1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Hiç Puanlanmamış)
Loading...

Su Kaçağı Yer Tespiti

su-kacagi-yer-tespiti

Günümüz şartlarının getirdiği zorunluluklardan dolayı küçük bir apartmanı bazen 15 – 20 aile ile paylaşmak zorunda kalıyoruz. Hali ile apartman yaşamında en büyük sıkıntılardan biri de insanların birbiri ile uyum içerisinde yaşamasını sağlamaktır. Dairelerde yaşanan bazı sıkıntılar, doğal olarak apartman sakinlerinin komşuluk ilişkilerine de yansımaktadır. Bunların en başında geleni ise su sızıntıları, başka bir tabirle su kaçağıdır. Ne yazık ki bu tür sıkıntılarda çözüm arayışları da genellikle sonuçsuz kalabilmektedir. Çünkü en başta su sızıntısının, yani kaçağın yerinin tespiti başlı başına bir sorun olmaktadır. Su kaçağı tespit edilebilmiş bile olsa, bunun daire sakinlerine korkunç bir maliyeti oluyor. Çünkü kaçaklar genellikle eski yöntemler ve usullerle bulunmaya çalışıldığından, ancak birkaç denemeden sonra bulunabiliyor. Bu da dairenizi su kaçağı tespiti esnasında, adeta kazı yapılmış bir inşaat haline çeviriyor. Fayansları, parkeleri, seramikleri yani tüm döşemeleri yeniden döşenmek zorunda kalınabiliyor. Üstüne bir de bu tadilatın yorgunluğunu, ustaların maliyetini ekleyince, ortaya ciddi bir maliyet çıkıyor. Diğer taraftan da bu su kaçağı sorununu çözülmeye mecbur bir sıkıntıdır. Aksi takdirde, apartman sakinlerinin haklı olarak şikâyet ve serzenişlerini dinlemeye mahkûm kalıyorlar. Asıl ilginç olansa, birçok insanın bu kadar maliyet ve yorgunluğu göze alarak yaptırdıkları tespit sonucunda su kaçağının kendi dairelerinden kaynaklanmadığı gerçeği ile yüz yüze kalmalarıdır.

Su Kaçağı Yer Tespiti

Artık bu sıkıntılara katlanmanız için hiçbir sebep yok. Çünkü artık su sızıntıları ya da diğer adı ile su kaçağı yer tespiti işi, ne eskisi kadar maliyetli, ne de zahmetli olmaktan çıktı. Üstelikte noktasal tespit ile belki dakikalar içinde sorununuzun çözüme kavuşması mümkün. Yapmanız gereken ne mi? Sadece İstanbul Tesisatı arayarak bir randevu almak ve profesyonel ekibimiz teknolojik cihazlarımızla işini yaparken, evde kahvenizi yudumlamak! Tadilat yok, gürültü yok, korkunç maliyetler yok. Kanal görüntülüme kameralarımızla atık su gider borularınızda herhangi bir sızıntı olup olmadığı gözlenebilir.

Bilgisayarlı Su Kaçağı Tespit Cihazı

Su kaçağınızın yeri, bilgisayarlı su kaçak tespit cihazıyla, evinize zarar vermeden işinde yılların verdiği tecrübeyle uzmanlaşan ustalarımız tarafından, teknolojinin de yardımıyla kolayca tespit edilebiliyor. Hiç bir yeri kırmadan, duvarlara, fayanslara vs. zarar vermeden, kaçak arama makinesiyle sızıntının yeri kesin olarak tespit edilir ve dilerseniz onarımı yapılır. Bize ulaşıp servis formu yazdırmanız yeterli olacaktır.

Su Kaçağı Belirtileri

Su kaçakları iki çeşittir. Atık gider borularındaki kaçaklar ve temiz su borularındaki kaçaklar. Bu iki su sızıntısı da her tesisatçının yerini tespit edebileceği bir problem değildir. Atık su gideri olsun, temiz su borularında olsun su kaçağı tespiti yapmak için kameralı kaçak tespit cihazı bulunan firmalarla çalışmak gerekmektedir. Aksi takdirde evinizde gereksiz yere kırma dökme yaptırmak zorunda kalacak, hem zaman hem de maddi kayıplarla karşılaşacaksınız. Evinizde su kaçağı olduğundan şüpheleniyor ve atık su borularından mı temiz su tesisatından mı olduğunu bilmiyorsanız, bizi arayın. Servis kaydınız açıldıktan sonra size en yakın ekibimiz cihazlarıyla gelerek sorunun kaynağını size gösterecektir. Böylece oş yere tadilata girilmemiş olacağından çok daha kısa sürede ve ucuz maliyetlerle su kaçağı sorunundan kurtulabileceksiniz.

Bu içeriği paylaş
Tüm yorumları göster

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.