Sifona Basınca Su Gitmiyor Banyo Giderinden Geri Geliyor

banyo-giderlerinde-geri-gelen-suyun-nedeni-ve-cozum-yollari-58

Artık yeni yapılan bütün banyolarda klozet bulunmaktadır. Tuvalet ihtiyacımızı gidermek için kullandığımız bu yapı malzemelerinin içine ev kadınları genellikle bez kaçırmaktadırlar. Genelde en çok yapılan hata bezi klozetin içerisine kaçırdıktan sonra, nasıl olsa değersiz bir parçaydı diye düşünüp, sifona basılmasıdır. Böyle bir olayla karşılaştığınızda kesinlikle düşürdüğünüz o bezi elle ya da bir sopa yardımıyla dışarı çıkartın. Çünkü atık su akışının önünü kapatan bu gibi maddeler, klozetin tıkanmasına sebebiyet verir. Eski bir binanın ana borusunda, her katta bulunan dairelerden gelen atık suyu alması, için bir çatal bulunur.

Tıkanan gider, tam bu noktadan suyu geri vermeye başlar. Bu tür tıkanmaların sonucunda, banyoyu yıkadığınızda pis suyu çekmesi için banyonun tabanıyla aynı seviyede bulunan yer giderinden su dışarıya çıkar. Hatta üst katlar klozeti kullandıkça, sizin dairenizden pis sular dışarıya geri teper. Hal böyle olunca yapmanız gereken firmamızdan bir usta çağırıp, tıkalı olan boruyu açtırmaktır. Tıkanan boruları açarken kırma dökme yapmadan robotu banyonun giderinden içeriye göndeririz. Tıkanıklık kısa mesafede yaşandıysa çok şanslısınız demektir. Daha ilerde, ana borunun çatalında bir tıkanma varsa klozetin sökülmesi gerekebilir.

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55
banyo-yer-gideri-tikanikligini-kamerali-sistemle-acma-nedir-3

Banyo Giderinden Su Geri Geliyor

Tuvaleti kullandığınızda banyonun zemindeki giderden su geri geliyor ise, banyodan bina ana borusuna giden aradaki hat tıkalıdır. Bir de üst kattan tuvalet kullanıldığında sizin dairenizden çıkıyor ise bina ana borusu tıkalıdır. Suyun nereden geri geldiği, hangi borunun tıkalı olduğunu anlamak için yeterlidir. Klozetin tıkandığını anlamak için sifona basınca banyo giderinden su geri geliyorsa, bunun nedeni banyonuzdaki gider borusu klozetiniz ile bağlantılı olmasıdır. Banyonuzun giderinden suyun geri gelmesi, gider borunuzun klozetin seviyesinden daha düşük seviyede olması sonucunda suyun kendini giderinizden dışarı atmasıdır. Atık su borularınızdaki tıkanıklıklar, tesisat borularının yanlış döşenmesi veya boruların içerisine farklı bir cisim atılmaması sonucu meydana gelmektedir. Artık bu tıkanıklık problemlerini kırmadan dökmeden hallediyoruz. Tıkanıklığı, özel robotlar ile açıyor size rahat bir nefes aldırıyoruz. Kanal görüntüleme kameraları ile tıkanıklığın açılıp açılmadığını görüntülüyoruz.

Tıkanan klozetinizden sifonu çektiğinizde tekrar geri gelen su tıkanıklık probleminin belirtisidir. Tıkanan tuvaletinizi kırmadan, tekrar tadilat veya temizlik gerektirmeden, tıkanıklık açan robot makineler yardımıyla açıyoruz. Son sistem teknolojik cihazlarla çalışan İstanbul Tesisat müşterilerine her zaman en modern ve kaliteli hizmeti vermektedir.

Sifona Basınca Banyo Giderinden Su Gelmesi

Banyonuzdaki sifona bastığınızda giderden geri gelen su, klozet giderindeki tıkanıklıklara işaret etmektedir. Klozete kaçırılan cisimler, hatalı kurulan tesisatlar ya da gidere gönderilen inşaat atıkları klozet giderini tıkayan başlıca etkenlerdir. Klozet tıkanıklığı banyo zeminindeki giderden suyu geri vererek kendini belli ediyorsa yapmanız gereken tıkanıklığın tam yerini tespit ettirerek açılmasıdır. İstanbul tesisat tıkanıklık tespiti ve açma işlemleri için gerekli olan cihaz ve robotları bünyesinde bulundurmaktadır. Bu gibi durumlarda robotla tıkanıklık açtırma hizmeti almak için bizi arayabilir, tıkanıklığın noktasal yerini tespit ettirebilirsiniz.

