Kameralı Su Tesisatçı

kamerali-mutfak-tikanikligi-acma-yeri-136Kameralı su tesisatçı tesisat borularında oluşan sızıntıların nereden geldiğini bulmak için yapılamaktadır. Günümüzde tesisat borularının görüntülü cihazla kontrol edilerek arıza tespit işlemlerini kameralı tesisatçılar yapmaktadır. Genelde banyoların zemininde oluşan su kaçakları, kameralı su tesisatçısı tarafından hızlı bir şekilde yeri tespit edilir. Eğer zamanında müdahale edilmezse hem maddi hem de manevi kayıplara yol açmaktadır. Tesisatın zamanla eskimesi, hatalı döşenmesi ya da yanlış kullanımdan kaynaklanan su sızıntıları küresel ısınmanın hali hazırda su kaynaklarını azalttığı dünyamız için de oldukça büyük kayıplara neden olmaktadır. Her ne kadar günümüzde televizyonlarda kamu spotu oluşturmak için suyu tasarruflu kullanmamız gerektiğini hatırlatan reklamlar gösterilse de su kaçakları hakkında bilinçlendirmeye yönelik bir çalışma yapılmamaktadır. Su kaçaklarına zamanında müdahale etmek bu açıdan da çok önemlidir.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55
kamerali-cihazli-su-tesisatci-ustasi-504

Kameralı alet ile su sızıntısı tespiti yapan firmalar

Günümüz teknolojileri sayesinde eski yöntemler bir bir geride kalırken, su tesisatı konusunda da hayli gelişme gösterilmiştir. Hala eski teknikleri kullanarak su kaçağını arayan tesisatçıların yerine, kamerayla çalışan su tesisat ustalarını tercih etmeniz maddi kayıplarınızı önleyecektir.  Ancak mahalle aralarındaki kalan ustalar cihazlar ucuz olmasına rağmen hepsini birden temin edemediklerinden çağın gerisinde kalmışlardır. Evinizde yaşadığınız bir su sızıntısı probleminde bahsi geçen tesisat ustaları deneme yanılma yöntemine başvurmak zorunda kalmaktadır. Bu şekilde yapılan çalışmalarda usta suyun çıktığı yerden başlayarak sızıntının kaynağına ulaşana kadar kırarak ilerlemektedir. Bu yöntem çok fazla zaman aldığı gibi ortaya tadilat masrafları ve yorucu bir temizlik süreci çıkarmaktadır.

Ancak yukarıda değindiğimiz gibi bu yöntem ile uğraşmak yerine elinde her türlü kameralı su kaçak cihazı bulunan tesisatçılardan yardım istemek çok daha yerinde bir davranış olacaktır. Evinize çağıracağınız kameralı su tesisatçı eski usul yöntemler yerine yanındaki cihazları kullanarak kaçağın yerini çok daha kolay ve ucuz maliyetlerle tespit edebilir. Her türlü tesisat kaçaklarında kullanılan termal kameralar sayesinde boruların güzergahları belirlenerek su sızıntısının yeri noktasal olarak tespit edilmektedir.

Termal Kamerayla Su Kaçağı Tespiti

İstanbul Tesisat bünyesinde bulunan cihazlardan biri de Termal Kamerayla Su Kaçağı Tespiti yapan görüntüleme teknolojileridir. Termal kameralar su borularının yerini tespit ettikten sonra suyun kaçak yaptığı bölümü suyun yayılmasından anlayabilmektedir. Eğer evinizde su sızıntısı olduğundan şüpheleniyorsanız en yakın şubemizi arayarak servis kaydı açtırabilirsiniz. Kısa zaman içinde size yönlendireceğimiz ekiplerimiz, termal kamerayla su kaçağı tespiti yaparak sizi ekstra tadilat masraflarından kurtaracaktır. Bu şekilde ödediğiniz fazladan su faturalarına ya da alt katınıza su sızmasına veda edeceksiniz.

Kırmadan, tadilata gerek bırakmadan su kaçağını tespit ediyoruz. Eski yöntemlerle vakit kaybetmeyin! Siz de kameralı su tesisatçı çağırarak su kaçağı derdine bir son verebilirsiniz.

Kamerayla Su Tesisatına Bakan Firma

Kamerayla gider borularına bakan firma olarak sızıntı yapan bölgenin yerini sizlere tespit ediyoruz. Gider borularınız suyu geri veriyorsa bu bir borunun su kaçırma belirtisi olabilmektedir. Ancak endişe etmenize gerek yok! Eski yöntemler çoktan geride kaldı. Size göndereceğimiz ustalarımız pis su giderine gönderdikleri kamera sayesinde kaçağın yerini bölgesel olarak tespit edebilmektedir. Su kaçaklarında noktasal olarak kaçağın yerini tespit etmek oldukça önemlidir. Bu şekilde, kırılacak bölge net olarak belirleneceğinden birkaç fayans tamiri ile su kaçaklarına bir son verebilirsiniz.

