1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Hiç Puanlanmamış)
Loading...
tikali-tuvalet-acma

Tıkalı Tuvalet Açma

Gideri tıkalı tuvalet açtırmak için cihazla çalışan tesisatçı bularak çözümü sağlayabilirsiniz. Tuvalet tıkandığında dışarı taşan pisliği gider suyu çekmediği için gönderemezsiniz. Tuvaletin deliğini dolduran havlu peçeteleri elle geri çıkarıp kılavuz yöntemiyle tıkanmayı açmak pratik bir yoldur. Aslında bizim kullandığımız cihazların kılavuzdan pek farkı yok. Elle gönderilen kılavuzun bir gelişmiş modeli olan elektrikli susta yöntemini tuvalet açmak için kullanıyoruz. Helezon yay şeklinde teller kullanılarak üretilen tuvalet açma makinesini gider borusundan içeri gönderip tıkanıklığı açıyoruz. Tellerin esnek olması dönemeçlerde kolay bir şekilde ileri geri hareket etmesini sağlar. Bu sayede 20 mt ileride tıkanmaya yol açan bezi çekip alır. Tuvaletin içine kaçan sert cisimler kırılgan yapıya sahip oldukları için borularda daralmaya sebep olur. Sert cisimleri dışarı çıkarmak ya da parçalayarak kanala göndermek için telin kafa kısmına kırıcı uç takılarak gönderilir. Başlangıçta içeriye kaçan cismin mahiyeti bilinmiyor ise yoklama dediğimiz uç takılarak maddenin cinsi anlaşılır. Böylelikle tuvalet tıkanıklığı açma işleminiz sorunsuz bir şekilde açılmış olur.

Gider tıkanıklıkları bir çok insanın evinde yaşadığı kabuslardan birisidir. Lavabo tıkanıklıkları, klozet tıkanıklıkları, küvet tıkanıklıkları vb. gibidir. Özellikle yaz döneminde bu sıkıntılar ayyuka çıkıyor desek abartmayız herhalde.Çünkü yıl içerisinde ihmal edilen gider tıkanıklıklarının bakımı sıcaklar ile dayanılmaz bir hal alıyor.Kimi zaman o kadar korkunç boyutlara ulaşıyor ki evlerin içini adeta çöplük gibi bir koku sarıyor.Hanımlarda genellikle bu tıkanıklıkları dikkate almıyor ve geçici çözümler arıyorlar. İnternetten yada komşularından duydukları bu yöntemleri uygulayarak sorunu çözdüklerini zannediyorlar. Oysa örneğin hasır altı edilen bir lavabo tıkanıklığı görmezden gelindiğinde önce kokusu ile hem çok rahatsız edici oluyor hem de giderek çözümsüzlüğe doğru ilerliyor.Yada banyo ve tuvalet giderlerinden (klozet vs.) gelen kokular ile ev yaşanmaz duruma geliyor.Geçici çözümler bulunması ise giderin daha fazla tıkanmasına ve başınıza daha büyük işlerin açılmasına sebep oluyor.Örneğin sık sık tıkanan bir klozeti ev yöntemleri ile açmak sadece tıkanıklığı daha fazla büyütüyor ve belki bir gün klozetin iğrenç bir şekilde taşmasına sebep oluyor.Çünkü geçici yöntemler sorunu sadece öteliyor ama asla çözmüyor.Evinizin taşan bir gider sebebi ile kirlendiğini düşünsenize.Sanırım bu tahayyül edilemez bir durum.ama ne yazık ki bir çok insan ihmalkarlığı ve bilinçsizliği sebebi ile bu sonuçla karşı karşıya kalıyor..hem o mekanı hijyenik olarak temizlemek çok hem de korkunç bir külfeti var. Sanırım maliyeti tıkanıklığı açtırmak için ödeyeceğiniz ücretin onlarca kat üstü. Oysa bu kadar sıkıntıya katlanmadan belki sadece 15-20 dakikalık bir işlem ile bu sıkıntılarınıza son vermek mümkün üstelik hiç bir şekilde yorulmadan ve kirlenmeden.

Tabiî ki aynı sıkıntılar tuvalet ve banyolar içinde geçerli. Giderlerde oluşan tıkanıklıklar sebebi ile evin içine dolan kötü kokular ile (yani hava ile birlikte) mikroplarda taşınıyor. Profesyonel bir yardım almadan bu problemler bir kâbusa dönüşebiliyor. Önceki yıllarda gider tıkanmalarına uygulanan çözüm yolları sıradan ve ilkeldi. Çoğu zaman sorun bir çözüme kavuşturulamıyor ve evinizin kırılan dökülen yerleri de cabası oluyordu. Tıkanıklıkları açtıralım derken kendinizi kocaman bir tadilatın içinde buluveriyordunuz. Ama artık işini iyi yapan profesyoneller sayesinde tüm bu sorunlarınız kolayca ve tertemiz bir şekilde hallediliyor. Firmamız bünyesinde cihazlar ile giderlerdeki tıkanıklıkları noktasal tespit ediliyor. Tıkanıklığa sebep olan bölge mekanınız kırılıp dökülmeden, kirletilemeden profesyonel ekiplerimiz tarafından temizleniyor. Eğer tıkanıklık eviniz dışındaki rögarlardan kaynaklanıyor ise tespit kamera ile yapılıp sorununuz çözüme kavuşturuluyor. Üstelikte iş sonunda kameramız ile tıkanıklığın giderilip giderilmediğini ekibimiz görsel olarak size gösteriyor. Sorununuz çözüme kavuşturulmadan mekandan ekibimiz ayrılmıyor. Özetle istanbul tesisat olarak zor problemleri çözüme kavuşturmak bizim işimiz. İmkansız iş yoktur sadece zaman alır.

Tıkalı tuvaletleriniz tıkanıklık açma makinesiyle kırmadan dökmeden açılıp içerisine kamera salarak borunun içinde tıkanıklığa neden olan maddeleri görerek sizi bilgilendirir. Kameralı sistem sayesinde boruyu kontrol ederek tıkanıklığın açıldığından tam olarak emin olur. Tıkanan tuvaletinizi, lavabonuzu, pimaş, kanal vs. son sistem robot makinalarla ve kamera yardımıyla açılır. Bunun için bize ulaşı servis formu yazdırmanız yeterli olacaktır. Sizlere herzaman en kaliteli ve modern hizmeti sunmaya hazırız.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.