Tıkalı Gider Açma Yöntemleri

 

robot-makine-ile-tikali-gider-acma-islemler02

Tıkalı gider açma yöntemleri, giderin nereden tıkandığına bağlıdır. Açılacak giderin çapı, kullanıldığı alan ve hangi katta olduğu gibi tüm bu etkenler, açma yöntemini değiştirir. Bina önündeki ya da sokaktaki rögarın bile açık olup olmaması önemlidir.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55
Tuvalet her an her yerde ihtiyaç olan bir gereksinimdir. Bir yapının 1 odasını yapmasanız da o yapı da yaşayabilirsiniz. Ancak tuvaletini, banyosunu yapmazsanız orada birkaç günden fazla yaşayamazsınız. Bu konudan bahsetmemizin nedeni size bir evde veya iş yerinde lavabonun, tuvaletinin önemini fark ettirmektir. Önemli ve temel bir ihtiyaçtır tuvalet. Ancak kullanımını ne kadar biliyoruz ve dikkat ediyoruz. Aslında eğitim verilmesi gereken en önemli alanlardan bir tanesi tuvalet adabıdır. Nasıl kullanılacağını ve kullanımından sonrasını çocuklarımıza öğretmek şu aşamada bize düşüyor. Çünkü henüz böyle bir eğitim tam anlamıyla oturmuş değildir.

Özellikle nüfusunun neredeyse tamamı Müslüman olan ülkemizde, bu konu daha da önemli hale geliyor. Çünkü Müslümanlıkta, dini görevler yerine getirilirken, tuvalet kullanımına ve insanın temizliğine çok dikkat edilir. Bu şartlara uyulmadığı takdirde ibadet bile kabul olmaz. Görüldüğü üzere hayatın her alanında olduğu gibi burada da çok dikkatli olmamız gerekiyor. Tuvalet tıkanıklığına sebep olan şey genellikle dikkatsiz kullanımdır.

Gider Borusu Neden Tıkanır?

Tuvalet hayatımız boyunca evde en sık kullanılan kısımlardan birisidir ve bu da bakımının normalden daha iyi yapılmasının kanıtı olarak gösterilebilmektedir. Tuvaletin bu kadar sık kullanılması bir süre sonra bakım yapılmazsa gider borusunun tıkanması sonucuyla karşılaşılabilmektedir.Tuvalet borusunun tıkanmasının nedenleri vardır ve bunlar genellikle insan hatası olarak görülebilir. Örneğin sert ve suda çözünmeyen cisimlerin tuvalete atılması tıkanıklık meydana getirebilmektedir. Bu cisimler bir süre sonra boruları tıkayacağı için gider borusunun taşması ve daha kötü sonuçlara sebebiyet verebilmektedir. Tuvaletlere suda erimeyen tuvalet kağıdı atımı da tuvalet tıkanıklarının nedenlerindendir. Suda erimeyen tuvalet kağıtlarını mümkün olduğunda ayrı bir çöpe atmalısınız. Aksi takdirde olumsuz sonuçlar meydana gelebilmektedir. Fakat artık günümüzde tıkalı gideri açma yöntemleri ile birlikte bu durumlardan kurtulmak mümkündür.
Kolonyalı mendil kullanımı oldukça yaygınlaşmıştır. Tuvalet kağıdı yerine kullanılmaya bile başlanan kolonyalı mendil, gider borularında erimediği için adeta bir bez gibi tıkanmaya yol açar. Bu nedenle ıslak mendil ve kolonyalı mendil, kullanımında hassas olunması gereken temizleme ürünleridir.

Tıkalı gider açma yolları çeşit çeşittir fakat, en sık başvurulan yöntem tuvalet pompalarıdır. Çok büyük bir tıkanma sorunu olamayan bir tuvaleti ya da herhangi bir gideri açabilme şansı yüksektir. Tuvalet pompalarının birkaç farklı modeli vardır. Alaturka tuvaletler için kullanılanı ve klozetler için kullanılanları, gider açmada çok yardımcı olur. Özellikle Rothenberger klozet açma pompaları çok etkili şekilde gider açma işlemi yapabilirler. Klozet tıkanıklığı açma yöntemleri arasında tercih edebileceğiniz etkili bir yöntemdir.

Tıkalı Gideri Açan Servis

Gider borularında oluşan sorunlar, koku ve mikrop saçarlar. Dolayısıyla beklenmeden hemen çözüm bulunması gerekmektedir. Tıkalı gider açma yöntemlerini düşünmeden, pisliğin bir an önce ortadan kalkmasını düşünmek gerekir. Sağlığınızı tehdit etmeyen bir tıkanıklık ise, mesela mutfak gideri sağlık için çok sorun oluşturmaz ve bu durumda aceleci davranmak gerekmemektedir. Tıkalı mutfak giderini açma yöntemlerinden faydalanarak kendiniz açmayı deneyebilirsiniz. Tıkalı mutfak giderini açmak için yağ çözücü kullanılabilmektedir. Ya da pompa ile pompalayarak açma işlemi de denenebilmektedir.

