Makineyle Borunun Nereden Patladığını Bulan Tesisatçı

kamerali-makine-ile-su-borusu-patlagini-bulan-tesisatci-firmalari-02

Makineyle borunun nereden patladığını bulan tesisatçı sayesinde en kaliteli hizmetleri alabilirsiniz.

Evde su kaçağı mı var? Artık dert etmenize gerek yok. Bilgisayarlı su kaçak tespiti yapan firmalar sayesinde evinizdeki su kaçaklarının yerini bilgisayarlı aletle kırmadan bulunması artık mümkün! Duvarda patlayan boru olsun, üst katın tavanındaki damlamalar olsun, banyo tavanından akan su olsun tüm problemlerinize bilgisayarlı cihazla su kaçaklarını tespit eden usta bularak son verebilirsiniz.

Bazen evlerde prizlerden su gelmesi durumu ile karşılaşılabilmektedir. Prizden ya da lambadan gelen su, evdeki su kaçağının işaretidir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda mutlaka makineyle borunun nereden patladığını bulan tesisatçı çağırmanız gerekmektedir. Çünkü üst kattan gelen suların kaynağı her zaman bir üstünüzdeki daire olmayabilir. Başka dairelerde patlayan bir su borusu kendine göre en uygun noktadan suyun akmasına sebep olabilmektedir.

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

cihaz-ile-su-borusunun-patladigi-noktayi-bulan-tesisatci-firmalar-56

Makine ile su kaçağı tespiti nasıl yapılır-Kameralı sistemle su kaçağına bakan firmalar

Cihaz ile su kaçağını bulmak için kullanılan aletler işimizi bir hayli kolaylaştırmaktadır. Bu şekilde daha az kırım ve en az hasar ile problemi çözüme kavuşturmak epeyce kolay bir hale gelmiştir. Temiz su kaçağı tespit çalışması nasıl gerçekleştirilir? şimdi sırasıyla çalışmanın evrelerini inceleyeceğiz.

 • Şebeke suyu tesisatına en uygun noktadan cihaz bağlanır
 • Ardından belli bir oranda tesisata su basılır
 • Akabinde manometre cihazı takibe alınıp herhangi bir düşüş olup olmadığı izlenir
 • Tesisatta bir kaçak var ise makine bize sinyali verecektir
 • Hemen özel olarak üretilen akustik dinleme cihazları sayesinde kaçıran nokta tespit edilip tamiri gerçekleştirilir

Pis su borusunda kamera ile kaçak bulma işlemi nasıl yapılır?

Atık su tesisat borusuna gönderilen endoskopik kamera sayesinde boru içerisindeki deformasyona uğrayan yerler kırılan,ezilen ve delik olan noktalar tespit edilip tamir için gerekli olan tüm çalışmalar tarafımızdan büyük bir titizlikle yapılmaktadır.

Termal kamera denilen yöntem kalorifer tesisatlarındaki kaçakları bulmak için özel üretim olan sistemdir. Yalnız bu cihazın kaçak bulabilmesi için suyun sıcak olması şarttır. Aksi halde kamera görüntü alamayacaktır. Ayrıca kalorifer kaçaklarında ilaçla kapatma yöntemi de sıklıkla tercih ettiğimiz bir diğer uygulama şeklidir. İlaçla su kaçağını kapatma işlemi için detayları alttaki linke tıklayarak bilgi edinebilirsiniz.

Kimyasal İlaçla Kalorifer Borusu Kaçağını Kapatma

Görüntülü Cihazla Su Akan Yeri Bulan Firma

Aletle su akan yeri bulan firmalar aslında kamera ve dinleme cihazı gibi aletler kullanarak su kaçağını bulma işlemi yapmaktadır. Su sızıntısını bulmak için kullanılan bilgisayarlı aletler tadilata gerek kalmadan su kaçağının onarılmasını sağlamak amacıyla çalışmaktadır.

