Makineyle Tıkanan Tuvalet Gideri Açan Tesisatçı


makine-ile-tikanan-tuvalet-giderini-acan-tesisatci-firmalar-23

Cihazlı çalışan bütün tesisatçı ustalarda bulunan tuvalet açma robotu, kısa sürede tıkanmış tuvalet giderlerini açmak için bulunmaz bir alettir. Açılması çok zor tuvalet borularında çok etkili bir makineyle kırmadan tıkalı pis su giderlerini açma işlemini gerçekleştirir.Tıkanıklık açma ya da tesisat işi ile uğraşan profesyonel firmalar, artık tesisat işlemleri için daha teknolojik hizmetler sunuyorlar. Özellikle kullanılan kameralı görüntüleme sistemi, somut veri sağladığı için çözüme hem daha kolay, hem de daha ekonomik yollardan ulaşmak mümkün. Firmamızın kullanmış olduğu Ridgid Microdrain görüntüleme cihazı tuvalet neden tıkandı bunu bize net bir biçimde göstermektedir. Beton parçaları, gidere kaçan temizlik bezleri, inşaattan kalan tahta parçaları bunlardan bir kaçıdır.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Tuvalet Borusu Tıkanıklığı Açma

Tuvalet borusu tıkandığında en yakın gider deliğinden pis su kendini dışarı atar. Tuvalete kaçırılan plastik, metal veya bezler; suyun kanalizasyona kadar gitmesini engeller. Bu problemler düzenli tuvalet kullanılmadığı zamanlarda gün geçtikçe daha da artmaktadır. Apartman hayatı yaşadığımız şu günlerde, ortak alan kullanımı giderek yaşam tarzına dönüşmektedir. Şehir hayatının en zorlu yanı, ortak alanların fazla olmasıdır. Komşunun tuvaleti tıkanır, su gitmeyince de mecburen boruların ek yerlerinden kendini dışarı atar ve alt katın tavanından su akıyor şikayeti ortaya çıkar.

Bir sabah banyonuzun tavanına bakıp da tavandaki sarı lekeler neden oluştu diye kendinize sorabilirsiniz. Tıkanıklığa aynı gün içerisinde müdahale edilip, tıkalı tuvalet açıldığında bu problem yaşanmaz. Üst kat komşularınızın tuvalete attıkları kağıt peçeteler ve yabancı maddeler, en alt kattaki yani bodrum katındaki müşterilerin tuvaletinden dışarı doğru çıkar. Alt kat bodrumda oturan insanlar veya düz girişte oturan dairelerin kaderi budur. Bu yüzden daire alırken, hele en alt katta konut alıyorsanız mutlaka atık su tesisatlarını kontrol ettirin. Çünkü tuvaletin ana borusu tıkandığında ilk çıkacağı yer sizin daireniz olacaktır.

robot-makine-ile-tuvalet-giderini-acan-tesisatci-firmalar-22

Zemin katlarda tıkalı tuvaletleri açmak için yapılması gerekenler:

  • Önce üst katlara hemen haber verip tuvaletleri kullanmamaları gerektiği söylenmelidir.
  • Bütün katların suyunu ana vanadan kapatarak kesin işinizi sağlama alın. Aksi taktirde üst katlar su kullandıkça evinizi yeniden gider suyu dolduracaktır.
  • Suyu kestikten sonra elinize bir sopa alın. Herhangi badana ya da fırça sapı olabilir. Sonrasında tuvalet deliğinin çapını geçmeyecek şekilde etrafına poşet dolayıp sarın.
  • Yalnız poşeti sıkıca sardığınızdan emin olun, taharet musluğunu yavaşça açıp temiz su akıtın. Fırça sapıyla tuvaletin gider yönüne doğru pompalama işlemi gibi bir kaç defa deneyin açılacaktır.

Yukarıda yazdığımız işlemlerin aynısını klozet tıkanıklığı açmak için de kullanabilirsiniz. Eğer hala tuvaletin borusundan su gitmiyorsa, ana boruda bir tıkanma mevcuttur. Bu durumda artık sizin yapabileceğiniz çok fazla bir şey yoktur. Hatta çok fazla uğraşmak, borularda hasara ya da başka dairelerden taşmaya sebep olabileceği için bu noktadan sonra en akıllıcası kameralı robotlu tuvalet açma işlemi yaparak, kırıp dökmeden işinizi halledebilecek bir servis çağırmaktır.  Robotla kırmadan tuvalet açma servisimiz  için bizimle irtibata geçmeniz yeterli. 

Robotla Tıkanıklık Açma Sistemi Nasıl Çalışır?

Aslında bu sistemde asıl mantık görüntüleme sistemidir. Bildiğiniz gibi tesisat boruları çoğunlukla zemin altında kalan ve oldukça geniş bir alana yayılan bir sistemdir. O sebeple görüntü almadan tıkanıklık yer tespiti yapmak samanlıkta iğne aramaya benzer. Oysa boru içi görüntüleme yaparak yer tespitinde nedeni de bulmak çok kolay olur.

