Tıkalı Pimaş Açan Firmalar

tikali-pimaslari-kamerali-sistemlerle-acan-servisler-87

Kırmadan pimaş açma hizmeti ana konumuz aslında. Fakat kısaca pimaş neden tıkanır, pimaş nasıl açılır ve kırmadan pimaş açmanın farkı nelerdir, bunlardan bahsedeceğiz. Çünkü bizce bir hizmet alırken, aldığınınız hizmetin şeklini ve işleyişini bilmek sizin o konuya bakış açınız ve yaklaşımınız açısından çok önemli.

Tabi tüm bu bilgileri vermeden önce, pimaşın atık suları taşıyan bir gider borusu olduğunu söylemek gerekiyor. Peki ne olur da pimaşlar tıkanır.

Pimaş neden tıkanır, neden sonuç ilişkisine bağlarsak, sıraladığımız durumlar en çok rastlanan sebeplerdir:

  • Yoğun yağlanma ve kireç tabakası sonucu pimaştan su geri gelmeye başlar. Çok eski pimaş borularda bu sonucu gözlemlemek sık rastlanan bir durumdur.
  • Pimaşlara atılan ya da kazara gidere kaçan cisimler başka bir etkendir.
  • İnşaat zamanında pimaşa kaçan beton parçaları ya da ustaların kireç ve benzeri atıkları gidere dökmesi ile boru çapında daralmaya neden olan kirlilik.
  • Eğimi ters verilen gider tesisatlarında bu tıkanmalar sık sık tekrarlanır.

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55
tikali-gider-borusunu-cihaz-ile-acan-tesisatci-83

Pimaş Aç Hizmeti Nedir? 

Tıkalı pimaş borulara çelik yay sokularak açma hizmetine de pimaş aç denir. Tıkanan ana hat pimaşları, veya dairenizin içerisindeki lavabo pimaşlarını kırmadan, eviniz kirlenmeden giderin açılması işlemi olarak da tanımlayabiliriz.

Pimaş Açma İşlemi Nasıl Yapılır? 

Pimaş açma genel olarak iki şekilde yapılır. Eğer ana boruda aşırı yağlanma var ise, tıkanıklık açılır ve kimyasal ilaçla yıkama yapılır. İkinci yöntem diğerine göre biraz daha zor ve maliyetli bir çalışmadır. Çabuk tıkanabilecek atık su borularında su jeti dediğimiz makine ile yıkama yapılır. Su jeti makinesi 140 bar basınçla çalışmaktadır. Kanal borusunun çevresine yapışan tortuları temizler. Kanalizasyon borunuz ilk günkü halini alır.

Bu temizliğin yapılabilmesi için, su ve elektrik olmasına ihtiyaç duyulur. Ayrıca basınçlı su jeti ile yıkama yapılan yerlere, 1 yıl garanti verilmektedir. Genelde restoran ve Catering tarzı çalışan iş yerlerinde bu tür yıkamalar yapılır. Nedeni ise, yemek yağlarının aşırı kullanılmasından kaynaklanmaktadır. Pimaş tıkanıklığı kameralı açma  hizmeti ile kalıcı çözümlere kavuşturulur.

Tıkalı Pimaş Gerçekten Açıldı mı?

Tıkalı pimaşlarda en önemli şey açıldıktan sonraki durumudur. Tıkanıklık açıldıktan sonra giderin içinde kalıcı bir problemin olup olmamasıdır. Yani siz tıkalı pimaş açıldı mı, şüphesini taşırken bunu bertaraf etmenin yolunun olduğunu bilmelisiniz. Bunun için tıkalı pimaş açıldıktan sonra kamera ile muhakkak görüntü alınması gerekir. Görüntü alındıktan sonra giderin içinde kalıcı bir hasarın olup olmadığı net bir şekilde görülür. Eğer kalıcı bir hasar varsa, sorun müşteriye söylenir ve yeri belirlenip orası için lokal bir işlem uygulanır. Bu sayede tekrar tekrar para ödemekten de kurtulursunuz. Firmamızın yapılan tüm işlemlerimiz garantilidir.

Tıkalı Pimaş Borusunu Açan Tesisatçı

Tıkanan bir pimaşı açtırmak için mutlaka kameralı makineyle pimaş açan firmalardan yardım istemeniz gerekmektedir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi, bu işlemler yapılmadığı takdirde pimaş tıkanıklığı açma işlemleri tamamlanmış sayılmaz. İstanbul Tesisat, Pimaş açma robotu kullanmasının yanı sıra kamera ile görüntüleme de yaparak kanal borusunun açıldığından emin olunmasını sağlamaktadır. Firmamızın bünyesinde bulunan pimaş açma makineleri, Avrupa teknolojisidir. İstanbul’un hem Avrupa hem de Anadolu yakasında hizmet veren cihazlı tesisatçı ekiplerimiz sorununuzu kısa sürede çözümlemek adına gerekli işlemleri çabucak yapacaklardır. Acil pimaş aç servisimiz, taşmayla sonuçlanan ya da alt kata sızan pimaş tıkanması problemlerine 7 gün 24 saat müdahale etmektedir. Tıkanan pimaş nasıl açılır diye düşünmeyin. Bizi arayın, sorununuza çözüm getirelim.

Tıkla Ara