Mutfak tavanından akan su problemiyle karşılaştığınızda ilk olarak dolaplarınızı korumaya almak gerekmektedir. Dolapların kabarıp şişmesine neden olacak bu problem vaktinde tespit edilmediğinde yerine yenilerin alınması gibi masraflara sebep olabilir. Bu yüzden belirtileri fark ettiğiniz andan itibaren profesyonel yardım almanız gerekmektedir. Ancak bu yardımı sıradan bir tesisatçıdan istemek size fayda sağlamayacaktır. Çünkü eski usulde alışan tesisatçılarda alet bulunmadığından borunun nereden patladığını bulmak için kırma yöntemine başvuracaktır. Eskiden tüm tesisatçıların kullandığı bu yöntemde suyun patlak yaptığı noktayı bulmak için tahmin yöntemi kullanılarak kırılmaya başlanırdı. Ancak bu yöntem çok uzun sürdüğü gibi bir sürü masrafın da açılmasına neden olurdu. Şimdilerde cihazlı tesisatçılar sayesinde atık su sistemlerinde kaçak tespiti ve temiz su tesisatında su kaçağı tespiti işlemleri çok daha kısa sürede ve daha az masraflarla tamamlanmaktadır.

İstanbul Tesisat, İstanbul’un tüm semtlerine su sızıntısını makineyle bulma hizmeti vermektedir. Siz de evinizde aşağıdaki belirtileri yaşıyorsanız bizi arayın. Gelip patlak borunun yerini bulup tamir etme işlemlerini daha uygun fiyatlarla ve daha kısa sürede tamamlayalım.

 • Su faturalarınız da artış olduysa
 • Su saati tüm vanalar kapalı olmasına rağmen dönmeye devam ediyorsa
 • Üst kat banyosundan su damlıyorsa
 • Mutfak dolaplarınızın üst veya alt kısımlarında kabarma olmaya başladıysa
 • Mutfak tavanında damlama oluyorsa
 • Tavanda sararma oluyorsa
 • Duvarlarda kabarma ve kötü koku alıyorsanız

Patlak Boru Tespit Cihazı ile Tespit Yapan Tesisatçı

Patlak boru tespit cihazı ile tespit yapan tesisatçı sayesinde boru patlaması probleminden dolayı problemlerle karşı karşıya kalmayacağınızı ifade etmek gerekir. Bu bağlamda borularda meydana gelen patlama yaşam alanınızda olumsuzluklara neden olmayacaktır. İstanbul Tesisat ekibi olarak boru patlağı tespit cihazı ile profesyonel bir çözümden yararlanmanıza olanak sağlıyoruz. 

Boru patlağı tesisatta yaşanan en ciddi problemlerden bir tanesi olarak kabul edilmektedir. Özellikle de basınçlı suyun neden olduğu patlamalar yaşam alanında su kaçaklarına yol açar. Duvarların nemlenmesi, parkenin ıslanması ve çok daha ciddi problemlere yol açan boru patlağını tespit etmek ve tamir etmek çok önemlidir. Siz de bu konuda profesyonel destek arıyorsanız mutlaka İstanbul Tesisat ile iletişime geçmelisiniz. 

Patlak Boru Tespiti Fiyatları Ne Kadar?

Makineyle borunun nereden patladığını bulan tesisatçı hizmetine başvurmak istediğinizde öncelikli olarak bu hizmetin maliyetini öğrenmek isteyebilirsiniz. Çünkü tesisat hizmetlerinde beklenmedik fiyatlarla karşılaşmayı kimse istememektedir. İstanbul Tesisat, patlak boru tespiti fiyatları konusunda duruma göre değerlendirme yapmayı arzu eder. Boru patlağını tespitte kullanılan ekipman ve harcanan zaman en önemli konulardan bir tanesidir. Bu nedenle de her boru patlağı tespiti aynı fiyatlarla gerçekleşmemektedir. 

İstanbul Tesisat ekibi ile iletişime geçerek fiyatlar hakkında genel bilgi alabilirsiniz. Ekibimiz, sizden gelen bilgi ve talepler doğrultusunda maliyetleri en makul şekilde değerlendirmeyi amaçlar. Bu sayede daha kaliteli bir patlak boru tespit işlemi gerçekleşmesi mümkün olacaktır. Bizimle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Yorum yapın

Tıkla Ara