Tıkanmanın yeri bulunduktan sonra artık çözüm kolaydır. Tıkanıklığın çeşidine göre kullanılan özel cihazlar boru içine salınarak tüm pislik temizlenir. Ve en güzeli tüm bu işlemler bittiğinde yeniden kameralı boru içi görüntüleme devreye girer ve tüm borular gözden geçirilerek borunun içi tamamen temizleninceye kadar işlem sürer. Kısaca işlem şekli ve mantığı böyledir.

makine-ile-tuvalet-acan-tesisatci-sirketler-25

Makineyle Tuvalet Gideri Açan Tesisatçı

Eski sistem çalışan tesisatçı ustalar, tuvalet tıkanması gibi durumlarda hemen tadilat gerektirecek işlemlere başlarlar. Aslında bunun yerine makineyle tuvalet tıkanıklığı tespiti yapılmalıdır. Bu tespit işlemi, tuvalet tıkanmasına neden olan tıkanıklığın tam yerini bulabilmek amacıyla gerçekleştirilmektedir. Örneğin tuvaletiniz hatalı kullanımdan ya da uzun süredir tesisatın kullanılmasından dolayı değil de daha tesisat döşenirken yapılan usta hatalarından dolayı tıkanmış ise bunu görüntüleyip gerekli bölgenin tamiratını yapmak için kameralı tuvalet gideri tıkanıklığı açan makinelere ihtiyaç duyulur. Günümüzde yeni bir sektör gibi görünmektedir. Ancak giderek çoğalan cihazlı tesisatçılar, ellerinde kanal boyutlarına göre çeşitli makineler bulundururlar. Makineyle tuvalet gideri açan servis ekiplerimizde bu araçların tümü mevcuttur.

Ankara Tıkanık Tuvalet Gideri Açma:

İstanbul ile hizmet macerasına başlayan firmamız İstanbul Tesisat, İstanbul’da bir çok kurumsal firma ve şirkete hizmet verdikten sonra, artık yeni şubemiz ile Ankara’da da hizmet vermeye başladı. Tüm gider tıkanıklık açma işlemleri için gönül rahatlığı ile arayabileceğiniz numaralarımıza, iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz. Kısa sürede destek sağlayacak ekibimizin, tuvalet tıkanıklığı açmak için gerekli bütün makineleri bulunmaktadır. İstanbul’da olduğu gibi Ankara tıkanıklık açma şubemiz de garantili olarak çalışmaktadır.

Makineyle Tuvalet Gideri Açan Tesisat Ustası

Tuvalet tıkanıklığı genellikle kullanıcı hatasından kaynaklanan bir sorundur. Tuvalete suda erimesi zor unsurların atılması durumunda gider tıkanması ortaya çıkmaktadır. Bu tür durumlarda makineyle tıkanan tuvalet gideri açan tesisatçı ile iletişime geçmeniz gerekir. Tuvalet giderinde ortaya çıkan tıkanmaya müdahale eden tesisat ustası sorunun daha ciddi problemlere yol açmasını engeller.

Tuvalet tıkanması tuvaletin kullanılamamasından çok daha ciddi bir problem olarak kabul edilmektedir. Zira yaşanan tıkanma hijyenik olmayan bir ortamın ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Peki, makineyle tıkalı tuvalet gideri açan tesisatçı ne tür işlemler gerçekleştirmektedir? 

Makine ile Tıkalı Tuvalet Gideri Açan Tesisatçı Hangi Durumlarda Çağrılmalıdır?

Tuvaletin tıkanması ev ya da iş yerinde çok ciddi problemlere neden olsa da bu sorunu ortadan kaldırmak profesyonel bir tıkanıklık açma hizmeti ile mümkündür. Tıkanıklığı gidermek ve kaliteli bir çözüme ulaşmak adına siz de yapılması gerekenlere bir göz atmalısınız.

Tuvalette meydana gelen tıkanma ilk etapta pompa gibi basit yöntemlerle açılacak gibi görünebilmektedir. Ancak tuvaletten dışarıya suların akması ve suyun bütün müdahalelere rağmen gitmemesi durumunda çözüm basittir. Tıkanan tuvaleti makineyle açan servis hizmeti alarak daha kaliteli bir sonuca ulaşabilirsiniz. Bu noktada İstanbul Tesisat olarak tuvaletinizdeki sorunu ekipmanlarımızın da yardımıyla kısa sürede gideriyoruz. Profesyonel bir çözüm sunarken ihtiyaçlarınıza uygun bir hizmet sunmayı da ihmal etmiyoruz. Bizimle iletişime geçerek tıkalı tuvalet açma ayrıcalıklarını yakalayabilirsiniz.

Yorum yapın

Tıkla Ara