Gider Açma Nasıl Yapılır

tikali-gider-acma-nasil-yapilir-840

Gider açma nasıl yapılır?

Bu soru sıkça sorulan internet üzerinde de çok aranan bir konudur. Bazıları gider açma makinesini merak ettiğinden bu sorunun cevabını arar. Bazıları ise, acaba bu işi usta çağırmadan kendim nasıl hallederim, konusunu öğrenmek için bu soruyu sorar.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55
Gider açmanın farklı yöntemleri vardır. Sadece kendiniz denemek istiyorsanız; susta veya kılavuz yardımıyla ya da lavabo açıcı kimyasallar ile yapabilirsiniz. Giderin içinde bulunan cisme göre, ne malzeme kullanılacağı belirlenir. Genellikle susta ile denemeler yapılır ve başarı oranı yarı yarıyadır. Ancak bunların yerine düzgün bir firma bulup, işi kaliteli ve profesyonel bir şekilde yaptırmak daha mantıklıdır. Çünkü alınan susta, kılavuz ve lavabo açıcı kimyasallar tıkanıklık açma hizmeti için ödenecek olan ücretin yarısı kadardır. Üstüne bir de sizin kaybettiğiniz zaman, evinizdeki kirlenme ve emekleriniz de eklenince aynı paraya denk gelir.

Uzman bir firma çağırırsanız, hiç olmazsa sıkıntınız stresiniz olmaz. O kadar parayı malzemeye verdikten sonra, neden sıkıntı çekesiniz? Ayrıca kendi başınıza açabileceğiniz tıkanıklık, tam anlamıyla açılmadığı için gider kısa sürede tekrar tıkanacaktır. Onca emeğiniz ve paranızın çarçur olması yerine kafanız rahat, keyfinize bakarken gideriniz açılmaktadır. Hem de tüm bu zahmetlere katlanmadan, ortalık kirlenme derdi olmadan. Makinenin nasıl çalıştığını merak edenler için internet üzerinde videolar bulunmaktadır. Tıkanıklık açma arattığınız anda karşınıza bir sürü video çıkacaktır. Herhangi birini seçerek izleyebilirsiniz. Kendi gözünüzle tüm merak ettiklerinizi ve aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Başınıza gider tıkanması problemi gelirse, internet üzerinden numaralarımıza da anında ulaşabilirsiniz. İstanbul Tesisat yazdığınızda, üst sıralarda çıkan 3 adet sitemizden de bize ulaşmanız mümkün. Hizmet kalitesini, profesyonellik farkını size yaşatacağımızdan emin olabilirsiniz.

gider-acma-isi-nasil-yapilir-841

Gider Açan Firmalar

Gider açma nasıl yapılır? sorusuna yeterli bir cevap alabildiğinizi ümit ederiz. Bu sorunun en iyi cevabı videolarımız üzerinden inceleme yapmanızdır. İstanbul Tesisat sitelerinden, videolar ve galeri kısmından bu bilgilere de çok rahat bir şekilde ulaşmanız mümkündür. Yaptığımız tüm işler hakkında detaylı ve geniş bilgi sunabilme için hazırlanan web sitelerimizde, her türlü görsel ve yazılı bilgi alabilirsiniz. İnternet sitemizde su tesisatı alanında su kaçağı tespiti, tıkanıklık açma, petek temizleme, detektörle rögar yeri tespiti ve buna benzer tüm tesisat işleri ile ilgili bilgi, video, resim bulunmaktadır. Hepsi de siz değerli müşterilerimizin bilgilenmesini sağlama ve yapılan işte içinizdeki kuşkuyu silme içindir. Bizi tercih edin, içiniz rahat olsun.

Tıkanan Gider Nasıl Açılır?

 • Tıkanan gider nasıl açılır?
 • Tıkanan tuvalet gideri nasıl açılır?
 • Tıkalı mutfak gideri nasıl açılır?
 • Tıkalı lavabo gideri nasıl açılır?
 • Su giderden akmıyor.
 • Su giderden geri geliyor.

