İSTANBUL TESİSAT | Robotla Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Robotla Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Robotla Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Yaşam alanlarında çok sık rastlamadığımız bir durum olsa da “tuvaletim tıkandı” diye sakın panik yapmayın. Aniden oluşan bu tıkanma problemlerini basit yöntemlerle açmak artık çok kolay. Tıkanıklığın olduğu noktaya gönderilen tuvalet açma makinesi sayesinde kısa sürede bu sıkıntıdan kurtulursunuz. Tuvaletler genelde tuvalet kağıtlarının yanlış kullanımı sonucu boruların ek yerlerinde birikmeler sonucu oluşur. Bazen tuvaletten atılan plastik veya cam şişeler giderin ileride tıkanmasına sebep olur. Sakın bir şey olmaz demeyin, bu atıklar zamanla borularda birikerek tuvaleti tıkar. Tuvalet tıkanıklığı açma makineleri borunuzun tıkalı bölgesini görür, bulur temizler. Robotların açamadığı tuvalet gideri kalmayacak. Borular tıkanınca artık atık su gitmemeye başlar ve banyonun ortasında bulunan giderden pislikler geri gelmeye başlar. Bu durumda sakın klozetin sifonuna dokunmayın. Rezervuarın üzerinde bulunan düğmeye bastığınızda banyonun yüzeyi pis su ile dolacaktır. Tuvalet tıkanıklığı açma işlemlerini tek tek yazmak yerine bu problemin neden kaynaklandığını sebepleriyle birlikte makalemizde açıkladık. Buna benzer lavabo tıkanıklığı açma işlemlerinin aynısını uygulayabilirsiniz. Profesyonel yardımda alabilirsiniz. Tuvalet giderlerinde tıkanmaya sebep olan katı atıklar kanalizasyon borularında tıkanıklığa yol açmaktadır. Tıkalı tuvalet açma hizmetini kameralı makineler ile açarak sorunun kaynağına iniyoruz. Tıkanmaya sebep olan arızayı görüntüleme hizmetimiz sayesinde profesyonel olarak kesin sonuca ulaştırıyoruz. Tıkalı klozet, tıkalı wc ana kanal borusuna kadar temizlenir kamera sistemi ile görüntülenir. Kırmadan tadilat gerektirmeden kanal açma sistemlerini denemenizi tavsiye ediyoruz.

Kırmadan Robotla Tuvalet Borusu Açma
Kırmadan Robotla Tuvalet Borusu Açma

Kamerasız tıkanıklığı açmaya gelen ustalardan uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. Benim tıkanıklık açılsın da ister kameralı ister kamerasız deyip geçmeyin. Kamera ne işe yarar? Kanal açma robotu denilen makine ile tıkanıklık açılır çokta güzel giderlerinizden su gitmeye başlar. Eskiden kamerasız açılan tıkanıklıkların çoğu 15 veya 20 gün sonra tekrar tıkanırdı nedeni açtığımız boruda ufak tefek kalıntılar kalabiliyordu tabi kamera sistemimiz olmadığı için boruda pislik kalmış mı?boru neden tıkanmış içerisinde yağlanma var mı? veya borunun içerisinde tahta veya inşaat zamanından kalma pislik var mı? göremiyorduk. Ama şimdi açılan tıkanıklığı borunun içerisine gönderdiğimiz kamera ile ne kadar tıkanıklığı açmışız görebiliyoruz. İşi körü körüne yapmadan nerede pislik kalmış o noktaya tekrar makineyi gönderiyoruz.