Tıkanan gideri açma yöntemi olarak kameralı robotlarla tıkalı gider açan firmaları da önerebiliriz. İstanbul Tesisat firması tıkanan gider borularını açan usta ekibi ve teknolojik ekipmanları sayesinde tıkanıklık problemlerinizi kökünden çözüyor.

Kameralı robot cihazlarla tıkanan gider borularını açma hizmetimizle;

  1. Tıkanan gider borusu açma servisi
  2. Tıkalı kanal açma servisi
  3. Tuvalet tıkanıklığı açma servisi
  4. Tıkanan mutfak lavabosu açma servisi
  5. Tıkalı lavabo aç servisi gibi tüm problemlerinizi sonlandırıyoruz.

Makine ile gider açma yöntemi ?

Tüm denemelere rağmen gider borusu açılmıyorsa daha fazla zorlamadan görüntülü cihazlarla gider borusunu açan firmalardan yardım almak gerekir.

Makine olmadan gider açma çalışmasında olabilecek problem nelerdir?

  • Gider borunun içerisine sokmaya çalıştığımız sert aletler borunun kırılmasına neden olabilmektedir. Büyük tadilatlara gebe olacak bu yöntemi çok dikkatli uygulamamız gereklidir.
  • Pimaş borularına dökeceğimiz lavabo açıcı kimyasallar sadece mutfakta bir miktar çözüme kavuşmakla birlikte bu asitli kimyasallar boruların erimesine delinmesine sebep olabilmektedir. Yaptığımız bu uygulamadan bir kaç gün sonra alt komşumuz sizden bana su damlıyor diye şikayete gelebilmektedir. Tüm gider borularını değiştirmek zorunda kalabiliriz.
  • Lavabolarda suyu az çekmenin sebebi tıkanıklıkta olmayabilir borulardaki hatalı montaj sebebiyle de bu sorunu sık sık yaşıyor olabiliriz. Kamere ile bakılmadan kesin sonuç almak mümkün değil maselef.

Üstelik İstanbul Tesisat firması tek servis bedeli karşılığında tıkanan gideri kırmadan açıp görüntülü cihazla  da boru içerisine görüntüleme yapar. Aradığınız aynı gün içerisinde servis talep etme hakkınız da bulunmakla birlikte daha detaylı bilgi için     Robotla Pimaş Tıkanıklığı Açma    sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Tıkalı Gider Açma Kimyasalı

Tıkalı gider açma kimyasalı kullanarak gider açmak mümkün mü? Bu soru tıkalı gider sorunuyla karşılaşan hemen herkesin en çok merak ettiği detaylardan bir tanesi olarak kabul edilmektedir. Siz de tıkalı gider sorunu yaşadığınızda giderin tıkanıklığını ortadan kaldıracak bir yöntem arıyorsanız kimyasal kullanmak sizin için ideal bir seçenekmiş gibi gelebilmektedir.

Gider açma kimyasalı kullanmak kalıcı bir etki yaratmasa da tıkanıklığın bir süre ortadan kalkmasına neden olabilmektedir. Ancak yoğun kimyasal kullanımı borularda hasar oluşumunu doğrudan etkileyen bir durum olarak kabul edilmektedir. İstanbul Tesisat olarak tüketicilerin gider açma kimyasalı kullanmamalarını öneriyoruz. Aksine kimyasalın yol açacağı sorunları da düşünerek profesyonel bir çözümün tıkalı gider açma konusunda daha başarılı sonuçlar ortaya çıkaracağını da kabul ediyoruz.

Robotla Tıkalı Gider Açma Hizmetleri

Robotla tıkalı gider açma hizmetleri ile profesyonel bir çözüme kapı aralamak mümkün olurken amaç tamamen tıkanıklığın ortadan kaldırılmasıdır. Bu kapsamda kullanılan yöntemin kalitesi ve başarısı kadar borulara zarar verilmemesi de çok önemli bir detay olarak kabul edilmektedir. Sizin de tercihiniz robotla tıkalı gider açma olacaksa İstanbul Tesisat ayrıcalıklarından yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Ekibimiz, tıkalı borulardaki problemlerin ne olabileceğini değerlendirdikten sonra en doğru tıkanıklık açma yöntemleri sayesinde ihtiyaçlarınıza cevap verir. Bu kapsamda önemli olan robotla tıkalı gider açma hizmetlerinin kesin sonuç verecek şekilde tercih edilmesidir. Siz de beklentilerinize en iyi şekilde çözüm olacak gider açma ayrıcalıklarını değerlendirmeye başlayın!

Yorum yapın

Tıkla Ara