1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (29 oy, ortalama puan: 4,28 Verdiğiniz oy için teşekkürler
Loading...
su-tesisati-tikanikligi

Su Tesisatı Tıkanıklığı | Şebeke Suyu Neden Az Geliyor?

Uzun müddet kullandığınız tesisat borularının içine her attığınız yabancı maddeler lavabo tesisat borusunu tıkar. Çözümü basit olsa da tesisatınızın tıkanmaması için dikkat etmeniz gereken bir kaç kurallar var. Su kesilmesi yaşamı olumsuz yönde etkiler. Susuz bir ortamda yaşamak günlük hayatı olumsuz yönde etkiler. Hızlı ve etkin çözümler kapalı tesisatınızı açmaya önemli yönde katkıda bulunmaktadır. Su tesisatınızda tıkanmalar olabilir. Bunların makine ile açılması mümkün. Fakat su tesisatınız borularınız demir ve su yavaş yavaş azaldı ise anlayın ki boru daraldı ve çürümeye başladı. Bunun gibi bir durumda bu tesisatın tıkanıklığı açılmaz. Ancak birden bire su azaldıysa buda demektir ki borunun içine bir şey kaçmış. Bunu makine ile kırmadan açabiliriz. Su azalmasından doğan şikayetlerinizde tesisat borularınızın tıkanıklığı kırmadan hiçbir boru değişikliği yapmadan temizliyor ve açıyoruz. Genellikle demir borularda borunun kireçlenmesi sonucu borunun çapında küçülmeler yaşanır. Çapı küçülen borunun ek yerleri tamamen kapanabilir yada küçük bölgeye yavaş yavaş biriken kum taneleri yada kireçler su tesisatınızın tamamen tıkanmasına yol açar. Günümüzde eski yapıyı tamir ettirmek daha pahalı. Eski demir borular için yapılacak en güzel şey plastik borularla değiştirmek olur. Borunun bir yerini tamir edersiniz bir hafta sonra başka bir arızalanır. Demir boruda tamir yaptığımız zaman boruların içi daha çok tıkanıyor. Matkapla kırarken zeminde deprem gibi titreşimler yapar. Borunun içindeki bütün kireçler parçalanır gidip muslukları tıkar.

Yaşadığımız problemler arasında plastik borularda da tıkanmalar olduğunu gördük. Su tesisatında tıkanmaya yol açan sebep kireçlenme değildir. Plastik boru tesisatında su sayacının bazı parçaları su tesisatınızın içine girebiliyor. Böyle tıkanmaları çok yaşamaktayız. Su sayacının içinden kopan plastik parçalar dirseğin tam ortasında kalıyor. İleriye gidemediği için bu noktada suyun hızını düşürüyor. Borunun içi temizlenmediği sürece ne yaparsanız yapın tıkanıklık açılmaz.

İstanbul tesisat bünyesinde bulunan kimyasal maddeler ve elektrikli makineler sayesinde tesisatınızı değiştirmeden kırmadan tıkanıklık açılıyor. Eski dönemler tarihe karıştı. Teknolojinin çağımız insanlarına getirdiği bir çok kolaylık su tesisat sektörüne yansımıştır. Babadan kalma bilgilerle eski el aletleriyle çözümü bulmak zorlaştı. Müşteriyi en az maliyetle problemin çözümünü İstanbul tesisat yapıyor.

2 Yorum

 • Anonim

  Ev kullanma suyu tesisatında oluşan paslanmayı ve kireçlenmeyi temizleme imkanınız var mı bilgi rica ediyorum.

  • Murat Taştan

   Yok malesef efendim tesisatı değiştirmenizi tavsiye ederiz.

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.