Gider Açmada Kullanılan Ürünler ve Özellikleri

Gider açmada kullanılan ürünler ve her ürünün vereceği etki farklıdır. Etkisi farklı olduğu için gider açmada kullanılan ürünlerin özellikleri de değişkenlik gösterebilmektedir. Tıkalı gider açmada kullanılan bazı ürünleri şu şekilde sıralayabiliriz: Molix HJ 511 Gider Açıcı, Molix HJ 511B Gider Açıcı, Kostik, G Sıvı Gider Açıcı…

Gider açmada kullanılan maddeler yukarıdaki gibidir. Bu açıcılardan ilki, yani Molix HJ 511 gider açıcı, kanalizasyon borularındaki ve logarlardaki yağları ve birikintileri yok eder, ayrıca bakteri oluşumunu da önler. Böylece bakterilerden dolayı meydana gelen kötü koku da engellenmektedir. Molix HJ 511B de bu gider açıcı ile aynı şekilde etki etmektedir. Kostik ise beyaz renkli ve nemi çeken bir açıcıdır. İnsan vücuduna kaşıntı hissi verdiği için kullanımı sırasında dikkat edilmeli ve gerekli olan önlemler alınmalıdır.

Burada önemli olan, hangi açıcı ürün kullanılırsa kullanılsın, dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bu hususlar şöyle sıralanabilmektedir.

 1. Yanlış uygulamalar yapılması sonucunda sorun giderilemez.
 2. Gider açıcı ürün maddeleri tehlikeli maddeler aynı zamanda yakıcı etkiler taşıyabildikleri için, bilmeyen bir kişi tarafından asla kullanılmamalıdır.
 3. Gider açıcı ürünlerin gereğinden fazla kullanılması giderde aşınmalara neden olurken az kullanılması ise giderin açılamamasına neden verecektir.

İstanbul Tesisat tüm bu soru ve sorunlarınıza tek kalemde çözüm bulabilecek bir firmadır. Firmamızın bünyesinde bulundurduğu cihazlar gider açan firmalarda bulunması gerekenden çok daha fazla ve teknolojiktir. Gider açan tesisatçı arayışınıza son verecek olan ekibimizde profesyonelce tıkalı gider açan ustalarımız çalışmaktadır. Eğer siz de tıkanan gideri açma yollarını arıyorsanız en garantili çözümü sunan firmamızı arayarak servis kaydı açtırabilirsiniz. Size en yakın gider açma servisimizi yönlendirip, tıkanan gider sorununu ortada kaldırıyoruz.

tikanmıs-gideri-nasil-acariz-843

Gider açıcı kimyasallarının zararı varmıdır

Tesisat borusunu açmada kullanılan kimyasalların elbetteki giderlere zarar verme ihtimali vardır. Çünkü bu kimyasallar asitli olduğu için yağları, pislikleri erittiği gibi borulara da zarar vererek delinmesine ve deformasyona uğramasına sebep olabilmektedir. Üstelik borunun neden tıkandığını bilmediğimiz bir durumda körü körüne bu uygulamayı gerçekleştirmek doğru değildir. Gider borularının tıkanmaları her zaman pislikten dolayı oluşmamaktadır.  Tesisat borularında eğim problemi veya yanlış montajda tıkanmalara sebep olmaktadır. Sorunun tesisatta olması durumunda bu gider açıcı kimyasallar kesinlikle hiç bir işe yaramayacaktır.

Gider açıcı kimyasalları giderin yağlanmadan dolayı tıkandığını bildiğimiz durumlarda kullanabiliriz. Ama yine de dikkatli olmamız gerekmemektedir. Bu asitli maddelerin tesisat borularına zarar verebileceğini de unutmamız gereklidir.

Kamera ile gider açma nedir? Kamera sistemiyle açılan tıkanıklar da borunun içerisinde görüntüleme yaptığı için yanlış bir uygulama yapmanın önüne geçilmektedir. Makine ile gider açma nasıl çalışır? özetleyecek olursak bu sistem yaylı bir şekilde çalışır ve borunun gidiş yönüne doğru hareket edebildiği için borulara kesinlikle zarar vermemektedir.

