Kırmadan Kimyasal ile Kalorifer Tesisat Su Kaçağı Onarımı

kacak-kimyasali-ile-tesisattaki-su-kacagini-kapatma-03

Dr repp adıyla piyasaya sunulan su kaçağı onarım sıvısı, tesisat borularınızda oluşan bütün kaçakları giderir. Kombi tesisatlarında gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz bu ürün, peteklerinize veya ısıtma ünitelerine hiçbir zarar vermez.  Önerilen kimyasal, tesisatın içinin temizlenmesinden sonra uygulanması gerekir. Tesisat temizliği yapılırken, herhangi bir temizleme ürününün kullanılması kaçak ilacının moleküler yapısını etkileyeceği için, temizlik sırasında böyle bir ürünün kullanılması uygun değildir. Kalorifer tesisat borularındaki kaçakların kapatılması veya yerden ısıtma tesisat borularındaki kaçakların kapatılması sırasında işin ehli uygulamacılar tarafından yapılması, ürünün sistemdeki kaçağı kapatması için önemlidir. Zamanla kireçlenmeden dolayı kombilerde meydana gelen sesi ortadan kaldırır ve kireç taşlanmasını engeller. İstanbul Tesisat ustalarının kullandığı kaçak kimyasalı asit içermeyen bir ürün olduğundan alüminyum radyatörler için de uygundur.

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55
kalorifer-borusundaki-su-kacaklarina-kimyasal-uygulayan-firmalar-5

Kalorifer Tesisatı Su Kaçağı Giderici

 • Tesisatınızda tespiti zor, tamiri yapılamayacak noktalardaki su kaçaklarını gidermek için kullanılır.
 • Kimyasal etkisini 24 saat içerisinde göstermektedir. Bu işlemi yaptırmadan önce radyatör temizliği yaptırmanızı öneririz.
 • Kimyasal kaçak giderici uygulama yaptıran müşterilerimize, 100 TL karşılığında radyatör petek temizliğiyapıyoruz. Kırmadan, dökmeden, 24 saatte tesisatınızdaki kaçaklara son verebilirsiniz!

Teknik Bilgi:

 • Kombinin/Kazanın hareketli aksamlarına hiçbir zarar vermez,
 • Su kaçağının atmosfere temas ettiği noktada donan kaçak giderici, tesisatın kaçak verdiği noktayı tıkar. Böylece kırma dökme olmaksızın tesisatınızdaki kaçaklar giderilmiş olunur.
 • Ürün doğaya zararlı olmayıp, tahriş edici değildir.

Hiç kırmadan kalorifer tesisatındaki su kaçağını kimyasal madde yardımıyla gideriyoruz. Su kaçak arama hizmetiyle, kaçağın yerini bulup onarımını yapıyoruz.

Kullandığımız kimyasalların kombiye hiçbir zararı yoktur. Ortalama 5 yıldır sürekli aynı kimyasalları kullanmakta olan ustalarımız bazı kimyasalların kombiyi tıkadığı doğrulamaktadır. Bu konuda ustalara da çok iş düşüyor. Kalorifer tesisatına doğru bir şekilde kimyasal basıldığında herhangi bir sıkıntı yaşanmaz.

Su Kaçak Kimyasalı Uygulaması Sırasında Dikkat Edilecek Hususlar

 • Su kaçak kimyasalı dr repp kullanımı sırasında maske ve eldiven takılmalıdır.
 • Gözle temas etmesi halinde derhal bol su ile yıkanıp doktora danışılmalıdır.
 • Kimyasalın cilt ile teması halinde bol su ile durulayın.
 • Ambalajında belirtilen karıştırma oranlarında, zehirsizdir. Ancak içilmemelidir.
 • Fayans, karo, lavabo, parke gibi yüzeylere damlaması halinde hemen su ile durulanmalıdır. Asi takdirde kristalleşmeye neden olarak damladığı yüzeyden bir daha çıkmayabilir.
 • Çocukların erişemeyeceği yerlerde muhafaza edilmelidir.

Kalorifer Kaçakları için Kimyasal İlaçla Tamir

Kalorifer boruları içlerinden geçen sıcak su sayesinde ortamın ısınmasını sağlar. Sıcak suyun kesintisiz bir şekilde sistemde dolaşması daha verimli bir ısınma performansı elde etmenize imkân tanımaktadır. Fakat kalorifer borularında görülen kaçak ve sızıntılar verimliliği önemli ölçüde düşürmektedir. Bu tür durumlarda kalorifer kaçaklarına müdahale edilmesi gerekliliği ortaya çıkar. Böylesi durumlarda kalorifer borusu değiştirme yerine kaçak kimyasalı kullanarak sorundan kurtulmanız gerekir. Çünkü boruyu değiştirmek ciddi manada maliyet anlamı taşıyacaktır. 

İstanbul Tesisat ekibi, kalorifer kaçaklarını gidermek ve daha verimli bir sonuca ulaşmak adına kimyasal kullanmaktadır. Bu kimyasal boruları olumsuz etkilemediği gibi daha uygun maliyetlerle kalorifer sistemini tamir etmenizi sağlar.

Kimyasal ile Kaçak Tamiri Ne Kadar Dayanır?

Kaçak giderici kimyasal kullanarak kaçaklara müdahale etmenin maliyet ve işlevsellik açısından önemli avantajları vardır. Ancak tüketicilerin önemli bir kısmı bu çözümün kalıcı olup olmadığını merak ettiğini ifade etmek gerekir. Kimyasal ile kaçak tamiri genel manada kalıcı ve uzun ömürlüdür. Dışarıdan herhangi bir müdahale olmadığı sürece kimyasalın çözünerek tekrardan kaçağa yol açması söz konusu değildir. Ancak bu tür problemlerin yaşanması durumunda da İstanbul Tesisat olarak müdahalemizi yapıyoruz. Böylelikle kimyasal ile kaçak tamiri sayesinde avantajlardan faydalanmanızı sağlıyoruz.

“Kırmadan Kimyasal ile Kalorifer Tesisat Su Kaçağı Onarımı” üzerine 4 yorum

 1. Merhaba mutfakta yapılan tadilat sonrasında mutfak peteginin alt hizasında matkapla delik açılması sonucu şu fiskirmasi oldu bir süre sonra durdu fakat kombinin suyu sıfırlandı 2 ye almamıza rağmen tekrar sıfırlandı kırılmadan halledilebilinirmi ve maliyeti ne kadar olur

  Yanıtla
  • İyi günler Salih Bey. Temiz su tesisatınızda bir kaçak varsa eğer kırmadan tamiri çokta mümkün değil. Aslında ilaçla bunu kapatabilirsin.Bunun için özel kimyasallar var. Ama kalorifer tesisatındaki kaçağı kapatan kimyasal gibi değil. Su tesisatında devir daim işlemi olmadığı için sürekli su bir sirkülasyon içerisinde. Bu yüzden kimyasal şebeke sularında etkili olamıyor pek maalesef. Olsa bile çok uzun süreli etkiler bırakmıyor. En garanti ve net çözüm akustik dinleme cihazı ya da termal kamera ile kaçağın noktası bulunur ve kırılıp tamir edilir. Böylelikle fazla yerde kırılmamış olur. Sizin içinde daha az masrafla problemi kökten çözmüş olursunuz.

   Yanıtla

Yorum yapın

Tıkla Ara