1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (13 oy, ortalama puan: 4,54 Verdiğiniz oy için teşekkürler
Loading...
kombinin_basinci_dusuyor

Kombinin Basıncı Düşüyor | Kombiye Neden Sürekli Su Takviyesi Yapılır?

Kalorifer kombi su basıncı neden düşer? Kombiye ilaçlı takfiye nasıl yapılır? gibi sorulara yanıt bulmak artık firmamız tarafından çok kolay. Su basıncını gösteren manometre 1`in altına düştüğünde petekleriniz soğumaya başlar. Kombiye sürekli su basmaktan sıkıldıysanız bu arızaya sebep olan su sızıntısını tamir etmek gerekir. Boruların ek yerlerinden gözyaşı şeklinde oluşan sızıntıları cihazla tespit etmek yerine ilaçla kapatmak daha az maliyetli ve pratik bir çözümdür. Cihazın evinize gelmesine ücret ödeyeceksiniz. Ayrıca kaçak yapan borunun tamiratı, kırılan yerlerin onarımı gibi maliyetler cebinizi yakabilir. Kulaktan duyma bilgilerle ilaç tesisattakikaçağı kapatır mı? demeyin. Denemeden kimse bilemez. İsterseniz kaçağınız kesildikten sonra firmamıza ödemeyi yapın. Biz her türlü işimizin arkasında duruyoruz. 2 yıl garanti verdiğimiz tesisatlarda herhangi bir kaçak olduğu zaman tekrar gelip ücretsiz kimyasal ilaç uygulayabiliriz. İşte bu kadar kendimize güveniyoruz. Ayrıca işlem bittikten sonra müşteriye garanti belgesi niteliğinde sözleşme bırakıyoruz.

KOMBİ SU EKSİLTMESİNİ KIRMADAN CİHAZLA TESPİT EDİYORUZ.

SİSTEMİ İNCELEDİKTEN SONRA KİMYASAL İLE KALORİFER TESİSATI KAÇAKLARINI ONARIYORUZ.

Kombi veya kazan benzeri sistemlerle çalışan kalorifer tesisatlarında hiçbir yeri kırmadan onaran kimyasal atık Türkiye`de.Mevcut su kaçağının bulunduğu bölgeye ( zemin , duvar vs.) herhangi bir müdehale de bulunmadan kaçağın bulunduğu bölgeyi kendisi tespit ederek sistemde oluşmuş kaçakları yerinde kiristalleşip kapatır .Tesisatta bulunan basınçta ve sıcaklıkta ürünümüz kendi özelliğini yitirmez ve sürekliliğini korur. Plastik ve metal her tür tesisatta gönül rahatlığı ile kullanabilecek bu ürün efor sarfetmeden size rahat bir kullanım sağlayacaktır.


KULLANIM ALANLARI NERELER ?

Su bağlantılarının yapıldığı tüm Merkezi sistem , Kombi sistemleri , Yerden ısıtma sistemleri , temiz su tesisatları , açık sistemler, yüzme havuzları ve Beton yüzey uygulamaları vs ..


1. Kaçak giderici Konsantre Kimyasal

Kombi ve kat kaloriferi boruları , chiller suyu boruları , Temiz su boruları , Güneş enerjisi kollektör boruları vb. açık ve kapalı tüm boru tesisatlarında kullanılır

2. Kazan Kaçak Giderici Kimyasal

Günlük 600 Lt.`ye kadar kaçaklar için kazan merkezi sistem su kaçakları için kullanılır.

3. Havuz Kaçak Giderici Kimyasal

Islak zemin , Teras zemini , Derz araları , yüzme ve süs havuzları kaçakları için kullanılır.

HANGİ TESİSATTA KAÇ LT.UYGULANIR ?

Kapalı ve açık sistem ısıtma soğutma tesisatlarında

70 LT. suya 1 litre Flex Dup kullanılması yeterlidir. Uygulama yapılmadan önce tesisatda bulunan kaba parteküllerin temizlenmesi gerekir .Mevcut tortu tutucu ve filtrelerin sökülmesi yada by – pass edilmesi uygundur.

Kullanım suyu tesisatlarında 

1/4 oranında sulandırılarak pompa veya tulumba yardımı ile tesisata basılır 3 – 4 bar basınç altında sistem 12 saat bekletilir işlem sonunda tesisat boşaltılır .Ürünümüz insan sağlığına zarar verecek kalıntılar bırakmadığı için herhangi bir uygulamaya gerek kalmadan kullanım başlanabilir .

ZEMİNLERDE KULLANIM ŞEKLİ NASIL?

Ürünümüz ¼ oranında sulandırılarak kaçak olan zemine dökülür.Fırça yardımı ile yüzeye ve derz aralarına yedirilir. Önerilen işlemin iki defa uygulanmasıdır.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR NELER ?

Ürünümüz kimyasal taşıma borularında , Akaryakıt taşıma borularında ve bu tip maddelerin muhafaza edildiği depolarda kullanılmamalıdır.

Kaçak giderildikten sonra mevcut malzemenin tesisat dan boşaltılması uygundur. Tesisata uygulama yapılmadan önce herhangi bir kimyasalın olmaması gerekmektedir. ( Antifiriz Tesisat temizleme kimyasalları vs.. )

Sisteme entegre edilen kimyasal uygulama, ortalama 48 saat içerisinde etkisini gösteriyor ve borunun sızdıran bölgesinde kristalleşerek kapatıyor. Sistemin hem uygulamasını hemde kimyasalın satışını yapmaktayız. Bu ilaç doğru uygulandığında hiçbir seramik kırmadan veya parkelerinize zarar vermeden kalorifer tesisatındaki kaçak kapatılabilir. Kombi veya kazana hiçbir zararı bulunmaktadır. Almanya`da üretilen bu ilaç şimdi Türkiye`de.

