Görüntülü Su Kaçağı Bulan Tesisatçı Servis

kamerali-cihazla-su-kacagina-bakan-ustalar-7

Size en yakın görüntülü su kaçağı sevisi nerede biliyor musunuz?

Su kaçağı hem tesisatçıların, hem de başına bu talihsizlik gelmiş olanların en korkulu rüyasıdır. Çünkü bu sorunun çözüm aşamasına geçişi bile oldukça zordur. İlk etapta var olan sorunun yeri ve kaynağı tespit edilmelidir. Bu zaten başlı başına bir iş ve meşakkattir. Var olan kaçağı bulabilmek adına, olmadık şeyler yapılır. Bazen tüm bu çabaya rağmen, yine de su kaçağı bulunamaz. Fakat bu elbette kullanılan yöntemlerle ve izlenen yol haritası ile ilgilidir.

Görüntülü Su Kaçağı Servisinin Farkı Ne?

Çok emin olduğumuz konulardan biri de bu makaleyi inceleyenlerin büyük bir kısmının bu sorunun yanıtını aradığıdır. Haklı olarak görüntülü su kaçağı bulma nedir? diye sorabilirsiniz. Ve tabi ki farkını da. Bu yöntem ile ilgili söyleyebileceğimiz en işe yarar bilgi; gözümüzle görmediğimiz hiç bir şeye müdahale etmiyoruz. Temel çalışma prensibi bu olduğu içinde tesisat sorunu ne olursa olsun, evinizde onarım esnasında ortaya asla büyük bir hasar çıkmıyor. Başka bir avantajı ise tüm işlemler bittiğinde yapılanların kontrol edilmesine imkan sağlaması. Son olarak yapılan bir görüntüleme ile hem sizin içiniz rahat oluyor, hem de yapılan iş kontrol edilmiş oluyor.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

goruntulu-sistemle-su-borusu-patlagini-bulan-firma-6

Su Kaçağı Bulma Servisi Nasıl Çalışır?

Su kaçağı durumunda geniş bir servis ağına sahip tesisatçıları aradığınızda, ilk olarak kaçağın sebebini bulmak için yaşadığınız bölgenin bütün tesisatını incelerler. Kalorifer tesisatı, temiz su veya atık su tesisatı gibi tesisatlarda inceleme sırasında kullanılan detektörlerle bir araştırma yapılır. Buralarda bir kaçak bulunmadığında kombinizi incelerler. Ardından dijital kameralar ile hem sıcak su tesisatında, hem de boruların içine gönderilen ufak kameralar ile kaçağı bulmaya çalışırlar.

Eskiden olduğu gibi evinizin veya iş yerinizin su kaçağının bulunması için kırılmasına veya size fazladan masraf çıkarılmasına gerek yoktur. Kullanılan teknolojik kameralar ile çok rahat bir şekilde su kaçağının görüntülü olarak tespiti yapılmakta ve sadece o bölge onarılmaktadır.

kamerali-goruntulu-su-kacak-servisi-

Sıcak su tesisatındaki su kaçağı için özel olarak üretilen termal kameralar, suyun rengine duyarlıdır. Sıcak olarak akan su kamera ile çekilir ve gözlemlenir, eğer sıcak suda bir kaçak varsa, kamera görüntülerinde farklı bir renk olarak ortaya çıkar. Bu görüntüleme sistemi sayesinde, siz de su kaçağını görmüş olup, içiniz rahat olarak tesisatçı ustaya güvenebilirsiniz.

Mikro kameralar, su kaçağını bulmak için gider borusuna bırakılır ve ekrandan görüntüleri izlenir. Bu kameralar daha çok atık su boruları için kullanılmaktadır. Su kaçağının nedenlerini gözler önüne serer. Boruda olan bir çatlak veya ek yerde oluşan ayrılmalar. Eskimiş olan boruları göstermesinin yanı sıra, daha bir çok sebebi ekrana yansıtır. Bu kameralar çok ufak olduğu için hem borularda rahat hareket ederler, hem de görülmesi zor olan ayrıntıları da gösterebilirler.

Tabi teknolojik cihazların olmasının yanında tesisatçının da uzman olması gerekir. Arayacağınız servislerin su kaçağını nasıl bulduğunu mutlaka sorgulamanız gereklidir.

goruntulu-sistemle-su-kacagini-bulan-servisler4-

Kameralı Cihazlar İle Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık birçok işlem için özel olarak makineler üretilmektedir. Bu makineler yardımı ile de işlemler kısa sürede, kolayca ve fazla efor harcamadan halledilmektedir. Bu işlemlerden birisi de su kaçağı bulmaktır. Su kaçağı sorununu tespit etmek için özel olarak kameralar üretilmiştir. Bu kameralar, normal kameralara göre görüş açısından daha kaliteli ve daha dayanıklıdır. Böylece su kaçakları meydana geldiğinde kullanımları daha kolay olur. Görüntülü cihazlar ile su kaçağı tespiti işlemi sırasında kullanılan kameralar yardımı ile sızıntının hangi kısımda meydana geldiği kısa sürede tespit edilmektedir. Kanalların görüntülenmesinin de yapıldığı bu kameralar sayesinde kırıp dökmeden su kaçakları tespit edilebilmektedir.

Kamerayla Su Kaçağı Bulan Servis

Günümüz teknolojisi sayesinde tesisatçı firmalar su kaçaklarını kamera kullanarak bulma işlemleri yaparak müşterilerine daha temiz ve çok daha az maliyetli çözümler sunmaktadır. İstanbul Tesisat firması su sızıntısını kamerayla tespit eden firmalardan biridir. Bu sistemde su sızıntısının yerini kameralı cihazlarla bulma, tadilat işlemleri minimuma indirilmektedir. Evinizde yaşanan su kaçağı problemlerinde eski usul sistemlerle kırma yaparak çalışan ustalar yerine kırmadan kamerayla su kaçağını bulan tesisatçı firma ile çalışmak yararınıza olacaktır. Ayrıca unutmadan söylemeliyiz ki firmamız bünyesinde çalışan profesyonel su tesisatçı ustası ekibimiz, yapılan su kaçak onarımı işlemlerinde servis formu doldurduğundan su sızıntısının tamirini garanti altına alınır.

Termal Kamera ile Su Kaçağı Bulan Tesisat Ustası

Görüntülü su kaçağı bulan tesisatçı servis sayesinde su kaçağı problemlerine yönelik kesin çözümlerden faydalanabilirsiniz. Çünkü çoğu su kaçağı durumunun bulunmasında termal kamera olmaksızın sonuç almanız mümkün değildir. Duvarın içinde sızan su başka bir yerden patlak verdiğinde bütün duvarı kırmanız gerekebilmektedir. Bu da evinizin adeta bir şantiyeye dönüşmesine neden olacaktır.

Görüntülü su kaçağı bulma ustası, su sızıntılarının yaşandığı evlerinizde meydana gelen olumsuzlukları ortadan kaldırmaktadır. Bu nedenle de evinizde bir kaçak endişesi varsa doğrudan su kaçağı bulan usta çağırmalısınız. Peki, termal kamerayla su kaçağı bulan usta size nasıl bir hizmet sunmaktadır? İşte aşama aşama su kaçağı bulan tesisat ustasının size sunduğu çözümler!

Cihazla Su Kaçağı Bulma Aşamaları

Termal kamera kullanarak su kaçağı bulan usta öncelikle adresinize gelerek sorunları dinlemektedir. Anlattıklarınız ve fiziki inceleme sonucunda gerçekten bir su kaçağı endişesi değerlendirilmektedir. Sonrasında termal kamera ile su tesisatının geçtiği noktalar titiz bir şekilde incelenmektedir. Burada amaç sadece su kaçağının belli olduğu yerleri değerlendirmek değildir. Çünkü su kaçağı birden fazla noktada gerçekleşmiş olabilmektedir. Termal kamera ile kontroller tamamlandıktan sonra sıra su kaçağının tamir edilmesine gelir. 

Titiz, kaliteli ve hızlı bir hizmet olarak kabul edilen cihazla su kaçağı bulma hizmetlerini siz de tercih etmek ister misiniz? O halde bizi arayarak hemen randevu alabilirsiniz.

Yorum yapın

Tıkla Ara