Su Tesisat Borusu Tıkanıklığı Kırmadan Açma

cihazla-kirmadan-su-tesisati-tikanikligini-acan-firmalar-36

Bazen evlerde kullandığımız su aniden azalmaya başlar. Hatta bazı dairelerde çamaşır ve bulaşık makinesini çalıştıramaz duruma gelir. Kombiye basınçlı su gelmediğinde, sıcak su vermez. Bunun sebebi soğuk su kombiye basınçlı girmediğinde ateşleme yapmamasıdır. Su tesisat borularının içine şebeke suyundan karışan kaba partiküller, su sayacı içerisinde filtreyi tıkar ya da boru içerisinde dar bir noktada sıkışır kalır. Ya da farklı bir problem olarak, ustanın kaynak yaparken boruyu fazla ısıtıp tıkamasını da örnek verebiliriz. Bu bölgeden su geçerken basıncı düşer ve musluklardan su az akmaya başlar. Sonradan tıkanan borularda, kırma dökme yapmadan tıkanıklığı açıyoruz. Fakat yeni aldığınız dairede ilk günden beri su az geliyorsa, tıkalı olan yeri noktasal tespit edip, oranın kaynağını baştan yapmak gereklidir. İnşaat hatalarından kaynaklı problemlerin, noktasal olarak yerini bulup, kırmaktan başka çare bulunmaz.

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Temiz Su Tesisatında Tıkanıklık Açma

Temiz su tesisat borusu tıkanıklığı açma işlemi, İstanbul Tesisat’ın gözetiminde, uzman ekiplerle son teknoloji cihazlar kullanarak kırmadan açılmaktadır. Su tesisat borularında meydana gelen tıkanmaları kırmadan robot cihaz ile açma işlemini uyguluyoruz. Bu işe özel, Alman teknolojisi makinelerle ve kimyasal ilaçlarla, tıkanan boruları kırmadan açıyoruz. Tesisat tıkanmasını açan firma aramaya son verebilirsiniz.

Sıcak su borusu veya soğuk su borularında, şebeke suyundan gelen toprak, kum veya küçük bir yabancı madde, plastik boruların ek yerinde tıkanır ve musluk suyunun tazyikli bir şekilde akmasını önler. Su tesisat musluklarınızın kontrolü gerçekleştikten sonra, sadece İstanbul Tesisat’a özgü uygulama yapılmaya başlanır. Yaptığımız birçok testin sonunda bu uygulamamız %99 sonuca ulaşmıştır. Size kalan, evinizin duvarlarını veya seramiklerini kırdırmadan önce bir kez daha düşünmek. Bu uygulama, sizi zahmetli ve pahalı tadilat işlerinden kurtarabilecek şekilde tasarlanmıştır.

Galvaniz su tesisat boruları az akıyor ise eğer çok aşırı su taşı oluşumu gerçekleşmemişse, bu uygulamanın faydasını demir borularda da görebilirsiniz. Sıhhi tesisat tecrübemizi teknoloji ile birleştirdik. Servis hizmetimiz İstanbul’un her yerine vardır. İstanbul’da su tesisat borusu tıkanıklığı açan firma arıyorsanız doğru yerdesiniz.

tikali-temiz-su-tesisatini-makine-ile-acma-yontemi-08

Su Borusunda Tıkanıklık Açmak için Uygulanan Yöntemler

 • Musluklarınızdan su çok az gelmeye başladığında
 • Çeşmelerden akan suyun tazyiki azaldığında
 • Suyun tazyiki nasıl arttırılır? Çözümünü öğrenmek için
 • Musluk ve bataryalar tıkalı olduğunda açmak için
 • Su borusu tıkanıklıklarını kırmadan açıyoruz. Zamanla oluşan su borusu tıkanmalarını cihaz ile açan İstanbul Tesisat, usta hatalarından kaynaklanan su borusu tıkanıklıklarında, noktasal olarak tıkanıklığın yerini belirleyerek tamirini yapmaktadır. Çalışmalarımızı konusunda uzman ustalarımız ve son teknoloji aletleri kullanarak yapıyor ve yaptığımız işe garanti veriyoruz. Siz de evinizde bu tarz problemler yaşıyorsanız bizi arayın. Ekibimiz size en uygun çözümü uygulasın ve su problemleriniz sona ersin.