Kullanıldığı alanlar

Kalorifer kombi kaçaklarında

Kollektör sistemlerinde

Yerden ısıtma tesisatlarında

Petek radyatör sistemlerinde

Bakır boru sistemlerinde

KALORİFER TESİSATLARI İÇİN KAÇAK ÖNLEME SIVISI

Kalorifer Tesisatlarındaki Kaçakları Önleme Maddesi kalorifer tesisatlarında,kazan,radyatör ve borularda meydana gelen kaçakları önler ve kaçak yerler, kimyasal ile kaplanır ve bir daha kaçırmaz hale gelir.

Metal,plastik boru ve yüzeylerde kullanılabilir.

Kullanımı :Tesisat büyüklüğüne göre belirlenen kimyasal sıvı olarak tesisat suyuna ilave edilir ve tesisat suyu içinde devamlı kalır,boşaltılmaz.

İmal edildiği Ülke : Almanya

Ambalaj : 1 litre

Sertikasyon : Alman DVGW

kimyasal kapalı devre su kaçakları önleme sıvısı , kapalı devre boru tıkama maddesi , boru tıkayıcı , delik tıkayıcı

ISITMA ve SIHHI TESİSATLARDAKİ SU KAÇAKLARININ ÖNLENMESİ

Kalorifer ve Sıhhi Tesisatlarda tesisatın bitiminden sonra veya zamanla tesisatın eskimesi neticesinde, su kaçaklarına sıklıkla rastlanır. Kaçak yerini bulmak, fevkalade zor ve masraflı bir iştir. Duvarlar kırılır yerlerdeki seramikler kaldırılır v.s

Bütün bu zahmetlere katlanmadan, tesisatlardaki su kaçağını önlemek için Alman malı kimyasalı kullanarak sorun kolayca giderilmektedir. Avrupa`da uzun senelerden beri kullanılmakta olan bu malzeme yurdumuzda da birkaç seneden beri başarı ile kullanılmakta ve 2.000`den fazla tesisatta su kaçağı sorunu halledilmiş bulunmaktadır.

Kimyasal ile SU KAÇAĞI NASIL ÖNLENİR

Tesisat suyu içine karıştırılan PRODORAL tesisat içinde dolaşırken nerede bir kaçak yeri varsa, oradan dışarı su akarken içerisindeki PRODORAL hava ile temas eder etmez sertleşir ve deliği kapatır. Bir daha da buradan katiyen su kaçağı olmaz.

KULLANILDIĞI YERLER

Kalorifer, FAN COİL HATLARI , Yerden Isıtma, Güneşle Isıtma ve su sirkülâsyonlu diğer tesisatlar.

KULLANILDIĞI BORU ÇEŞİTLERİ

Siyah-Galvaniz Demir Borular, Plastik Borular, Bakır Borular v.s

KULLANIM ŞEKLİ

Tesisatın su miktarı yaklaşık olarak hesap edilir.

1 . 24 saatteki su kaybı miktarı 50 litrenin altında ise, Tesisatın her 200 litre su hacmi için 1.0 litre PRODORAL kullanılır.

2 . 24 saatteki su kaybı 50-400 litre arasında ise, tesisatın her 100 litre su hacmi 1.0 litre PRODORAL kullanır.

Kimyasal Tesisata Nasıl uygulanır.

Ya tesisatın en üst noktasından bidondan tesisat suyuna ilave edilir veya tesisat test pompası vasıtasıyla işlem tamamlanır. Kimyasal ilaç tesisatın suyu içerisinde devamlı kalır. Tesisatın suyunun boşaltılmasına yeniden su alınmasına gerek yoktur. Ancak tesisat suyu kirli ve tesisat eski ise kimyasal ilave edilmeden kirli su tesisattan boşaltıldıktan sonra yeniden temiz su alınması faydalı olur.

Kalorifer tesisatı tüm radyatör vanaları açılmış tesisatta varsa pislik tutucu süzgeçleri çıkarılmış olarak kimyasal ilave edilmiş tesisat suyu 24 saat sirkülasyon yapıldıktan sonra tesisattaki su kaçağı giderilmiş olur.
kimyasal ‘ ın su içinde erimiş halde iken yan etkisi yoktur. Sertleşmez ve hiçbir tesisat armatürüne zarar vermez.

kimyasal ‘ın içinde insan sağlığına ve çevreye zarar veren bir madde bulunmamaktadır

Kalorifer Tesisatinda Kaçak, kalorifer Kaçak Kimyasalı, kalorifer Kaçak Önleyici, kalorifer Tesisat Kaçakları, kalorifer Tesisatında Kaçak, Kalorifer Tesisat Kaçak, Kalorifer Tesisatı Kaçağı, Kalorifer Kaçaklarini Gideren Kimyasal, Kalorifer Kaçak, Kalorifer Tesisatında Kaçak Tespiti, Kalorifer Kaçak Onarım

FİZİKİ YAPISI ve Kimyasal Özelliği

Şekil: Sıvı halde Renk: mavi sabun eriği kıvamında Koku: Kokusuz

Kaynama Noktası: > 100 C

Patlama tehlikesi: Yoktur.

Yoğunluk: 1.37 g/cm3

Dinamik Viskozite: 20 C 100 m pas(Hake-Visco)

AB Normları GEFSTOFFV.E göre tehlikeli maddeler sınıfında bulunmamaktadır.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.