Siz zahmet etmeyin evinizde yaşanan bu kötü durumları bertaraf etmenin kolay yollarından biri robot teknoloji kullanılarak tıkanıklık açmadan geçer. Her türlü donanımlara sahip araçlarımızda yok yok… Sizde evim kırılmadan tuvaletin taşmasına çözüm arıyorsanız arayın bizi biz yardımcı olalım. Pimaş veya künk yeter ki çökmüş olmasın biz her türlü açar garantisini’de veririz. korkmayın yaptığımız işlemlerden öyle fahiş fiyatlar almıyoruz. Tuvalet tıkanıklığı açma fiyatlarımız piyasa fiyatının altındadır üstünde değildir. Farklı birçok özelliğimiz vardır ama en büyük özelliğimiz verdiğimiz randevu sürecine sadık kalmamız. Tuvaletin borusunu robot kanala kadar takip eder makineler hayatımıza girdiğinden beri birçok kolaylığı hayatımıza getirdi. Yaptığımız iş tadilatı önlediğinden diğer tesisatçılara göre çok çok uygun işinizi halletmiş oluyorsunuz. Pis su borularında devamlı çalıştığımız için insan pisliği ile uğraşıyoruz. Her ne kadar pis bir iş olsa’da bu işi mesleğimiz olarak benimseyip sizden’de aynı şekilde anlayış bekliyoruz. Verilen emek ve çaba para kazanma amaçlı yapılsa’da insanları böylesine bir zor durumdan kurtarmak bizi mutlu ediyor. Düşünseniz bir evinizin tuvaletinden sular gitmiyor üstüne üstlük banyonuzun ortası pislik içerisinde tuvaleti kullanamıyorsunuz. Böyle bir zor duruma Allah kimseyi düşürmesin ama elimizden geldiği kadar geç saatte de olsa ekiplerimizi adreslere yönlendirmeye çalışıyoruz. Bizi bulmak için google arama motorunda tuvalet tıkanıklığı açma yazmanız yeterlidir.

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Nette suya elektrik vermeden tutunda kireç sökücü pas tutucu suya sabun atmalar gibi birçok kulaktan duyma bilgiler yazılmış. Nalburdan alacağınız tuvalet pompası veya klozet tıkanıklıklarını açmak için kullancağınız bir susta ile ancak böyle tıkanıklıkları açabilirsiniz. Genelde katı cisim gittiğinde tuvalet açma pompaları pek fazla işe yaramaz. Tıkalı atık su gideri açma ustası diyede satın alırken sorabilirsiniz. Yada pimaş açma teli veya yayı… Satın aldıktan sonra teli klozetin deliğinden içeri verip yavaşça sağa doğru çevirin. Telin önünde bir bez varsa sarıp dışarı almak için. Dirseklerden dönmesi için tel gitmediğinde çok fazla ileriye doğru bastırmayın. Yay boru içerisinde toplanıp bir yere takılırsa kırmaktan başka çaresizin kalmaz teli çıkarmak için. Borunun içinde tel baktınız gitmiyor işte tıkanıklık tam o bölgededir. Tesisat borunuzun için bir tur sağa bir tur sola çevirip teli geriye doğru çekin. Bunları’da yaptınız hiçbir sonuç alamadınız artık uzman bir tesisat ustasından yardım alabilirsiniz.Firmamızda kameralı tıkanıklık açma makineleri mevcuttur. Böyle bir tıkanıklık kanal açma makinesı denilen aletle borularınızı hiçbir zarar vermeden açılıyor. İstanbul tesisat bu makineye sahip bir firmadır. Borunuzun içerisinde biriken atıklar ne olursa olsun tıkanıklığı açıyoruz.

Son günlerde sektörümüzde en çok bahsedilen konulardan biri atık su giderlerinin tıkanması ve buna paralel olarak tıkanıklıkları açma yöntemleri. Hangi cihazlar ,hangi hizmetler veriliyor ,ücretler ne durumda,bu hizmet için hangi teknoloji kullanılıyor vs. Evet bunların tabiî ki konuşulması ve anlatılması gerekiyor.Fakat Biz İstanbul tesisat olarak istedik müşterilerimize çözüm yolunu anlatmadan önce problemin oluşumu engellemek için neler yapabilirler önce bunları anlatalım.Ve tecrübemiz ve ustalığımızı neticesinde sahip olduğumuz bu birkaç küçük ve önemli tedbirleri sizinle paylaşıyoruz.

Öncelikle klozet ya da tuvalet tıkanıklıkları engellemenin ilk şartı iyi bir tesisatınızın olması gerekir. Tesisatınızın alt yapısı eklem bölgelerinde 45 derecelik dirseklerin kullanılması gerekir. Suyun eğiminin iyi verilmesi gerekir. Tuvaletinizden su döküldüğü anda borunun içerisinde kalmaması gerekmektedir. Boruda suyun gidiş eğimi olamadığı vakit su boruda bekler ve katı atıklar borunun altına çöker zamanla da tıkanmaya yol açar. Bu mutfak gider borularında ve banyo gider boruların dada geçerli bir sebeptir.

