Su Sızıntısı Arama Bulma ve Tamiri

Su-Sizintisi-Arama-Bulma-ve-Tamiri

Su sızıntısı olan yerlerde sorunu tamamen tesisat borularına bağlamak yanlış olur. Gözlemleme tekniği kullanılarak sızıntıyı bulmak yerine, cihazlı su tesisatçılardan yardım almak daha ekonomik bir çözümdür. Günümüz teknolojisinde tasarlanan cihazların bulamayacağı sızıntı yoktur. Ancak sızıntıyı bulmak için kullanılan bu cihazların arasında en yanıltıcı yöntem nem ölçme aletinden yararlanmaktır. İstanbul Tesisat sızıntıyı aramak için bir kaç çeşit makine kullanmaktadır. Kullandığımız sistemler arasında, su sızdıran bölgeyi gösteren alet kameralardır. Yaklaşık 15 yıllı deneyimimizle, bu işin parke ile zemin arasında kalan su borularını bulmaktan ibaret olmadığını gördük. Devamlı ıslak şekilde bekleyen zeminlerde, alt kısımlara su kaçırdığını anlamak ya da bulmak en zor işlemlerimiz arasındadır.

Su tesisat sektöründe gelişen teknolojiye ayak uydurarak, kırmadan hiçbir yere zarar vermeden su sızıntısı arama ekipmanlarımızla su sızıntısı arama bulma faaliyetlerini yürütüyor ve sızıntının yerini noktasal olarak tespit ediyoruz. Su sızıntısı tam olarak nereden geliyor, nereden sızdırıyor tespit ederek sızıntının yerini sizlere de gösteriyoruz. Böylece sızdıran boruyu gözünüzle gördüğünüzden sızıntı kaynağını kendiniz de öğrenmiş oluyorsunuz. Su sızıntısının atık su giderinde mi, yoksa temiz su borusunda mı kaynaklandığını açıkladıktan sonra onarımı yapıyoruz. Eğer temiz su tesisatında kaçak var ve yeri bulunduysa hemen tamiratı yapılabiliyor. Fakat pis su tesisatında, yani giderlerde sorun çıkmışsa bir sonraki gün tadilatçı ekibimizi gönderip onarımını yaptırıyoruz. Temiz su onarımını anında yapan ekibimiz, o an için fayans işini yapmasa da gider onarımı yapan tadilatçı ekibimizin bünyesinde fayansçı bulunduruyoruz.

Borularda Onarım Teknikleri

Temiz su tesisatında onarım iki şekilde yapılmaktadır. Bunlardan ilki kimyasal madde ile patlak boru onarımı ikincisi ise 1 veya 2 tane seramik kırarak sızdıran borunun onarımının yapılması.

Kimyasal Kullanarak Su Sızıntısı Onarımı

Kimyasal ile onarım, genelde kalorifer tesisatlarında yapılmaktadır. Temiz su tesisatı içinde kaçak tamir kimyasalı kullanılabilse de şebeke suyunda yüksek basınç olduğundan, ileride sorun yaşanma ihtimaline karşı, kaçağın yerinin bulunması ve tamiratının yapılması daha mantıklıdır. Fakat kalorifer tesisatı kapalı devre sistem olduğundan içerisindeki su basıncı düşüktür ve kimyasalla kapatılan kaçağın açılması zordur. Bu şartlarda yapılan onarım gayet mantıklı ve 1 yıl garantilidir. Eğer 1 yıl içerisinde kaçak meydana gelirse, firmamız ücretsiz tekrar onarımını yapmaktadır.

Su sızıntılarında son teknolojiyi ve Avrupa’da kullanılan kimyasalları Türkiye’de kullanmakta olan lider firmalardan biriyiz. Daha detaylı bilgi almak için firmamızla irtibata geçebilirsiniz. Su sızıntısı sorununu bulma ve tamirini yapıyoruz.

