Su Sızıntılarına Kırmadan Çözüm

 

Su faturalarınız her zamankinden yüksek gelmeye başladı ve aldığınız tüm tedbirlere rağmen faturanızda hala bir düşüş söz konusu değilse su kaçağından yada borularda su sızıntısından şüphelenmeniz gerekir.Bu durumda şu dört temel maddeyi gözden geçirerek su sızıntısı olup olmadığına karar verebilirsiniz.

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

  • Akan su sesi duymak
  • Islak yada nemli alanlar görmek ev içerisinde
  • Boru hattına yakın yerlerde küf ve yosun oluşumu
  • Evinizde su basıncı düşer.

Bu belirtiler mevcut ise hemen su kaçağı konusunda uzman yardımı almak gerekir.

su-sizintilarini-alet-ile-bulma-firmasi-65

Kırmadan kamerali robot ile su kaçağı bulma servisi

Plastik boru ile döşenen su tesisatlarında boru patlağı oluşması mümkün değilmiş gibi görünebilir. Fakat su sızıntıları borunun plastik veya demir olması ile ilgili değildir. Malzeme kalitesi ve işçilik bu su patlaklarında etkili unsurlardır. Oluşan bu arızalara günümüzün teknolojisi ile hasar oluşturmadan çözüm bulmak gerekiyor. Su sızıntılarına kırmadan çözüm getirmek için ise firmanın dinamik ve sürekli teknolojiye ayak uyduran bir firma olması gerekir. Eski yöntemlerle çalışan ustalar ve o zamanki Türkiye ile bu zaman ki Türkiye arasında çok ciddi farklar bulunuyor. Suyun sızdığı noktayı bulmak için suyun geldiği yöne doğru kırılarak takip edilmesi aslında imkansızlıktan değil sadece su tesisatı işine bakış açısından kaynaklanmaktaydı. Çağın gerisinde kalan bir Türkiye de tesisatçıların eski yöntemlerle çalışması gayet normaldi tabii. Ancak son yıllarda eğitim seviyesinin artması ve teknolojinin her alanda kullanılmaya başlanması ile birlikte sadece memurlar değil tüm meslek grupları yeniliklerden haberdar olmaya başladı.

 

Alt kata damlayan su borusu patlağının yerini bulan firmalar

Alt katınızda oturan komşunuzun evine sizden kaynaklanan bir su sızıyorsa bu işi bir an önce halletmelisiniz. Aksi takdirde komşunuzla aranızda hoş olmayan tartışmalar yaşanabilir, hatta işin boyutu biraz ilerlerse hukuki bir boyuta bile taşınabilir. Böyle durumlarda su borusu patlağı bir an önce bulunmalı ve tamir edilmelidir. Çünkü iki tarafta anlayışlı olmaz da işi yokuşa sürerse eninde sonunda hukuki platformda iş çözülür. Hem de iki tarafta maddi manevi olarak yıpranır. Bunların olmasına gerek kalmadan işi çözmek en akıllıca olanıdır.

Su sızıntılarında bir kaç farklı kaçak türle karşılaşmaktayız. Temiz su sızıntıları ve pis su tesisatındaki sızıntılar farklı cihazlarla bulunmaktadır. Şebeke suyu boruları çatlaması ile meydana gelen sızıntılar akustik dinleme cihazları ile bulunmaktadır. Yeri bulunan çatlak borular 1 veya 2 fayans kırılarak tamir edilir. Su sızıntısı kırmadan bulunur fakat kırmadan tamir edilemez. Avantajınız tamir için çok az yer kırılmasıdır. Kalorifer tesisatlarında kırmadan boru tamiri yapılabilir. Kaçak onarım kimyasalı sayesinde kombili sistemde devir daim yaptırılarak borunun sızan noktalarından ilaç dışarı çıkarken donar. Bu sayede donan yer kaynak olmuş bulunur. Kalorifer kombi sisteminde su basıncı az olduğu için kimyasal ile kaynak size sıkıntı yaşatmaz. Ancak şebek suyu tesisatında su basıncı yüksek olduğundan kimyasalın kaynattığı noktadan kaçırma riski azda olsa bulunur. Bu sebeple şebeke suyunda su kaçağının noktasının bulunup tamir yapılması daha iyi olacaktır. Pis su tesisatında oluşacak sızıntılar için ise kamera sistemi ile pimaşların içi görüntülenir. Ek yerlerinde conta sıyırması ve geçmemiş kısımlar varsa bunlarda su sızıntısına sebep olur. Gider boruları için kırmadan onarım mümkün değildir. Sadece giderin duvardaki ağzında conta yoksa arızada bundan kaynaklanıyorsa kırmadan onarılmış olur. Bunun dışında beton içindeki her türlü pimaş arızası kırılarak tamir edilmektedir.

Bize güvenerek vermiş olduğunuz işi yaparken kendi evimiz gibi en az hasarla işin içinden çıkmaya çalışırız. Bu nedenle siz tedirgin olmayın biz sizin tarafınızdan da düşünüyoruz. İşlerimizde vermiş olduğumuz garantinin sebebi de budur.

Yorum yapın

Tıkla Ara