İkincisi çağdaş yaşamın vazgeçilmez parçalarından tuvalet kağıtları. Pamuk ihtiva etmeyen ve büyük oranda polyesterden oluşan tuvalet kağıtları klozetlerin en büyük düşmanı. Çünkü kaliteli kağıtlar kısa zaman içinde giderde erirken bu kağıtlar zamanla bir naylon gibi birikip gideri tıkıyor ve başınıza olmadık işler açıyor. Üçüncüsü ise belki komik gelecek ama küçük çocuklara tuvalette eşlik etmek.Neden bunu anlattığımızı söyleyeyim. Klozet tıkanıklığı için gittiğimiz bir daire uğraşlarımız sonucunda açılan gideri tıkayan şey acayip şaşırtmıştı bizi. Gideri tıkayan şey o akşamki misafirin haylaz çocuğuydu. Çocuk klozetin içine oyuncağını atıp sifonu çekmiş ve haliyle haylaz klozeti tıkayı vermiş. Dördüncüsü ise rögarlardaki problemler (Bu gibi durumlarda da İstanbul Tesisat olarak çözüm sunuyoruz) Bunlar sizin yapabilecekleriniz. Ama kalan kısmı için üzülmeyin gerisini biz hallederiz.

Yorumlar (8)

 • fevzi cakir

  tuvalet tıkandığında arayabileceğiniz doğru bir dürüst bir firma memnun kaldım

 • Doğan

  Tıkanıklığı giderme işini ne kadara yapıyorsunuz? Beykoz ümraniye arasında oturuyoruz

 • sevgi akpınar

  çok detaylı kapsamlı bir lavabo tıkanıklığı açma anlatımı olmuş tüm verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederiz.

 • ahmet

  Temizleme yaptırmadan fiyatını sorun. Yoksa 5 dk. sonra elinizden 100 tl’nizi alırlar da arkalarından bakakalırsınız. Keşke o kadar yıl okumasaydım bile dedim…

 • sema yiğit

  Ankara’da ikamet ediyoruz. Tuvalet gideri tıkanıklığı nedeniyle pazar günü sabah 08:30’da aradım ve tatil günü çalışıyor olmaları sayesinde önemli bir sorundan kurtulmuş oldum. Ömer usta söylediği saatte ulaştı ve tuvaletteki tıkanıklık kısa sürede çözümlendi. Hizmet kalitesinden memnuniyetimi belirtmek ister, teşekkür ederim.

