Kırmadan Su Borusu Gideri Tıkanıklığı Açma

robot-alet-ile-tikali-su-gider-borusu-acma-isini-yapan-yerler-05

Robotla su gideri açan tesisatçıların asli görevi, binalarda ortak kullanılan atık su giderlerinin kanalizasyona iletilmesini sağlayan boru hatlarında oluşan tıkanıklığı kırmadan açmaktır. İstanbul Tesisat ustaları tıkanma açıldıktan hemen sonra, yanlarında bulunan boru kamerası ile görüntü almaktadır. Alınan kamera görüntüleri ustamız tarafından analiz edilmektedir. Su gider borusunda tıkanıklık devam ediyor ise bu işlemlerin hepsi başından itibaren tekrarlanmaktadır. Boruda kalıcı bir hasar oluştuğunda gerekli görülen yerlerin tadilatı için müşteriye bilgi verilmektedir. Sorunun bir daha yaşanmaması adına yapılan tüm bu işlemler, tıkanıklık açma sektöründe olan bütün şirketlerin yapması gereken bir iştir. İşlemlerin en sonunda müşteriye doğal bir kanıt olarak giderden 1 kova su gönderilmektedir. Artık işimiz tamamdır, bundan sonra yaşanacak tıkanmalar müşteriyi bağlayacaktır.

Gider açmak artık önemini yükselten ve bu sayede de insanların dikkat ettikleri bir durma gelen konudur. Aynı zamanda tıkanmış su giderinin açılması zahmetli gibi gözükse de çoğu zaman uzman kişilerin ellerinde değer kazanarak daha kısa sürede ve temiz bir şekilde yapılan bir iştir. Ayrıca meydana gelen bu sıkıntıyı en iyi şekilde aşmak için su giderlerine açarken zarar vermemek de oldukça önemlidir. Bazen zarar verici bir duruma düşülmüş ise, bu durum borulara da hasar verilmesini sağlar.

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55
kirmadan-alet-ile-su-gider-borusu-acma-hizmeti-56

Su Borusu Giderleri Nasıl Temizlenir?

Ülkemize Su borusu gideri tıkanıklığını açan makineler yurt dışından ithal edilmekte olduğundan, temini maliyetlidir. Gider açmak için uzman bir ekibin yanında, sistemli şekilde çalışan araç gereçler gereklidir. Aslında son zamanlarda teknoloji sayesinde bu yönde atılımların olduğunu görmekteyiz. Ancak pis su giderlerinde meydana gelen tıkanmalar, çoğu zaman pisliklerin büyük derecede birleşmesine neden olmaktadır. Bununla beraber, eklenti kısımlarında çatlaklarında meydana gelmesi, temizlenmesi güç olan bir duruma neden olabilmektedir. Böylesine büyük bir sıkıntıdan kurtulma için su giderlerinin açılmasında faydalanan tekniklerin, çok geniş çapta olması gerekmektedir. Aynı zamanda bu işlem yapılırken, teknoloji aletlerinin de katkısı gerçekten çok büyüktür. Özellikle kamera sistemi boru içine sokularak, ne kadar sorun varsa hepsinin görülmesi sağlanır. Çatlakları ve tıkanmalara sebep olan yerlerin tespiti yapılmaktadır. Tıkanıklık açılmasının yanı sıra, kamera da gönderilerek görüntüleme sağlanır.

Kırmadan Kamerayla Tıkanıklık Açma

Son zamanlarda kendini gösteren kameralı tıkanıklık açma yöntemi bu yönden atılmış sağlam adımlardandır. Aynı zamanda atık su giderlerinin iç kısımlarında açma yaparken, zarar oluşabilme ihtimaline karşı işi yapan kişinin çok fazla dikkat etmesi gerekmektedir. Gider açma için olayın oluştuğu yerin önceden tespit edilmesi ve bundan hemen sonra da ortaya yeni aletlerin girmesiyle büyük bir dertten kurtulma mümkün hale gelmiş olacaktır. Ayrıca boru içleri nazik ve kırılgan bir yapıya sahip olduğundan, işi uzman kişilerin yeni gelişen aletlerle yapmaları, gerçekten fayda veren bir işlem olacaktır. Giderlerin iç kısımları kırılgan bir yapıdadır ve eğer tıkanmalar daha iç kısımlarda oluşursa, bu çevrede olaya detaylı bir makine sistemini sokmanız fayda almanıza büyük bir katkı sağlamış olacaktır.

Cihazla Kırmadan Su Borusu Tıkanıklığı Açan Tesisat Ustası

Su borularınızda meydana gelen tıkanmalar nedeniyle hem atık su hem de temiz su kullanımında sorunlar yaşanması doğaldır.  Bu sorunlara yönelik uzman bir tesisatçı çağırmalısınız. Böylelikle cihazla ve kırmaya gerek kalmadan tıkanıklığı gidermeniz mümkün olacaktır. Peki, cihaz kullanarak tıkanıklık açan tesisat ustaları bu işlemi nasıl yapar?

Boru tıkanmalarında geçmiş dönemlerde tıkanıklığı belirleme ve bu tıkanıklığı giderme için kırma işlemine başvurulmaktaydı. Bu durum evde ciddi bir karmaşa yaratmaktaydı. Üstelik kullanılan bu yöntemler nedeniyle ekstra inşaat masraflarının da ortaya çıkması söz konusuydu. Ancak İstanbul Tesisat ekibi gibi uzman tesisatçılar cihazla kırmadan su borusu tıkanıklığı açma yöntemlerini denemeyi tercih etmişlerdir. Bu sayede hem daha kaliteli hem de daha hızlı bir çözüme ulaşmanız mümkün olmuştur.

Tıkanıklığı açma için tesisat ustalarımız öncelikli olarak bir kamera kullanmaktadır. Tıkalı boruya salınan kamera tıkanıklığın olduğu kısma kadar ilerleyecektir. Bu tıkanmanın nedenini saptamak için ön incelemeye imkân sağlar. Ön inceleme sonrasında en uygun yöntemlerle tıkanıklığı açma için süreç başlayacaktır.

Kırmadan Tıkanıklık Açma Pahalı Bir İşlem mi?

Kırmadan tıkanıklık açma işlemi diğer tıkanıklık açma yöntemlerine kıyasla daha uygundur. Çünkü kırmadan tıkanıklık giderme sürecinde ekstradan inşaat masrafları yoktur. Üstelik tespit sürecinde de gecikme olmayacağından evinizin farklı noktalarında oluşacak hasarlar da ortadan kalkacaktır.

Yorum yapın

Tıkla Ara