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Sızdıran Boru Onarımı

Nereden geldiğini bulamadığınız su kaçaklarının yerini su kaçak arama cihazı yardımıyla, kırma dökme yapmadan noktasal olarak bulduktan sonra test edip tamiri yapılmaktadır. İstanbul Tesisat sunduğu anahtar teslim hizmet sayesinde yapılacak her iş için başka usta bulmak zorunda kalmıyorsunuz. Özellikle sizi fayans ustası aramaktan kurtarıyoruz. Amacımız size her zaman modern ve kaliteli hizmet sunmaktır.

Atık su giderlerindeki kaçakları kamera yöntemi ile buluyoruz. Herhangi bir tıkanma var mı veya ters meyil verme uygulaması ya da tesisattan kaynaklanan yanlış uygulamaları tespit edip müşterilerimize bildiriyoruz.

Su Sızıntısının Tespiti Neden Önemlidir

 • Su sızıntısı ya da diğer bir değişle su kaçakları zamanında tespit edilmediği takdirde çok daha kötü sonuçlar ortaya çıkarabilen tesisat problemleridir. Su tesisatlarında sızıntı tespitinin neden önemli olduğunu sizler için listeledik.
 • Su sızıntıları bina sağlığına zarar vereceğinden uzun vadede bina üzerinde büyük tahribata sebep olur.
 • Su sızıntılarının neden olduğu rutubet, küf ve mantarlar, solunum rahatsızlıklarına neden olarak insan sağlığını tehdit eden oluşumlardır. Su kaçaklarının bu sebeple çok önemlidir.
 • Eviniz ya da iş yerinizde meydana gelen su sızıntıları tesisatınızın sağlığını olumsuz yönde etkileyecektir. Tesisatın uzun ömürlü olması için sızıntıların tespiti oldukça önemlidir.
 • Dünya standartlarında su kayıpları giderek yükseliyor olsa da ülkemizdeki oran yüzde 20 daha fazladır. Türkiye’de olsun dünyada olsun gerçekten de yüksek olan bu oranlar su kaynaklarını hızla tüketmektedir. Hem de boş yere! Bu sebeple su sızıntılarının tespiti su kaynaklarını korumak için oldukça büyük önem teşkil eder.
 • Su sızıntısının yerini noktasal olarak tespit ettirip en az masrafla kırmadan onarımı yapıldığında kullanıcıya olduğu kadar devlete de ekonomik kazançlar sağlanmaktadır.

Evde Su Kaçağı Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Su sızıntısı arama bulma ve tamiri hizmetlerine başvurmadan önce evinizde gerçekten de su kaçağı olup olmadığı konusunda değerlendirmeler yapmanız gerekir. Çünkü su kaçağı endişesi olmadan İstanbul Tesisat ekibini çağırmanız boşuna servis ücreti ödemenize neden olacaktır. Aşağıda sıralanan durumlarla karşı karşıya mı kalıyorsunuz? O halde servisimizi çağırarak su kaçağı arama bulma ve tamiri hizmetinden faydalanabilirsiniz.

 • Fayans aralarında bulunan derz boşluklarında sararma varsa,
 • Duvarlarınızda kabarma meydana gelmişse,
 • Musluklarınız kapalı olmasına rağmen su saati dönmye devam ediyorsa,
 • Su harcamanızda bir farklılık olmamasına rağmen su faturanız yüksek geliyorsa,
 • Kombi her su ısıttığında ateşleme yapıyorsa,
 • Kombi su bar göstergesi sürekli düşüyorsa evinizde su kaçağı vardır.

Evde Su Sızıntısı Arama Bulma ve Tamir Etme

Yukarıda sıralanan durumlarla karşı karşıya kaldığınızda yapmanız gereken sadece İstanbul Tesisat’ı aramak olmalıdır. Ekibimiz, adresinize gelerek şüphelendiğiniz duruma karşı gerekli incelemeleri yapacaktır. Kamera ile ya da ses cihazı ile su sızıntısı arama ve bulma işlemleri gerçekleşecektir. Arama ve bulma işlemi çok kısa bir sürede tamamlanacaktır. Daha sonra da kırmadan su sızıntısı tamiri hizmeti sizlere sunulacaktır. Hem hızlı hem de kaliteli bir hizmet talep ediyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ekibimiz size bu konuda en iyi hizmetleri sunacaktır.

Yorum yapın

Tıkla Ara