1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (6 oy, ortalama puan: 5,00 Verdiğiniz oy için teşekkürler
Loading...

Tıkalı Gider Açma Yöntemleri

Tıkalı gider açma yöntemleri, giderin nereden tıkandığına bağlıdır. Açılacak giderin çapı, kullanıldığı alan ve hangi katta olduğu gibi tüm bu etkenler, açma yöntemini değiştirir. Bina önündeki ya da sokaktaki rögarın bile açık olup olmaması önemlidir.

Tuvalet her an her yerde ihtiyaç olan bir gereksinimdir. Bir yapının 1 odasını yapmasanız da o yapı da yaşayabilirsiniz. Ancak tuvaletini, banyosunu yapmazsanız orada birkaç günden fazla yaşayamazsınız. Bu konudan bahsetmemizin nedeni size bir evde veya işyerinde lavabonun, tuvaletinin önemini fark ettirmektir. Önemli ve temel bir ihtiyaçtır tuvalet. Ancak kullanımını ne kadar biliyoruz ve dikkat ediyoruz. Aslında eğitim verilmesi gereken en önemli alanlardan bir tanesi tuvalet adabıdır. Nasıl kullanılacağını ve kullanımından sonrasını çocuklarımıza öğretmek şu aşamada bize düşüyor. Çünkü henüz böyle bir eğitim tam anlamıyla oturmuş değildir.

Özellikle nüfusunun neredeyse tamamı Müslüman olan ülkemizde, bu konu daha da önemli hale geliyor. Çünkü Müslümanlıkta, dini görevler yerine getirilirken, tuvalet kullanımına ve insanın temizliğine çok dikkat edilir. Bu şartlara uyulmadığı takdirde ibadet bile kabul olmaz. Görüldüğü üzere hayatın her alanında olduğu gibi burada da çok dikkatli olmamız gerekiyor. Tuvalet tıkanıklığına sebep olan şey genellikle dikkatsiz kullanımdır.

Gider Borusu Neden Tıkanır?

Kolonyalı mendil kullanımı günümüzde oldukça yaygınlaşmıştır. Tuvalet kâğıdı yerine kullanılmaya bile başlanan kolonyalı mendil, gider borularında erimediği için adeta bir bez gibi tıkanmaya yol açar. Bu nedenle ıslak mendil ve kolonyalı mendil, kullanımında hassas olunması gereken temizleme ürünleridir. Tıkalı gider açmanın farklı yolları olmasına rağmen, çok kullanılan yol tuvalet pompalarıdır. Çok büyük bir tıkanma sorunu olamayan bir tuvaleti ya da herhangi bir gideri açabilme şansı yüksektir. Tuvalet pompalarının birkaç farklı modeli vardır. Alaturka tuvaletler için kullanılanı ve klozetler için kullanılanları, gider açmada çok yardımcı olur. Özellikle Rothenberger klozet açma pompaları çok etkili şekilde gider açma işlemi yapabilirler.Klozet tıkanıklığı açma yöntemleri arasında tercih edebileceğiniz etkili bir yöntemdir.

Tıkalı Gideri Açan Servis

Gider borularında oluşan sorunlar, koku ve mikrop saçarlar. Dolayısıyla beklenmeden hemen çözüm bulunması gerekmektedir. Tıkalı gider açma yöntemlerini düşünmeden, pisliğin bir an önce ortadan kalkmasını düşünmek gerekir. Sağlığınızı tehdit etmeyen bir tıkanıklık ise, mesela mutfak gideri sağlık için çok sorun oluşturmaz ve bu durumda aceleci davranmak gerekmez. Tıkalı mutfak giderini açma yöntemlerinden faydalanarak kendiniz açmayı deneyebilirsiniz. Tıkalı mutfak giderini açmak için yağ çözücü kullanılabilir. Ya da pompa ile pompalayarak açma işlemi de denenebilir.

Tıkanan gideri açma yöntemi olarak kameralı robotlarla tıkalı gider açan firmaları da önerebiliriz. İstanbul Tesisat firması tıkanan gider borularını açan usta ekibi ve teknolojik ekipmanları sayesinde tıkanıklık problemlerinizi kökünden çözüyor. Kameralı robot cihazlarla tıkanan gider borularını açma hizmetimizle

  1. Tıkanan gider borusu açma servisi
  2. Tıkalı kanal açma servisi
  3. Tuvalet tıkanıklığı açma servisi
  4. Tıkanan mutfak lavabosu açma servisi
  5. Tıkalı lavabo aç servisi gibi tüm problemlerinizi sonlandırıyoruz.

 

Bu içeriği paylaş
Tüm yorumları göster

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.