Kombi Servis Fiyatları

Zamanı geldiğinde nasıl ki aracınıza bakım yaptırıyorsanız kombinize de aynı şekilde zamanında bakımlarını yaptırmanız gerekir. Kombileri standarda bağlayıp elektrikli süpürgeyle temizlik yapmanın adı kombi bakımı olmuş. Kombi bakım fiyatını düşürerek işçiliğinden tasarruf sağlamak müşteriyi kandırmaktan başka bir şey değildir. Kombi bakımı içerisinde neler var eşanjörün temizliğinden tutun kombi pompasının temizliği, baca fan temizliği bulunmaktadır. Bu iş hakkıyla yapıldığında bir servis elemanı yaklaşık olarak 2 saatten aşağı çıkamaz. Bu bakımların yapıldığı kombi suyu daha çabuk ısıtacağı için doğalgaz faturalarında düşüşle size geri yansıyacaktır. Parçaların tozunu almak kombi bakımı sayılıyorsa siz kendiniz evde bu işlemi dört tane vidayı sökerek yapabilirsiniz. Ayrıca farkımız kalorifer tesisatlarınızı da kontrol ederek elden geçirilmesi gerekmektedir. Kombi servis ücretleri genelde standarttır. Kombide yapılan bakımlar genelde aynı değildir. Servis işçiliği arasında en önemlisi kombi bacasının temizliği ve suyu ısıtan parçanın deliklerinin temizlenmesidir. Suyun ısındığı yer eşanjör olduğu için en fazla kireç tabakası bu bölgede toplanır. Deliklerden yavaş akan su peteklere daha az ısı iletir. Peteklerin yanmamasındaki sebep budur. 

Kombi arızalarında genelde tesisatın rolü daha büyüktür. Bunu çoğu kullanıcı bilmez tesisatın içindeki su basıncı kombiyi etkiyebilir. Ayrıca tesisat içerisindeki zamanla kirlenen su içerisindeki pislikler filtrelerin temizlenmemesi arıza için başlıca nedenlerden biridir.

Not: Firmamızda kombi bakımı yapılmamaktadır. Yazı bilgilendirme amaçlı yazılmış olup,kalorifer petek temizliği makine ile gerçekleştirilmektedir.

Tıkla Ara