Makine ile tıkanıklık açmanın yaralarını inceleyerek olursak;

 • Robot makine ile açılan tıkanıklar da gider borularına kesinlikle zarar verilmemektedir.
 • Tıkanıklığın oluştuğu yer borunun uzak noktasında dahi olsa bu yaylı sistem 20 metreye kadar ulaşıp tıkanıklığı açabilmektedir.
 • Tıkanıklık açma işleminin ardından gidere kamera gönderilerek tıkanmanın ana kaynağına ulaşılmaktadır.

Detaylı bilgi için bizi arayabilir Avrupa 0212 647 10 10 veya   Kameralı Cihazla Tıkalı Pimaşları Açan Tesisatçı    adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

Kameralı Gider Açma Makinesi Kesin Çözüm mü?

Gider açma konusunda sorunlarla karşılaşan pek çok tüketici açısından en doğru yöntemi kullanmak ve başarılı bir çözüme ulaşmak gerektiğini ifade etmek elzem. Ancak hangi yöntemin daha isabetli bir çözüm olacağı çoğu zaman soru işaretlerine neden olmaktadır. İstanbul Tesisat olarak en kaliteli hizmetleri sunuyoruz. Hem de kameralı gider açma sayesinde problemleri kolayca ortadan kaldırmayı amaçlıyoruz.

Kameralı gider açma, gider tıkanıklığı yaşanan durumlarda en ideal çözümlerden bir tanesi olarak kabul edilmektedir. Özellikle sorunun neden kaynaklandığı bilinemeyebilmektedir. Kamera ile yapılan incelemeler sayesinde sonuç çok daha avantajlı bir şekilde ortaya çıkar. Siz de gider tıkanması sorunu yaşadığınızda problemi kameralı gider açma hizmetleri sayesinde ortadan kaldırabilirsiniz.

Robotla Gider Açma Neden Tercih Edilmeli?

Robotla gider açma sık sık tercih edilen bir uygulama olarak dikkatleri çekmektedir. Robot kullanımının daha hızlı gider açma sağlaması söz konusu olmaktadır. Ayrıca sorunun kökünden çözülmesine olanak sağlaması da muhtemeldir. Bu nedenle de dikkat etmeniz gereken yalnızca robotla gider açacak ekibin gerekli bilgi birikimi ve deneyime sahip olmasıdır.

İstanbul Tesisat olarak profesyonel bir gider açma hizmeti sunuyoruz. Üstelik giderde yaşanan tıkanmaların kökünden çözülmesini de sağlayabilirsiniz. Ekibimizle iletişime geçerek robotla gider açma hizmetlerinden faydalanmaya başlayın. Ekibimiz, adresinize kısa sürede gelecek ve gerekli ön incelemeleri gerçekleştirecektir. İncelemeler sonrasında hem robot hem de kamerayla giderin açılması kolay olacaktır.

“Gider Açma Nasıl Yapılır” üzerine 2 yorum

 1. Bizim mutfak lavabomuz sık sık tıkanıyor pompayla açıyoruz lavaboyu sormak istediğim pompayla açmanın zararı olabilirmi tesisata. Problemin ne olduğuna baktırmak istiyoruz. Kamera ile mutfak lavabosuna bakmanın fiyatı nedir. Yerimiz atışalanı esenlerde

  Yanıtla
  • İstanbul’un bütün ilçelerine servisimiz bulunmaktadır eefendim. Öncelikle pompayla tıkanıklığını açmanızın herhangi bir zararı yok fakat yaptığınız işlemin hiçbir önemi yok. Mutfak gideri olduğu için çok yüksek ihtimalle yağlanmadan kaynaklı borunuz daralmış vaziyette. Siz pompalama yaptığınızda sadece o an kullandığınız suyu baskıyla ufak bir delikten geçiriyorsunuz anı kurtarıyorsunuz yani. Biz hem o gideri genişletiyoruz hem de kamera ile hattın içini görüntülüyoruz. 150 TL bir işlem ücreti var.

   Yanıtla

Yorum yapın

Tıkla Ara