İstanbul Tesisat kamerayla tesisat borularına bakarak kırma dökme yapmadan, son teknoloji görüntülü cihazlarla yapmaktadır. Pis su giderlerinin evinizi daha fazla kirletmesine ve tadilat işlerinin pisliğiyle uğraşmaya gerek kalmayacağı gibi, kırma işlemine nazaran çok daha kısa sürede tıkalı gider borusunun yeri tespit edilebilecektir. Unutmayın ki su kaçağı problemleri bekletmeye gelmez. Problem büyüyüp, alt komşunuza kadar ulaşarak, komşuluk ilişkilerinizi zedeleyebilmektedir.  İstanbul’un tüm bölgelerine hizmet veren firmamızı arayarak kamerayla su tesisatını kontrol ettirebilirsiniz.

Kameralı Su Kaçağı Tespiti Yapan Tesisatçı

Kameralı su kaçağı tespiti yapan tesisatçı sayesinde profesyonel bir hizmet alabilirsiniz. Su tesisatında yaşanan ciddi sorunlar vardır. Bunlardan biri olan su kaçağı ile alakalı olarak en başarılı hizmetlere ulaşılması söz konusu olacaktır. Bu çerçevede yapmanız gereken yalnızca alanının en iyisi su tesisatçılarından birini tercih etmenizdir. 

Su kaçağı tespiti, su tesisatçılarının en çok tercih edildiği hizmetlerden bir tanesi olarak kabul görmektedir. Bu nedenle de kameralı su kaçağı tespit işlemleri gerçekleştirilmelidir. Hizmet devam ederken tesisatçının bilgi birikimi, tecrübesi ve kullandığı ekipmanlar konusunda bilinmesi gerekenlere dikkat edilmelidir. İstanbul Tesisat bu konuda en makul hizmetlere ulaşmanızı sağlar. Ayrıca kaliteli bir çözüm için de kendini yenileyen bir bakış açısına sahiptir.

Kameralı Su Tesisatçı Hangi Hizmetleri Vermektedir?

Kamera kullanarak su kaçağı tespit işlemlerini titizlikle gerçekleştiren bir ustadan destek almayı mı istiyorsunuz? Üstelik alacağınız hizmet çerçevesinde kameralı tespit işlemleri başta olmak üzere bütün süreci değerlendirebilirsiniz. O halde yapmanız gereken yalnızca kameralı su tesisatçısı ile hangi hizmetlere ulaşabileceğinize karar vermek olacaktır.

Kamerayla su kaçağı tespiti, tıkanıklık tespiti ve kameralı tıkanıklık açma gibi pek çok hizmetten faydalanabilirsiniz. Üstelik profesyonel bir çözüm olması açısından bu hizmetleri tercih etmek sizin için fazlasıyla önemlidir. Tercih edeceğiniz bu avantajlarla dolu çözümler için İstanbul Tesisat ile iletişime geçmelisiniz.

“Kameralı Su Tesisatçı” üzerine 8 yorum

 1. Merhaba,

  Binamızın bodrumundan nereden geldiğini bilinmeyen temiz su birikmektedir suyun duvardan geldiği görünüyor ancak nerden sızdığının tespitini yapabilir misiniz? Ayrıca tamir işlemi de yapıyor musunuz?

  Cevapla
  • Merhaba. Öncelikle geçmiş olsun. Bodruma gelen su bina içinden kaynaklı ise bulabiliyoruz. Ancak dışarıdan gelen bir su var ise bunun tespiti mümkün değildir. Eğer arzu ederseniz 150 tl tespit ücreti karşılığında bir ekip gönderip sıkıntı içerde mi dışarda mı bunu bulabiliriz Daha sonrasında ise tamiratı ile ilgili ekipler size fiyat verebilirler. SAYGILARIMIZLA

   Cevapla
 2. Müstakil evime ek yaptırdığımız müştemilata logardan mı veya bina yağmur suyu giderlerinden mi bulamadığımız bir sızıntı olmakta.
  Nasıl yardımcı olabilirsiniz bize.

  Cevapla
  • Merhaba. müştemilatınıza gelen su kaçağını bulmak için kamera ile hatlarınız kontrol edilebilr. Hatta herhangi bir kırık veya çökme olup olmadığını bu şekilde anlıyabiliriz.bunu için bizden yardım alabilirsiniz. 0532 283 64 40 SAYGILARIMLA

   Cevapla

Yorum yapın

Tıkla Ara