Sifona Basınca Su Gitmiyor Banyo Giderinden Geri Geliyor

banyo-giderlerinde-geri-gelen-suyun-nedeni-ve-cozum-yollari-58

Artık yeni yapılan bütün banyolarda klozet bulunmaktadır. Tuvalet ihtiyacımızı gidermek için kullandığımız bu yapı malzemelerinin içine ev kadınları genellikle bez kaçırmaktadırlar. Genelde en çok yapılan hata bezi klozetin içerisine kaçırdıktan sonra, nasıl olsa değersiz bir parçaydı diye düşünüp, sifona basılmasıdır. Böyle bir olayla karşılaştığınızda kesinlikle düşürdüğünüz o bezi elle ya da bir sopa yardımıyla dışarı çıkartın. Çünkü atık su akışının önünü kapatan bu gibi maddeler, klozetin tıkanmasına sebebiyet verir. Eski bir binanın ana borusunda, her katta bulunan dairelerden gelen atık suyu alması, için bir çatal bulunur. Tıkanan gider, tam bu noktadan suyu geri vermeye başlar. Bu tür tıkanmaların sonucunda, banyoyu yıkadığınızda pis suyu çekmesi için banyonun tabanıyla aynı seviyede bulunan yer giderinden su dışarıya çıkar. Hatta üst katlar klozeti kullandıkça, sizin dairenizden pis sular dışarıya geri teper. Hal böyle olunca yapmanız gereken firmamızdan bir usta çağırıp, tıkalı olan boruyu açtırmaktır. Tıkanan boruları açarken kırma dökme yapmadan robotu banyonun giderinden içeriye göndeririz. Tıkanıklık kısa mesafede yaşandıysa çok şanslısınız demektir. Daha ilerde, ana borunun çatalında bir tıkanma varsa klozetin sökülmesi gerekebilir.

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55
banyo-yer-gideri-tikanikligini-kamerali-sistemle-acma-nedir-3

Banyo Giderinden Su Geri Geliyor

Tuvaleti kullandığınızda banyonun zemindeki giderden su geri geliyor ise, banyodan bina ana borusuna giden aradaki hat tıkalıdır. Bir de üst kattan tuvalet kullanıldığında sizin dairenizden çıkıyor ise bina ana borusu tıkalıdır. Suyun nereden geri geldiği, hangi borunun tıkalı olduğunu anlamak için yeterlidir. Klozetin tıkandığını anlamak için sifona basınca banyo giderinden su geri geliyorsa, bunun nedeni banyonuzdaki gider borusu klozetiniz ile bağlantılı olmasıdır. Banyonuzun giderinden suyun geri gelmesi, gider borunuzun klozetin seviyesinden daha düşük seviyede olması sonucunda suyun kendini giderinizden dışarı atmasıdır. Atık su borularınızdaki tıkanıklıklar, tesisat borularının yanlış döşenmesi veya boruların içerisine farklı bir cisim atılmaması sonucu meydana gelmektedir. Artık bu tıkanıklık problemlerini kırmadan dökmeden hallediyoruz. Tıkanıklığı, özel robotlar ile açıyor size rahat bir nefes aldırıyoruz. Kanal görüntüleme kameraları ile tıkanıklığın açılıp açılmadığını görüntülüyoruz.

Tıkanan klozetinizden sifonu çektiğinizde tekrar geri gelen su tıkanıklık probleminin belirtisidir. Tıkanan tuvaletinizi kırmadan, tekrar tadilat veya temizlik gerektirmeden, tıkanıklık açan robot makineler yardımıyla açıyoruz. Son sistem teknolojik cihazlarla çalışan İstanbul Tesisat müşterilerine her zaman en modern ve kaliteli hizmeti vermektedir.

Sifona Basınca Banyo Giderinden Su Gelmesi

Banyonuzdaki sifona bastığınızda giderden geri gelen su, klozet giderindeki tıkanıklıklara işaret etmektedir. Klozete kaçırılan cisimler, hatalı kurulan tesisatlar ya da gidere gönderilen inşaat atıkları klozet giderini tıkayan başlıca etkenlerdir. Klozet tıkanıklığı banyo zeminindeki giderden suyu geri vererek kendini belli ediyorsa yapmanız gereken tıkanıklığın tam yerini tespit ettirerek açılmasıdır. İstanbul tesisat tıkanıklık tespiti ve açma işlemleri için gerekli olan cihaz ve robotları bünyesinde bulundurmaktadır. Bu gibi durumlarda robotla tıkanıklık açtırma hizmeti almak için bizi arayabilir, tıkanıklığın noktasal yerini tespit ettirebilirsiniz.

[Toplam:19    Ortalama:2.7/5]

Bu içeriği paylaş

Tesisat Sorunları ve Çözüm Önerileri

 1. Mehmet 9 Kasım 2018
  • Kameralı Su Tesisatçı 9 Kasım 2018
 2. NADYA 2 Ekim 2018
  • Kameralı Su Tesisatçı 5 Kasım 2018
 3. doğan 4 Mayıs 2018
  • Kameralı Su Tesisatçı 8 Haziran 2018
 4. Ozan 8 Mart 2018
 5. Murat 18 Aralık 2017
  • Kameralı Su Tesisatçı 19 Aralık 2017
 6. Özlem 17 Aralık 2017
  • Kameralı Su Tesisatçı 19 Aralık 2017
 7. Semra 9 Aralık 2017
  • Kameralı Su Tesisatçı 11 Aralık 2017
 8. Bahadır 16 Ekim 2017
 9. Emirhan Esen 13 Ekim 2017
 10. Yilmaz 9 Eylül 2017
  • Kameralı Su Tesisatçı 27 Eylül 2017
 11. melek karatas 6 Ocak 2017
 12. Mehmet Şener 28 Eylül 2016
  • Murat Taştan 28 Eylül 2016

USTAYA SOR

Tıkla Ara