri, evde en sık tıkanan kısımlardan bir tanesidir. Genellikle yemek artıklarının atılmasından kaynaklanan tıkanmalarda başka faktörlerin etkisinden de söz etmek gerekmektedir. Bu bağlamda mutfak gideri tıkanmaları ile karşılaşıldığında öncelikle tıkanmanın nedenini bilmeniz gerekir.

Mutfak gideri tıkanmalarında yemek artıkları çok önemli bir yere sahiptir. Ancak boruların yeterli çapta olmaması, sabun artıklarının borularda birikmesi ya da borunun katlanarak su akışını önlenmesi tıkanmaları tetikleyen faktörler arasındadır. Siz de bu tür bir sorunla karşılaşıp karşılaşmadığınızdan emin olmalısınız. Sonrasında mutfak giderine müdahale etmek yerine bir profesyonel desteğe odaklanmalısınız.

Mutfak Gideri Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Mutfak giderinizde bir tıkanma söz konusuysa öncelikle İstanbul Tesisat’ı aramalısınız. Çünkü kendi başınıza üreteceğiniz çözümler gider borusunun zarar görmesinde çok büyük bir etken olarak kabul edilmektedir. Mutfak gideri tıkanması için evinize gelen ekibimiz ön incelemeler yaparak robotla gider tıkanıklığı açma hizmetinden faydalanmanız için hazırlıkları yapar. Bu yöntem boruya hiçbir şekilde zarar vermediği gibi mutfak giderindeki tıkanmanın da açılmasına yardımcı olmaktadır. Bu bağlamda mutfak gideri tıkanıklığı sorunlarını kısa sürede ve sorunsuz bir şekilde çözmek mümkündür.

Gider tıkanmaları ile karşılaştığınızda bu akılcı ve kaliteli yöntem sayesinde başarılı bir çözüme ulaşabileceğinizi unutmamalısınız. Böylelikle gider açmakla harcayacağınız emek ve para sizin olacak.

Yorum yapın

Tıkla Ara