Tuvalet Sifon Tamiri

Tuvalet sifonu, hijyen açısından oldukça önemli bir detaydır. Tuvaletin kullanılmasından sonra sifon sayesinde suyun boşalması ve atığın gidere akması sağlanmaktadır. Ancak çoğu zaman sifonda ortaya çıkan hasar hijyenik çözümlerin önüne geçmektedir. Peki, sifonda ortaya çıkan sorunları gidermek için ne yapmalısınız?

Tuvalet sifonu çalışmıyorsa öncelikle su vanası kontrol edilmelidir. Su hattında herhangi bir sıkıntı yoksa sifon parçalarında bir problem var demektir. Bunun için sifon tamiri yapan usta çağırmalısınız. Usta sifonunuzu kontrol ederek ne tür bir sorun olduğuna göz atar. Sonrasında sifon tamiri yapılarak sorunun ortadan kaldırılması sağlanmaktadır.

Klozet Rezervuarı Tamiri

Evinizin en önemli kısımlarından bir tanesi olarak klozet rezervuarı zaman zaman arızalanabilmektedir. Bu arıza hijyenik anlamda ciddi bir sorundur. Sifondan su gelmemesi ya da sifonun takılı kalması gibi sorunlarla karşılaştığınızda bu sorunların üstesinden gelmeniz fazlasıyla önemlidir. Peki, klozet rezervuar tamiri nasıl yapılmaktadır?

Rezervuar tamiri için öncelikle rezervuardaki sorunu belirlemek gerekir. Bu kapsamda ekibimiz, sifondaki arızayı belirlemek adına ön incelemeler yapmaktadır. İncelemeler sonrasında rezervuarda teknik bir aksaklık varsa bunu gidermek için müdahale edilmektedir. Öte yandan klozet rezervuarındaki sorun için çoğu durumda kırmaya gerek kalmaz. Dışarıdan müdahale sayesinde rezervuar tamiri tamamlanmaktadır. İstanbul Tesisat ile iletişime geçerek sifonla ilgili sorunları ortadan kaldırabilirsiniz.

“Sifona Basınca Su Gitmiyor Banyo Giderinden Geri Geliyor” üzerine 41 yorum

 1. Üst katım sifonu çekince pislikler banyo giderime geliyor birikiyor ben farkedip su açana kadar ev sahibine söyledim böyle bi şeyin olmasının imkansiz olduğunu söylemiş tesisatçı bu niye oluyor sizce asiri sinirliyim ne yapmam lazım sizce benimle alakalı bi sorun mu üst katta mi sorun var

  Yanıtla
 2. Merhaba gece tuvaleti su basmış uyuduğumuz için anlayamadım ama sifonu çekince giderden su geliyor nedeni ne olabilir acaba

  Yanıtla
 3. Selamın Aleyküm ustam klozetin sifonuna basıyorum pislikler zemin giderinden geri çıkıyor ne gibi problem olabilir acaba ?

  Yanıtla
  • tuvalet giderinde oluşan bir tıkanıklıktan dolayı sifona bastığınızda pislikler en yakın çıkış ağzından dışarı çıkar bu gibi durumlarda kanal açma robotları ile müdahale edilip tıkanıklıkları açıp kameralar ile bakılması ve neden tıkandığının belirlenmesi gerekmektedir

   Yanıtla
 4. Mrb klozetin arkasından dışarıya su sızıyor,klozetin etrafı hep ıslak ve sulu ne gbi bir problem olabilir.
  Klozetin arkasinda duvarla klozeti birbirine bağlayan boruyu fare kemirirse gelir mi klozetin arkasından su yani sebep nedir ne gbi bir çözüm yapabiliriz.

  Yanıtla
 5. Merhaba. Banyodaki klozet sık kullanmıyorum son zamanlarda benim kulanmadığım tederjan ve de tuvalet pisliği görüyorum klozetin içinde Çok iyi biliyorum ki bana ait değil. Acaba yan komşunun yada üst komşunun tuvaletinde gelen su mudur. Gider boruları aynı mıdır. Sebebi ne olabilir. Teşekkür ederim

  Yanıtla
  • Merhaba. Öncelikle geçmiş olsun. Bina ana hatlarına bütün dairelerin bağlantısı vardır. Eğer ana hatta bir tıkanma varsa diğer dairelerin kullandığı su sizin dairenizden çıkabilir. Kamera ile hatların kontrol edilip eğer tıkanıklık var isede açılması gerekmektedir. 0212 647 10 10 bu numaradan destek isteyebilirsiniz.SAYGILARIMIZLA

