Mutfak Gideri Tıkanması-Klozet Tıkanıklığı-Tuvalet Tıkanması-Lavabo Tıkanıklığı

pis-su-giderlerindeki-kireclenme-nasil-giderilir-tikali-gider-nasil-acilir-45

Tıkanan lavabo boruları için özel uç, kanal aparatları ve her tıkanmaya özel kırma ucu, temizleme ucu, dolama ucu firmamızda mevcuttur. Örneğin mutfak giderine özel uç ile klozet tıkanıklığı için kullanılan uçlar farklıdır. İkisini birbirine karıştırmak borulara zarar verebilmektedir. Tıkanıklığa sebep olan yabancı maddeyi, robotun ucu yakalayıp ya parçalar ya da alıp geri çıkartır. Sistemimiz son teknoloji olduğu için, şimdiye kadar sonuç alamadığımız hiçbir yer çıkmadı. Lavabo borularındaki tıkanmalar ya tam çatal noktasında ya kapalı dirseklerde ya da meyilsiz pvc borularda görülmektedir. Bu tür tıkanmalarda tesisatınızın içerisine kezzap lavabo açıcı veya diğer farklı kimyasalları dökmenizi kesinlikle önermiyoruz. Katı halde bulunan lavabo aç kimyasalları, borunuzun daha çok tıkanmasına yol açacaktır. Herhangi bir tel veya demir dürtme yöntemi ile açmayı sakın denemeyin! Borunuzda çatlak veya herhangi bir kırığa sebep olursanız, başınıza daha fazla masraf açılacaktır. Boru çatlamasında dâhi o borunun kırılıp yerine yenisinin takılması gerekir.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Gider Tıkanıklığı Açma Teknikleri

Gider tıkanıklığı açmak son zamanlarda artış gösterirken, aynı zamanda tekniği bilinmezse baş arıtan bir işlemdir. Gider tıkanıklığı açmak için kullanılacak yöntemler doğru şekilde uygulanmadığı takdirde müşterilerin başına büyük dert olan bir durumdur. Ancak bu gider tıkanıklığından hasar bırakmadan kurtulmak artık mümkündür. Gider tıkanlarının nedenleri arasında, çevreden etki eden maddeler ve alt yapının zamanla eskimesi gösterilebilir. Eğer gider borularına bakım yapılmaz ve zamanla bu alanlar eskirse, ciddi derecede sorunlar hemen kendini göstermiş olacaktır. Bu durumlara düşmemek için gider borularının belirli aralıklarla kontrol edilmeleri gerçekten şarttır.

pis-su-borusu-tikaniklarina-kesin-cozum-9

Gider Tıkanıklıkları Nasıl Açılır?

Gider tıkanıklığı açmak, doğru çalışma aletlerinin ve malzemelerinin kullanılmasıyla mümkün hale gelirken, sistemli çalışmaların yapılması bu durumdan kurtulmayı sağlayabilecektir. Gider kısımlarının iç kesimlerine kadar uzanan alanlarına baktığımız zaman, biriken pisliklerin çok fazla tıkanır cinsten olması biraz zorlasa da doğru malzemeler kullanarak bu durumu yok etmek de mümkündür. Aynı zamanda tıkanmalara yol açan pisliklerin çok fazla oluşması durumunda da teknoloji aletlerinden faydalanarak duruma karşı konulmalıdır. Tıkanan kısımların büyümesi durumunda, daha fazla özen gösterilerek sorunun alt yapıda daha fazla yayılmasına asla izin verilmemesi gerekmektedir.  Gider kısımları, zamanla sizin tahmin edemeyeceğiniz kadar çok tıkanır ve bu durumun aşılması da gerçekten zaman alır. Gider borularına  da zarar vermeden tıkanıklığın açılması oldukça önemlidir ve bu sayede çevreye de az zarar verilmiş olunur.

Mutfak Gideri Tıkanması Nasıl Önlenir?

Mutfak gideri tıkanmalarına engel olabilmek için bulaşıklar yıkandığı sırada içindeki artıkların iyi temizlemek gerekmektedir. Çünkü bu atıklar süzgeçten geçerek gider borularında ilerler. Bazı durumlarda giderdeki ek yerlerine takılan bu atıklar zamanla yemek atıklarındaki yağların da etkisiyle birbirine yapışarak büyür ve tıkanmaya sebep olur. Gider tıkanıklıklarını engellemenin bir diğer yolu ise çöp öğütücü cihazlar kullanmaktır. Bu cihazlar atıkları çok minik parçalara böleceğinden gider tıkanmalarının önüne geçebilmektedir. Son olarak yemek yağlarının belirli aralıklarla gider borularından temizlenmesi gerekmektedir. Bu işlem gider tıkanıklıklarının önüne geçecektir.

Tıkla Ara