Garantili Lavabo Borusu Tıkanıklığı Açma

garantili-lavabo-acan-tesisatci-firmalar-212

Yaptığımız çalışmaların neredeyse hepsinde lavabo borularınızdaki tıkanıklıklarının genel sebebi olarak tesisat hatasına rastladık. İstanbul Tesisat olarak diyoruz ki; tesisat boruları yapılırken suyun meyli, yanı akışını rahat yapabilecek açının verilmesi gerekir. Su akışını rahat yapamadığı zaman, lavabo gider borusunda yağ, kir, çamur ve tüy tabakası vb. birikerek, borunun altında yer tutmaya başlar. Bu tortu zamanla suyun önünde bir set oluşturup, suyun az miktarda olsa geçmesini sağlasa da atık maddelerin birbirine yapışmaya devam etmektedir. Sonraki aşamada da su geçişi tamamen biter. Su ileri gidemeyeceği için, en rahat yerden geri gelmeye başlar. Örnek olarak; banyoda süzgeç bulunuyorsa süzgeçten geri çıkmaya başlar. Banyo giderinden suyun geri gelmesinin sebebi, lavabo gider borusu ortalama 60 cm yüksekte olmasına rağmen banyo süzgeç gideri ise tabanla aynı mesafede olduğundan süzgeç giderinden kendini dışarı atmasıdır.

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Lavabo borusu tıkanıklığı nasıl açılır?

Bu iş için özel kullanılan robot ve kameralar sayesinde, tıkanıklık borulara zarar vermeden ve herhangi bir yeri kırıp dökmeden tıkanıklığı açıyoruz. Tıkanıklık açma servisimiz en kısa sürede problemi çözmek için son teknoloji makinelerle çalışmaktadır.

Kanal açma sırasında, zararsız bir şekilde gider açabilen makine sayesinde tıkanan ve sizi ciddi derecede rahatsız eden birçok pislik temizlenerek rahat bir nefes alabileceksiniz. Kanalların tıkanma nedenlerine baktığımız zaman, öncelik olarak yağmurların ya da dış atıkların, zamanla bu kısımlarda birikerek ortaya ciddi şekilde hasarları bırakması olduğunu söyleyebiliriz. Daha da önemlisi, kanal boylarında meydana gelen değişik tıkanmalar sonrasında, zamanla daha çok pisliğin birikmesi ciddi tıkanmaların oluşmasına neden olmaktadır.

Kanal açmak için gerekli olan aletlerin hemen toplanması ve bunun yanında daha kuvvetli aletlerle duruma el atılması gerekir. Gelişen teknoloji sayesinde medyana gelen yeni çağ malzemeleri, bu konuda gerçekten üstün bir başarı sağlayarak ortaya iyi temizleme araçlarının çıkmasını sağlamaktadır. Kanalları açma durumunda, biriken atıkların hemen su üzerine çıkarılması sağlanmalı ve ayrıca daha geniş kapsam  da çalışmalar yapılarak, yenilik sağlayan aletlerin de etkisinden faydalanması gerekmektedir. Ayrıca kanal içinde tıkanan kısımlar, bazen kendini gizleyerek insanların fark etmesini engeller. Durum bu şekilde olduğu için de zamanla biriken pislikler daha ileri seviyeye giderek büyük tıkanıklara sebep olacaktır. Böyle bir durumda kalmamak için de yeni aletlerin faydasından hemen yararlanarak, uzman kişilerin de desteğiyle ortaya iyi bir çalışma çıkması sağlanmalıdır. Kanalların kirlenmesi durumunda, çevreye de yayılan bir pis koku oluşacağı için, hemen durumun kontrol altına alarak meydana gelen pisliğin ileri dereceye gitmesi kesinlikle engellenmelidir.

kamerali-lavabo-borusu-acma-hizmeti-garantili-211

Makineyle Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabo gideri tıkanması durumlarında küçük tıkanmaları lavabo aç kullanarak kendiniz açabilseniz de birden fazla bu kimyasallardan kullanmanızı kesinlikle önermiyoruz. Lavabo açıcı kimyasallar sıcak su ile etkileşime geçerek giderde bulunan tıkanmaları açsa da zamanla ek yerlerindeki contalara zarar vermektedir. Lavabo borusu tıkandı sorunuyla karşılaştıysanız bu aşamada tıkanıklık açan makine kullanan usta çağırarak sorununuzu çözüme ulaştırabilirsiniz. Garantili lavabo tıkanıklığı açma servisi veren İstanbul Tesisat, gider borusu tıkanıklıklarını robot cihazla açma hizmeti vermektedir. Kanal tıkanıklığını kamerayla görüntüleyen firmamız, borunun içindeki tıkanmaya sebep olan problemleri tespit ederek, sorunun çözümünü sizinle paylaşmaktadır. Hizmetimiz sonunda lavabo giderlerinde tıkanma problemi tekrarlanmaz.

  • Lavabo giderini kamerayla açma
  • Kameralı lavabo açma servisi
  • Gider borularını makineyle açma
  • Lavabo tıkanmasını robotla açma

Firmamız İstanbul’un tüm ilçelerine hizmet vermektedir.

Yorum yapın

Tıkla Ara