   Yanıtla
 6. Merhaba;
  Klozetin düğmesine basınca pislikler gidiyor sonra yavaş yavaş pislik gelmeye başlıyor ve bu klozeti kullanmadığımız halde geri pislik geliyor. Basınca gidiyor sonra yavaş yavaş pislik geliyor. Ustam sebebi ne olabili

  Yanıtla
  • Merhaba. Öncelikle geçmiş olsun. Klozet hattınız tıkanmak üzere olduğu için kullanılan su yavaş yavaş gidip tekrar geri gelmektedir. Robot ve kamera ile hattınızın açılması gerekmektedir. Bu işlemin 150 tl bir ücreti bulunmaktadır. 0212 645 33 33 bu numaradan bize ulaşabilirsiniz. SAYGILARIMIZLA

   Yanıtla
  • Merhaba. Öncelikle geçmiş olsun. Yazdığınız yorumdan anladığım kadarıyla hattınızda bir tıkanma söz konusu. Bu gibi durumlarda robot ve kamera sistemi ile hattı hiç bir yeri kırmadan açabiliriz.Bunun için 0212 645 33 33 numaralı hattımızdan yardım talep edebilirsiniz. SAYGILARIMIZLA

   Yanıtla
 7. Merhabalar. Evim zemin katta. Son 1 haftadır banyonun zemin giderinden ara ara su geliyor. Gün içinde birkaç defa belirsiz aralıklarla banyo zeminini su basıyor. Sizce sorun evimin banyo gider borusundan mı yoksa binanın ana gider sisteminden mi kaynaklanıyor. Bu tür durumlarda ne yapabilirim.?
  Teşekkürler..

  Yanıtla
 8. Alaturka tuvalet sökülüp yerine klozet kondu tesisat o sifona basınca yer gideri den az Bi su gelip geri gidiyor sebebi nedendir

  Yanıtla
  • Merhaba, tuvalet gider borusu daralmış olabilir su birden verilince yol dar olduğundan suyun hepsini bir anda çekemiyor olabilir. İsterseniz kamera sistemi ile gider içine bakılıp ne olduğu tam olarak tespit edilebilir. Çözüm içinde gerekeni yapabiliriz.

   Yanıtla
 9. İKİ BANYONUN YER SÜZGEÇLERİNDEN BANYOYA PİS SU ( WC PİSLİKLERİ) ÇIKIP HER YERİ SU KAPLIYOR VE ÇOK PİS KOKULAR ÇIKIYOR .KLOZET SİFONUNDA Bİ SIKINTI YOK YER SÜZGECİNDEN ÇIKIYOR.O SÜZGEÇTEN YAVRU FARE GELDİ ÜSTELİK 🙁 LÜTFEN YARDIMCI OLUN NAPMALIYIZ?

  Yanıtla
  • İYİ GÜNLER NADİDE HANIM ANLATMIŞ OLDUGUNUZ PROBLEM DAİRENİZİN ATIK SU GİDERLERİNDE MEYDANA GELEN BİR TIKANIKLIKTAN OLUŞTUGU ANLAŞILMAKTADIR.
   PİS KOKU VE FARE CIKMA DURUMLARI İSE TESİSATINIZDAKİ EKSİKLİKLERİN OLDUGU ANLAMINA GELİP CİHAZLAR İLE İNCELENMESİ GEREKMEKTEDİR

   Yanıtla
  • Banyo gideriniz tıkanmıştır. Suyu kulladığınızda su ileri gider boru tıkalı olduğu için en yakın noktadan geri teper. Bu durumda giderin içine tıkanıklık açma robotu sokup kırmadan açılabilir. Eğer bizi ararsanız kamera ve tıkanıklık açma robotu gönderebiliriz.

   Yanıtla
 10. Klozet sifonuna basınca banyo giderinden geri geliyor vidanjör çağırdı yaptılar 1 hafta sonra yine hatayı vermeye başladı. Bu sefer çamaşır makinesi yıkanınca ve bulaşık yıkayınca sular banyp giderinden geri gelmeye başladı asit döktük düzeldi sandık üç gün sonra tekrar aynı hatayı verdi ne yapmamız gerekiyor başka çözüm bulamıyoruz ne yapmamız gerekiyor?

