1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (14 oy, ortalama puan: 4,43 Verdiğiniz oy için teşekkürler
Loading...
dedektor-ile-boru-yerini-bulma

Dedektör ile Boru Tıkanıklığına Yol Açan Bölgeyi Tespit Etme

Uzun bir atık su borusu düşünün, suyun gitmesini olumsuz yönde etkileyen yeri bulmak istiyorsunuz. Bu sorunu kime nasıl tamir yaptırırım bilmiyorsunuz. Tüm bu sorularınıza yanıt bulmak için bilgi niteliğindeki bu yazımızı okumanızı tavsiye ediyorum. Yatay veya dikey pis su borularında tıkanıklığa sebep olmuş yerin tespiti için yapılan çalışmalara dedektörle yer tespiti çalışması denir. Bu aletin amacı borunun tam olarak nereden tıkandığını bulabilmektir. Genelde kanal açma robotuyla yapılan tıkanıklık açma çalışmalarından sonuç alınamadığında bu makine kullanılır. Derinliği 4 metrenin altında olmadığı sürece toprak zemin yada beton kaplamalarda yukarı sinyal gönderebilir. Bulduğumuz sinyal en fazla 50 cm yanılma payı gösterebilir. Bunun nedeni derinlik arttıkça sinyallerin dağılarak yukarı çıkmasından kaynaklanır.

Her türlü boru tıkanmaları bu boruların görüntüleme sistemleri ile görüntülenmeleri bu işlemleri tek kalemde yapıp sizin sorunuzu en kısa sürede çözüyoruz. Son teknolojiyi kullanarak size en sağlıklı çözümü üretmek için uğraşıyoruz. İstanbul tesisat şirketi çalışanlarına tıkanmış bölgenin yerini bulmak için gerekli eğitimi vermiştir. Bu işlemin amacı kazılması zor pahalı maliyetlere çıkan tadilat işlerini en az seviyeye düşürmektir. Borunun her yerini değiştirdikten sonra bize ihtiyaç olmadığını biliyoruz. Bu yüzden kanal borusunun neresi tıkalıysa o bölgenin noktasal olarak yerini bulmaya çalışırız.

5 metre yerin altına kadar tıkalı olan boruların yerinin tespiti ve tıkalı olan bölgenin dedektörle tespiti yapılmaktadır. Rogar arama ve kanal görüntüleme hizmetlerimiz ile İstanbul’un her yerine hizmet veriyoruz.

Dedektör ile tespit ne işe yarıyor?

Dedektör yardımı ile kanal görüntüleme ve boru içlerini görüntüleme hizmeti aldığınızı varsayalım. Görüntüleme hizmeti sonucunda borunuzun içerisinde inşaat artığı veya katı bir cisim gördünüz bu gördüğünüz yabancı maddenin borunun dışına atılması gerekir. Bunun için boruda tadilat yapmanız gerekecektir fakat bu cismin nerede olduğunu tam olarak bilmiyorsunuz çağırın bizi noktasal olarak yerini tespit edip size tam noktasını gösterelim. Ayrıca boru içerisindeki yanlış tesisat uygulamalarını görüntülü olarak gösterip nerede tam olarak problem olduğunu söyleyebiliriz. Dedektör sayesinde logarın yerini noktasal olarak bulup bahçenizde her yeri kazma zahmetinden sizi kurtarıyoruz.

Tıkanıklık açılmadığında ne yapmak gerekir?

Üstü kapalı borularda tıkanma yaşandığında pis su ilerleyemez. Giderin içinde yaptığınız lavabo tıkanıklığı açma çalışmasından bir sonuç alamadığımızda nelerin yapılması gerektiğini dikkatlice okumanız gerekir. Tıkalı boruları demir telle açamadığınız zamanlarda bizi arayıp tıkalı bölgenin noktasal tespitini isteyebilirsiniz. Böylece çok fazla alanı kırmadan borunun tıkanmasına yol açan bölgeyi noktasal olarak tespit edebilirsiniz. Dedektör ve kamera yardımı ile bu hizmeti size sağlıyoruz.

Not: Bu hizmetimizden pis su giderlerinde sık sık tıkanma yaşayan müşterilerimiz faydalanabilir. Sorunun kesin çözümünü öğrenmiş olursunuz.

Boru tıkanıklığına sebep olan bölge kamera ile görüntülendikten sonra tıkanmaya sebep olan yanlış tesisat uygulaması veya boru içerisindeki yabancı katı maddeler, boru da çatlak tespit edilir. Daha sonra dedektör yardımı ile yüzeyden borunun sorunlu bölgesi tam olarak tespit edilir ve hatta kaç metre derinlikte olduğuna kadar size bilgi verilir. Bu bilgiler size verilirken hiçbir yerde kırım yapılmaz. Evinizin veya iş yerinizin hiçbir yerine zarar verilmez.

Dedektör ile noktasal kaçak tespiti yapıyoruz. Nereden aktığını bilmediğiniz su sızıntılarını su kaçak arama makinesi ile buluyoruz. Kırmadan sizi kesin bir sonuca ulaştırıyoruz. Bize ulaşıp servis formu yazdırmanız yeterli olacaktır.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.