 • zeynep

  MERHABALAR: İsmim Zeynep İstanbul`un Esenler ilçesinde ikamet etmekteyim. 38 yaşında 2 çocuk annesiyim emektar babamın giriş katında oturuyorum zemin katlarda yaşanan sorunlar hep ortaktır malum rutubet koku tuvalet ve kanalizasyon tıkanıklığı lavabo tıkanıklığı bunların hepsini zemin katlarda oturanlar ceremesini çeker.Binamız eski bina malum alt yapımızda eski bunu düşünmeden evimebitakım tadilat ve onarım yaparak evime yerleştim alt yapıyı düşünmek aklımıza bile gelmemişti. Zemin katta oturacağım için fare çıkar korkusuyla tuvaletime klozet koydurmuştum klozetten koku gelmeye başladı zamanla geçeceğini düşündüm sonrasında banyonun ortasındaki giderde hafif ıslaklık hissettim banyo paspasım sürekli ıslanıyordu sebebini anlayamadığım bişeyler oluyordu banyomda sifonu çekiyorum acaba sifonmu su kaçırıyor diye bir sonuca varamıyordum. Bir sabah kalktığımda banyoya girdiğimde banyo paspası su içinde kalmıştı yine dedim klozetin sifonu su kaçırıyo su kaçağı var diye düşündüm yapıcak bişey yoktu işe gitmeliydim her yeri sildim kuruladım işime gittim gün içinde sürekli beynimi kemiren bir düşünce banyomda ne oluyor hep bir ıslaklık var. Babamı aramaya karar verdim.Babama banyoda bir ıslaklık olduğunu bir haftadır ne olduğunu anlamadığımı bir tesisatçı getir baktır dedim aynıgün Babam mahallemizin emektar tesisatçısı ali amcayı getirip göstermiş ali amcada sağolsun böle bişey anlayamayız klozeti çıkarıp kırıp bakıcaz demiş. Haa.. bu arada üst katlardan su döktürmüş su geri vermeyince bu kanata varmış klozeti çıkarıp biraz kıralım bakalım tesisata bu su nerden geliyor bir iki saat sonra babamı aradım ne yaptını öğrenmek için tesisatçıyı getirdiğini üst katlardan dökülen su benim banyodan çıkamdığı için klozeti çıkarıp banyonun bir kısmını kıracağını söyledi. Babamdan bu sözleri duyduğumda çok üzülmüştüm evimi ne hevesle yaptırmıştım ve yine inşaat yine moloz yine bir sürü temizlik ve stres o gün bana hiç bitmemişti işyerinde aklım hep banyomdaki suyun sebebindeydi akşam oldu evime geldiğimde direk banyoya giderek tekrar tekrar kontrol yapıyordum sebebini bulmaya çalışıyordum. Üst kata babamın yanına çıktım ne yapacağımızı sordum Babamın bana dediği şey kızım kırdırmak istemiyorsan böle bir süre idare et belki zamanla kendiliğinden geçer sonuçta pis su değil gelen dedi evim kırılmasın diye babamın söylediğini onayladım daha bir bardak çayımı içmeden alt kattan kızım bağırıyordu küçük kızım tuvaletini yaparken üst katın tuvaletinden dökülen tanzikli su banyonun ortasındaki giderden çıkmış aşağıya indiğimizde gördüğümüz manzara çok kötüydü bu sefer giderden çıkan pis suydu artık yapılacak bir şey yoktu Babam kararını verdi banyo kırılacak zamanla artıyordu giderden çıkan su miktarı,O geceyi uykusuz geçirdim sürekli banyoyu kontrol ediyordum anlamaya çalışıyordum ne olduğunu önce koku sonra pas pas ıslaklığı sonrasında banyonun ortasındaki giderden gelen su, sabah kalktım yine doğru banyoya girdim merakla ama hiç bir şey yoktu heryer kuru biranda umutlandım sanırım çok tayzikli su döküldüğünden böyle oldu dedim işime gittim öğlene doğru babamı aradım tesisatçıyı getirme kırmaya gerek şuanda, bir kaç daha bekleyelim dedim.böyle bir hafta geçirdik artık banyoda hiç bir ıslaklık yoktu sorun bitti diyorduk ama içimi kemiren bir şüphe neden bianda kesildi bunun sebebi neydi derken. Günlerden cumartesi sabah kalktığımda banyoya girdiğimde birde ne göreyim banyo lağım pisliği içinde paspas yüzüyor her yer batmış bu manzara karşısında kendimi toparlamam lazımdı hemen babama gittim lağım taştı tesisatçıyı alın gelin dedim.Babam tesisatçıyı alıp geldiğinde tesisatçının bize dediği ilk şey logardan açmayı deneyelim.Oysaki bizim logarımız bile yokmuş babam zamanında logar yaptırmamış,sonrasında böyle bir sorunla karşılaşmadığı için hiç gerek duymamış logar yaptırmaya.Bir gider var ama onunda yeri tam olarak hatırlamıyordu.Tesisatçi o zaman banyodan kırmaya başlicaz gittiği yere kadar gidicek,elbet tesisat bizi götürücek gidere o zamanda tıkanıklığa sebep olan şeyde ortaya çıkacak dedi.Bütün mahalle sakinleri toplanmıştı her kafadan bir ses çıkıyordu kimisi kırdırın kimisi pompalayın oysa