  Yanıtla
  • İyi günler Ozan Bey. Öncelikle bizim bunlar için cihazlarımız mevcut. Hattın içini temizleyen ve pislik bırakmayan yıkama makinelerimiz var. Hattınızın içinde su basılmasına rağmen pislikler var. Bunların dışarıya atılması gerekiyor. Bunu yapmak içinde yıkama yapılması şart. Pimaşın içindeki yağlanmaları ve pislikleri tamamen söküp atmamız gerekiyor. Daha sonrasında kamera ile hattın içinden görüntü alınıp garantili olarak size teslim ediyoruz. İleride bir sorunla karşı karşıya kalabilirsiniz diye bir garanti veriyoruz ve ücretsiz olarak karşılıyoruz servisinizi.

   Yanıtla
  • Murat Bey iyi günler. Öncelikle bu durumun önemi büyük. Denk gelmiyorsa sorununuz hiçte küçük değil. Kırmadan bu durumu halletmeniz zor. Ve 5 cm az bir fark değil. Yapacağınız en sağlıklı ve en kesin çözüm kırıp düzeltmek olacaktır

   Yanıtla
  • Merhaba Özlem Hanım su kullanım durumlarında giderlerden gelen pislik geri gelmesi durumu daire içinde meydana gelen atık su boru tıkanıklıgından kaynaklanmaktadır.
   yapılması gereken özel kameralı robotlarla tıkanıklık problemi kırılmadan acılmalıdır

   Yanıtla
  • Mutfakta bulunan pis su tahliye boruları evin içinde dolaşıp banyo giderleriyle birleşip ana gider borularına bağlanıyordur. Tıkanıklık banyo giderlerine bağlandıktan sonra başladığı için zeminde bulunan yer süzgecinden pis su kendini dışarı atar. Yer süzgecinden bir hortum sokun ve basınçlı su verin açılacaktır.

   Yanıtla
 11. İyi günler, abi tuvaletteki normal musluğu kullanırken, örneğin elimi yüzümü yıkarken, suyu yarım dakikadan fazla açık tutarsam çamaşır mk. gider borusundan (çamaşır mk. gider borusu olduğunu düşündüğüm bir borudan) su geliyor (çamaşı mk. için gider borusu var ama hiç kurmadım, borunun ucu açıkta-öğrenciyim memlekette yıkıyorum), zannederim 1-2 gündür böyle, eskiden olsaydı farkederdim. Bu durumun sebebi ne olabilir? Teşekkürler

  Yanıtla
  • İyi günler Bahadır Bey. Tuvalette kullandığınız lavabonun gideriyle o ağzı boşta olan çamaşır makinesinin gideri beraber gidiyor. Lavabo ve çamaşır makinesinin birleşiminden sonra bir yerde pisliklerden dolayı tıkanma yaşanmış. Bu yüzden lavabodan açtığın su çamaşır makinesi daha yakında olduğu için ondan geri taşıyor. Lavabo açıcılarla şansınızı deneyin ama çok etkili olmayabilir. En iyisi ve en sağlıklısı robot ve kamera yardımı ile tıkanıklığı açtırmak olacaktır.

   Yanıtla
 12. Sifona bastığımda su akıyor ama direk gitmiyor yavaş yavaş gidiyor ve sanki su taşacakmış gibi oluyor ama taşmıyor su akardan güzelce gidiyor ama daha önce böyle değildi su direk gidiyordu ve taşma tehlikesi olmuyordu neden oluyor böyle?

  Yanıtla
  • Merhaba iyi günler. Çok yüksek ihtimalle tamamen tıkanacaktır gideriniz. Çünkü şu an yavaşta olsa gitmesinin sebebi suyun basıncından kaynaklanıyor. Klozetinizde tuvalet kağıdı kullanıyorsanız bu tıkanmayı tetikler. Bazende klozetin içine kokular düşebiliyor farkında olmadan. Sorununuzun çözümü için en mantıklısı klozeti söktürüp esini ve arkasındaki bağlantıyı(kadayı) temizletmeniz. Daha detaylı bir işlem yaptırmak isterseniz makineyle ve kameralı sistemlerle çözüm sağlayabiliriz.

   Yanıtla
 13. İyi aksamlar kolay gelsin klozeti kullandiktan sonra sifonu cektimizde bi iki seferde anca gidiyo ve daha sonra su gidiyo ama pislik azda olsa kaliyo ne gibi problem vardir acaba

  Yanıtla
 14. Banyoya klozet düşünüyoruz ama komşular gider borusu küçük olmaz diyorlar komşuya biri gelmiş takmamis bu yüzden nasıl yapabiliriz taktirsak sıkıntı olur musun ayağımdan engelliyjm

  Yanıtla

Yorum yapın

Tıkla Ara