1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (14 oy, ortalama puan: 4,43 Verdiğiniz oy için teşekkürler
Loading...
mutfak-gideri-tikanmasi

Mutfak Gideri Tıkanması-Klozet Tıkanıklığı-Tuvalet Tıkanması-Lavabo Tıkanıklığı

Tıkanan lavabo boruları için özel uç ve kanal aparatları ve her tıkanmaya özel kırma ucu temizleme ucu dolama ucu mevcuttur. Örneğin mutfak giderine özel uç ile klozet tıkanıklığı için kullanılan uçlar farklıdır. İkisini birbirine karıştırmak borulara zarar verebilmektedir. Tıkanıklığa sebep olan yabancı maddeyi robotun ucu yakalayıp ya parçalar yada geri alıp çıkartır. Sistemimiz son teknoloji olduğu için şimdiye kadar hiç sonuç alamadığımız yer çıkmadı. Lavabo borularındaki tıkanmalar ya tam çatal noktasında yada kapalı dirseklerde yada meyilsiz pvc borularda görülmektedir. Bu tür tıkanmalarda tesisatınızın içerisine kezzap lavabo açıcı veya diğer farklı kimyasalları dökmenizi önermiyoruz. Katı halde bulunan lavabo aç kimyasalları borunuzun daha çok tıkanmasına yol açar. Herhangi bir tel veya demir dürtme yöntemi ile açmayı sakın denemeyin. Borunuzda çatlak veya herhangi bir kırığa sebep olursanız başınıza daha fazla masraf açarsınız. Boru çatlamasında dahi o borunun kırılıp yerine yenisinin takılması gerekir.

Gider tıkanıklığı açmak son zamanlarda artış gösterirken , aynı zamanda tekniği bilinmezse baş arıtan bir cinstendir. Bu şekilde olduğu içinde insanların zaman zaman başlarına büyük dert olan bir durumdur. Ancak bu durumlardan kurtulmak mümkündür ve bunu da hasar bırakmadan yapmak da olanaklıdır. Gider tıkanlarına çevreden etki eden maddeler ve alt yapının zamanla eskimesi gösterilebilir. Gider borularına bakım yapılmaz ve zamanla bu alanlar eskirse eğer, ciddi derecede sorunlar da hemen kendini göstermiş olacaktır. Bu durumlara düşmemek için kontrol yapılmaları gerçekten şarttır.

Gider tıkanıklığı açmak, doğru çalışma aletlerinin ve malzemelerinin bulunmasıyla mümkün hale gelirken, sistemli çalışmalar yaparsanız bu durumdan kurtulmuş olursunuz. Gider kısımlarının iç kesinlerine kadar uzanana alanlarına baktığımız zaman, pisliklerin çok fazla tıkanır cinsten olması biraz zorlasa da doğru malzemelerle bu durumu başarmak da mümkündür. Aynı zamanda tıkanmalara yol açan pisliklerin çok fazla kendini göstermesi  durumunda da gerçekten teknoloji aletlerinden faydalanarak duruma karşı konulmuş olmalıdır. Tıkanan kısımların büyümesi durumunda, daha fazla özen gösterilerek sorunun alt yapıda daha fazla yayılmasına asla izin vermememiz gerekmektedir.  Gider kısımları zamanla sizin tahmin edemeyeceğiniz kadar çok tıkanı ve bu durumun aşılması da gerçekten zaman alır. Gider borularına  da zarar vermeden bu işin yapılması oldukça önemlidir ve bu sayede çevreye de az zarar verilmiş olunur.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.