Kırmadan Kimyasal ile Kalorifer Tesisat Su Kaçağı Onarımı

Flex Dub adıyla piyasaya sunulan su kaçağı onarım sıvısı, tesisat borularınızda oluşan bütün kaçakları giderir. Kombi tesisatlarında gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz bu ürün, peteklerinize veya ısıtma ünitelerine hiçbir zarar vermez. Şebeke suyu borularına hiç korkmadan uygulayabileceğiniz kaçak kapatma kimyasalı, 24 saat içerisinde etkisini göstermektedir. Suyun geçtiği su tesisat borularında delik kapatıcı olarak bilinen Flex Dub ürünü sisteme kolayca entegre edilir. Önerilen kimyasal, tesisatın içinin temizlenmesinden sonra uygulanması gerekir. Tesisat temizliği yapılırken, herhangi bir temizleme ürününün kullanılması kaçak ilacının moleküler yapısını etkileyeceği için, temizlik sırasında böyle bir ürünün kullanılması uygun değildir. Kalorifer tesisat borularındaki kaçakların kapatılması veya yerden ısıtma tesisat borularındaki kaçakların kapatılması sırasında işin ehli uygulamacılar tarafından yapılması, ürünün sistemdeki kaçağı kapatması için önemlidir. Zamanla kireçlenmeden dolayı kombilerde meydana gelen sesi ortadan kaldırır ve kireç taşlanmasını engeller. İstanbul Tesisat ustalarının kullandığı kaçak kimyasalı asit içermeyen bir ürün olduğundan alüminyum radyatörler için de uygundur.

Kalorifer Tesisatı Su Kaçağı Giderici

 • Tesisatınızda tespiti zor, tamiri yapılamayacak noktalardaki su kaçaklarını gidermek için kullanılır.
 • Kimyasal etkisini 24 saat içerisinde göstermektedir. Bu işlemi yaptırmadan önce radyatör temizliği yaptırmanızı öneririz.
 • Kimyasal kaçak giderici uygulama yaptıran müşterilerimize, 100 TL karşılığında radyatör petek temizliğiyapıyoruz. Kırmadan, dökmeden, 24 saatte tesisatınızdaki kaçaklara son verebilirsiniz!

Teknik Bilgi:

 • Kombinin/Kazanın hareketli aksamlarına hiçbir zarar vermez,
 • Su kaçağının atmosfere temas ettiği noktada donan kaçak giderici, tesisatın kaçak verdiği noktayı tıkar. Böylece kırma dökme olmaksızın tesisatınızdaki kaçaklar giderilmiş olunur.
 • Ürün doğaya zararlı olmayıp, tahriş edici değildir.

Hiç kırmadan kalorifer tesisatındaki su kaçağını kimyasal madde yardımıyla gideriyoruz. Su kaçak arama hizmetiyle, kaçağın yerini bulup onarımını yapıyoruz.

Kullandığımız kimyasalların kombiye hiçbir zararı yoktur. Ortalama 5 yıldır sürekli aynı kimyasalları kullanmakta olan ustalarımız bazı kimyasalların kombiyi tıkadığı doğrulamaktadır. Bu konuda ustalara da çok iş düşüyor. Kalorifer tesisatına doğru bir şekilde kimyasal basıldığında herhangi bir sıkıntı yaşanmaz.

Su Kaçak Kimyasalı Uygulaması Sırasında Dikkat Edilecek Hususlar

 

 • Su kaçak kimyasalı Flex Dub kullanımı sırasında maske ve eldiven takılmalıdır.
 • Gözle temas etmesi halinde derhal bol su ile yıkanıp doktora danışılmalıdır.
 • Kimyasalın cilt ile teması halinde bol su ile durulayın.
 • Ambalajında belirtilen karıştırma oranlarında, zehirsizdir. Ancak içilmemelidir.
 • Fayans, karo, lavabo, parke gibi yüzeylere damlaması halinde hemen su ile durulanmalıdır. Asi takdirde kristalleşmeye neden olarak damladığı yüzeyden bir daha çıkmayabilir.
 • Çocukların erişemeyeceği yerlerde muhafaza edilmelidir.

 

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
Bu içeriği paylaş

USTAYA SOR

Tıkla Ara