  Az Akan Muslukları Açan Firma

  İstanbul Tesisat, tesisat tıkanmalarını makinayla açan firma olarak tıkanık su borularını açma işlemi yapıyor. Hem de tadilata gerek kalmadan. Kamerayla tesisat tıkanıklıklarını açma işlemi yapan firmamız yapılan işlere garanti vermektedir. Kameralı cihazla tesisat tıkanıklıklarını açan firmalar arasında en büyük beş firmadan biri olan İstanbul Tesisat, yılların verdiği deneyimi teknolojiyle birleştirerek özel yöntemlerle su borularındaki tıkanıklığı açma işlemi yapmaktadır. İnşaat sırasında hatalı kaynaklar, su akışının azalması durumunu ortaya çıkarmaktadır. Böyle durumlarda hatalı kaynağın olduğu bölge tespit edilmeli ve ona göre işlem yapılmalıdır. Aksi takdirde tüm tesisat borularının değiştirilmesi durumu ortaya çıkmaktadır. Firmamızdaki tesisat borusu içerisindeki tıkanıklığı cihazla açan tesisatçı kadromuz işinde uzman ustalardan oluşmaktadır.

Su Tesisatı Tıkanıklığı için Robot Kullanımı

Su tesisatınızda meydana gelen tıkanmaların en ciddi nedenlerine bakıldığında çeşitli faktörleri gözlemlemek olasıdır. Ancak bu faktörlerden daha önemli detaylar var ki onlar da tesisatın tıkanıklığını gidermede kullanılan yöntemlerdir. Çünkü yöntem ne kadar iyiyse sonuç da o derece ideal olacaktır. İstanbul Tesisat olarak profesyonel bir çözüm üretmek adına robotla su tesisatı tıkanıklıklarını gideriyoruz. Üstelik bunu yaparken tesisat borularının en az oranda hatta hiç hasar görmemesi adına da önlem alıyoruz. Peki, robotla tıkanıklık açma sayesinde nasıl bir sonuç ortaya çıkmaktadır?

Su tesisatında meydana gelen tıkanmaları gidermek adına tercih ettiğimiz robot tamamen tıkanıklıkları gidermek için tasarlanmıştır. Bu kapsamda boruda kırılma ya da çatlama gibi durumların gündeme gelmesi söz konusu olmayacaktır. Öte yandan su tesisatı tıkanmalarının giderilmesinde robotların sağladığı en büyük avantajlardan bir tanesi de zaman tasarrufudur. 

Boru Tıkanıklığı Kırmadan Giderilir mi?

Su tesisat boruları genel itibarıyla hassas bir yapıya sahip ürünler olarak kabul görmektedir. Çünkü borular plastikten imal edilen ve kırılmaya müsait seçeneklerdir. Peki, boruların kırılmadan açılması mümkün müdür? Tıkanıklığı gidermek adına bu yöntemi tercih etmenin mümkün olup olmadığına bir göz atalım!

Boru tıkanıklığını gidermek için tercih edilen robot tamamen bu işlemi yapmak için tasarlanmıştır. Bu çerçevede robotun boruya zarar vermesi gibi bir ihtimal söz konusu değildir. Siz de bu konuda profesyonel bir çözüm için İstanbul Tesisat ayrıcalıklarını değerlendirmeye başlamalısınız.

“Su Tesisat Borusu Tıkanıklığı Kırmadan Açma” üzerine 16 yorum

  • konut içerisinde su akışının az gelmesi tesisat tıkanmasından kaynaklanabilmektedir tesisat tıkanıklıkları boru içersinde gezen kireç ve kum tarzı cisimlerin tesisatın yapımı sırasında sıcak kaynak ile birleştirilen boruların fazla ısıdan dolayı su geçiş çapının düşük olması ile birlikte tesisat içerisine giren kum ve kireç gibi cisimlerin tıkamasına sebep olabilir

