robotla-tuvalet-tikanikligi-acma

Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açmak için sosyal medyada suya elektrik vermeden tutunda kireç sökücü, pas tutucu, suya sabun atmalar gibi birçok kulaktan duyma bilgiler yazılmış. Nalburdan alacağınız tuvalet pompası ya da tuvalet açan asitli kimyasal ile basit tıkanmaları açabilirsiniz. Genelde katı cisim gittiğinde tuvalet açma pompaları pek fazla işe yaramaz. Tuvalet gideri açma ustası diyede satın alırken sorabilirsiniz. Ya da lavabo açma teli veya yayı… Satın aldıktan sonra teli tuvaletin deliğinden içeri verip yavaşça sağa doğru çevirin. Telin önünde bir bez varsa sarıp dışarı almak için. Dirseklerden dönmesi için tel gitmediğinde çok fazla ileriye doğru bastırmayın. Yay boru içerisinde toplanıp bir yere takılırsa kırmaktan başka çaresizin kalmaz teli çıkarmak için. Borunun içinde tel baktınız gitmiyor işte tıkanıklık tam o bölgededir. Tesisat borunuzun için bir tur sağa bir tur sola çevirip teli geriye doğru çekin.

Bunları’da yaptınız hiçbir sonuç alamadınız artık uzman bir tesisat ustasından yardım alabilirsiniz. Tuvalet suyu çekmiyorsa veya yavaş çekiyorsa mutlaka bir problem var demektir.  Firmamızda kameralı tuvalet açma makineleri mevcuttur. Böyle bir tıkanıklık tuvalet açma makinesi denilen aletle borularınızı hiçbir zarar vermeden açılıyor. “İstanbul tesisat tuvalet açmaya yarayan robot cihazlara sahip bir firmadır”  Borunuzun içerisinde biriken atıklar ne olursa olsun tıkanıklığı açıyoruz.  Tuvaletin borusundan taşma yapan pis suları etraf kirlenmeden kanalizasyona geri gönderiyoruz.


Servis Bölgelerimiz


Kullanılan Makineler


Telefondan Bilgi Alın

Tuvalet Tıkanmalarının Önüne Geçmek İçin Alınacak Tedbirler

Öncelikle klozet ya da tuvalet tıkanıklıkları engellemenin ilk şartı iyi bir tesisatın olması gerekir. Tuvalete döşenen gider borularının eklem bölgelerinde 45 derecelik dirseklerin kullanılması şattır. Pis su eğiminin iyi bir şekilde verildiği alanlarda tıkanıklık şikayeti yaşanmaz. Tuvaletin içine su döküldüğü anda borunun içerisinde birikme olmaması gerekir. Tuvaletin borusunda düzgün bir biçimde eğim yok ise pis su boruda bekler ve katı atıklar borunun altına çöker zamanla da tıkanmaya yol açar.
İkincisi çağdaş yaşamın vazgeçilmez parçalarından tuvalet kağıtları. Pamuk ihtiva etmeyen ve büyük oranda polyesterden oluşan tuvalet kağıtları klozetlerin en büyük düşmanı. Çünkü kaliteli kağıtlar kısa zaman içinde giderde erirken bu kağıtlar zamanla bir naylon gibi birikip tuvaletin giderini tıkıyor ve başınıza olmadık işler açıyor. Üçüncüsü ise belki komik gelecek ama küçük çocuklara tuvalette eşlik etmek.  Çocuklar genelde tuvalete girerken ellerinde götürdüğü oyuncakları düşürdüğü için tıkanmalar yaşanmaktadır.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir