1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (29 oy, ortalama puan: 4,66 Verdiğiniz oy için teşekkürler
Loading...
banyo-gideri-acma

Banyo Gideri Açma

Atık su borularının eğimsiz döşenmesi banyo giderinin tıkanmasına neden olur. Ya da giderin içine kaçırdığınız yabancı cisimler suyu önüne kapatarak sorun oluşturur. Banyo gideri tıkandı yerden sular geri çıkıyor? Kırılmadan banyo yer gideri nasıl açılır düşünüyorsanız, gider açma robotları ile gelelim tıkanıklığa sebep olan maddeleri borunuzun içerisinden parçalayarak çıkaralım. Banyolarda su biriken noktaya konulan yer gideri dikkatli kullanılmadığında zamanla tıkanır. Profesyonel ekibimiz seramikleri kırmadan bu işi kolayca halleder. Tıkanıklığı açılan banyo giderleri için garanti veriyoruz. Kamera görüntüsü alındıktan sonra problemi ustalarımız değerlendirir ve neden banyo giderlerinin tıkandığını size açıklar. Tıkanıklığa sebep olan maddelerin borunuz dan tamamen bertaraf edildiğini görmek istiyorsanız kamera şarttır.

Duş Gideri Tıkanıklığı Açma

Duş aldığımız mekan içerisinde, atık suyu tahliye etmek için gider bulunmaktadır. Bütün duş giderlerinin üzerinde bulunan koruyucu kapak düzeneği kıl, saç ve sabun kalıntılarını borunun içine kaçmasını engeller. Banyo yaparken çoğu kullanıcı suyu daha iyi çeksin diye bu kapağı üzerinden çıkartır. Duşun giderinden gönderdiğiniz bu maddeler borulardan geçemediği zaman belli noktalarda birikme yapar. Uzun saç kılları duş giderinin kıvrım noktalarına takılacağından tıkanma daha çabuk oluşur. Bu olayla karşılaştığınızda firmamızdan tıkanıklık açma hizmeti alabilirsiniz.

Banyodan Kötü Kokular Geliyor Sebepleri ve Çözümleri

Banyolarda birden fazla atık su gideri vardır. Bu giderler usulüne uygun bir şekilde bağlanmadığı takdirde banyonuzun içerisine kötü kokular gelecektir. Bu kokuların genel sebepleri aşağıda maddeler halinde yazılmıştır. Daha detaylı bilgi alabilmek için koku tespiti sayfamızı okuyabilirsiniz.

 • Montaj esnasında gider bağlantı noktalarının açıklığından çıkan kötü kokular banyonun lağım kokmasına sebep olur.
 • Çatı arasında ana boruya havalık bağlantısının yapılmaması bu sorunu büyük oranda tetikler.
 • Bu kokuların bir başka sebebi binaların içerisinde gider suyunun dinlenmesi için yapılan çukurdur. Bu çukurların üzeri betonla kapatıldığı için temizliği yapılamaz. Çukurun içinde biriken atıklar daire içerisine pis bir kokunun yayılmasına neden olur.
 • Banyoların ortasında bulunan yer süzgecinin içerisinde su kalmadığından dolayı koku problemi yaşanabilir. Bekleme haznesinde kalan suyun amacı pis havanın geri tepmesini engellemektir.

4 Yorum

 • hilal sacak

  gece bir anda banyomuzun giderinden su cıkmaya basladı ve evimi su bastı gece acmak için o kadar ugrasmamıza ragmen ustumuzun ve evimizin batmasıyla kaldık internetten istanbul tesisatı aradıgımızda sağolsunlar gecenin 11 in de bize ekip yollayıp tıkalı olan banyo giderini actılar ve kamera ile kontrol ettiler sıkıntının olmadıgını söyleyip gittiler
  gece gece bizi magdur etmediğiniz için tesekkür ederim

 • saliha erkoc

  merhabalar uzun süredir az akmakta olan banyo giderim gecen gün iyice tıkandıgında istanbul tesisattan servis istedim ve firma kısa sürede profesyonel ekibini yönlendirerek tıkalı olan banyo gidrimi etrafa zarar vermeden acıp kontrollerini yaparak dairemden ayrıldılar verilen hizmettten gercekten memnun kaldım ve etrafımada travsiye ediyorum

 • figen ata

  firüzköydeki 20 yıllık binamızda banyodaki giderden durup dururken bianda su cıkmaya başladı bi yakın arkadasımın tavsiyesiyle istanbul tesisattan banyo gider acma işlemi için servis talebinde bulundum servis kaydımı oluşturduktan 5 dakika sonra mazlum adındaki istanbul tesiast teknisyeni arayıp tıkalı olan banyo gideri ile bilgi aldıktan sonra gerekli ekipmanlarla beraber daireme gelerek tıkalı olan banyo giderimi titizlikle açıp kamera ile kontrol ettikten sonra bilgilendirme formunu yazıp dairemden ayrıldılar yapılan işçilik ve titizliğe hayran olmamak elde deil iyi çalışmalar dilerim

 • Sevgi Koçyiğit

  Kadıköy’de bulunan 30 yıllık dairemde geçen gün banyo giderinden atık sular geri gelmeye başladı. Banyonun içerisinde bulunan klozetin sifonunu açınca atık sular banyonun yüzeyine taşmaya başladı. Kısa bir araştırmadan sonra İstanbul tesisatı arayıp sorunumu anlattım. Problemi kırmadan çözeceklerini söylediler, aynı gün içerisinde servise gelen fatih usta robot dedikleri makineyle hiçbir yeri kırmadan tıkanıklığı açtı. Artık sifona bastığımda gözüm hep banyonun giderinden yine su çıkacak mı diye tedirginlik içindeyim inşallah bir daha tıkanma olmaz.

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.