biz bunların hepsini tesisatçı gelene kadar yapmıştık pompalama,uzun demir parçası sokma v.s v.s dışarıda bütün bu konuşmalar olurken babamda diğer yandan kazma kürek hazırlığına başlamıştı.Karar verilmişti banyodan başlayarak odadan itibaren evim kırılıcaktı odanın altından geçiyormuş kanalizasyon babacığımın tek hatırladığı buydu ama lağım çukurunun nerede olduğunu tahminlere dayanarak söylüyordu. Bütün bu konuşmalar olurken ne yapabilirim düşüncesi,bunun bir rüya olmasını istiyordum.Bu arada öğlen olmuştu ezan okunmuş Babamda tesisatçı ali amcaya namazdan sonra başlayalım demişti.O anda kafamı dağıtmak için bilgisayarın başına oturdum aklıma geleni yaptım belki dedim bir şey bir çözüm vardır nette google da arama motoruna tuvaletim tıkandı nasıl açabilirim yazdım karşıma XXX TESİSAT çıktı kırmadan dökmeden robot cihazlarla Tuvalet, Lavabo, tıkanıklığınız açılır.Ama bu nasıl olur bende tesisatçı çağırmıştım ve bana hiç böyle bişeyden bahsetmemişti hemen aradım XXXX TESİSATI vefirmanın yetkilisi BARIŞ BEY`e başıma gelenleri ve çok zor durumda olduğumu anlattım.Firma olarak benimle çok ilgilendiler. Hemen bana bir randevu vererek ekibini hemen yönledireceğini evimi kırdamamı ve kendilerini beklememi söylediler.Şaşırmıştım bunu nasıl yapacaklardı BARIŞ BEY hiç bir yer kırılmicanı ve logar olmasada kanalizasyon çukurunu kazmadan tespit edebildiklerini söylediler.Yüklü bir meblağ istememişlerdi.Ben daha bunları düşünürken ekip kapıdaydı bütün mahalle aracın başındaydı tam donanımlı bir araç robot cihazlar çelik yaylar dedektör tabi bunları biz bunların ne olduğunu iş bitince öğrendik.Donanım süperdi şimdi personel önemliydi benim için merakla bekliyordum biryeri kıracakalarmı diye banyoya girdiler öncelik olarak tuvalet tıkanıklığını açacağız dediler tabi benimde istediğim buydu sonrasında ne olucak dediğimde kanalınızı görüntüleyeceğiz isterseniz dediler istemezmiyim gereken neyse yapın yeterki kırmayın diyordum.Bilinç altıma yerleşmiş artık kırılma dökülme. Personel sanırım bunu anladı öncelikle zeynep hanım bizim Firmamızın özelliği hiç bir yeri kırmadan belki çok küçük lokal bir çalışma yapılarak buradaki probleminizi halletmek dediler.Buda beni ikna etmeye yetmişti artık biz bunları konuşurken diğer personel arkadaş açmıştı bile tuvaletteki tıkanıklığı tıkanıklığa sebep olanbez parçası kağıt havlu saç v.s çelik yayların ucunda birer birer geliyordu evet artık tuvalet açılmıştı.Üst katlardan döktürdüğümüztanzikli sularda gidiyordu artık tıkanıklıkla ilgili bir sorun kalmamıştı.şimdi sıra kanal görüntüleme`de idi bunu nasıl yapıcaksınız dediğimde tekrar ucunda kamera olan yayı kanala yolladılar ve bizleride yanlarına çağırarak bunu izlememizi istediler çok ilginçti ben sürekli sorular soruyordum. Görüntüleme sonucunda kanalizasyon hattımızda eski yapı olduğu için çökme oluştuğu ve atılan kağıt bez v.s çökme olan noktalara takıldığı için zamanla orada bir tıkanıklık oluşturmuş.Şimdi sıra kanalizasyon çukurunu bulmadaydı dışarıdan dedektör dedikleri aletle noktasal tespit yaptıklarını ve bu kısmın kazılması gerektiğini sadece 2 metre yeterli olacağını söylediler.Tabi bunu ıspatlamaları gerekiyordu hemen kazı çalışmalarına başlandı bir saat sürmeden kanalizasyon çukuruda bulundu hepimizin yüzü gülüyordu artık hattımızın onarılması gerekiyordu önce İski gelicek logar koyacak sonrasındada XXXX TESİSAT gelecek ve hattımızı onaracaktı.bize bu yönde verilen bilgilerden sonra iski geldi logarımızı yaptı ve sonrasındada XXXX TESİSAT tekrar gelerek çöken hattımızı onardı tabi burada biraz kırma dökme oldu ama ne banyoma nede evime bir zarar verildi çalışma tamamen dışarıdan yapıldı.

 • HASAN YILGÖR

  Teşekkürler özverili çalışma sayesinde kaliteli bir ekip ile açılmaz klozeti açmayı başardılar.Herkese tavsiye ediyorum düşünmeden başka yer aramanıza gerek yok..

 • Emre Dklts

  Tuvalet tıkanıklığımız kırılmadan açıldı kırılacak diye çok korkuttular esnaftaki tesisatçılar ama istanbul tesisat sağolsun 20 dk içinde hallettiler söylediği fiyatın fazlasını hak ediyorlar Murat ustayla hüseyin ustaya Hayırlı kazançlar dilerim..

 • Yorum Yaz

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir