Solüsyonlu Radyatör Temizliği-Petek Bakım

Solüsyonlu petek temizliği ile kışı rahat geçirin.

Havalar soğuduğunda, petekler evi ısıtmıyorsa veya peteklerden yeterli verimi alamıyorsanız, peteklerin genel bir bakıma ihtiyacı var demektir. Radyatörler, kullanım süresi boyunca her zaman aynı ısıyı veremezler. Bunun nedeni de peteklerin musluklarında veya radyatörün alt kısımlarında biriken kireç ve pas ile gelen kirliliktir. Bu maddeler, kombin ve radyatörlerin ömrünü kısaltabilir.

Evinizde veya iş yerinizde kullandığınız ısıtma sisteminin bakımı sadece kombiden ibaret değildir. Kombi temizliğinin yanı, sıra radyatör ve tesisatın da bakıma ihtiyacı vardır. Bu temizlik ve bakım işlemi, 80 metre kare daire için ortalama 1 saat sürmektedir. Temizlik ne kadar iyi yapılırsa, ısıtma sisteminizde bir o kadar verimli çalışır. Aylık yakıt tasarrufunuzu da göz önüne alırsanız, ayda %10 veya %20 gibi bir gaz tasarrufu oluşturabilir. Kapalı devre sistemlerde, yıllar boyu aynı suyun dönüp dolaşması, tesisat sisteminde tıkanmalara yol açıyor. Kapalı devre sistemlerdeki bu kirlilik, kombinin pompasının ses yapmasına ve ayrıca radyatörlerin üstünün ısınıp altının ısınmamasına sebep olur.

Kalorifer kombi radyatör tesisat temizliğinizi İstanbul Tesisat firmasına düzenli olarak yaptırabilirsiniz. Tesisat temizliğinizi, diğer firmalar gibi su ile değil TSE markalı kimyasal radyatör temizlik ilacı ile yapmaktayız. Temizlik işlemini öncelikle kimyasal ile yaparak, peteklerdeki ve tesisattaki tortuları ve kireçleri söküyoruz. Daha sonra temiz suyla yıkama yaparak bu pislikleri dışarı atıyoruz. Bunu nasıl yapıyoruz; elbette ki ilkel yöntemlerle değil! Kimi firmalar bu temizliği kombiden su basarak, kombinin kendi gücüyle yapıyorlar. Biz bunu Almanya’dan radyatör temizliği için getirttiğimiz makine yardımı ile yapıyoruz.

Radyatör temizleme makinesi ile yapılan temizliğin farkı:

Radyatör temizleme makinası suyu tazyikli bir şekilde basarak, radyatörlerin içerisinde tıkanmaya yol açan kumu, taşı ve kireci dışarı çıkarır. Bu maddeler, makinanın filtresine takılarak tekrar tesisata karışmaz. Radyatör temizlik makinesinin bir diğer faydası da evinizi hortum ve benzeri şeylerle kirletmeyi önlemektir. Makineyle yapılan radyatör petek temizliği daha sağlıklı ve daha temiz yapılmaktadır.

Solüsyonlu radyatör bakımını yapıyoruz. Peteklerin içinde biriken pislikleri, çamurlaşan maddeleri toz yumaklarını petek temizleme makinesi yardımıyla temizliyoruz. Peteklerin içinde biriken bu pislikler, petek borularını tıkayarak ısının iletimini engeller. Petek temizliğini göz ardı etmeyin. Bize ulaşın, kimyasal madde ve petek temizleme makinesiyle peteklerinizi temizleyelim.

Petek Temizliği Ve Bakımının Faydaları

Radyatör ve peteklerinizin 2 yılda bir temizliğinin yapılması gerekmektedir. Yerden ısıtma sistemlerinde temizlik ve merkezi ısıtma sistemlerinde temizlik de aynı derecede önem teşkil eder.

  1. Radyatör petek temizliği ısıtma verimliliğini arttırır.
  2. Kombi ve tesisatın bakımını yaparak ömrünü uzatır.
  3. Ayrıca petek temizliği yakıt tasarrufu da sağlaması yönünden oldukça önemlidir.

İstanbul Tesisat, radyatör petek temizliğini makineyle yapan firmadır. Petek temizlik fiyatları konusunda bilgi almak için bizi arayabilirsiniz. İstanbul’da hem Avrupa hem de Anadolu Yakasında hizmet veriyoruz. Kimyasal solüsyonla petek temizliği yapan firmamız, yaptığı tüm işlerde garanti vermektedir.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
Bu içeriği paylaş

USTAYA SOR

Tıkla Ara