   Yanıtla
 1. Merhaba bizim evde mutfak da soguk su taziki çok iyi ama sıcak su tazik serçe parmagı gibi tuvalette aynı banyoda aynı bu neden olur ve tıkanıklığı açmak için tek yerden mi yapılıyor , tek tek batarya lar sökülüp yapılıyor tesisat demir boru

  Yanıtla
  • iyi günler ahmet bey demir borularda tıkanıklıklar genel olarak boru içerisinde zaman ile meydana gelen paslanmaların boru çepresinden kopup tesisat içerisindeki daralan bir bölgede birikmesinden meydana gelmekle beraber acılma işlemi ise tek bir noktadan yapılmaktadır

   Yanıtla
 2. Fiyatlar nasıl belirleniyor.dublex dairenin alt peteklere su bastık yukarıdaki peteklere su devam etmedi ya tıkanıklık var yada bağlantı yok bunu tespit edebilir miyiz.

  Yanıtla
  • İyi günler Mustafa Bey. Tıkanıklık olma ihtimalide var hattın bağlanmamış olma ihtimalide. O yüzden boruları ısıtıp suyu verdikten sonra termal kamera ile hattın gidişatını izleyip buna göre bir yol izleyebiliriz. Boru devam etmiyorsa şayet en azından bağlanmadığı noktayı bu sayede görebiliyoruz. Bunun dışında çokta yapacak bir şey yok maalesef. Konuyla ilgili bir servis düşünüyorsanız firmamızı arayın daha detaylı bir bilgi verebilirim efendim ve probleminize kalıcı bir çözüm bulabiliriz.

   Yanıtla
  • İyi günler Mustafa Bey. Su tesisat boru tıkanıklığını basınç yardımı ile açıyoruz. Boru demir değilse pislik kaçmış ise açılma ihtimali çok yüksek. Ama demir boruysa boru artık ömrünü yitirdiği için şansımız çok az. Normalde dairelerde tesisattaki tıkanıklığı açmak için 150 TL servis ücreti alıyoruz efendim.

   Yanıtla
 3. Salon peteğim iyi ısınmıyor. 19 yıllık bina. İlaçla temizlik yapılmaz diyor bazı kombiciler
  Bazıları yaparız sorun olmaz diyor. Ne yapacagimı şaşırdım.

  Yanıtla
  • İyi günler Özgür Bey. İlaçlı temizlik yerine bizim yaptığımız hava ve su ile temizlik var. Bu temizlik tüm peteklere ayrı ayrı basınç verilerek iyice temizlenir. Hattaki tüm pisliği alıyoruz. İçeride bir kireçlenme ya da tortu kalırsa eğer işlem bitiminde döktüğümüz koruyucu kimyasal sayesinde bunları su haline getiriyoruz. Yani güzel bir temizlikle peteklerinizi eski haline döndürebiliriz.

   Yanıtla
 4. Galvaniz boru kullanılarak yapılmış eski binanın temiz su borusunu açmada başarı oranınız ne durumdadır. Boruda patlama çatlama gibi sorunlara yol açmadan açabiliyormusunuz?

  Yanıtla
  • İyi günler Bülent Bey. Galvaniz boruların tıkanıklığını açma ihtimalimiz %60 %70 civarında. Boru çok eski olduğu için ister istemez paslanma ve çürüme noktasında olduğu için oluşabilecek riskler var. Boru patlayabilir. Düşük bir ihtimalde olsa sorun çıkabilir. Komple değiştirmek tesisatı çok sağlıklı bir çözüm olacaktır. Ama bunun maliyeti benim için çok yüksek olur diyorsanız basınçla bu tıkanıklığı açtırmanız denemeniz pekte bir şey kaybettirmez.

   Yanıtla
 5. Evimizin bir odasının tavanından sular akmaya başladı. Üst banyonun borusunun patladığını düşünüyoruz. Bu durumda ne yapılması gerekir. Kiminle irtibata geçmeliyiz.

  Yanıtla
 6. Bodrum Güvercinlikteyim.Burada uygulamayı nasıl yaptırrabilirim.
  80 m2 dublex bir ev için tahmini maliyet ne olur.
  Teşekkürlerimle,

  Yanıtla

Yorum yapın

Tıkla Ara