1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (30 oy, ortalama puan: 4,33 Verdiğiniz oy için teşekkürler
Loading...

Merkezi Sistem Kalorifer Borularında Kaçak Tespiti

merkezi-sistem-kaloriferde-kacak-tespiti

Merkezi sistem kalorifer tesisatları genellikle avantajlı sistemlerdir. Çünkü ısıtma tüm binada aynı anda olduğunda daha kaliteli olur. Aynı zamanda ciddi şekilde yakıt tasarrufu sağlanır. Alt katı ve üst katı boş olan veya ısınmayan bir evi ısıtmak için yapılan gaz sarfiyatı merkezi sistemde harcananın iki katıdır. Avantajlarının yanı sıra dezavantajları da var tabi ki. Tesisatla ilgili herhangi bir sorun olduğunda sistemdeki suyu tamamen boşaltmak gerekir. Bu nedenle apartman genelinde anlaşma sağlanıp belirli bir zaman dilimi ayarlanır ve bu zaman size uyar mı uymaz mı belli olmaz. Örneğin merkezi sistemde su sızıntısı olduğu zaman sadece suyunu boşaltmak bile 2 saati bulabilir. Buradan şunu anlamalıyız ki merkezi ısıtma kaçağı basit bir olay değil.

Su kaçağı bundan bir kaç yıl öncesine kadar çözümü zor olan bir arıza tipiydi. Ancak günümüz teknolojisi sayesinde her arızaya çözüm bulunur hale geldi. Su tesisat alanında teknoloji ile kendini yetiştiren firma sayısı az çünkü insanlar son 15 yılda yeni yeni bilinçlenmeye ve kültür seviyesi artmaya başladı. İnsanlar eğitim seviyesi arttıkça yeni fikirlere açık hale geliyorlar ve yapılan işte gittikçe gelişiyor. Konutlarda ve iş yerlerinde şebeke suyunda patlak olduğunda cihazlarla direk yeri bulunabilmekte. Aynı şekilde kazan dairesinde kaçak arama da yapılıyor. Fakat şebeke suyu borularında yakalanan başarı merkezi ısıtma sisteminde elde edilemeyebilir. Su kaçağı bulunurken boruya basınç uygulanıp suyun kaçırdığı noktada ses oluşmasını sağlamak gerekir. Şebeke suyu borularında her dairede vana olduğu için bu basıncı uygulayabiliriz. Merkezi kalorifer sisteminde ise tüm bina tek vanaya bağlıdır. Bir basınç uygulayarak sadece sızıntı olan noktadan su kaçan yeri bulmak imkansız hale gelir. Bu sebeple su kaçak cihazı ile merkezi kaloriferde su kaçağı arızasının yerini tespit etmek çok zordur. İşte tam bu noktada imdadımıza yetişen kaçak giderici sıvı kimyasal flexdub ürünü bizi kurtarır.

Merkezi ısıtma sistemine kaçak ilacı uygulama işi firmamız tarafından geliştirilmiş olup denenmiş ve başarılı sonuçlar elde edilmiştir. Firmamıza gelen telefonlar üzerine böyle bir talebin olduğunu ancak bu talebe cevap verebilecek garantili bir çözüm yolu olmadığını gördük. Herkesin merkezi sitem kaçağı var ancak bununla ilgilenen ciddi çözüm sunabilecek kurumsal bir firma yoktu. Bizde normal kombili dairelerde uygulamış olduğumuz kaçak giderici kimyasalları aynı sistemin daha büyüğü olan merkezi kalorifer sisteminde uyguladık. Sonuç aynen kombili sistemdeki kadar başarılı oldu. Sizlerde firmamızın kalitesine ve tecrübesine güvenerek bizleri arayabilir ve merkezi ısıtmadaki kaçaklara çözüm bulabilirsiniz.

merkezi-sistemde-kacak-arama

Binanın ısıtma sistemindeki kaçak su basıncının düşmesiyle açığa çıkar. Kazan dairesinde kaçak kontrolünü apartman görevlisi yapar. Aslında her sisteme belirli aralıklarla su takviyesi yapılır. Çünkü binada ısınan suyun genleşmesi, apartman sakinlerinin peteklerden hava alması vb. bir çok durum suyun eksilmesine neden olur. Ancak alışılmışın dışındaki miktarda su eksilmesi oluyorsa bu durum sistemde kaçak olduğunu gösterir. Merkezi sistemle ısınan apartmanların kalorifer borularında kaçağı ilaçla kapatma seçeneği sizleri büyük bir sıkıntıdan kurtaracak. Firmamız sisteminizin büyüklüğüne göre kullanılacak kaçak ilacı miktarını hesaplar ve size fiyat bilgisi verir. Yaptığımız kaçak onarım işlemi garantilidir. Bu konuda içinizde herhangi bir kuşkuya yer bırakmamak için her şeyi düşündük. Bizim için memnuniyetiniz paranızdan daha önemlidir. Sadece bizi arayıp servis yazdırmanız yeter.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.